PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد هیت سینک مادربرد و هیت سینک CPU

Mamall
2013/07/16, 04:03
سوالی در رابطه با هیت سینک CPU و مادربرد داشتم
قصد تعویض خمیر حرارتی پردازنده (بین IHS و هیت سینک) و (هیت سینک مادربرد) را دارم.
ولی برای بستن مجدد آن ها(هیت سینک CPU و هیت سینک مادربرد) احتیاج به چسب سیلیکون هست.
شما چه چسبی را برای این کار پیشنهاد می کنید.
یک نکته ای را باید خدمتتان عرض کنم؛قرار است یک سیستم از تایوان برایم بیاورند وشما محدودیتی در انتخاب محصول فوق ندارید(از لحاظ قیمت و موجود نبودن در کشور)

خواهش می کنم راهنمایی های لازم را برای خرید این محصول صورت دهید

ARMIN
2013/07/16, 05:39
دوست خوبم

اگز منظورتون تعویض خمیر سیلیکن بین CPU و سینک کولرش هستش، میتونید از خمیر سیلیکن موجود در کشور مدل Noctua NT-H1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)استفاده کنید.

تعویض خمیر سیلیکن مادربرد (بین پل شمالی و سینک) هم کار من و شما نیست و باید در صورت نیاز بعد از چند سال توسط شزکت گارانتی انجام بشه.

Mamall
2013/07/16, 07:44
دوست خوبم

اگز منظورتون تعویض خمیر سیلیکن بین CPU و سینک کولرش هستش، میتونید از خمیر سیلیکن موجود در کشور مدل Noctua NT-H1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)استفاده کنید.

تعویض خمیر سیلیکن مادربرد (بین پل شمالی و سینک) هم کار من و شما نیست و باید در صورت نیاز بعد از چند سال توسط شزکت گارانتی انجام بشه.

منظوزم تعویض خمیرسیلیکون بین IHS و سینک خود پردازنده است مانند تصویر زیر :

21467

و هیت سینک های مادربرد :

21473
21471
تعویض خمیر سیلیکون زیر هیت سینک های مادربرد هم کاری نداره مثل این ویدئو

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Mamall
2013/07/16, 08:31
دوستان لطفاً نظراتتون رو بیان کنید. ممنون

ARMIN
2013/07/16, 09:51
پس منظورتون تعویض خمیر زیر IHS بین هسته و IHS هستش!

عرض شود، یک کلام از من به شما نصیحت این کار را نکنید! مگر اینکه اینقدری پول توی جیبی داشته باشید که روز بعدش بتونید یه CPU مثل همونی که میخواین این بلا رو سرش بیارید از بازار بخرید. برداشتن IHS با خطرات بلقوه ای همراهه که ترجیحا" این کار نشه بهتره. پردازنده های Ivy Bridge و Haswel که از خمیر نامرغوب در زیر IHS اونها استفاده شده، با تعویض این خمیر این پردازنده ها خنکتر کار خواهند کرد. البته برای استفاده به صورت اوورکلاک بهترین حالتشون تا 4.5 گیگاهرتز برای 24/7 هستش، و تقریبا" بیشتر پردازنده های این گروه میتونند بدون برداشتن IHS و تعویض خمیر به این فرکانس دست پیدا کنند. پس به نظر من ارزش ریسک آسیب زدن به پردازنده رو نداره، وقتی به هر صورت تا 4.5 قرار باشه اوور بشه.

البته اگر شما Extreme Overclocker باشید که بعید میدونم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد تعویض خمیر سیلیکن زیر فازها و کنترلر های ولتاژ روی مادربرد هم اصن نیازی به این کار نیست مگر اینکه شما در حد Extreme Overclocking بخواهید که سیستم رو اوور کنید که باهاش رکورد بزنید که باز هم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد اینکه این کار راحته یا نه، اصن بحث من راحتی کار نیست. برداشتن اون هیت سینک های روی مادربرد با انداختن کارت گارانتی مادربرد به چاه توالت یکیه! چون درجا گارانتی باطل میشه.

Mamall
2013/07/16, 11:26
پس منظورتون تعویض خمیر زیر IHS بین هسته و IHS هستش!

عرض شود، یک کلام از من به شما نصیحت این کار را نکنید! مگر اینکه اینقدری پول توی جیبی داشته باشید که روز بعدش بتونید یه CPU مثل همونی که میخواین این بلا رو سرش بیارید از بازار بخرید. برداشتن IHS با خطرات بلقوه ای همراهه که ترجیحا" این کار نشه بهتره. پردازنده های Ivy Bridge و Haswel که از خمیر نامرغوب در زیر IHS اونها استفاده شده، با تعویض این خمیر این پردازنده ها خنکتر کار خواهند کرد. البته برای استفاده به صورت اوورکلاک بهترین حالتشون تا 4.5 گیگاهرتز برای 24/7 هستش، و تقریبا" بیشتر پردازنده های این گروه میتونند بدون برداشتن IHS و تعویض خمیر به این فرکانس دست پیدا کنند. پس به نظر من ارزش ریسک آسیب زدن به پردازنده رو نداره، وقتی به هر صورت تا 4.5 قرار باشه اوور بشه.

البته اگر شما Extreme Overclocker باشید که بعید میدونم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد تعویض خمیر سیلیکن زیر فازها و کنترلر های ولتاژ روی مادربرد هم اصن نیازی به این کار نیست مگر اینکه شما در حد Extreme Overclocking بخواهید که سیستم رو اوور کنید که باهاش رکورد بزنید که باز هم داستان چیز دیگری خواهد بود.

در مورد اینکه این کار راحته یا نه، اصن بحث من راحتی کار نیست. برداشتن اون هیت سینک های روی مادربرد با انداختن کارت گارانتی مادربرد به چاه توالت یکیه! چون درجا گارانتی باطل میشه.

دوست عزیز می خوام سیستم رو اور کنم و
Extreme Overclocker نیستم
فقط می خوام دمای CPU ، چیپ ست و مدار رگولاتور رو کاهش بدم
در ضمن از نظر من گارانتی در ایران معنی ای ندارد. بر فرض این که باطل بشه ؛ وقتی از گارانتی هیچ استفاده ای نمیشه ، باطل و غیر باطل فرقی نمی کنه

ممنون از نظزتون

Mamall
2013/07/16, 11:33
از دوستان دیگر خواهش می کنم پاسخ بدهند. ممنون

h.davoudi
2013/07/16, 11:45
از دوستان دیگر خواهش می کنم پاسخ بدهند. ممنون

به طور جد میگم که از این کار صرف نظر کنید.
شما که Extreme Overclock er نیستید اصلا نیازی به این کار نیست.
البته اگر پول به جیبتون سنگینی میکنه برای سرگرمی ، تفریح مهیجیه!

iSteve
2013/07/16, 13:49
اگه مصمم برای انجام این کار هستین همون خمیر سیلیکونی که آقا آرمین معرفی کردند بهترین در نوع خودش هست، اما اگه نظر بخواهید نظر بنده با نظر آقا آرمین یکی هست.
اگه بازم اصرار زیادی روی این کار داشتید پیشنهاد میکنم مطالعه ی زیادی داشته باشید و مشاوره ی زیادی از کسانی این کار رو کردن بگیرید. خود آقا آرمین تا به حال خمیر بین IHS و cpu رو عوض کردن، ایشون از روش و خطرات این کار کاملا آگاه هستن.

Mamall
2013/07/16, 20:22
اگه مصمم برای انجام این کار هستین همون خمیر سیلیکونی که آقا آرمین معرفی کردند بهترین در نوع خودش هست، اما اگه نظر بخواهید نظر بنده با نظر آقا آرمین یکی هست.
اگه بازم اصرار زیادی روی این کار داشتید پیشنهاد میکنم مطالعه ی زیادی داشته باشید و مشاوره ی زیاm(.*>ی از کسانی این کار رو کردن بگیرید. خود آقا آرمین تا به حال خمیر بین IHS و cpu رو عوض کردن، ایشون از روش و خطرات این کار کاملا آگاه هستن.

حق با شماست

دو ماهه دارم تحقیق می کنم
مشکل من خمیر سیلیکون نیست مشکل من بست مجدد CPU و هیت سینک های مادربرد است که نیاز به چسب سیلکون داره

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

یک سیستم قراره از تایوان برام بیاورند
می خوام چسب سیلیکون هم سفارش بدم(برای بستن CPU)
اما نمی دونم چه برندی ؟ چه مدلی ؟ چه نوعی ؟
اطلاعاتی در مورد چسب ها ی سیلیکونی ندارم لطفاً مرا بری خرید چسب سیلیکون راهنمایی کنید
اگر کسی اطلاع داره خواهش می کنم چند تا از با کیفیت ها رو پیشنهاد بده(از گران تا ارزان)

iSteve
2013/07/16, 20:35
حق با شماست

دو ماهه دارم تحقیق می کنم
مشکل من خمیر سیلیکون نیست مشکل من بست مجدد CPU و هیت سینک های مادربرد است که نیاز به چسب سیلکون داره

یک سیستم قراره از تایوان برام بیاورند
می خوام چسب سیلیکون هم سفارش بدم(برای بستن CPU)
اما نمی دونم چه برندی ؟ چه مدلی ؟ چه نوعی ؟
اطلاعاتی در مورد چسب ها ی سیلیکونی ندارم لطفاً مرا بری خرید چسب سیلیکون راهنمایی کنید
اگر کسی اطلاع داره خواهش می کنم چند تا از با کیفیت ها رو پیشنهاد بده(از گران تا ارزان)
راستش تا به حال چسب سیلیکون رو توی بازار ندیدم و اصلا نمیدونم موجود هست یا نه... تا جایی که شنیدم، چسب سیلیکون برای انتقال حرارت مناسب نیستن ولی بازم باید یک نفر متخصص جواب سوال شما رو بده.
تاپیک رو بالا میارم، اگه کسی از دوستان میتونه به دوستمون کمک کنه دریغ نکنه.
الان ما فقط باید به ایشون یک چسب سیلیکون مرغوب معرفی کنیم ولی اگه حدس بنده درست هست و چسب سیلیکون ها در کل مناسب نیستن یه راه دیگه ای پیشنهاد بدیم.

h.davoudi
2013/07/16, 21:11
فکر نکنم در حوزه ای ( cpu) که ایشون میخوان چیزی به اسم چسب سیلیکون وجود داشته باشه!
در CPU بین برد و IHS یه ماده سیاه رنگی هست که اسمش چسب سیلیکون نیست.
ولی زیر هیت سینک های کارت های گرافیک و احتمالا مادر برد بجای خمیر سیلیکون از چسب های سیلیکون استفاده میشه.

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کند که هم من و هم استارتر چیزی یاد بگیریم.

Mamall
2013/07/16, 22:35
از دوستان خواهش می کنم اطلاعاتشون رو درمیان بگذارند

Bahman_D
2013/07/16, 23:01
برای چسبوندن مجدد IHS به PCB میتونید از چسب آکواریوم سیاه استفاده بکنید که در واقع همون چسب سیلیکون هستش.

ARMIN
2013/07/16, 23:10
آقا بهمن به اندازه ی سالهای عمر من سر IHS آیوی بریج رو از تنش جدا کرده، ایشون بهترین و مجرب ترین شخصی است در ایران که در این رابطه تجربیات لازم رو داره. امیدوارم به پاسخ سوالتون رسیده باشید.

iSteve
2013/07/17, 00:03
نمیدونستم آقا بهمن در اینجا هم فعالیت دارن!:)>-
همیشه مانند استیگ پشت پرده هستن ایشون!

Bahman_D
2013/07/17, 13:52
این حرفا چیه آرمین جان؟ من فوقش یه کم بیشتر از شما تجربه این کار رو دارم

Poorya_Lion
2013/07/17, 15:44
من تاجایی که بشه لینک نمی دم ولی برای این بنده خدا باید outsource بکنید فکر کنم :

اگر واقعاً علاقه دارید هر 27 صفحه رو بخونید ....
توصیه: از بهترین خمیر سلیکون برای چسبوندن IHS به کریستال استفاده کنید.
توصیه2: اصلاً از چسب سلیکون برای هیچ جای سیستموتون استفاده نکنید. چون چسب سلیکون وقتی بچسبه دیگه کنده نمی شه. معمولاً برای چسبوندن سوئیچ های آمپلی فایرها به هیت سینک هاشون استفاده می شه و توی پاساژ امجد و خیابان جمهوری زیاد و انتقال دماشون هم مثل خمیر سلیکون ها نیستش.
توصیه3: شما بایستی هر 2 ماه یک بار IHS رو برداری و خمیر رو تمیز کنی و دوباره IHS رو بگذاری سر جاش. پس اصلاً فکر چسبوندن IHS رو نکن. چون گیره سوکت مادربردهای 1155 و 1150 ها محکم IHS رو می گیره نیازی نیست IHS رو با چسب به کورها و برد سی پی یو بچسبونی.
توصیه4: اگر نخواستی به 3 توصیه قبل توجه کنی مهم نیست ولی این افرادی که راهنماییت کردن این کارهای این داستان هستند و فکر کنم آرمین و بهمن هرکدوم یک CPU در راه اسلام و مسلمین خرج کردن، حداقل در حضور کسی که قبلاً این کار رو کرده ، این کار رو بکن :)

ARMIN
2013/07/17, 16:38
ممنون از آقا پوریا استاد بزرگوار خودم که با راهنمایی های خوبشون همیشه به بهترین شکل دوستان رو راهنمایی میکنند.

Mamall
2013/07/18, 02:43
توصیه: از بهترین خمیر سلیکون برای چسبوندن IHS به کریستال استفاده کنید.
توصیه2: اصلاً از چسب سلیکون برای هیچ جای سیستموتون استفاده نکنید. چون چسب سلیکون وقتی بچسبه دیگه کنده نمی شه. معمولاً برای چسبوندن سوئیچ های آمپلی فایرها به هیت سینک هاشون استفاده می شه و توی پاساژ امجد و خیابان جمهوری زیاد و انتقال دماشون هم مثل خمیر سلیکون ها نیستش.
توصیه3: شما بایستی هر 2 ماه یک بار IHS رو برداری و خمیر رو تمیز کنی و دوباره IHS رو بگذاری سر جاش. پس اصلاً فکر چسبوندن IHS رو نکن. چون گیره سوکت مادربردهای 1155 و 1150 ها محکم IHS رو می گیره نیازی نیست IHS رو با چسب به کورها و برد سی پی یو بچسبونی.
توصیه4: اگر نخواستی به 3 توصیه قبل توجه کنی مهم نیست ولی این افرادی که راهنماییت کردن این کارهای این داستان هستند و فکر کنم آرمین و بهمن هرکدوم یک CPU در راه اسلام و مسلمین خرج کردن، حداقل در حضور کسی که قبلاً این کار رو کرده ، این کار رو بکن :)

سلام خیلی ممنون از راهنمایی تون. لینکی که دادید عکس ها Load نمی شه. نصفش رو نفهمیدم.
باید خدمتتون بگم که بعد از مدتی قصد فروش CPU دارم(زمان عرضه نسل پنجم)
اگر CPU رو با چسب سیلیکون نبندم کسی ازم نمی خره ، نظرتون چیه ؟
نمی شه یه جسب مرغوب که مخصوص این کار باشه پیشنهاد بدید بگم از خارج برام بیارند؟یا از همینجا اگه مرغوب و مخصوص این کار باشه بخرم؟ خودتون استادید

خیلی ممنونم

Mamall
2013/07/18, 03:59
برای چسبوندن مجدد IHS به PCB میتونید از چسب آکواریوم سیاه استفاده بکنید که در واقع همون چسب سیلیکون هستش.

سلام
چندسوال از حضورتون داشتم

1. الکتریسیته ساکن رو از بدن و CPU چگونه تخلیه کنیم ؟

2. خمیر سیلیکون Liquid Ultra قوی تره یا Liquid pro ؟ (بین هسته ها و IHS)

3. می شه یه جسب مرغوب که مخصوص این کار باشه پیشنهاد بدید بگم از خارج برام بیارند؟یا از همینجا اگه مرغوب و مخصوص این کار باشه بخرم؟

4. لطفاً جند تا خمیر سیلیکون مرغوب جهت کار های مختلف پیشنهاد بدهید که خدمتتون عرض می کنم :
- تعویض خمیر بین هسته و IHS
- تعویض خمیر بین سینک CPU Cooler و CPU
- تعویض خمیر بین چیپ ست و خنک کننده آن - تعویض خمیر بین GPU و خنک کننده ی آن

5. بین مدار رگولاتور و هیتسینک از خمیر استفاده شده؟ اگر استفاده شده خمیر مرغوب جهت تعویض پیشنهاد بدهید.

خواهش میکنم به من کمک کنید از این فرصت استفاده کنم و محصولات فوق را سفارش دهم از تایوان برام بیارند چون دیگر این فرصت برام مهیا نمیشه. شاید بلافاصله بعد از خرید از آن ها استفاده نکنم و برای زمان های لازم از آن ها استفاده کنم. پس خواهش می کنم محصولات با کیفیت رو پیشنهاد بدید چون از این فرصت ها خیلی کم پیش میاد اونم کار خدا است

خیلی ممنونم

Mamall
2013/07/18, 12:16
up...

Bahman_D
2013/07/18, 22:01
سلام
چندسوال از حضورتون داشتم

1. الکتریسیته ساکن رو از بدن و CPU چگونه تخلیه کنیم ؟

2. خمیر سیلیکون Liquid Ultra قوی تره یا Liquid pro ؟ (بین هسته ها و IHS)

3. می شه یه جسب مرغوب که مخصوص این کار باشه پیشنهاد بدید بگم از خارج برام بیارند؟یا از همینجا اگه مرغوب و مخصوص این کار باشه بخرم؟

4. لطفاً جند تا خمیر سیلیکون مرغوب جهت کار های مختلف پیشنهاد بدهید که خدمتتون عرض می کنم :
- تعویض خمیر بین هسته و IHS
- تعویض خمیر بین سینک CPU Cooler و CPU
- تعویض خمیر بین چیپ ست و خنک کننده آن - تعویض خمیر بین GPU و خنک کننده ی آن

5. بین مدار رگولاتور و هیتسینک از خمیر استفاده شده؟ اگر استفاده شده خمیر مرغوب جهت تعویض پیشنهاد بدهید.

خواهش میکنم به من کمک کنید از این فرصت استفاده کنم و محصولات فوق را سفارش دهم از تایوان برام بیارند چون دیگر این فرصت برام مهیا نمیشه. شاید بلافاصله بعد از خرید از آن ها استفاده نکنم و برای زمان های لازم از آن ها استفاده کنم. پس خواهش می کنم محصولات با کیفیت رو پیشنهاد بدید چون از این فرصت ها خیلی کم پیش میاد اونم کار خدا است

خیلی ممنونم

سلام عزیز

1-الکتریسیته ساکن رو از بدن میشه به راحتی با لمس یک جسم فلزی تخلیه کرد. مخصوصا اگر روی فرش پرزدار راه رفته باشید بهتره این کار رو قبل از لمس زیر CPU انجام بدید

2- Liquid Ultra بهتره ولی چون خاصیت خورندگی داره پیشنهاد میدم اگر گیرش آوردین فقط برای زیر IHS ازش استفاده بکنید. چون کف کولر رو خراب میکنه

3- چسب خاصی نمیشناسم و از همون چسب آکواریوم سیلیکونی سیاه استفاده کردم و خوب جواب داد

4- برای هر یک از این کارها تفاوت چندانی نداره و بهترین خمیری که تا حالا تجربه کردم Noctua NT-H1 بوده و Tuniq TX4 هم خوبه فقط یه مقدار سفته و پخش کردنش مشکله

5- برای این کار از خمیر استفاده نشده و از Thermal Pad استفاده میشه که تقریبا مثل یه ورق لاستیکی هستش

سایتی چیزی نداره برای خرید از اونجا تا بشه محصولاتش رو دید؟

h.davoudi
2013/07/18, 23:40
الکتریسیته ساکن رو از بدن میشه به راحتی با لمس یک جسم فلزی تخلیه کرد. مخصوصا اگر روی فرش پرزدار راه رفته باشید بهتره این کار رو قبل از لمس زیر CPU انجام بدید
این جسم فلزی میتونه خود کیس باشه؟!

iSteve
2013/07/19, 00:07
این جسم فلزی میتونه خود کیس باشه؟!
فکر نمیکنم. تا جایی که اطلاع دارم اون جسم فلزی باید با زمین اتصال داشته باشه. بازم ببینیم خود آقا بهمن یا بقیه ی دوستان چی میفرمایند.

ARMIN
2013/07/19, 00:12
فکر نمیکنم. تا جایی که اطلاع دارم اون جسم فلزی باید با زمین اتصال داشته باشه. بازم ببینیم خود آقا بهمن یا بقیه ی دوستان چی میفرمایند.

باید شیر آب. شیر شوفاژ، شیر گاز و یا هر چیزی فلزی که به عمق زمین اتصال داشته باشه - باشه.

Mamall
2013/07/19, 04:38
باید شیر آب. شیر شوفاژ، شیر گاز و یا هر چیزی فلزی که به عمق زمین اتصال داشته باشه - باشه.

چند ثانیه ؟

h.davoudi
2013/07/19, 06:48

پس نمیشه با هر جسمی اینکارو کرد
چون هر جسمی میتونه خود کیس هم باشه جون هم فلزیه هم به زمین وصله :d
باید به جورایی ارت باشه
به زمین اتصال داشتن کافی نیست باید توی زمین باشه جسم فلزی ما
درست فهمیدم؟
مرسی از دوستان

h.davoudi
2013/07/19, 06:48

چند ثانیه ؟
1/100 ثانیه1!
در حد یک اتصال کوتاه

Bahman_D
2013/07/19, 09:08
دوستان عزیز فکر کنم الکتریسیته ساکن بدن رو با رعد و برق اشتباه گرفتن :D نیازی به این کارا نیست ! فقط کافیه یه چیزی رو لمس کنید تا جرقه بزنه (*) (اگر قبلش با جوراب روی فرش پرزدار راه نرفتید اون کار رو هم نمیخواد بکنید)

h.davoudi
2013/07/19, 16:24
دوستان عزیز فکر کنم الکتریسیته ساکن بدن رو با رعد و برق اشتباه گرفتن :D نیازی به این کارا نیست ! فقط کافیه یه چیزی رو لمس کنید تا جرقه بزنه (*) (اگر قبلش با جوراب روی فرش پرزدار راه نرفتید اون کار رو هم نمیخواد بکنید)

الان آخرش چی شد؟
با کیس میشه تخلیه کرد یا نه؟

Bahman_D
2013/08/11, 16:42
الان آخرش چی شد؟
با کیس میشه تخلیه کرد یا نه؟

میزی چیزی باشه بهتره

bahar92
2013/08/18, 16:23
میشه هیت سینک فن سی پی یو را شست؟ با آب ؟ مشکل بهم نمیزنه؟

iSteve
2013/08/18, 17:55
میشه هیت سینک فن سی پی یو را شست؟ با آب ؟ مشکل بهم نمیزنه؟
سلام دوست خوبم، این تاپیک متعلق به فرد دیگری ست. به هر حال اگه فن رو از روی هیت سینک جدا کنید و فقط هیت سینک رو بشویید هیچ مشکلی پیش نمیاد. البته هیت سینک های استوک معمولا پره هایی ضخیم تر دارن و به آسونی کج نمیشن اما هیت سینک های غیر استوک بعضی هاشون پره های نازکی دارند و باید مواظب باشید که کج نشه@};-

mnpoorsadegh
2020/12/01, 04:00
به هیچ عنوان از چسب سیلیکون استفاده نکنید که هیچ انتقال حرارتی ندارد و صرفا چسب است ولی اگر تصمیم دارید میتوانید از کیت فروشی ها و آی سی فروشی ها بخرید
بهترین خمیر سیلیکون هم Grizzly Kryonaut (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست بعدش Noctua NT-H1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
چسب سیلیکون صرفا چسب است نه خمیر انتقال حرارت و اگر قطعه ای داشت میمرد هم نباید از چسب سیلیکون براش استفاده کرد چون زودتر میمیره!
صرفا اجازه دارید برای دور قطعه (جهت چسبیدن) از آن استفاده کنید