ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    امتیازها
    32,818
    سطح
    100
    1,583
    کاربر انجمن

چرا باید بیشتر از یک آنتی ویروس برای کامپیوتر خود داشته باشیم؟

اگر کاربر سیستم‌عامل ویندوز هستید باید از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید. اما نوع این نرم افزار بسیار اهمیت دارد و گاهی فقط یک نرم افزار پاسخ‌گوی نیاز کاربر نیست.به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از نگهبان، یکی از کارشناسان امنیتی به نام براندون گِرِگ اعتقاد دارد برای داشتن امنیت بهتر باید ترکیبی از ابزار امنیتی مایکروسافت و یک نرم افزار منبع باز یا رایگان امنیتی را روی سیستم خود نصب کنید. دلیل آن را نیز در ادامه برایتان ذکر کرده ایم.

با اینکه بیشتر کاربران از دو آنتی ویروس به طور همزمان استفاده نمی کنند اما باید بدانید داشتن دو آنتی ویروس روی کامپیوتر بسیار مفید است. (
    هشدار: باید به این نکته مهم توجه کنید که اکثر آنتی ویروس ها امکان کارکرد همزمان را روی سیستم عامل ندارند و در صورتی که ندانسته چنین کاری را انجام دهید می تواند سبب از کار افتادن سیستم عامل یا کندی کامپیوتر شود در این مطلب منظور ما این نیست که هر دو آنتی ویروس را با هم استفاده کنید. لطفا مطلب را با دقت مطالعه کنید.)بیشتر نرم افزارهای ضد ویروس همچون مک‌آفی، نورتون یا… سعی می کنند تا ویروس های احتمالی را در وب یا مکان های دیگر شناسایی کنند، سپس آپ دیتی با شناسایی ویروس برای شما می فرستند و به این ترتیب کامپیوتر شما می تواند خطرات احتمالی را شناسایی کند. این بسیار خوب به نظر می رسد اما برندون دو مشکل اصلی (از میان مشکلات زیاد) این روشِ دسترسی به نرم افزار آنتی ویروس را شناسایی کرده است:

مشکل اول: هکرهای بسیار حرفه ای یا سازمان های جاسوسی (مانند سازمان جاسوسی آمریکا) بدافزارهایی تولید می کنند که قبلا هرگز در اینترنت دیده نشده است و آن را برای یک گروه از مخاطبین خاص می فرستد. شما فکر می کنید که انتی ویروس شما قادر به شناسایی چنین بدافزاری است؟ پاسخ منفی است.

مشکل دوم: من می توانم تایید کنم که شرکت مک‌آفی (یا هر کمپانی ضد ویروس دیگری) یک لیست سفید دارند.این لیست سفید به برخی ابزارهای جاسوسی برای نیروهای پلیس یا دیگر آژانس های جاسوسی (شامل شرکت های خصوصی) اجازه کارکرد می دهد و در مورد وجود آنها روی کامپیوتر شما هشدار نخواهد داد! بنابراین، شما می توانید کی‌لاگر، ابزار دسترسی از راه دور یا بدافزارهای دیگر روی دستگاه خود داشته باشید که آنتی ویروس تان به آنها اجازه ورود داده است.

برندون توصیه می کند از Microsoft Security Essentials به عنوان ابزار امنیتی اصلی کامپیوتر استفاده کنید و در کنار آن نیز از آنتی ویروس های رایگان یا منبع باز به صورت یک بار در هفته برای اسکن کلی کامیپوتر استفاده نمایید. ابزارهایی مانند malwarebytes . باید بدانید ابزار امنیتی مایکروسافت بسیار عالی است اما باید در کنار آن آنتی ویروس دومی نیز داشته باشید تا مطمئن شوید که مایکروسافت کار خود را به درستی انجام می دهد.

دوباره باید یادآوری کنیم، مساله مهم این است هرگز هر دو برنامه را به طور همزمان اجرا نکنید. آنتی ویروس ها اصولا خیلی خوب با هم کنار نمی آیند و استفاده همزمان از دو نرم افزار شاید به این منجر شود که یکی به عنوان ویروس شناخته شود. یا در برخی موارد، حتی باعث اختلال در عملکرد فایل شود. بعلاوه، اجرای همزمان دو برنامه باعث تحلیل رفتن منابع سیستم نیز می شود. در عوض، همیشه از یک ابزار امنیتی به صورت همیشه روشن استفاده کنید و نرم افزار آنتی ویروس دوم خود را در مواقع لازم به صورت دستی فعال کنید. که باید در این هنگام ابزار امنیتی اولی را غیر فعال کنید.

می توانید این کار را یک بار در هفته انجام دهید. با این روند می توانید امنیت سیستم را افزایش بدهید بدون اینکه برای کامپیوتر خود مشکلی ایجاد کرده باشید.

منبع
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    بهترین راه حل اینه که یک ضد ویروس اورجینال تهیه کنیم.
    امتیازها
    22,086
    سطح
    92
    6,843
    مدیر افتخاری
    میشه از نرم افزارهای امنیتی دو موتوره استفاده کرد تا اونجاییکه اطلاع دارم سه نرم افزار محافظت دو موتوره هست

تراست پورت TrustPort که ترکیب دو آنتی ویروس AVG و BitDefender هست

جی دیتا G.Data که ترکیب دو آنتی ویروس Avast و BitDefender هست

امسی سافت EmsiSoft که ترکیب AntiMalware Emsisoft و Bitdefender هست

هر سه تاشم تو ایران هست خوشبختانه که من جی دیتا رو نصب دارم
    امتیازها
    6,799
    سطح
    54
    765
    کاربر انجمن
    من تقریبا 5 - 6 ماهی هست از نصب آخرین ویندوزم میگذره(وین 8 - 64 بیت). از همون روز اول همینMicrosoft Security Essentials رو فعال کردم خودش مرتبآ آپدیت میشه.

هر روز هم تو اینترنتم و فلش هم زیاد استفاده میکنم. واقعا واقعا فوق العادس. تا الان هیچ مشکلی نداشتم.
    سبکترین
    سرعت سیستم اصلا کم نمیشه
    یورز فرندلی ترین
    بدون نیاز به یورز و پسورد
    حجم آپدیت سبک
    و به نظر من یکی از بهترین و قویترین هاست
    تازه رایگان هم هست

قبول دارین؟:)>-

( sn2h ( sajad
    اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید
    کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید مادر است
    دوستت دارم مادرم
    امتیازها
    22,086
    سطح
    92
    6,843
    مدیر افتخاری
    فکر نکنم قوی باشه سجاد جان در آخرین تست انجام شده AV - Test در ویندوز 7 از 6 نمره امنیت 1.5 دریافت کرد

و نتونست گواهینامه AV-TEST.ORG رو دریافت کنه

برای ورود به سایتهای شناخته شده خوبه ولی برای ورود به سایر سایتها فکر نکنم گزینه مناسبی باشه
    امتیازها
    6,799
    سطح
    54
    765
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rezasam1 نمایش پست ها
    فکر نکنم قوی باشه سجاد جان در آخرین تست انجام شده AV - Test در ویندوز 7 از 6 نمره امنیت 1.5 دریافت کرد

و نتونست گواهینامه AV-TEST.ORG رو دریافت کنه

برای ورود به سایتهای شناخته شده خوبه ولی برای ورود به سایر سایتها فکر نکنم گزینه مناسبی باشه
    والا چی بگم. من واقعا هیچ مشکلی باهاش ندارم. به نظرم خیلی قویه. خیلی هم سبک و راحته. آخه مهم اینه که سیستم ویروسی و ** و ... نشه که نمیشه . تازه من ویندوزم 8- اونی که شما فرمودین واسه ویندوز 7 بوده. به احتمال زیاد تو ورژن جدیدتر بهتر شده دیگه- اینطور نیست؟
    ( sn2h ( sajad
    اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید
    کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید مادر است
    دوستت دارم مادرم
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    ضد ویروس خود مایکروسافت برای کارهای عادی و اداری و ایمیل چک کردن کافیه.

اما اگر به سایتهای غیر معتبر زیاد مراجعه میکنید، هیچ چیز جای یک ضد ویروس واقعی رو نمیگیره.
    امتیازها
    15,011
    سطح
    79
    1,797
    کاربر انجمن

Smile

من از آنتی ویروس نود 32 و فایروال comodo به صورت ترکیبی استفاده می کنم خیلی عالی هستش:|
    NVIDIA > AMD
    امتیازها
    22,086
    سطح
    92
    6,843
    مدیر افتخاری
    نقل قول نوشته اصلی توسط s@j@d نمایش پست ها
    والا چی بگم. من واقعا هیچ مشکلی باهاش ندارم. به نظرم خیلی قویه. خیلی هم سبک و راحته. آخه مهم اینه که سیستم ویروسی و ** و ... نشه که نمیشه . تازه من ویندوزم 8- اونی که شما فرمودین واسه ویندوز 7 بوده. به احتمال زیاد تو ورژن جدیدتر بهتر شده دیگه- اینطور نیست؟
    متاستفانه خیر در ویندوز 8 هم اگه نگاهی به آخرین ضد ویروس تست شده بکنید ضدویروس مایکروسافت با 2 نمره از 6 نمره در انتهای لیست دیده میشه

http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-8/janfeb-2013/

البته برای سایر انتی ویروسهای 2013 ویندوز 8 بهتر هست چراکه کسپرسکی و جی دیتا و بولگارد که در ویندوز 7 از 6 نمره 5.5 گرفتن در ویندوز 8 نمره 6 از 6 را دریافت کردن
    امتیازها
    15,011
    سطح
    79
    1,797
    کاربر انجمن
    و از همه مهمتر باید آنتی ویروس اورجینال رو سیستم حتماً نصب باشه چون فرق بین اورجینال با *** زمین تا آسمون هستش مخصوصاً توی هوش مصنوعی با هم خیلی فرق دارن.
    NVIDIA > AMD
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع