ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 860 از 1004 نخست ... 360760810850858859860861862870910960 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,591 به 8,600 از 10034
    امتیازها
    3,685
    سطح
    38
    89
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    در حد 100 الی 200 مگاهرتز ممکنه بشه.

وگرنه بدستور اینتل مادربرد سازان این کار رو برای پردازنده های غیر K محدود کردند
    ممنون .
    اگر اینطوره پس دوستان که اورکلاک می کنند چطور با برد ASUS Z170-A که جزو برد های تقریبا ارزانه , توانستن به راحتی تا 4800 همین CPU رو OC کنند حتی بیشتر
    و کسانی که زیاد حرفه ای نیستند در حد 4000 با خنک کننده ایر به نتیجه خوبی رسیدند به نظرتون از بایوس های دستکاری شده استفاده میشه ./

جالبه برام چون قصد خرید سخت افزار جدید رو دارم و اگر اینگونه باشه خرج برای سری k نکنم ./

یک گشتی در نت زدم و اینجا جوابم رو پیدا کردم . overclocking.guide
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط imanprjr نمایش پست ها
    ممنون .
    اگر اینطوره پس دوستان که اورکلاک می کنند چطور با برد ASUS Z170-A که جزو برد های تقریبا ارزانه , توانستن به راحتی تا 4800 همین CPU رو OC کنند حتی بیشتر
    و کسانی که زیاد حرفه ای نیستند در حد 4000 با خنک کننده ایر به نتیجه خوبی رسیدند به نظرتون از بایوس های دستکاری شده استفاده میشه ./

جالبه برام چون قصد خرید سخت افزار جدید رو دارم و اگر اینگونه باشه خرج برای سری k نکنم ./

یک گشتی در نت زدم و اینجا جوابم رو پیدا کردم . overclocking.guide
    این کار از طریق بایوس مادینگ امکان پذیره

امتیازها
    9,361
    سطح
    65
    23
    کاربر انجمن
    دوستان من یه مشکل دارم که قبلا هم اینجا مطرح کردم و دوستان پاسخ دادن اما مشکلم برطرف نشد.
    من بایوسم به آخرین ورژن آپدیته. روی سی پی یوم کولر گذاشتم. الان بعد نزدیک 3 سال که این سیستم رو بستم گاهی اوقات که برق رو میزنم و سیستم رو روشن میکنم، همون اول ارور فن سی پی یو میده. گاهی اوقات نه همیشه. مثلا نصف دفعات.
    باتری مادربورد رو عوض کردم. قبلا دکمه روی پاور رو هم میزدم اما الان دیگه اون رو هم نمیزنم اما همچنان مشکلم وجود داره. آخه واقعا مشکل از چیه؟؟؟
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirpers نمایش پست ها
    دوستان من یه مشکل دارم که قبلا هم اینجا مطرح کردم و دوستان پاسخ دادن اما مشکلم برطرف نشد.
    من بایوسم به آخرین ورژن آپدیته. روی سی پی یوم کولر گذاشتم. الان بعد نزدیک 3 سال که این سیستم رو بستم گاهی اوقات که برق رو میزنم و سیستم رو روشن میکنم، همون اول ارور فن سی پی یو میده. گاهی اوقات نه همیشه. مثلا نصف دفعات.
    باتری مادربورد رو عوض کردم. قبلا دکمه روی پاور رو هم میزدم اما الان دیگه اون رو هم نمیزنم اما همچنان مشکلم وجود داره. آخه واقعا مشکل از چیه؟؟؟

سلام دوست عزیز،

شما چند روز پیش هم این سوال رو در همین انجمن مطرح کرده بودید و بنده در جواب شما اینجا سوالی پرسیده بودم.

لطفا وقتی پستی می فرستید و بعد از چند روز مراجعه می کنید، اول اونجارو ببینید که جوابی داده شده یا خیر تا مجددا سوال رو تکرار نکنید.
    امتیازها
    9,361
    سطح
    65
    23
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

شما چند روز پیش هم این سوال رو در همین انجمن مطرح کرده بودید و بنده در جواب شما اینجا سوالی پرسیده بودم.

لطفا وقتی پستی می فرستید و بعد از چند روز مراجعه می کنید، اول اونجارو ببینید که جوابی داده شده یا خیر تا مجددا سوال رو تکرار نکنید.
    درست می فرمایید. من بعد یکی دو روز دیگه نگاه نکردم.
    بله مادربوردم Asus Z87 plus هستش. دوستان دیگه جواب نداده بودند.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirpers نمایش پست ها
    درست می فرمایید. من بعد یکی دو روز دیگه نگاه نکردم.
    بله مادربوردم Asus Z87 plus هستش. دوستان دیگه جواب نداده بودند.

بسیار خوب دوست عزیز،

این مورد بیشتر روی مادربوردهای ASUS دیده شده که البته در واقع ربط چندانی به خود مادربورد و برندش نداره و در واقع مساله از جای دیگه س. در واقع این پیغام خطا به این دلیل نمایش داده میشه که در لحظه شروع به کار سیستم، فنِ خنک کننده با سرعت کافی نمی چرخه.

اگر این مورد سیتسم شما هم از همین موارد باشه مادربورد در واقع به این دلیل اخطار میده که سرعت گردش فن (بر مبنای دور در دقیقه) به یک عدد پیشفرضی که از قبل به صورت preset تعیین شده نمیرسه و فرض بر این گذاشته شده که اگر فن در یک فاصله زمانی خاص به حداقل سرعت مورد نظر نرسید این یعنی که خنک کننده مشکل داره (که اگر فرضا در مورد یک سیستم این صدق بکنه معنیش این هست که پردازنده به خوبی خنک نمیشه و این اخطار به همین دلیل توی سیستم تعریف شده).

معمولا تا جایی که من دیدم مقدار پیشفرضی که از قبل تعیین شده 600 دور در دقیقه هست. منتها در بعضی موارد فرض کنید ممکنه در لحظه شروع به کار فنِ سیستم شما مثلا 400 دور یا 500 دور در دقیقه بچرخه و به همین دلیل این پیغام خطا نمایش داده میشه. می تونید وارد محیط BIOS بشید و مقدار حداقل رو برای نمایش داده شده پیغام خطا به مقدار کمتری تغییر بدید (فرض کنید مثلا 300 یا 350 دور).

بعدش هم بد نیست که چند دقیقه در محیط BIOS وضعیت دمای پردازنده رو پایش کنید تا مطمئن بشید که همه چیز روبراه هست. یعنی وقتی وارد BIOS بشید و ببینید که وقتی سیستم روشن میشه دما تا حد خاصی بالا میره و همون جا ثابت می مونه یعنی خنک کننده پردازنده مشکلی نداره.

ضمنا بد نیست در چند نوبت در محیط سیستم عامل دما و سرعت گردش فن خنک کننده رو زیر نظر داشته باشید تا از عملکرد بهینه خنک کننده مطمئن بشید.
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    درود بر دوستان عزیز و ارجمند انجمن سخت افزار .
    امروز یک عدد هارد توشیبا X300 با ظرفیت 4 ترابایت تهیه کردم . بعد از کپی کردن اطلاعات ناگهان سلامتی هارد تقلیل یافت و به 19 درصد رسید . با هر دو نرم افزار HD TUNE و HD Sentinel هم چک کردم و اون ها حدود 432 بد سکتور بر روی هارد را تأیید می کنند . نکته تعجب آور اینکه این سری از هارد ها تازه وارد بازار ایران شده و هارد بنده هم آکبند بود و بسته بندی شکیل و مهکمی داشت . حالا سوال من اینکه امکان داره این نرم افزار ها اشتباه کنن یا فاتحه هارد خوانده است ؟
    ممنون .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad Ali X نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز و ارجمند انجمن سخت افزار .
    امروز یک عدد هارد توشیبا X300 با ظرفیت 4 ترابایت تهیه کردم . بعد از کپی کردن اطلاعات ناگهان سلامتی هارد تقلیل یافت و به 19 درصد رسید . با هر دو نرم افزار HD TUNE و HD Sentinel هم چک کردم و اون ها حدود 432 بد سکتور بر روی هارد را تأیید می کنند . نکته تعجب آور اینکه این سری از هارد ها تازه وارد بازار ایران شده و هارد بنده هم آکبند بود و بسته بندی شکیل و مهکمی داشت . حالا سوال من اینکه امکان داره این نرم افزار ها اشتباه کنن یا فاتحه هارد خوانده است ؟
    ممنون .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk
    سلام

کنار هارد رو ببین کلمه refurbished نوشته شده یا نه؟

امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام

کنار هارد رو ببین کلمه refurbished نوشته شده یا نه؟
    درود بر دوست عزیزم عرفان جان .
    فعلا" که در کیس نصب شده صبح بازش کنم نگاه می کنم ولی اگرم نوشته نشده باشه معلومه ریفر شده هستش چون هارد آکبند که این چنین موردی براش پیش میاد مشکوکه . الان سلامتیش رسیده به 16 درصد !! خوب شد به موقع اقدام کردم و هارد را به سرعت تخلیه کردم وگرنه تمام دیتاهام پریده بود . خیر سرم این هارد را خریدم که یکم بار سیستم سبک بشه اما چی از آب درامد ! هارد توشیبا خیلی آشغاله بر خلاف نظر بیشتر مردم که فکر میکنن با کیفیته .
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    سلام محمد علی جان،

این مشکل برای هارد نو هم پیش میاد، میزان شیوعش کمه ولی غیر ممکن نیست.

برای همین توصیه میشه هارد نو هم که قراره دیتای مهمی روش قرار داده بشه حتما قبل از نوشتن دیتا سلامتش کنترل بشه.

لزوما هم ربطی به برندش نداره و در واقع میشه گفت بدشانسی آوردی. حالا که دیتارو از روی هارد ورداشتی ببرش برای گارانتی. اگر ظرف این مدت که پست قبلی و فعلی رو فرستادی وضعش بدتر شده امیدی بهش نیست.
صفحه 860 از 1004 نخست ... 360760810850858859860861862870910960 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,591 به 8,600 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع