ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    18
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

مشكل بوق در كارت گرافیک

در حالی که کابل مانیتورcrt به کارت گرافیک وصل بود داشتم سیم های کابل رو داخل مانیتور وصل ميكردم كه يهو كارت گرافیک یه جرقه زد. متوجه نشدم کجاش جرقه زد فقط صداشو شنیدم بعد ازون وقتی سیستم رو روشن میکنم صدای دو تا بوق کوتاه پشت سر هم میده وهیچی بالا نمیاد اصلا. یه کارت گرافیک وصل کردم به سیستم کارت کرد؛ کارت گرافیکمو هم به یه سیستم سالم وصل کردم اونم کار نکرد مطمین شدم اشکال از کارت گرافیکه. چطور میشه تعمیرش کرد؟ مشکلش کجا میتونه باشه؟
    ممنون
    مدل کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5770
    امتیازها
    8,866
    سطح
    63
    69
    کاربر انجمن
    درود
    سیستم مگه روشن بوده که داشتید وصل میکردید؟

امتیازها
    18
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نه سیستم خاموش بود فقط کابل مانیوتر به کارت گرافیک وصل بود
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط masodjavanmard نمایش پست ها
    در حالی که کابل مانیتورcrt به کارت گرافیک وصل بود داشتم سیم های کابل رو داخل مانیتور وصل ميكردم كه يهو كارت گرافیک یه جرقه زد. متوجه نشدم کجاش جرقه زد فقط صداشو شنیدم بعد ازون وقتی سیستم رو روشن میکنم صدای دو تا بوق کوتاه پشت سر هم میده وهیچی بالا نمیاد اصلا. یه کارت گرافیک وصل کردم به سیستم کارت کرد؛ کارت گرافیکمو هم به یه سیستم سالم وصل کردم اونم کار نکرد مطمین شدم اشکال از کارت گرافیکه. چطور میشه تعمیرش کرد؟ مشکلش کجا میتونه باشه؟
    ممنون
    مدل کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5770
    کارش تمومه دوست عزیز

پیشنهاد میکنم یه کارت دیگری تهیه بفرمایید.
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    مانیتور های crt به دلیل "های ولتاژ " بودنشون همیشه یک مقدار برق تا چند دقیقه در خود ذخیره دارند . حالا چه برسه به اینکه تو برق هم باشه (حتی خاموش) !و پیشنهاد بنده به تمامی عزیزان این هست که حدالمقدور هیچ کانکتور برق یا حاوی جریان دوطرفه ای رو در زمان روشن بودن سیستمهای الکترونیکی به هم وصل نکنید حتی در حالت استندبای . در مورد هاردهای اکسترنال هم که متکی به برق usb هستند این مسئله رعایت بشه و قبل از متصل بودن سیستم به برق کانکتورهارو وصل کنید.
    مثال این قبیل اتفاق :
    کلید کولر ابی روی روشن باشه و یک دوشاخه (ماله کولر) به شما بدن و بگن بزن تو پریز ! حین زدن پریز جز جرقه چیزی نمی بینید !
    کلا هیچ کانکتور و دوشاخه ای (زیر بار) در سیستم های الکترونیکی و الکتریکی به اندازه ی یک کلید استاندارد نمیتونه امن باشه !
    به خودتون خسارت نزنید
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام
    سر داستان مشابه همین ، چندین سال پیش مانیتور بنده به ملکوت اعلی پیوست !
    خلاصه اینکه اتفاقات اینطوری برای سیستم ها و قطعات تشکیل دهنده اش در اثر یک اشتباه و رعایت نکردن نکات خیلی ساده در یک تا چند ثانیه اتفاق میفتن .
    جای شکرش باقیه کارت گرافیک گرونی نبوده و ضرر زیادی نرسونده .

امتیازها
    18
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    ولي تو كارت گرافیک هیچ اثری از سوختگی خرابی قطعی نیست؟ ظاهرش خیلی سالمه یعنی امکان داره gpu آسیب نا علاج دیده؟ احتمال نداره یه خازنی چیزی خراب شده باشه فقط که شه تعویض کرد. چطور میشه gpu رو تست کرد؟
    امتیازها
    4,497
    سطح
    42
    182
    کاربر انجمن
    من خیلی با ساختار گرافیک آشنایی ندارم اما به نظرم اگر دیود و خازنی قبل از خروجی گرافیک باشه با سوختنش جونشو فدای چیپ اصلی میکنه،به هر حال باید تک تک قطعات رو چک کنید اگر اوکی بودن چیپ گرافیک سوخته، همه چیز بستگی به میزان ولتاژ ورودی و ظرفیت قطعات داره.در کل نا امید نباش دوست عزیز، بررسی کن امیدوارم هزینه ت زیاد نباشه...
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)