PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب کدام یک منطقی تر است ؟ hdd یا ssd

sezar
2011/11/26, 11:59
دوستان عزیز با توجه به تمام معیار های انتخاب حافظه جانبی به نظرتون خرید ssd منطقی تر است یا hdd ?
چرا؟

*hit m@n*
2011/11/26, 12:15
خرید ssd منطقی نیست چون هزینه بالایی داره
البته سرعتش عالیه ولی نسبت به هزینه ای که پرداخت میکنیم حجم خیلی کمتری نسبت به hdd به دست می آوریم

Editor In chief
2011/11/26, 12:17
به نظرم استفاده از هر دو نتيجه عاليه‌اي را در بر خواهد داشت. Ssd براي ويندوز و راه‌اندازي، هاردديسک هم براي کاربرد‌هاي ديگر.

doom2009
2011/11/26, 12:51
به نظر اینجانب از هردو باید استفاده بشه از هارد برای آرشیو اطلاعات و از اس اس دی برای بازی و نصب ویندوز لازمه البته اس اس دی کمتر از 60 گیگ الآن دیگه جوابگو نیست و هرکسی به اندازه توان خود حجم موردنظر را تهیه مینماید هارد هم الآن دیگه کمتر از 500 گیگ ارزش خرید نداره 500 گیگ به بالا با تشکر

sezar
2011/11/26, 13:27
با توجه به قیمت بالای هارد دیسک در این چند وقت به نظره منم بهترین کار داشتن یک ssd با حجم کم و یک هارد دیسک با حجم زیاد است ! دوستان استفاده از ssd بوت شدن ویندوز چقدر طول میکشه ؟

saeid6574598
2011/11/26, 14:21
به نظر بنده هر دو . من هم با نظر آقای پناهی موافقم . Ssd برای بالابردن سرعت عملیات و hdd برای کاربردهای دیگر و کارهای عادی .

rajah
2011/11/26, 15:04
بنده هم به گزینه سه، رای دادم چون هنوز تفوت قیمتی زیادی ما بین این دو درایو هستش و قطعا خرید یک ssd با حجم کم برای سیستم عامل و

برنامه ها تا سرعت عملکرد بالا بره و یه هارد برای ذخیره اطلاعات و کارهای عادی بهنره

Phantom
2011/11/26, 16:17
منم
منم نظرآقای پناهی را تایید وتاکید میکنم فقط

Ali Fatehi
2011/11/26, 16:23
به نظر من هاردی های ssd فوق العاده هستند. اما چگونه استفاده ان مهم است . برای مثال نظرتون در مورد برنامه ریزی من چی هست

من یک مک پرو خریدم و این را می دونم الان هر چقدر هم از ان کار بکیشم باز 80 درصد از توان اصلیش کار می کنه مقدار قابل توجه ان هم در سیم ها و ساختار مکانیکی از بین می رود. اما برنامه من برای مک پرو این بود که سال اینده هارد این نوت بوک را به SSD ارتقا بدم . ( طبق نطرات نقد کنندگان دنیا سرعت دستیابی به اطلاعات با ارتقا به اس اس دی 40 تا 60 درصد افزایش می یابد.) حالا خودتان تصورش را بکنید در مرحله بعد رم و غیره .

فعلا دست نگه داشتم در مورد خرید ان هاردهای اس اس دی این است جایی خوندم که بعضی وقتها اطلاعات یک دفته می پره ( ثبات اطلاعاتی نداره ) . البته راه حلهایی ارائه شده است . باید صبر کنیم و ببینیم در نمایش CES 2012 امریکا چه چیز هایی ارائه می شود

Baloot3D
2012/01/14, 22:58
سلام به همگی

من یک لپتاپ MSI GT780 خریدم که دارای یک SSD 120 INTEL M-25 هست در کنار یک هارد 750G 7200rpm از شرکت Western Digital . همون اول سیستم عامل رو روی SSD نصب کردم . با اینکه این SSD سرعت خیلی بالایی در مقابل برخی SSD های سریع نداره ولی بطور کاملاً چشمگیری سرعت کار یا این سیستم بالاتر از سایر سیستم های دیگه هست . بالا اومدن کامل ویندوز با تمام برنامه های Startup که اصلاً کم هم نیستند ، چیزی حدود 10 ثانیه طول میکشه که واقعاً عالی هست و دیگه برای بالا اومدن سیستم عصبی نمیشم .
سرعت اجرای برنامه هایی مثل 3DsMax و Photoshop و After Effect واقعاً بالاست و به هیچ عنوان قابل قیاس با هاردهای معمولی نیست . این سرعت بالا در اجراء باعث شده که کار با سیستم های دسکتاپ یا لپتاپ بدونه SSD برای آزار دهنده بشه >:P
یک Page File 20Gig هم روی SSD گذاشتم که به دلیل رم 16 گیگ تا حالا چند بار بیشتر کارم بهش نیوفتاده ولی همون چند بار هم واقعاً تاخیر خاصی دیده نمیشه .

تا خودم شخصاً با این SSD ها کار نکرده بودم فکر نمی کردم تا این اندازه موثر باشه .

Arsn
2012/01/14, 23:44
تا الان سرعت بالا اومدن ویندوز را با SSD تجربه کردید ؟

نرم افزار Microsoft Word در کسری از ثانیه اجرا میشه اما در هارد دیسک ها ، حتی سریعترین مدل های آن ها شما باید 2-3 ثانیه صبر کنی !

توصیه : حتما ویدیو زیر را ببینید تا با معجزه ای به نام SSD آشنا بشید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

VSH-Katana
2012/03/23, 11:30
حیف پول ندارم کلا ssd بگیرم یکی از اونایی که ocz زده رو pci نسب میشه یدونه یک ترابایتش یا شاید دوتاش (حالا مادربردشو از کجا جور کنم)
ولی خداییش استفاده از ssd در کنار hard منطتقی ترین گزینه است

Reza Y
2012/03/23, 15:44
دوستان روند کلی تکنولوژی به گونه ای است که ابتدا یک تکنولوژی میاد(hdd) همه گیر میشود بعد تکنولوژی جدید میاد(ssd) و این دو با هم موازی میشوند و در در نهایت با برتری های تکنولوژی جدید و پیشرفت آن(حل مشکل حجمی) و معقول شدن قیمت تکنولوژی قدیمی از صحنه روزگار حذف میشود!!

ATA
2012/03/24, 02:12
با سلام هر کدوم از اینا در جای خودش عملکرد عالی دارن پس در نتیجه هردو لازمن....

Green
2012/06/08, 16:27
برای کسی که حرفه ای با کامپیوتر کار میکنه 100% که ssd لازمه. از نظر سرعت واقعاً قابل مقایسه با بهترین هاردهای غیر ssd نیست.

Amin_CaraGT2
2012/06/16, 15:01
هارد های جامد مزیت اصلی که دارند سرعت خواندن و نوشتن آنها نیست !! بلکه زمان تاخیر آنهاست

در یک تستی که در زمان ارزانی هارد انجام دادم :دی (4 عدد 500 گیگ خریدم 160 هزار تومن !!!!) 4 عدد هارد باراکودا 500 گیگ 7200.12 بالغ بر 450 مگابایت سرعت خواندن و نوشتن پیدا کرده بود اما باز هم نه در تست های PCmark و نه در لود برنامه ها و لود ویندوز تاثیر به اندازه یک هارد ssd 32G نبود و علت این عمر پایین بودن تاخیر هاردهای جامد است

تقریبا به دلیل نداشتن هیچ قطعه میکانیکی لتنسی بسیار کمتر دارند حال با این لتنسی اگر سرعت خواندن و نوشتن بالا هم باشد ماجرا دیدنی هم می شود

در خرید SSd به یک نکته دقت کنیم بهتر است
سرعت خواندن و نوشتن : در بازار هاردهای زیادی با مارک های فراوانی وجود دارد که اغلب از چیپ های سندفورس استفاده میکنند و این چیپ ها هستند که سرعت هر هارد جامد را تایین میکنند چیپ های قدیمی سرعت خواندن 160 مگ و نوشتن 80 مگابایت در ثانیه برخوردار بودند و در چیپ های اصلاحی سند فورس که با نام 2000 وارد بازار شدند سرعت به 250 مگابایت هم افزایش پیدا کرد و امروزه به لطف ساتا3 تا 500 مگابایت در ثانیه هاردهای جامد سرعت دارند
هاردهای خوب بازار که از چیپ های جدید سندفورس بهره میبرند و سرعتی نزدیک به 500 مگ خواندن و نوشتن دارند s511 adata ، Vortex3 ، اگلیتی3 ، پتریوت ویلدفایر و... هستند که قیمت 64G آنها حدود 200 هزار تومان است

جالب است بدانید که با یک سیستم پنتیوم معمولی توانستم فقط با یک هارد جامد در عرض چند ثانیه وارد ویندوز شوم که این مورد بیشتر از هر چیزی به همان تاخیر هارد بر میگردد

با تشکر امین

alim2
2012/06/17, 13:58
ssd از نظر کارایی بهتره ولی hhd ازنظر قیمت مقرون به صرفست

Sam
2012/07/22, 14:56
من نمیدونم این واردکننده ها و فروشنده های عزیز چرا فکر می کنن لزوما هر چیز جدید یا خوبی لزوما باید گرونترین باشه؟؟
خودم هم دوست دارم یه روز دوتا ssd رو با هم raid کنم. فکر کنم سرعتش فضایی بشه!
:)>-

NAVID OC
2012/09/02, 13:33
با سلام...
البته هر دو می تواند در جایگاه های خودش خوب باشد...
اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید ssd در سرعت ویندوز غوغا می کند! واقعا سرعت یعنی ویندوز 7 ای که روی ssd نصب شده باشد...
ولی چند نکته وجود دارد...
SSD نسبت به hdd خیلی گران تر است و به قیمتش نمی ارزد
ssd نسبت به hdd عمر پایین تری دارد و به مرور زمان ضعیف تر و ضعیف تر می شود به طوریکه عمر مفید هارد جامد حدود 2 سال است ولی یک هارد مکانیکی تا سال ها می تواند بدون افت سرعت کار کند...
باز هم تصمیم با خودتان است دوست عزیز هدف بنده صرفا به اشتراک گذاری نظرم و دانسته هام با شما و دیگران بود...

mypdf
2012/09/02, 16:14
الان بهترین انتخاب اینه ssd حجمش 128 گیگ برای ویندوز و گیم.... یه هارد معمولی 500 گیگ برا آرشیو فیلم و عکس و اینا سرهم 400 میشه

saeid3949
2012/09/02, 20:01
سلام به همگی
به نظر بنده هر دو .
هارد دیسک جامد ssd، به هارد دیسکی گفته می شود که در اون هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد. هارد دیسک هاي معمولی داراي چندین دیسک گردان و هد متحرك هستند . هارد دیسک هاي جامد از نظر شکل ظاهري شبیه هارد دیسک هاي معمولی هستند، فقط قطعات متحرك ندارند و به جاي آنها از حافظه هاي فلش و حافظه هاي sdram در هارد هاي جامد استفاده میشود.
- این هارد ها به دلیل نداشتن قطعه متحرك زمان تاخیر بسیار کمتري نسبت به هارد هاي معمولی دارند.
- از لحاظ مصرف انرژي و تولید حرارت در کامپیوتر ، هارد دیسک هاي جامد به مراتب انرژي کمتري مصرف می کنند و حرارت کمتري نیز تولید می کنند که از این جهت استفاده آنها در کامپیوتر هاي لپ تاپ
بسیار ایده آل و مقرون به صرفه است.

wnhl
2012/09/02, 22:09
به نظر من ssd بیشتر از 60 گیگ هزینه اضافی هست اومن فقط برای ویندوز و برنامه ها.
برای ذخریره سازی اطلاعات حجیم hdd کفایت میکنه.
البته این نظر من تا وقتی هست که قیمت ssd این قدر سر سام آور هست و اگه ارزون بشه حتما ssd رو به طور کامل انتخاب میکنم.

sh.m
2012/09/02, 22:14
سلام دوستان به نظر بنده هم هر دو یعنی اس اس دی برای ویندوز و هارد معمولی برای ذخیره سازی

ARMIN
2012/09/03, 08:44
با درود،
در حال حاضر با توجه به قيمت نسبتا" مناسب ssd، ترجيجا براي يك سيستم ابتدا بهتره ssd خريدارى بشه، بعد ها بايد يك hِdd هم براى ذخيره ى فايل ها خريدارى شود.

Republic Of Gamers
2012/09/03, 14:51
با سلام
من نظرم رو ترکیب هر دو هست . یه اس اس دی با ظرفیت ۱۲۸ تا ۲۵۶ و یه هارد با ظرفیت ۱ ترابایت یا بیشتر

Ata_hero
2012/09/03, 18:28
با سلام
من والا به SSD تخصص ندارم ولی یه چزارو میدونم
به نظر من برای خرید SSD خوب نیست
چون مثلا برای خرید اس اس دی یه حجم 64 گیگی 180 تومان باید پول بدی و اصلا به صرفه نیست
من باشم پولشو نگه میدارم میرم HِِDD میگیرم با حجم بالا و 64buffer

bahareh1000
2012/09/23, 07:04
من شنیدم هردو لازمه چون متاسفانه ssd ها اینطور که شنیدم در صورت پاک شدن اطلاعات دیگه قابل بازیابی نیستند و باید با اطلاعات پاک شده برای همیشه خداحافظی کرد.

Castiel
2012/09/23, 19:25
من شنیدم هردو لازمه چون متاسفانه ssd ها اینطور که شنیدم در صورت پاک شدن اطلاعات دیگه قابل بازیابی نیستند و باید با اطلاعات پاک شده برای همیشه خداحافظی کرد.

در این مورد حالتی به نام Raise وجود دارد که از این مشکل جلوگیری می کنه، البته با فعال بودن این قابلیت ظرفیت کمتری در SSD خواهید داشت. با غیر فعال بودن اون رفیت بیشتری در اختیار دارید، به عنوان مثال در یک درایور 64 گیگابایتی، شما 60 گیگابایت فضای قابل استفاده خواهید داشت.

Spark-
2012/09/23, 19:28
منم با هر دوتاش موافقم
یدونه ssd برای نصب ویندوز و برنامه های 128گیگم کافیه
یدونه hdd هم برای ریختن اطلاعات و فیلم و موزیک و ....

THE DARK KNIGHT
2012/09/23, 19:57
در حال حاضر قیمت یک هارد 500 با یک ssd با حجم 64 gb برابره

darkknight
2012/09/23, 21:21
من که برای سیتم بعدی 128گیگ اس اس دی+3ترابایت هارد میگیرم
ولی درکل خرید یک اس اس دی 128 گیگ بنظر من بهتر از خرید هارد 500 گیگ یا حتی 1 ترا هست

expellite
2012/10/24, 23:39
SSD واقعا گرون هست. یه HDD SATA3 با این که سرعت بسیار پایین تری از SSD داره ولی همینم کار آدم رو راه مینداره! تازه با RAMDisk میشه یه چیزایی رو حل کرد!

iranmanoto
2012/10/25, 01:00
هردوش وقتی باهم باشن خوبه

Arsn
2012/10/25, 10:26
با سلام خدمت همه برادران .با توجه به نظر دوستان و مطالب گفته شده .پس اين دو هارد تقريبا" ميشه گفت مكمل همديگر هستند .حالا روي كامپيوتر
من يك هارد يك ترا بايت هست وبا توجه به نظر دوستان ميخواهم يك هارد ssd با كيفيت خوب بگيرم كه هم ويندوز و...... فقط روي آن نصب شود .لطفا" چه نوع برند خوبي پيشنهاد ميكنيد (با قيمت .اگر امكان داشته باشد ) در ضمن آيا واقعيت دارد كه ممكن است اطلاعات از روي هاردهاي ssd
پريده شود؟از همه دوستان سپاس گذارم.

سلام !

نه اطلاعات نمیپره ! من خودم الان 1 سال دارم استفاده میکنم !

هر چی گیرتون بیاد و بودجتون برسه !

ترجیحا برند OCZ و سری Vertex 3 یا 4 ! اگر نشد سری Agility !

SZEUS
2012/11/03, 20:39
هر دوش کنار هم خوبه
شاید شنیده باشید که ssd در اینده این قدر ارزون میشه که جای گزین hdd بشه و بشه با قیمت کم حجم بالاشو تولید کرد
چند جا هم خوندم hdd از نظر حجم اخر به یک محدودیت میرسه ولی ظاهرا اشتباه بوده
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
البته یه 10 سالی با اومدن به بازار فاصله داره ولی این نشون میده بازار hdd تا 10 سال اینده هم تضمینه

dr.zhivago
2013/01/07, 11:25
میگم ssd های ساتا 2 هم پیدا میشه ؟

Castiel
2013/01/07, 11:34
میگم ssd های ساتا 2 هم پیدا میشه ؟

بله سری 320 اینتل
البته ساتا 2 خیلی سخت پیدا میشوند ولی فکر می کنم هنوز سری 320 اینتل موجود باشد.

dr.zhivago
2013/01/07, 11:40
اختلاف قیمتش با ساتا 3 چقدره ؟
چون سیستم من ساتا 2 هست.

Castiel
2013/01/07, 11:47
اختلاف قیمتش با ساتا 3 چقدره ؟
چون سیستم من ساتا 2 هست.

اختلاف قیمت به نسبت زیادی دارند. در مدل های 60 گیگابایتی در حدود 70-80 هزار تومان اختلاف دارند.

darkknight
2013/01/07, 20:21
الان با ین وضع به نظر من انتخاب هیچ کدوم منطقی نیست
البته الان خرید هارد ssdمنطقی تر هست(ایهام تناسب داره:دی)

meysam213
2013/01/09, 13:10
من برای کارهای رندرینگ ssd راپیشنهاد میدم و فقط برای نصب برنامه های لازم !
ولی ssd گرونه تازه مارک بهتر و کارایی بالاتر بیش از اندازه گرونه ولی اگه نه برای کار عادی (بغیر رندر) میخای اون موقع hdd خیلی عالیه و بصرفه! :)

Shahin007
2013/04/07, 10:35
ssd به درد کاربران حرفه ای میخوره...که میخوان نرم افزار های سنگین برای کارهای رندرینگ استفاده کنن.یا گیمرهای حرفه ای.که میخوان سرعت بالا رو داشته باشن و نیازشون هست.
ولی برای کارهای روزمره و استفاده های معمول hdd جواب میده و در هزینه هم صرفه جویی میشه.
ولی در کل هر دوی اینها در کنار هم خیلی عالی میشه.

Silver stag
2013/04/08, 13:55
به نظر من داشتن یک hdd در کنار ssd بسیار هم کارامد تر و هم هزینه کمتر می کنیم و هم از سرعت بالاتری برخورداری(در صورتی که ویندوز روی ssd نصب کرده باشیم.)