ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 863 از 1004 نخست ... 363763813853861862863864865873913963 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,621 به 8,630 از 10034
    امتیازها
    6,485
    سطح
    52
    157
    کاربر جدید
    سلام به همه دوستان خسته نباشید .
    چند تا سوال داشتم ..
    میخواستم رم لپ تابم رو ارتقا بدم (لنوو z500)
    رمم هاینیکس ddr3 1600 cl11 4 gig هست که عین همین رو میخوام بندازم روش بشه 8 یه ماژول 2 گیگ هم کنارشه (که به جای اون میذارم )
    آیا این رم تو بازار پیدا میشه الان ؟
    اگه نه رمه دیگه با این مشخصات میتونم استفاده کنم اگه اره برند مورد نظرتون چیه ؟
    واخر این که رم های low voltage رو کنار این می تونم استفاده کنم ؟
    رم ها رو هم میخوام که دوال چنل کار کنن مد نظرتون باشه ..
    خیلی ممنون
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    درود بر شما،
    دوست عزیز اتفاقا خودم ماه پیش همین ماژول 4 گیگ رو از یه فروشگاه پیدا کردم خریداری کردم HYNIX منظورمه.در مورد پیدا شدن اگر بگردید هست.منظورتون رو از رم های LOW VOLTAGE متوجه نشدم؟
    سوال دومم اینه شما الان 6 گیگ رم داره سیستمتون؟یا دو تا ماژول 2 گیگ هست؟
    امتیازها
    6,485
    سطح
    52
    157
    کاربر جدید
    ممنون پس باید بگردم ..
    منظورم از لاو ولتاژ همون ddr3l هست که با ولتاژ 1.35 کار میکنن ...اگه اشتباه نکنم ddr3 های معمولی با 1.5 کار میکنن
    منظورم این بود ایا این دو در کنار هم میتونن کار کنند یا نمیشه ?
    بله الان 6 گیگ دارم یه 4 و یه 2.
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    درود دوستان . بعد از اطلاع از مشکل هارد آن را به گارانتی لایف تحویل دادم برای تست . بعد از 4 روز تماس گرفتن و گفتند که هارد را تست کردیم و مشکلی نداشته الان باید چکار کنم ؟ توصیه ای دارید ؟
    چون هارد 432 تا بد سکتور داشت بعید میدونم بدون مشکل بوده باشه . زمان انتقال فایل قسمتی از هارد که مشکل داشت ارور میداد و فایل را کپی نمیکرد . الان چاره ای هست ؟
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad Ali X نمایش پست ها
    درود دوستان . بعد از اطلاع از مشکل هارد آن را به گارانتی لایف تحویل دادم برای تست . بعد از 4 روز تماس گرفتن و گفتند که هارد را تست کردیم و مشکلی نداشته الان باید چکار کنم ؟ توصیه ای دارید ؟
    چون هارد 432 تا بد سکتور داشت بعید میدونم بدون مشکل بوده باشه . زمان انتقال فایل قسمتی از هارد که مشکل داشت ارور میداد و فایل را کپی نمیکرد . الان چاره ای هست ؟

سلام محمد علی جان،

راستش اون روز برای همین پرسیدم که بقیه سیستم اذیت نمی کنه و مشکلی در کارکردش ندیدی. البته به نظرم شما فکر کردی منظور من اینه که هارد باعث بروز مشکل در بقیه سیستم نشده که قاعدتا اینطور نبوده. تا حالا چند مورد دیدم که نشون دادن بدسکتور در بعضی برنامه ها به خاطر مشکل در رم بوده. به نظر بی ربط میاد ولی در مواردی پیش میاد. همین که گفتی در زمان انتقال فایل ارور میداد خودش می تونه نشونه دیگه ای برای مشکل در رم باشه.

رم های سیستم رو با Memory Diagnostic خود ویندوز یا با برنامه های دیگه مثل Memtest86 تست کن. بهترین حالت هم برای اینکه اگر در رم مشکلی هست زودتر و بهتر مشخص بشه و پیغام خطا بده اینه که اگر بیشتر از یک ماژول داری اونهارو تک تک تست کنی.

همین Memtest86 خودش ایمج bootable داره که از روی سایتش می گیری هم می تونی روی فلش USB هم روی دیسک نوری write کنی و سیستم رو باهاش بوت کنی و تست کنی. فقط تست های مفصل و کاملش چندین ساعت طول می کشه باید بذاری برای وقتی که با سیستم کاری نداری، مثلا شب تا صبح.
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام محمد علی جان،

راستش اون روز برای همین پرسیدم که بقیه سیستم اذیت نمی کنه و مشکلی در کارکردش ندیدی. البته به نظرم شما فکر کردی منظور من اینه که هارد باعث بروز مشکل در بقیه سیستم نشده که قاعدتا اینطور نبوده. تا حالا چند مورد دیدم که نشون دادن بدسکتور در بعضی برنامه ها به خاطر مشکل در رم بوده. به نظر بی ربط میاد ولی در مواردی پیش میاد. همین که گفتی در زمان انتقال فایل ارور میداد خودش می تونه نشونه دیگه ای برای مشکل در رم باشه.

رم های سیستم رو با Memory Diagnostic خود ویندوز یا با برنامه های دیگه مثل Memtest86 تست کن. بهترین حالت هم برای اینکه اگر در رم مشکلی هست زودتر و بهتر مشخص بشه و پیغام خطا بده اینه که اگر بیشتر از یک ماژول داری اونهارو تک تک تست کنی.

همین Memtest86 خودش ایمج bootable داره که از روی سایتش می گیری هم می تونی روی فلش USB هم روی دیسک نوری write کنی و سیستم رو باهاش بوت کنی و تست کنی. فقط تست های مفصل و کاملش چندین ساعت طول می کشه باید بذاری برای وقتی که با سیستم کاری نداری، مثلا شب تا صبح.
    درود علی جان .
    درست می فرمایید . البته سیستم مشکلی ناپایداری و از اینجور چیزا نداره فقط قبلاً هنگام استفاده از IDM هنگ می کرد که اون مشکل بر طرف شده . فعلاً با خود ویندوز تست می کنم ببینم نتیجش چطور میشه ، راه های سریع تری هم هست با تست رم . اما نکته ای که وجود داره بحث مشکل داشتن خود هارد هست چون زمانی که به مسئول تست گارانتی در مورد تست با دو نرم افزار HD Sentinelو hd tune گفتم ، گفتش که این نرم افزار ها از نظر ما معتبر نیستند ! من بعید میدونم وقتنی دو تا نرم افزار مشکل بر روی هارد تشخیص می دهند اشتباه کنند . اگر رم مشکل داشته باشه باعث ایجاد بد سکتور روی هارد میشه ؟ پارتیشن بندی هارد چطور ؟ کلاً عواملی که باعث ایجاد بد سکتور در هارد نو میشن چیا هستند ؟
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    علی جان با برنامه ویندوز تست کردم و هارد مشکل نداشت .
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    درود علی جان .
    درست می فرمایید . البته سیستم مشکلی ناپایداری و از اینجور چیزا نداره فقط قبلاً هنگام استفاده از IDM هنگ می کرد که اون مشکل بر طرف شده . فعلاً با خود ویندوز تست می کنم ببینم نتیجش چطور میشه ، راه های سریع تری هم هست با تست رم . اما نکته ای که وجود داره بحث مشکل داشتن خود هارد هست چون زمانی که به مسئول تست گارانتی در مورد تست با دو نرم افزار HD Sentinelو hd tune گفتم ، گفتش که این نرم افزار ها از نظر ما معتبر نیستند ! من بعید میدونم وقتنی دو تا نرم افزار مشکل بر روی هارد تشخیص می دهند اشتباه کنند . اگر رم مشکل داشته باشه باعث ایجاد بد سکتور روی هارد میشه ؟ پارتیشن بندی هارد چطور ؟ کلاً عواملی که باعث ایجاد بد سکتور در هارد نو میشن چیا هستند ؟

نه محمد علی جان،

من نگفتم مشکل در رم باعث ایجاد بد سکتور روی هارد میشه. گفتم مواردی هست که به خاطر مشکل در رم برنامه های مربوط به این کار بدسکتور روی هارد نشون میدن که در واقع ممکنه وجود نداشته باشه. شاید هم بدسکتور ها واقعی باشند، گفتم یه احتماله چون قبلا هم چند مورد دیدم.

بله راه های سریع تر برای تست هم هست ولی در خیلی از مواقع اون راه های سریع تر مشکلی که وجود داره رو نشون نمیدن و کاربر متوجه ایراد رم سیستمش نمیشه. مطمئن ترین حالت تست های extended هست اونم به صورت تک ماژول.

بله اینکه دو نرم افزار در هارد مشکل نشون دادن در حالتی که هیچ مشکل دیگه ای در بین نباشه احتمال واقعی بودن بدسکتور ها و تشخیص درست اون نرم افزارهارو رو تقویت می کنه ولی وقتی هر دو نرم افزار روی همون سیستمی هستن که ممکنه مشکل سخت افزاری مثلا در رم داشته باشه میشه به نتایجشون شک کرد.

راستش اونقدر عوامل مختلف دخیل هستن که نمیشه با اطمینان گفت ولی گفتم دیدم مواردی که سیستم به خاطر مشکل در رم بدسکتور نشون میده چون در واقع سکتورهایی به عنوان بدسکتور علامت گذاری میشن توسط خود سیستم SMART هارد که دیتاشون قابل خوندن نیست و نرم افزار تشخیصی هم فکر می کنه با بدسکتور طرفه در حالی که عدم توانایی خوندن اون بخش ها شاید مرتبط با مشکل در رم باشه.

نهایتا بد نیست این هارد رو روی سیستم دیگری هم امتحان کنی. بینی نتیجه فرقی می کنه یا نه. ضمنا اگر بدسکتور ها واقعی هم باشند اگر تعدادشون در حد قابل قبولی باقی بمونه و مدام بیشتر نشه میشه flag شون کرد و از هارد استفاده کرد. هارد وقتی می دونه جایی بدسکتور هست خوب سعی نمی کنه روی اون قسمت چیری بنویسه که بخواد مشکل ساز بشه یا باعث از دست رفتن دیتا بشه.
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    نه محمد علی جان،

من نگفتم مشکل در رم باعث ایجاد بد سکتور روی هارد میشه. گفتم مواردی هست که به خاطر مشکل در رم برنامه های مربوط به این کار بدسکتور روی هارد نشون میدن که در واقع ممکنه وجود نداشته باشه. شاید هم بدسکتور ها واقعی باشند، گفتم یه احتماله چون قبلا هم چند مورد دیدم.

بله راه های سریع تر برای تست هم هست ولی در خیلی از مواقع اون راه های سریع تر مشکلی که وجود داره رو نشون نمیدن و کاربر متوجه ایراد رم سیستمش نمیشه. مطمئن ترین حالت تست های extended هست اونم به صورت تک ماژول.

بله اینکه دو نرم افزار در هارد مشکل نشون دادن در حالتی که هیچ مشکل دیگه ای در بین نباشه احتمال واقعی بودن بدسکتور ها و تشخیص درست اون نرم افزارهارو رو تقویت می کنه ولی وقتی هر دو نرم افزار روی همون سیستمی هستن که ممکنه مشکل سخت افزاری مثلا در رم داشته باشه میشه به نتایجشون شک کرد.

راستش اونقدر عوامل مختلف دخیل هستن که نمیشه با اطمینان گفت ولی گفتم دیدم مواردی که سیستم به خاطر مشکل در رم بدسکتور نشون میده چون در واقع سکتورهایی به عنوان بدسکتور علامت گذاری میشن توسط خود سیستم SMART هارد که دیتاشون قابل خوندن نیست و نرم افزار تشخیصی هم فکر می کنه با بدسکتور طرفه در حالی که عدم توانایی خوندن اون بخش ها شاید مرتبط با مشکل در رم باشه.

نهایتا بد نیست این هارد رو روی سیستم دیگری هم امتحان کنی. بینی نتیجه فرقی می کنه یا نه. ضمنا اگر بدسکتور ها واقعی هم باشند اگر تعدادشون در حد قابل قبولی باقی بمونه و مدام بیشتر نشه میشه flag شون کرد و از هارد استفاده کرد. هارد وقتی می دونه جایی بدسکتور هست خوب سعی نمی کنه روی اون قسمت چیری بنویسه که بخواد مشکل ساز بشه یا باعث از دست رفتن دیتا بشه.
    ممنون علی جان بابت پاسخ کامل و صحیح شما .
    با اونیکی نرم افزار هم تست می کنم . واقعیتش اگر هارد سالم باشه میخوام بفروشمش و یدونه 5 ترابایتی سیگیت بگیرم . (اکسترنال )
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    محمد علی جان سلام
    متاسفانه فرصت نداشتم بیام اینجا پستی بدم اما پیگیر تاپیک بودم از اون بالا ! (ناسلامتی عقابیم دیگه !)
    به محضی که اولاً این مشکل و دوم این پست رو دیدم یاد یک موضوعی افتادم و رفتم تاپیک اعلام خرید کاربران و پستت که قطعات جدید برای سیستم خریده بودی رو چک کردم
    در بین قطعات خریده شده اثری از پاور جدید ندیدم محمد جان .
    پاور از قبل داشتی ؟ مدلش چی بوده ؟
    خودت قطعاً میدونی حتماً اگر پاور نامناسب یا مشکل دار باشه ، معمولاً اولین قطعه ای که قربانی میشه ، همین هارد و تجهیزات ذخیره سازی هست .
    در این مورد وضعیت پاور رو توضیح بده ببینیم چه خبره ؟

صفحه 863 از 1004 نخست ... 363763813853861862863864865873913963 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,621 به 8,630 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع