ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    15,191
    سطح
    79
    2,514
    مدير بازنشسته

عیب یابی هارد

نقل قول نوشته اصلی توسط ya30n نمایش پست ها
    AHCI یه کنترلر هست که هارد رو روی ساتا مود سویچ میکنه ! توی ویندوز xp که توی نسخه های قدیمیش ساتا رو ساپورت نمیکرد ، اگه AHCI فعال بود ، هارد شناسایی نیمشد ! البته توی ویندوز سون میشه ویندوز رو بدمن اکتیو کردن AHCI نصب کرد ، ولی توی این حالت بازدهی هارد میاد پایین !
    ببخشید میدونم نباید اینجا بپرسم ولی من الان هاردم داره ارور میده و مجبور شدم که تمام فیلم ها و اهنگ هام رو روی دی وی دی رایت کنم(الان هم در حال انجام این وظیفه خطیر هستم)
    میخواستم ببینم که الان میشه اینahciرو انتخاب کرد و ایا روی هارد تاثیر میزاره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darkknight نمایش پست ها
    ببخشید میدونم نباید اینجا بپرسم ولی من الان هاردم داره ارور میده و مجبور شدم که تمام فیلم ها و اهنگ هام رو روی دی وی دی رایت کنم(الان هم در حال انجام این وظیفه خطیر هستم)
    میخواستم ببینم که الان میشه اینahciرو انتخاب کرد و ایا روی هارد تاثیر میزاره؟
    ahci به نحوه ی ارتباط هارد به مادربورد ربط داره ! اگه هاردتون ارور میده ، باید دید چه اروری هست ولی مصلما از ahci نیست ، چون اگه مشکل از این سویچ باشه اصلا ویندوز نصب نمیشه یا موقع بالا امودن ویندوز با صفحه ی آبی مرگ روبه رو میشی !

نقل قول نوشته اصلی توسط ya30n نمایش پست ها
    ahci به نحوه ی ارتباط هارد به مادربورد ربط داره ! اگه هاردتون ارور میده ، باید دید چه اروری هست ولی مصلما از ahci نیست ، چون اگه مشکل از این سویچ باشه اصلا ویندوز نصب نمیشه یا موقع بالا امودن ویندوز با صفحه ی آبی مرگ روبه رو میشی !
    این هارد من یه تاپیک جداگانه میخواد چون اگه بخوام اینجا سوال هام رو بپرسم از موضوع اصلی دور میشیم
    در ضمن مرسی ازتون برای راهنمایی که کردین>:d:d:d:d

فدات ! یه تاپیک جدا باز کن تا پست ها روانتقال بدم ! مرسی !
    ویرایش توسط ya30n : 2012/07/07 در ساعت 00:00
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن

عیب یابی هارد

خلاصه میکنم
    دیشب که کامپیوتر رو روشن کردم توی استارتینگ ویندوز فقل کرد
    با ریست کردن و دیفالت کردن بایوس و چک کردن سیم ها هم درست نشد
    ویندوز رو هم عوض کردم و چند تا نرم افزار که همیشه نصب میکردم نصب کردم که توی روشن کردن بعدی کامپیوتر بالا نیومد
    با استفاده ازبک اپی که از ویندوز جدید گرفته بودم تونستم ویندوز رو بالا بیارو و تا الان هم داره کار میکنه
    الان هم مشغول رایت کردن اطلاعات هارد مشکل دارم هستم(یک ترابایت روو دارم رایت میکنم روی دی وی دی)
    اینم عکس سلامتی هارد
    میخواستم ببینم میشه کاری برای هارد کرد یا نه دیگه باید بندازمش توی سطل اشغال؟

ویرایش توسط darkknight : 2012/07/07 در ساعت 00:10
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    این توضیحات پایین رو کلی می نویستم و نظرم به شخص خاصی نیست؛ برای همه:
    دوستان؛ اکثر این مشکلات هارد، مربوط به عدم توجه به هارده! اکثر کاربرا میگن مثلاً آقا هارد صدا میده، تیک تیک می کنه و از این جور حرف ها...
    چرا به سلامت هارد دیسکتون توجه نمی کنید؟! بعد میان اینجا و تاپیک میزنن تا یکی راهنماییشون کنه!
    درست مثل انسانی که دارای سلامتیه و وقتی مریض میشه، بعد قدر سلامتیش رو می دونه! چرا عاقل کند کاری، که باز آرد پشیمانی؟!
    خب از اول فکر سلامت هاردتون باشید دیگه...
    طرف سه ساله هارد خریده، اصلاً انگار نه انگار! تا حالا یکبار هم دفرگ نکرده هارده رو... تمام فایل هاش پراکنده و نامرتب و کلاً افتضاح ...
    یه کم نظم داشته باشید. همه رو مرتب کنید! اکثر اینا مربوط به عذر میخوام؛ شلختگی خود کاربره!
    من 2500 گیگ اطلاعات و میزان فضای هارد دارم. همشون کاملاً مرتب و دسته بندی شده و رینیم شده و با نرم افزارهای بسیار حرفه ای دفرگ می کنم. (همیشه) تا حالا هم چنین مشکلاتی نداشتم!
    بابا پدر هارد بدبختتون در اومد که!!! نفس نمی تونه بکشه! توش پر اطلاعات و پر از پراکندگی که میخوای پوشه رو کلیک کنی، سه ساعت طول می کشه تا باز شه.
    یه کم سلیقه و نظم داشته باشید، هرگز هاردتون مشکل پیدا نمی کنه. در این سایت ها، بیشترین مشکلات کاربران به هارد و گرافیک مربوط میشه!!!
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hessam نمایش پست ها
    این توضیحات پایین رو کلی می نویستم و نظرم به شخص خاصی نیست؛ برای همه:
    دوستان؛ اکثر این مشکلات هارد، مربوط به عدم توجه به هارده! اکثر کاربرا میگن مثلاً آقا هارد صدا میده، تیک تیک می کنه و از این جور حرف ها...
    چرا به سلامت هارد دیسکتون توجه نمی کنید؟! بعد میان اینجا و تاپیک میزنن تا یکی راهنماییشون کنه!
    درست مثل انسانی که دارای سلامتیه و وقتی مریض میشه، بعد قدر سلامتیش رو می دونه! چرا عاقل کند کاری، که باز آرد پشیمانی؟!
    خب از اول فکر سلامت هاردتون باشید دیگه...
    طرف سه ساله هارد خریده، اصلاً انگار نه انگار! تا حالا یکبار هم دفرگ نکرده هارده رو... تمام فایل هاش پراکنده و نامرتب و کلاً افتضاح ...
    یه کم نظم داشته باشید. همه رو مرتب کنید! اکثر اینا مربوط به عذر میخوام؛ شلختگی خود کاربره!
    من 2500 گیگ اطلاعات و میزان فضای هارد دارم. همشون کاملاً مرتب و دسته بندی شده و رینیم شده و با نرم افزارهای بسیار حرفه ای دفرگ می کنم. (همیشه) تا حالا هم چنین مشکلاتی نداشتم!
    بابا پدر هارد بدبختتون در اومد که!!! نفس نمی تونه بکشه! توش پر اطلاعات و پر از پراکندگی که میخوای پوشه رو کلیک کنی، سه ساعت طول می کشه تا باز شه.
    یه کم سلیقه و نظم داشته باشید، هرگز هاردتون مشکل پیدا نمی کنه. در این سایت ها، بیشترین مشکلات کاربران به هارد و گرافیک مربوط میشه!!!
    حرف های شما درست ولی چرا این هارد توی بنچمارک ها مشکل نداره ولی توی لود کردن ویندوز مشکل داره؟
    در ضمن من الان دارم اطلاعاتم رو انتقال میدم اون روبا سرعت همیشگی داره انتقال میده
    الان که کامپیوترم رو ریست کردم دوباره نتونست لود بشه با بک اپ برش گردوندم الان دارم به ویروس مشکوک میشم اون موقعی که این مشکل برام پیش امد نورتون نصب کرده بودم الان چه پیشنهادی برای انتی ویروس دارید؟
    درضمن از کی تا حالا دیف کردن باعث شده که هارد صدا نده یا وضعیت سلامتیش بهتر بشه؟
    من الان 2تا هارد پر دارم یکی رو خیلی مراقبش بودم که مشکلی نداره ولی این یکی مجبورشدم ببرم بیرون که از همون جا مشکل پیدا کرد
    میشه یه راهنمایی کنید که ببینم ویروس هست یا واقعا مشکل مال هارد هست؟
    امتیازها
    15,191
    سطح
    79
    2,514
    مدير بازنشسته
    از شما چه پنهون من یه 2 هفته هست به یه مشکل مشابه بر خوردم و اونم عدم نصب ویندوز با صورت معمول بوده ! منم حدس میزنم که از ویروس بوده !
    پیشنهاد من اینه که شما اطلاعاتت رو کپی من ! بعد mbr رو رست کن !
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    اتفاقا الان هر کاری میکنم نمیتونم ویندوز نصب کنم
    یه سوال اگه بخوام ام بی ار رو ریست کنم اون یکی هارد هم پاک میشه؟
    اگه درش بیارم میتونم بعدش دوباره وصلش کنم یا اینکه اطلاعات میپره؟
    و سوال اصلی
    چطوری ام بی ار رو ریست کنم؟
    الان با اویرا اپدیت شده کل سیستم روا سکن کردم و ویروسی پیدا نکرد
    موقعی که ویندوز بالا میاد باید حتما پورت موس(یو اس بی)رو عوض کنم تا موس کارکنه همین اتفاق هم برای کول دیسکم صادق هست
    هرکاری هم میکنم که بتونم سیستم رو با دی وی دی بوت کنم نمیشه(اصلا دسترسی ندارم)
    حتا(ی)این هارد رو جداکردم که شاید بتونم روی اون یکی هارد ویندوز نصب کنم که خطای گراب(تو همین مایه ها)داد
    میخواستم ببینم که چکارکنم تا مطمئن بشم مشکل از هارد است
    ویرایش توسط darkknight : 2012/07/07 در ساعت 17:21
    امتیازها
    10,079
    سطح
    67
    1,164
    کاربر انجمن
    میشه بگید من چکار باید کنم؟
    چون همش اتفاقات ضد نقیض برای کامپیوترم میفته
    امتیازها
    486
    سطح
    9
    0
    کاربر جدید
    با سلام به همه دوستان عزیز چند وقت پیش من سیستم خانه رو خاک گیری کردم بعد از اینکه سیستم دوباره وصل کردم
    اتفاق عجیبی برای هارد من افتاده بود سرعت سیستم به شدت کاهش پیدا کرده بود و قسمت جالب اینجاست که در حالت
    عادی در task manager سیستم نوشته بود 50 % هارد در حال استفاده سرعت انتقال بین هارد هم به 5mb رسیده بود
    پیش تعمیرکار بردم گفت بدسکتور گرفته اونم repair کرد ولی هیچ فرقی نکرده راستی مدل هارد من WD 1TB green 64MB
    لطفا راهنمایی کنید.....1
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع