PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در بالا آمدن سیستم

unihoin
2013/07/18, 15:28
سلام.
چند روز پیش یک کارت گرافیک GIGABYTE GTX 770 گرفتم.از زمانی که این کارت رو نصب کردم موقع بالا آمدن سیستم مدت زیادی در صفحه مربوط به مشخصات مادربرد متوقف میشه.
لطفا راهنمایی کنید.

ARMIN
2013/07/18, 15:45
سلام دوست خوبم

باید وارد بایوس مادربرد بشید و از داخل تنظیمات گزینه ی گرافیک رو به صورت دستی به PCIE تغییر بدید که اول کارت گرافیک رو به عنوان گرافیک سیستم بشناسه.

اگر سخته براتون پیدا کردنش مدل ماردبرد رو بفرمایید تا از روی دفتر چه اش راهنمایی کنیم.

unihoin
2013/07/18, 16:33
وارد بایاس نمیشه.به جاش یک صفحه سیاه میاره!

Reza Eshraghi
2013/07/18, 18:29
وارد بایاس نمیشه.به جاش یک صفحه سیاه میاره!

سلام دوست عزیز !! احتمالاً کارت به درستی روی مادربرد نصب نشده !!

unihoin
2013/07/18, 18:47
سلام دوست عزیز !! احتمالاً کارت به درستی روی مادربرد نصب نشده !!
فکر نمیکنم.کارت کاملا جا رفته و ضامنش رو هم بستم.چه طوره درش بیارم دوباره جا بذارم؟

h.davoudi
2013/07/18, 20:33
فکر نمیکنم.کارت کاملا جا رفته و ضامنش رو هم بستم.چه طوره درش بیارم دوباره جا بذارم؟
1-پیچش رو باز کنید
2-سر کارت رو کمی بالا بکشید
3-وقتی سرش رو بالا بیارید و تا حدودی قسمت جلوی کارت از اسلات بیرون بیاد انگشتتون به انتهای کارت که با ضامن درگیر هست میرسه؛ ضامن رو آزاد ؛ و کارت رو بیرون بکشید.
کار سختی نیست.

Dan
2013/07/18, 20:58
آقای داودی جسارتا فکر کنم اشتباه خوندید! نظر دیگران رو درباره الزام انجامش پرسیدن.
بله بهتره که برای شروع کارت رو یه بار از اسلات کاملا خارج کنید و دوباره جا بندازید.

unihoin
2013/07/18, 22:57
کارت رو دوباره جا انداختم ولی درست نشد.

Dan
2013/07/18, 23:10
هنوز نمیتونید وارد بایوس بشید؟

unihoin
2013/07/18, 23:36
هنوز نمیتونید وارد بایوس بشید؟
نه.نمیتونم.

Dan
2013/07/18, 23:40
پیشنهاد من اینه که یه بار بایوس رو سخت افزاری ریست کنید ولی صبر کنید تا اول اساتید نظر بدن.
البته بعیده اینجوری حل بشه ولی امتحانش ضرری نداره.

ARMIN
2013/07/18, 23:46
برادر

اگر چندتا رم دارید، همه رو دربیارید و فقط با یک رم سیستم رو اجرا کنید.

کارت گرافیک رو کاملا" دربیارید، و از خروجی گرافیک مادربرد استفاده کنید. (متاسفانه هنوز اطلاعات کاملی در مورد سیستم خودتون ندادید، سخت افزارتون چیه؟)

بعد اگر مشکل همچنان پابرجا بود، باید CLEAR CMOS کنید که برای اینکار باید دفترچه مادربرد رو مطالعه کنید. یا اطلاعات سخت افزاریتون رو برای ما شرح بدین که ما براتون راهش رو نشون بدیم.

Nemouneh
2013/07/18, 23:46
سلام دوست عزیز
اگر سیستمتون هنوز درست نشده یه بار ClearCMOS بزنید ببینید درست میشه

Reza Eshraghi
2013/07/18, 23:47
نه.نمیتونم.

به نطرم رم ها رو چک کنید !! همونطور که آقا آرمین فرمودند در صورتی که بیش از یک ماژول رم دارید ، تک به تک و اسلات به اسلات رم ها رو تست کنید !
همون طور که میعاد جان گفتند بایوس رو هم ریست کنید
نتیجه رو اعلام کنید !!

unihoin
2013/07/19, 21:25
با تشکر از دوستان به خاطر وقتی که برای راهنمایی گذاشتند.
مشکل برطرف شد.
درآوردن گرافیک و ریست کردن بایاس مشکل را حل نکرد.اشکال از قدیمی بودن ورژن بایاس بود که با آپدیت کردن درست شد.

Reza Eshraghi
2013/07/19, 21:28
با تشکر از دوستان به خاطر وقتی که برای راهنمایی گذاشتند.
مشکل برطرف شد.
درآوردن گرافیک و ریست کردن بایاس مشکل را حل نکرد.اشکال از قدیمی بودن ورژن بایاس بود که با آپدیت کردن درست شد.

خواهش می کنم !
خدارو شکر که مشکل حل شد ! تبریک میگم !
موفق باشید !! :)

Dan
2013/07/19, 23:56
از دوستانی مثل محمد آقا که میان اینجا و میگن چیکار کردن که مشکل برطرف شد تشکر میکنم. اینجوری تجربه ای برای دوستان کسب میشه تا بتونن دفعات بعد سریعتر کاربرها رو راهنمایی کنن.