ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید

مک بوک پرو + باتری

سلام به دوستانِ سخت افزاریم

دوستان من یه مک بوک پرو دستم رسیده، باتریش خرابه باد کرده میخوام عوضش کنم. من این دستگاه رو به کسی داده بودم که درستش کنه. و الان برام سوالی پیش اومده.
    مدل مک بوکِ من A1286 هست و پشت بدنه ولتاز باتری رو زده 16.5-18.5 ولت و 4.6 امپر مکس جریان میده. ولی باتری یی که الان رو دستگاهه روش مدل رو زده A1382 و 10.95 ولت و 77.5 کیلووات ساعت.
    من نمیدونم این دستگاه باتریش عوض شده یا نه، سوال من اینه آیا مدل دستگاه که A1286 هست نباید با مدل باتری یکی باشه؟ و آیا لینکی که گداشتم مناسب هست برای من؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان.
    Apple Macbook Pro 15" A1286 باطری لپ تاپ اپل مک بوک پرو
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    درود بر شما.منظور از پشت بدنه روی مک بوک هست یا باتری؟
    امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید
    روی درب پشت دستگاه رو میگم امیر آقا
    امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید
    درب پشت دستگاه:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_0678.JPG
مشاهده: 30
حجم: 264.8 کیلو بایت

باتری:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_0679.JPG
مشاهده: 18
حجم: 461.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_0680.JPG
مشاهده: 19
حجم: 468.2 کیلو بایت
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    ببین اینکه وات بر ساعت بیشتر باشه کمی،مشکلی ایجاد نمیشه.یا حتی آمپر.اما این باتری نزدیک به 11 وات رو میتونه حداکثر ارائه کنه که مک بوک شما با ولتاژ 16.5 الی 18.5 ولت سازگاری دارد.این کمبود ولتاژ در کوتاه مدت باعث خرابی میشه تازه مشکل ایجاد گلوگاه به دلیل کمبود توان رو هم دارید که مک بوک به طور اتوماتیک در لودهای سنگین ممکن سیستم رو ریستارت کنه و یا اخطار باتری میده در خیلی از مدل هاش.من پیشنهاد میکنم اگر تهران هستید،با خود مک بوک به اپل استور ها مراجعه کنید بهتره تا خرید آنلاین و یا اعتماد به مراکز کوچک و نامعتبر.
    امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید
    ممنونم بابت پاسخ شما، بله این باتری هم به همین دلیل گویا دچار مشکل شده. من تهرانم. شما جای خاصی رو میشناسین که پیشنهاد کنید؟ چون این دستگاه هم امانت در دست منه تا درستش کنم مال خودمم نیست.
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    والا بنده تهران زندگی نمیکنم اما خوب مراکز زیادی هستند اصلا کار سخت و پیچیده ای نیست.
    امتیازها
    1,840
    سطح
    25
    22
    کاربر جدید
    سلام
    فکر میکنم با توجه به شکل عکس باتری که گزاشتید مربوط به macbook pro non retina هستش که برای سال 2012 هستش چون باتری مدل های رتینا یه مقدار فرق داره ،
    اگر برای مدل غیر رتینا باشه چون اسمبل ساده تری داشته اپل توی این مدل یعنی باطری با چسب یه بدنه چسبیده نشده راحت خودتون میتونید تعویضش کنید ،
    برای این کار میتونید برید سایت ifixt به طور کامل مرحله به مرجله روش تعویضش رو نوشته و اینکه چه ابزاری نیاز هستش ولی اگر مدل رتینا هستش به نظرم ریسکش یه مقدار زیاده خودتون بخوایید تعویضش کنید چون باید چسب پشت باتری رو دراورد یه مقدار سخته ولی خوب میتونید از همین سایت ifixt چک کنید روش رو کامل نوشته ،
    به تجربه خودم کسی تو تهران نیست که حرفه ای باشه تو این کار اگر باشه از همین ویدیو های ifixt رو چند تا مدل سوخته کار کرده حرفه ای شده ،
    به طور کل اگر ریسکش براتون ارزش نداره مجتمع پایتخت تو میرداماد مغازه زیادی هستن که براتون عوض میکنند میتونید از چند تاشون سوال کنیدد ببنید چقدر میگیرن برای تعویض،
    باتری هم سعی کنید حد الامکان مدل های با کیفیت یا اصل رو تهیه کنید که توسط خود اپل تایید شدن البته این مورد یه مقدار غیر ممکنه چون تشخیص مدل های اصل از غیر خیلی سخته از همین سایت ifixt میتونید تصویر باتری های اصل رو چک کنید،
    لینک سایت ifixt برای مدل A1286
    https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+15-Inch+Unibody+Early+2011+Battery+Replacement/5889

این طور که من نگاه کردم تعویض باتریش خیلی راحته چون مدل قدیمی 2011 هستش هیچی چسب نداره مدل های جدید حتی رم هم لحیم شدست رو مادربورد ولی این مدل تعویضش خیلی راحته فقط پیچ گوشتی مخصوصش رو میخواهد میتونید از مغازه های تعمیر گوشی بخرید حدود 10 تومن هستش ،
    امتیازها
    294
    سطح
    5
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad95 نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنم با توجه به شکل عکس باتری که گزاشتید مربوط به macbook pro non retina هستش که برای سال 2012 هستش چون باتری مدل های رتینا یه مقدار فرق داره ،
    اگر برای مدل غیر رتینا باشه چون اسمبل ساده تری داشته اپل توی این مدل یعنی باطری با چسب یه بدنه چسبیده نشده راحت خودتون میتونید تعویضش کنید ،
    برای این کار میتونید برید سایت ifixt به طور کامل مرحله به مرجله روش تعویضش رو نوشته و اینکه چه ابزاری نیاز هستش ولی اگر مدل رتینا هستش به نظرم ریسکش یه مقدار زیاده خودتون بخوایید تعویضش کنید چون باید چسب پشت باتری رو دراورد یه مقدار سخته ولی خوب میتونید از همین سایت ifixt چک کنید روش رو کامل نوشته ،
    به تجربه خودم کسی تو تهران نیست که حرفه ای باشه تو این کار اگر باشه از همین ویدیو های ifixt رو چند تا مدل سوخته کار کرده حرفه ای شده ،
    به طور کل اگر ریسکش براتون ارزش نداره مجتمع پایتخت تو میرداماد مغازه زیادی هستن که براتون عوض میکنند میتونید از چند تاشون سوال کنیدد ببنید چقدر میگیرن برای تعویض،
    باتری هم سعی کنید حد الامکان مدل های با کیفیت یا اصل رو تهیه کنید که توسط خود اپل تایید شدن البته این مورد یه مقدار غیر ممکنه چون تشخیص مدل های اصل از غیر خیلی سخته از همین سایت ifixt میتونید تصویر باتری های اصل رو چک کنید،
    لینک سایت ifixt برای مدل A1286
    https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+15-Inch+Unibody+Early+2011+Battery+Replacement/5889

این طور که من نگاه کردم تعویض باتریش خیلی راحته چون مدل قدیمی 2011 هستش هیچی چسب نداره مدل های جدید حتی رم هم لحیم شدست رو مادربورد ولی این مدل تعویضش خیلی راحته فقط پیچ گوشتی مخصوصش رو میخواهد میتونید از مغازه های تعمیر گوشی بخرید حدود 10 تومن هستش ،
    راستش من هنوز نمیدونم این دستگاه مال چه سالیه چون صاحبشم اطلاعاتش کمه و منم اپل باز نیستم. ولی در رابطه با باتری من مشکلی نداشتم و خیلی راحت باتری رو در اوردم فقط 3 تا پیچ داشت و یه سوکت. فقط از اونجایی که این دستگاه رو برای تعمیر قبلا دست کسی دادن و از اونجایی که یکی از پیچ های دستگاه خوردگی داشت من حس میکردم باتریش عوض شده.
    بابت توضیحات ممنون باز اگه سوالی بود وقتتون رو میگیرم تشکر.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)