ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

موضوع: ESXI

امتیازها
    2,388
    سطح
    29
    0
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط th e nd نمایش پست ها
    اینکه چطور اون سویچ مجازی وصل میشه به سویچ های فیزیکی داخل شبکه؟ در واقع میاد و پورت Uplink رو شبیه سازی می کنه.
    اون Uplink چطور ایجاد میشه و عمل میکنه؟
    الان بفرمایید کانفیگ کارت شبکه برای این سناریو باید چطور باشه
    در نظر بگیرید که در محیط واقعی با همون سناریو هستیم،کانفیگ کارت شبکه باید به چه صورت باشه؟(منظورم داخل تنظیمات ESXi )
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

اون Uplink خودش ایجاد میشه.
    ببینید برای اینکه ماشین مجازی به سیتسم های بیرون شکبه وصل بشه شما اصلاً نیازی نیست کاری کنید.
    خود ESXi انجام داده تنظیمات مورد نیاز رو. تنها کافی هست یک کارت شبکه به ماشین بدید و بعد باقی تنظیمات رو
    به حالت Default رها کنید.
    مگر اینکه شما بخواید سویچی رو خودتون درست کنید که اون بحثش کمی مفصل تره و ربطی به پرسش شما نداره.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    2,388
    سطح
    29
    0
    کاربر انجمن
    اون Uplink خودش ایجاد میشه.
    ببینید برای اینکه ماشین مجازی به سیتسم های بیرون شکبه وصل بشه شما اصلاً نیازی نیست کاری کنید.
    خود ESXi انجام داده تنظیمات مورد نیاز رو. تنها کافی هست یک کارت شبکه به ماشین بدید و بعد باقی تنظیمات رو
    به حالت Default رها کنید.
    مگر اینکه شما بخواید سویچی رو خودتون درست کنید که اون بحثش کمی مفصل تره و ربطی به پرسش شما نداره.
    سپاس از شما...
    فکر میکنم پاسخمو گرفتم،اگه قرار باشه توی محیط واقعی پیاده سازی بشه این سناریو،با توجه به Ip ای که برای سرور تنظیم میشه و سایر ماشین های مجازی که در همون رنج باید تنظیم بشن،فطط کافیه کارت شبکه به سوئیچ فیزیکی متصل بشه و سایر کلاینت ها میتونن از محیط واقعی این ماشین ها رو پینگ کنن(البته اگه قرار باشه همه اینا خودشون روی Workstation Vmware پیاده سازی شن خود سرور باید روی مد بریج باشه)
    درست فهمیدم؟
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

اول اینکه روی Workstation هیچ کسی سناریوی Real بالا نمیاره.
    دوم اینکه وقتی ماشین بالا میارید باید به هرکدوم توی سیستم عاملش IP اختصاص بدید. اینکه سرور ESXi خودش IP داره ربطی به ماشین ها نداره.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    اینکه چطور اون سویچ مجازی وصل میشه به سویچ های فیزیکی داخل شبکه؟ در واقع میاد و پورت Uplink رو شبیه سازی می کنه.
    عزیزه من شما پورت لنت رو بزن به یه سویچ

امتیازها
    2,388
    سطح
    29
    0
    کاربر انجمن
    اول اینکه روی Workstation هیچ کسی سناریوی Real بالا نمیاره.
    دوم اینکه وقتی ماشین بالا میارید باید به هرکدوم توی سیستم عاملش IP اختصاص بدید. اینکه سرور ESXi خودش IP داره ربطی به ماشین ها نداره.
    اول اینکه روی Workstation هیچ کسی سناریوی Real بالا نمیاره.(از این جهت گفتم که اگه بخواییم همچین سناریویی رو خودمون بصورت مجازی پیاده سازی کنیم)
    یعنی شما میگید اگه مثلا IP سرور192.168.100.1 باشه ماشین ها نباید حتما توی رنج 100 باشن؟
    حالا اگه بخواییم چند شبکه با کلاس های Ip متفاوت داشته باشم(ماشین های مجازی درون سرور) باید چه کانفیگی صورت بگیره؟
    به طور مثال یه سرورEsxiداریم با یک کارت شبکه ای که براش آی پی 192.168.100.1تنظیم شده،مثلا 4 تا ماشین مجازی داریم،دوتاش توی رنج 10 و دوتاش توی رنج 20 هستند،خب این یک کارت فیزیکی هم متصل شده به یک سوئیچ فیزیکی
    حالا اگه کاربرای بیرون بخوان دوتا شبکه رو داشته باشن اگه آی پیشون رو توی رنج 10 و یا 20 بذارن میتونن به اون شبکه متصل بشن و اون ماشین ها رو داشته باشن؟
    عذر خواهی میکنم بابت سوال های زیاد
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    عزیزه من شما پورت لنت رو بزن به یه سویچ
    چشم عرفان جان!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط qsceszaa نمایش پست ها
    اول اینکه روی Workstation هیچ کسی سناریوی Real بالا نمیاره.(از این جهت گفتم که اگه بخواییم همچین سناریویی رو خودمون بصورت مجازی پیاده سازی کنیم)
    یعنی شما میگید اگه مثلا IP سرور192.168.100.1 باشه ماشین ها نباید حتما توی رنج 100 باشن؟
    حالا اگه بخواییم چند شبکه با کلاس های Ip متفاوت داشته باشم(ماشین های مجازی درون سرور) باید چه کانفیگی صورت بگیره؟
    به طور مثال یه سرورEsxiداریم با یک کارت شبکه ای که براش آی پی 192.168.100.1تنظیم شده،مثلا 4 تا ماشین مجازی داریم،دوتاش توی رنج 10 و دوتاش توی رنج 20 هستند،خب این یک کارت فیزیکی هم متصل شده به یک سوئیچ فیزیکی
    حالا اگه کاربرای بیرون بخوان دوتا شبکه رو داشته باشن اگه آی پیشون رو توی رنج 10 و یا 20 بذارن میتونن به اون شبکه متصل بشن و اون ماشین ها رو داشته باشن؟
    عذر خواهی میکنم بابت سوال های زیاد

چرا می تونید ماشین ها رو تو همون رنج بذارید. منظور حرف من اون نبود.
    اگر خواستید که رنج شبکه ها متفاوت باشه باید از Vlan بهره بگیرید.
    که تو سناریوی شما مشخصه نیاز به اینکار نیست.

همین سوال های شما باعث میشه ما بیشتر هم یاد بگیریم.
    ehsannalizadeh
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)