PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل Reallocated Sector Count با هارد فعلی و قصد خرید هارد با ظرفیت بالاتر

ST92
2013/07/20, 09:15
سلام

من الان کمتر از 3 ساله که یه هارد سیگیت 320 دارم و چون همیشه تا خرخره پر میشه میخوام ظرفیت رو افزایش بدم.

اولش میخواستم یه اکسترنال بگیرم، ولی بعدش با توجه به مشکل عکس زیر تصمیم گرفتم هارد اینترنال بگیرم.

میخوام هارد 320 رو هم بفروشم، فقط میخوام ببینم وضعیتش ناجوره یا نه؟

و اینکه هارد 64 مگ بافر تو یکی از سایتای فروش آنلاین سیگیت هست و دست یکی از دوستام هم وسترن گرین هست یک ترا جفتشون. تا جایی که تحقیق کردم ظاهرا سیگیت برا نصب ویندوز و برنامه بهتر هست و وسترن خاویار گرین برا بک آپ. نظرتون در مورد اینا چیه؟ لطفا راهنمایی کنین

Yaser_Aramesh
2013/07/20, 13:45
ارور خیلی خطرناکی هست و به زودی هارد شما یا غزل خداحافظی رو میخونه یا اینکه سرعت انتقال اطلاعاتش به کیلوبایت میرسه !

سریعا Backup بگیرید .

برای راهنمایی خرید هارد هم بهتره بودجتون رو ذکر کنید .

ST92
2013/07/20, 15:40
بودجه ی وسترن خاویار بلک رو ندارم. همون بتونم حدود 220 تومن بذارم برا یه 1 ترا

در مورد این ارور ها جایی خونده بودم که اگه تعدادشون زیاد بشه خطرناکه. الان فکر کنم همین تعداد رو یه سال و نیمه که داره و قبلش هم فکر کنم داشته و من اچ دی تیون نصب نکرده بودم. احتمالش هم هست که به خاطر تغییر دادن پارتیشن بندی ها ایجاد شده باشه؟ آخه یه بار از نو پارتیشن بندی کردم. نمیخوام اگه ناجور باشه به یه بنده خدایی بفروشمش که دست اون بسوزه

old gamer
2013/07/20, 16:33
داداش این هارد مشکل داره و اگر هم میخوای بفروشی بهتره با همین عکس بفروشی که در این صورت فکر نمیکنم 20 هزارتومن بیشتر کسی راقب باشه واسه خرید. شما همون سیگیت باراکودا 1ترا بخر عالیه. اینم اطلاعاتشو خالی کن بذار به طور طبیعی بمیره. :)

ST92
2013/07/20, 18:48
ممنون از راهنمایی هاتون
فقط اینم بگم بد سکتور نداره و تو این دو سال و نیم سرعتش افت نکرده

ARMIN
2013/07/20, 19:21
ممنون از راهنمایی هاتون
فقط اینم بگم بد سکتور نداره و تو این دو سال و نیم سرعتش افت نکرده

Reallocated Sector Count نشان دهنده ی تعداد بدسکتور هایی است که هارد دیسک برای تداوم کارکرد خودش، از نوشتار بر روی انها خود داری میکنه. پس بدسکتور داره اما ممکنه تعدادش به حدی نباشه که نتونه تحمل کنه. باید تستش کنید. از تب Error Scan برید و تیک کنار Quick Scan رو بردارید تا به صورت دقیق هارد رو تست کنه. اگر همه ی خونه ها سبز شد، که هیچ چی هنوز میتونید به ادامه استفاده از هارد دیسک امیدوار باشید ولی اگر حتی یک خونه قرمز شد، سریع نسبت به تعویضش اقدام کنید.

ST92
2013/07/20, 19:31
Reallocated Sector Count نشان دهنده ی تعداد بدسکتور هایی است که هارد دیسک برای تداوم کارکرد خودش، از نوشتار بر روی انها خود داری میکنه. پس بدسکتور داره اما ممکنه تعدادش به حدی نباشه که نتونه تحمل کنه. باید تستش کنید. از تب Error Scan برید و تیک کنار Quick Scan رو بردارید تا به صورت دقیق هارد رو تست کنه. اگر همه ی خونه ها سبز شد، که هیچ چی هنوز میتونید به ادامه استفاده از هارد دیسک امیدوار باشید ولی اگر حتی یک خونه قرمز شد، سریع نسبت به تعویضش اقدام کنید.

آقا ممنون. این شد جواب درست حسابی

ST92
2013/07/21, 11:13
اینم از اسکن بدون تیک کوئیک اسکن:

21617

ARMIN
2013/07/21, 16:05
هاردت هنوز خوب کار میکنه. :) میتونی بهش امیدوار باشی.

ST92
2013/07/21, 18:00
من فکر کنم به خاطر پارتیشن بندی مجدد این ارورا ایجاد شده باشن. راه حلی برا درست کردنشون هست؟

یادم نیست کجا خونده بودم که فرمت صفر بکنی احتمال رفتنشون زیاده

ARMIN
2013/07/21, 20:46
من فکر کنم به خاطر پارتیشن بندی مجدد این ارورا ایجاد شده باشن. راه حلی برا درست کردنشون هست؟

یادم نیست کجا خونده بودم که فرمت صفر بکنی احتمال رفتنشون زیاده

نه لزومی نداره شما اصلا" کاری کرده باشید ممکنه خود هارد به مرور به این مشکلات دچار شده باشه و اینکه شما هر کاری هم بکنید اون ارور ها در Log File هاردتون ذخیره شدند و هرگز از بین نمیره. در حال حاضر تست سلامت رو هارد شما پاس کرده و نیازی نیست هیچ کاری بکنید. فقط هر از گاهی هر 6 ماهی بهش سر بزنید از داخل این برنامه چک کنید که تعداد Reallocated Sector Count افزایش نداشته باشه.

اون قضیه ی فرمت 0 و 1 مال زمانیه که هاردتون دیگه اصلا اون تست رو نتونسته پاس کنه و خونه ی قرمز دارید! نه الان که همه اش سبزه.

Yaser_Aramesh
2013/07/21, 22:15
همینجا از همه ی دوستان به خصوص جناب ST92 عذرخواهی میکنم بابت زود قضاوت کردنم در مورد مشکل .

بنده بدون اینکه به فکر مطمئن شدن درباره ی جدی بودن یا نبودن مشکل باشم , نظرم رو گفتم و اشتباه هم بود . معذرت میخوام .

با تشکر از آقا آرمین بابت راهنمایی خوبش .

ST92
2013/07/22, 13:36
همینجا از همه ی دوستان به خصوص جناب ST92 عذرخواهی میکنم بابت زود قضاوت کردنم در مورد مشکل .

بنده بدون اینکه به فکر مطمئن شدن درباره ی جدی بودن یا نبودن مشکل باشم , نظرم رو گفتم و اشتباه هم بود . معذرت میخوام .

با تشکر از آقا آرمین بابت راهنمایی خوبش .

خواهش میکنم. لزومی نداشت عذرخواهی بکنین. اولا همینطور چیزا باعث میشه دوستای جدید مفید آدم پیدا بکنه، ثانیا من به دو علت تاپیک رو طول دادم، میتونستم یه راست برم از کسایی که خیلی خبره هستن و چند سالیه باهاشون دوستم بپرسم.
اولا اینکه خیلیا به این مشکلات بر میخورن. من خودم با سرچ کردن خیلی وقتا به جواب مشکلم میرسم، چون قبلا برا کسی پیش اومده و علت به وجود اومدن انجمن ها هم همین یاد دادن دونسته هامون به دیگرانه.
ثانیا با اینکه رشته ی من کامپیوتر نیست و تجربی تمام اطلاعاتمو به دست آوردم، ولی بازم یه چیزایی حالیم میشه و میدونم بالاخره چیزی که رو به قبله ست با چیزی که داره با انقدر ارور بیشتر از یه ساله کار میکنه، ایراد اساسی نداره و هنوز تست نگرفته دو نفر از دوستام 100 تومن مشتریشن که البته مغازه دارن اونا و مصرف کننده نیستن. گفتم ببینم اگه اینو بفروشم بعدا برا کسی که میخره مشکلی ایجاد نکنه که گناه اونم بیوفته گردنم و خیالم یه مقدار راحت بشه.
علت فروش اینم این نیست که ارور داره، علتش کم آوردن جاست که میخواستم یه اکسترنال بخرم ولی دیدم که اینترنال یه ترا برام به صرفه تره.

خلاصه اینکه از همه ی دوستان تشکر میکنم که راهنمایی کردنم مخصوصا از آقا آرمین. راستی اسم منم سیاوشه. فکر کنم تو مشخصات این کنار یه جای اسم هم اضافه بشه بهتره.
آقا یاسر علت این نظر شما هم بیشتر اینه که مدیر انجمن موبایلی و طرز فکر خوره های گوشی با سخت افزار فرق میکنه تو بعضی زمینه ها. من قبلا خودم تو یه انجمن تخصصی موبایل هم همکار بودم و به جای مدیر شدن گفتم بازنشسته بکننم! وقت دیگه زیاد چرخیدن تو انجمن ها رو ندارم.
این انجمن خیلی بهم حال میده چون کاربرای معمولیش هم تا درصد بیشتری نصبت به انجمنای دیگه فرهنگ انجمن رو یاد گرفتن و اینکه فعالیتش زیاده و یه پست زدی یه ماه لازم نیست وایسی جواب داده شه اونم فقط یه نفر مدیر اون انجمن.

ببخشید که زیاد کشش دادم و سرتون رو درد آوردم. موفق باشین

tissot1981
2018/08/25, 16:49
سلام به دوستان
هارد من ارور 0x800701e3 میده موقع کپی فایل. تست ریپورت رو هم ضمیه کردم. امیدی هست؟48911

AH64-E
2018/08/26, 05:49
سلام به دوستان
هارد من ارور 0x800701e3 میده موقع کپی فایل. تست ریپورت رو هم ضمیه کردم. امیدی هست؟48911

درود

چندتا از سکتورهای هارد شما اسیب دیده، نرم افزار Hard Dish Sential نصب کنید و از تب Over view یک عکس بزارید . یا اقدام کن به ترمیم فایل های سیستمی ویندوز .

tissot1981
2018/08/26, 11:00
درود

چندتا از سکتورهای هارد شما اسیب دیده، نرم افزار Hard Dish Sential نصب کنید و از تب Over view یک عکس بزارید . یا اقدام کن به ترمیم فایل های سیستمی ویندوز .

ممنون از اینکه زود جواب من رو دادید
از تب over view عکس برای شما فرستادم. به نظرتون هاردم قابل استفاده است؟

48915

AH64-E
2018/08/26, 12:10
ممنون از اینکه زود جواب من رو دادید
از تب over view عکس برای شما فرستادم. به نظرتون هاردم قابل استفاده است؟

48915

درود

سریعا از اطلاعاتتون BackUp تهیه کنید و به هارد دیگه ای منتقل کنید این هارد دیسک ها دیگه مرخص شدن و هر لحظه از کار می ایستند.

tissot1981
2018/09/01, 10:42
درود

سریعا از اطلاعاتتون BackUp تهیه کنید و به هارد دیگه ای منتقل کنید این هارد دیسک ها دیگه مرخص شدن و هر لحظه از کار می ایستند.

ممنون که خبر دادید