PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای اور کلاک کردن

aryanf
2013/07/10, 10:51
با سلام به همه ی دوستان عزیز

من میخواستم آورکلاک کنم و به کمک شماها نیاز دارم :D

این هم مشخصات سیستم منه

CPU: pentium d 945
mim:giga 945 pl
ram: 2g ddr 2 800
powe:نمیدونم از کجا باید بفهمم؟؟؟

من میخواهم سی پی یوم رو بفروشم و یه e 2180 بگیرم (خوبه؟؟؟)

و اینکه نمیدونم مادربوردم هم برای این کار خوبه یا نه؟؟؟

aryanf
2013/07/10, 12:18
پس چرا هیچ کس هیچی نمیگه=((

AloneWolf
2013/07/10, 12:20
با سلام به همه ی دوستان عزیز

من میخواستم آورکلاک کنم و به کمک شماها نیاز دارم :D

این هم مشخصات سیستم منه

CPU: pentium d 945
mim:giga 945 pl
ram: 2g ddr 2 800
powe:نمیدونم از کجا باید بفهمم؟؟؟

من میخواهم سی پی یوم رو بفروشم و یه e 2180 بگیرم (خوبه؟؟؟)

و اینکه نمیدونم مادربوردم هم برای این کار خوبه یا نه؟؟؟

بله 2180 دوبرابر d 945 قدرت داره ،

من 2180 رو با خنک کننده ی استاک راحت تا 3.4گیگاهرتز بالابردم.

اگه واسه بالابردن کارایی سیستم قصد آورکلاک دارید ، باید یک خنک کننده ی بادی خوب هم تهیه کنید.

پاور هم روش برچسب داره و اونجا اسم و مدلشو نوشته.

کلا این سیستم واسه برطرف کردن نیازهای روزمره ، خیلی قدیمی شده

مین شما حتی از رم DDR3 ساپورت نمیکنه.

اگه بتونید پول بیشتری جمع کنید ، خیلی بصرفه تره که کلا سیستمو نو کنید.

درسته که 2180 قوی تر از 945 اما این سیستم از اساس قدیمی و کنده. (مین ، رم ، هارد و سی پی یو)

aryanf
2013/07/10, 12:33
پاورم که اسم ومدلشو زده ولی هرچی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم

یعنی میگی هرچقدر هم که آورش کنم هیچ فایده ای نداره ؟؟؟؟

Castiel
2013/07/10, 12:56
پاورم که اسم ومدلشو زده ولی هرچی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم

یعنی میگی هرچقدر هم که آورش کنم هیچ فایده ای نداره ؟؟؟؟

دوست عزیز سیستم شما در حالت کلی بسیار قدیمی است و ضعیف، به هر حال برای اور کردن باید یک بیس خوب و قوی داشته باشید تا تاثیر اورکلاک روی کارایی سیستم قابل لمس باشد. البته اورکلاک پردازنده تاثیرگذار است و می توانید کارایی بهتری را تجربه کنید ولی این بهبود کارایی در حد زیادی نخواهد بود. همانطور که محسن جان گفتند باید یک خنک کننده خوب تهیه کنید.

AloneWolf
2013/07/10, 12:58
بسته به نیازتون هم داره ، این سیستم حتی واسه دیدن فیلم های فول اچدی (با کیفیت بالا) مناسب نیست

اگه فقط قصدتون اینترنت گردی (اوونم باز کردن تب های کم و محدود) و آرشیو عکس و پخش موسیقی باشه ، بله این سیستم خوبه

اما درصورت نیاز به استفاده بیشتر ، این سیستم جوابگو نخواهد بود.

کلا سیستم ها قدیمی کم کم دایره ی فعالیتشون ، کم میشه،

با اومدن نرم افزارها و سیستم عامل های جدید که بر اساس استانداردهای قطعات جدید هستن ، کامپیوترهای قدیمی

کندتر و ناشناس تر خواهند شد (برای نرم افزار و سیستم عامل ها)

mahyar68
2013/07/30, 01:12
با سلام خدمت دوستان من یه 3570k با asus z77 vpro دارم با پاور 750 پلات انرمکس بافرکانس 4.4 اور میکنم سیستم میاد بالا وقتی که دسکتاب و محتواش معلومه یه دقه بعدش سیستمم اتومات ریستارت میشه میره تو یه صفحه ی ابی یه عددم که از 1تا100 داره پایینش لود میشه اینکار بصورت اتومات چند بار تکرار میشه کلافم کرده الان که با فرکانس 4 اور کردم اونجوری نمیشه در ضمن دکمه memeo ok مینمم زدم دوباره بعد یه چند دقه همون جوری میشه~X(

ARMIN
2013/07/30, 11:16
با سلام خدمت دوستان من یه 3570k با asus z77 vpro دارم با پاور 750 پلات انرمکس بافرکانس 4.4 اور میکنم سیستم میاد بالا وقتی که دسکتاب و محتواش معلومه یه دقه بعدش سیستمم اتومات ریستارت میشه میره تو یه صفحه ی ابی یه عددم که از 1تا100 داره پایینش لود میشه اینکار بصورت اتومات چند بار تکرار میشه کلافم کرده الان که با فرکانس 4 اور کردم اونجوری نمیشه در ضمن دکمه memeo ok مینمم زدم دوباره بعد یه چند دقه همون جوری میشه~X(

مهیار جان

بی زحمت اوورکلاک نکن، تا آخر هفته که مقاله اوورکلاک من تموم شد (لینکش در امضام هست) از اون طریق اوورکلاک کن به .مشکل بر نمیخوری/

اما احتمال زیاد شما مشکل دما داری، دمای پردازنده ات زیادی بالا میره سیستم ریست میکنه.

یا اینکه BCLK رو دست کاری کردی.

به هر ترتیب، اوورکلاک اصولی نکردی. :)