PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد Dynamic یا Basic بودن هارد

sami_1985
2011/11/27, 13:41
سلام دوستان
من يک hard 1 ترابايت متصل کردم به کامپيوترم.حالا تو قسمت disk management که ميرم،hard رو unallocated نشون ميده،درصورتی که قبلاً توش اطلاعات داشتم.
تمام اطلاعات رو بازيابی کردم و ريختم تو يه hard ديگه،حالا فرمتش کردم و ميخوام ازش استفاده کنم دوباره.حالا سؤالم اينه که Mode رو بايد روی Dynamic بزارم يا Basic؟چون ميخوام ويندوز نصب کنم روش و ديگه نميخوام اطلاعاتی که روش ميريزم از بين بره!
کلاً اگه ميشه بگيد که اين ديناميک(Dynamic) و بيسيک(Basic) برای چه کاری هست؟
با تشکر>:D<
پيروز باشيد

saeid6574598
2011/11/27, 14:19
چگونگی تبدیل هارد دینامیک به بیسیک

یکی از دوستان بنده نیز حدود یه ماهه پیش یه هارد خرید که حجمش هم 1 ترابایت بود خوب کار می کرد مشکل از اونجا شروع شد که خواست ویندوز دیگه هم داشته باشه و خواست این هارد رو به چند تا درایو دیگه تقسم کنه ولی نشد

متوجه شدم که یه هارد دینامیکه و باز هم متوجه شدم که هارد دینامیک رو نه میشه توش ویندوز نصب کرد نه می شه تقسیمش کرد

گشتم و گشتم تا که فهمیدم!!!

سه راه واسه تبدیل هارد دینامیک به بیسیک هست

1:پاکش کن بعدش تبدیلش کن به بیسیک(یا باید از اطلاعاتت بک آپ بگیری یا کاتشون کنی تو یه درایو دیگه)

2: با نرم افزار پارتیشن بندی کار کنی(اینجور که فهمیدم کاری از دستشون بر نمیاد)

3. از نرم افزار Dynamic Disk Converter استفاده کنی(دانلودش کردم من که نتونستم شاید شما بتونین)

من راه اول رو انتخاب کردم

بعد از این که با Windows Disk Management هارد رو پاکش کردی

اگه خودت Administrator هستی که فبها ! اگه نه زحمت می کشی با اون وارد می شه بعد می ری تو Start Menu -> Run تایپ می کنی diskmgmt.msc تا Windows Disk Management باز بشه

حالا هارد رو deleting می کنی بعد تو قسمت خاکستری کلیک میکنی و بعد این آیتم رو کلیک می کنی Convert to Basic Disk . حالا دیگه هارد دینامیکی در کار نیست هم میتونی ویندوز توش نصب کنی هم می تونی پارتیشن بندیش کنی

موفق و پیروز باشی

sami_1985
2011/11/27, 18:18
آقا سعید،دوست خوبم
ممنون که جواب دادين
حالا وقتی من رو قسمتی که با کادر قرمز تو عکس شماره 1 مشخص کردم کليد راست ميزنم،خودش گزينه Convert داره(همونطوری که تو عکس شماره 2 ميبينيد),آيا اگه به اين روش تبديل کنم مشکلی در آينده پيش مياد؟
1 سؤال ديگه اينکه قسمتی که با رنگ سبز مشخص کردم تو عکس شماره 1،به صورت Dynamic هست و محل ذخيره فيلمهای بلوری،و هيچ چيز ديگه ايی قرار نيست روش ريخته بشه.آيا لازم نيست به Basic عوضش کنم؟
سؤال آخر اينکه منظور از Simple volume,Logical Drive و Primary Partition چيه که من همشون رو دارم؟(به خاطر رنگ هايی که در ديسک شماره 1،2،3 تو عکس شماره 1 مشاهده ميشه )
با سپاس فراوان

1705

1706

sezar
2011/11/27, 18:55
دوستان عزیز چند نکته :

-اگر از dynamic به basic تبدیل کنید اطلاعاتتون میپره !
-به بخش های ذخیره سازی در basic پارتیشن گفته میشه و به فضای ذخیره سازی در dynamic گفته میشه volume
-راستی داینامیک زمانی خیلی معنا پیدا میکنه که بیش از چند هارد دیسک داشته باشیم و بخواهیم RAID ببندیم!

sami_1985
2011/11/27, 22:32
دوستان عزیز چند نکته :

-اگر از dynamic به basic تبدیل کنید اطلاعاتتون میپره !
-به بخش های ذخیره سازی در basic پارتیشن گفته میشه و به فضای ذخیره سازی در dynamic گفته میشه volume
-راستی داینامیک زمانی خیلی معنا پیدا میکنه که بیش از چند هارد دیسک داشته باشیم و بخواهیم RAID ببندیم!

يعنی لازم نيست به Basic تبديلش کنم؟در آينده مشکلی پيش نمياد برام؟يا هنگامی که به PC های ديگه متصل بشه؟
از شما هم واقعاً سپاسگزارم

sami_1985
2011/11/28, 20:48
دوستان چی شد؟کم پيدا شدين

:-/

Zarir
2013/05/05, 08:04
دوست عزیزمون SEZAR کاملا درست میگه هارد داینامیک وقتی معنی پیدا میکنه که جند تا هارد داری و می خوای به صورت RAID از اون استفاده کنی
در ضمن شما هیچوقت نمی تونی یه هارد اکسترنالو پارتیشن بندی کنی و همینطور نمی تونی ویندوز رویش نصب کنی .
از Disk mangment windows هم اصلا استفاده نکن چون بیشتر برای کار با RAID ساخته شده و با یک اشتباه می تونی هاردتو پاک کنی .
می تونی از ابزار رایگانی مثل EaseUS partition Master free استفاده کنید که کاملا بی نقص کار می کنه.
اگه راهنمایی خواستید در مورد نرم افزار در خدمتم.

ARMIN
2013/05/05, 09:22
دوست عزیزمون SEZAR کاملا درست میگه هارد داینامیک وقتی معنی پیدا میکنه که جند تا هارد داری و می خوای به صورت RAID از اون استفاده کنی
در ضمن شما هیچوقت نمی تونی یه هارد اکسترنالو پارتیشن بندی کنی و همینطور نمی تونی ویندوز رویش نصب کنی .
از Disk mangment windows هم اصلا استفاده نکن چون بیشتر برای کار با RAID ساخته شده و با یک اشتباه می تونی هاردتو پاک کنی .
می تونی از ابزار رایگانی مثل EaseUS partition Master free استفاده کنید که کاملا بی نقص کار می کنه.
اگه راهنمایی خواستید در مورد نرم افزار در خدمتم.

داداش به تاریخ پستها توجه کنید. این تاپیک مربوط به 2 سال پیش است. تاپیک زیر خاکی بیرون نکشید. :)