ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال

Post خرید یک سرور معمولی تا 3 میلیون

سلام به همه ی دوستان و عزیزان و حرفه ای ها و خدایان

برای یک موسسه حقوقی میخوان یه سرور معمولی راه بندازن.

من سر در نمیارم ولی میدونم کارشون سنگین نیست و گفتن رم 8 گیگ اکیه.

یه مادربرد، سی پی یو و رم معرفی کنید لطفا. تاپ تا 3 میلیون.

فک کنم باید تو بخش خرید قطعات پست میکردم
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها

سلام

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Snap4.png
مشاهده: 36
حجم: 54.8 کیلو بایت

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها

سلام یاسر جان،

آقا منور کردی فروم رو.

یاسر جان، یه توضیح کلی بدم بعدش خودت میتونی انتخاب قطعه کنی، چون بودجه خیلی خوبی داری، در مورد پردازنده، بهترین انتخاب مدلهای پرچم دار غیر K هست که اصولا" برای سرور بهینه شده. مثلا" i7 6700 یا i7 7700 یا i5 ها مثل 6600 یا 7600 که البته آخری موجود نیست. بسته به میزان قدرتی که میخوای بین i7 که هشت هسته ایه و i5 که چهار هسته ایه انتخاب کن.

برای یه سرور متوسط من پیشنهادم 6600 هستش به قیمت 950 تومن، و اگر کار سنگین ممکنه باشه، 7700 به قیمت 1230 مناسبه.

در مورد مادربرد، بحث 24/7 بودن مهمه، بحث ساپورت نرم افزاری از Windows Server مهمه، که در این زمینه مادربرد ASUS P10S WS رو پیشنهاد میدم به قیمت 985 تومن.

اگر نیازی به ساپورت از Windows Server نیست، میتونی روی مدلهایی مثل Sabertooth که برای کارکرد 24/7 بهینه شدند و یا مدلهای ROG که از Wireless هم پیشتیبانی میکنند، (نفس آقا عرفان رو هم شهید نکنیم) مثل ASUS ROG STRIX Z270G هم فکر کنی، که اینها هم در همین حد بازه ی قیمتی یک میلیون تومن هستند اما از Windows Server پشتیبانی نمیکنند و باید ویندوز 10 نصب کنی.

در مورد رم، در فضاهای سروری حجم رم مهمتر از فرکانسه، بنابراین روی کمترین فرکانس 2133 یا 2400 سرمایه گذاری کن، به جاش حجم رو بالا بگیر. یک پک رم Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 به قیمت 615 هزار تومن میتونه استارت خوبی باشه و اگر بودجه اجازه داد میتونی 2 تا پک بگیری. میشه 1200.
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام یاسر جان،

آقا منور کردی فروم رو.

یاسر جان، یه توضیح کلی بدم بعدش خودت میتونی انتخاب قطعه کنی، چون بودجه خیلی خوبی داری، در مورد پردازنده، بهترین انتخاب مدلهای پرچم دار غیر K هست که اصولا" برای سرور بهینه شده. مثلا" i7 6700 یا i7 7700 یا i5 ها مثل 6600 یا 7600 که البته آخری موجود نیست. بسته به میزان قدرتی که میخوای بین i7 که هشت هسته ایه و i5 که چهار هسته ایه انتخاب کن.

برای یه سرور متوسط من پیشنهادم 6600 هستش به قیمت 950 میلیون تومن، و اگر کار سنگین ممکنه باشه، 7700 به قیمت 1230 مناسبه.

در مورد مادربرد، بحث 24/7 بودن مهمه، بحث ساپورت نرم افزاری از Windows Server مهمه، که در این زمینه مادربرد ASUS P10S WS رو پیشنهاد میدم به قیمت 985 تومن.

اگر نیازی به ساپورت از Windows Server نیست، میتونی روی مدلهایی مثل Sabertooth که برای کارکرد 24/7 بهینه شدند و یا مدلهای ROG که از Wireless هم پیشتیبانی میکنند، (نفس آقا عرفان رو هم شهید نکنیم) مثل ASUS ROG STRIX Z270G هم فکر کنی، که اینها هم در همین حد بازه ی قیمتی یک میلیون تومن هستند اما از Windows Server پشتیبانی نمیکنند و باید ویندوز 10 نصب کنی.

در مورد رم، در فضاهای سروری حجم رم مهمتر از فرکانسه، بنابراین روی کمترین فرکانس 2133 یا 2400 سرمایه گذاری کن، به جاش حجم رو بالا بگیر. یک پک رم Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 به قیمت 615 هزار تومن میتونه استارت خوبی باشه و اگر بودجه اجازه داد میتونی 2 تا پک بگیری. میشه 1200.
    آرمین جان اون Z270G Strix هم ویندوز سرور پشتیبانی میکنه. من Maximus IX Hero بستم ویندوز سرور هم به راحتی پشتیبانی میکنه

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    آرمین جان اون Z270G Strix هم ویندوز سرور پشتیبانی میکنه. من Maximus IX Hero بستم ویندوز سرور هم به راحتی پشتیبانی میکنه
    درسته عرفان جان،

بهتره بگیم میشه نصب کرد، اما پشتیبانی رو عموما" زمانی میگیم که سازنده رسما" اسم اون ویندوز رو جزو سیستم عامل های مورد پشتیبانیش قرار بده که در این مورد P10S WS قرار داده.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture54.JPG
مشاهده: 5
حجم: 80.8 کیلو بایت
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع