ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    3,238
    سطح
    35
    4
    کاربر جدید

تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال (آری یا خیر)

با سلام.
    دوستان عزیز من یه هارد ssd گرفتم و درایو ویندوز و برنامه ها و گذاشتم برای این هارد.
    یک هارد 1ترابایت اینترنال دارم، سیستم من تقریبا روزی 20 ساعت روشنه! وقتی نیستم هم دانلود میکنه!
    حالا میخوام این هارد اینترنال و یک باکس بگیرم و اکسترنال تبدیل کنمش،هدف هم بالا بردن عمر هارد است و اینکه مواقعی که نیاز هست به سیستم وصلش کنم که دیگه کل روز کار نکنه..
    آیا این کار تاثیری داره اصلا؟ یا حتی بدتره؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید...
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladsokout نمایش پست ها
    با سلام.
    دوستان عزیز من یه هارد ssd گرفتم و درایو ویندوز و برنامه ها و گذاشتم برای این هارد.
    یک هارد 1ترابایت اینترنال دارم، سیستم من تقریبا روزی 20 ساعت روشنه! وقتی نیستم هم دانلود میکنه!
    حالا میخوام این هارد اینترنال و یک باکس بگیرم و اکسترنال تبدیل کنمش،هدف هم بالا بردن عمر هارد است و اینکه مواقعی که نیاز هست به سیستم وصلش کنم که دیگه کل روز کار نکنه..
    آیا این کار تاثیری داره اصلا؟ یا حتی بدتره؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید...
    دوست خوبم

میشه به نوعی گفت این کار بدتره، چون وقتی به صورت اکسترنال از هارد استفاده کنید، این یعنی پرتابل بودن هارد و حرکت برای هارد دیسک ضرر داره. همچنین وصل و قطع شدن منبع تغذیه برای هارد دیسک مضر هست. از این جهت عمر هارد پایینتر و ریسک از بین رفتنش افزایش پیدا میکنه. فلذا توصیه نمیکنم به خاطر افزایش عمر هارد دیسک آن را به یک هارد اکسترنال تبدیل کنید.
    امتیازها
    3,238
    سطح
    35
    4
    کاربر جدید
    ممنون دوست عزیز.
    یک سوال دیگه ، در کل هارد های اکسترنال خوب در بازار ، برای ذخیره سازی فایل ها(فیلم،موسیقی،فایل های سورس کاری و..) مناسب می باشد دیگه؟
    چون من یه هارد اکسترنال کنار گذاشتم برای این فایل ها ، و هر وقت نیاز باشه به سیستم وصل میکنم.به طور میانگین در هفته 1 ساعت به سیستم وصل میشه فقط...
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladsokout نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.
    یک سوال دیگه ، در کل هارد های اکسترنال خوب در بازار ، برای ذخیره سازی فایل ها(فیلم،موسیقی،فایل های سورس کاری و..) مناسب می باشد دیگه؟
    چون من یه هارد اکسترنال کنار گذاشتم برای این فایل ها ، و هر وقت نیاز باشه به سیستم وصل میکنم.به طور میانگین در هفته 1 ساعت به سیستم وصل میشه فقط...
    بله مناسب هستند، ولی باید در نگه داری و مواظبت از اونها نهایت دقت رو بفرمایید.
    امتیازها
    14,814
    سطح
    78
    176
    کاربر انجمن
    دوست عزیز سیستم بطور خودکار وقتی که از هارد استفاده نشه اونرو بعد از یه مدت مشخص شده خاموش میکنه. البته بهتره برنامه هایی که ممکنه اجرا بشن رو به SSD منتقل کنید.
    امتیازها
    3,828
    سطح
    39
    50
    کاربر انجمن
    تکون دادن زیاد و ناگهانی باعث آسیب به هارد میشه.
    البته من دوتا هارد اینترنال لپ تاب رو به اکسترنال تبدیل کردم که ازشون به عنوان بافر و زاپاس بعضی اطلاعات مهم استفاده می کنم و همیشه ازشون استفاده نمی کنم.
    و یک مدلش رو 5 ساله که دارم خراب هم نشده.
    هارد اکسترنال هم مدل hd720 adata دارم ازش راضیم.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)