ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن

Li-ion یا li-poly کدامیک

سلام دوستان
    والله گوشی من از نوع پلیمری هستش و منم کنجکاو شدم که بیشتر راجع به این نوع باطری بدونم
    حالا یه چند تا سوال کلی میپرسم و از دوستان تقاضا دارم که اول این سوالام رو پاسخ بدن سپس هرچیزی لازمه و یا مهمه راجع به این نوع باطری رو به من یاد بدن
    1) طول عمر کدوم بالاتره؟
    2) ظرفیت کدوم بهتر؟
    3) نگهداری شارژ کدوم بهتر؟
    4) آیا این مدل باطری هم میتونه منفجر بشه؟
    5) آیا قوانین شارژ لیتیوم یونی که برای شارژ کردن باید بین 60 تا 40 درصد نگه میداشتیم اینجا هم حاکمه یا کلا متفاوته؟ (کلا چجوری یادم رو شارژ کنم تا بیشترین میزان سلامت و طول عمر رو داشته باشه
    6)ظرفیت شونبه طور متوسط در چه بازه زمانی و چه درصدی کم میشه؟ تفاوت با لیتیوم یونی تو این مورد چیه؟
    7) شارژری که برای این نوع باطری ها استفاده میشه خاصه؟
    آخه من با شارژر نوکیا 225 نتونستم این شارژ کنم ولی با شارژر 2آمپر سامسونگ توانستم و البته شارژر خودش که چینی روش نوشته!!!
    ممنونم از لطف همه دوستان که وقت گذاشتید و جواب سوالام رو دادید
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pr0m3en نمایش پست ها
    سلام دوستان
    والله گوشی من از نوع پلیمری هستش و منم کنجکاو شدم که بیشتر راجع به این نوع باطری بدونم
    حالا یه چند تا سوال کلی میپرسم و از دوستان تقاضا دارم که اول این سوالام رو پاسخ بدن سپس هرچیزی لازمه و یا مهمه راجع به این نوع باطری رو به من یاد بدن
    1) طول عمر کدوم بالاتره؟
    2) ظرفیت کدوم بهتر؟
    3) نگهداری شارژ کدوم بهتر؟
    4) آیا این مدل باطری هم میتونه منفجر بشه؟
    5) آیا قوانین شارژ لیتیوم یونی که برای شارژ کردن باید بین 60 تا 40 درصد نگه میداشتیم اینجا هم حاکمه یا کلا متفاوته؟ (کلا چجوری یادم رو شارژ کنم تا بیشترین میزان سلامت و طول عمر رو داشته باشه
    6)ظرفیت شونبه طور متوسط در چه بازه زمانی و چه درصدی کم میشه؟ تفاوت با لیتیوم یونی تو این مورد چیه؟
    7) شارژری که برای این نوع باطری ها استفاده میشه خاصه؟
    آخه من با شارژر نوکیا 225 نتونستم این شارژ کنم ولی با شارژر 2آمپر سامسونگ توانستم و البته شارژر خودش که چینی روش نوشته!!!
    ممنونم از لطف همه دوستان که وقت گذاشتید و جواب سوالام رو دادید
    1- poly عمرش بیشتره ولی مدت شارژش کمتره
    2- بستگی داره
    3- li ion
    4- 100%
    5- از 15 تا 100 مناسبه
    6- بستگی به مصرف داره
    7- بستگی داره

امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    1- poly عمرش بیشتره ولی مدت شارژش کمتره
    2- بستگی داره
    3- li ion
    4- 100%
    5- از 15 تا 100 مناسبه
    6- بستگی به مصرف داره
    7- بستگی داره
    در مورد بستگی ها یکم توضیح بدید و اینکه طول عمر منظورم کلی هست که مثلا آگه پلیمر 20 بار شارژ شه عمرش تموم و لیتیوم هم......
    از این لحاظ طول عمر رو گفتم
    با این حال منتقدین عمر پلیمر بالاتره؟
    بعد آگه عمر پلیمر بالاتره چرا تو یه گوشی میانرده (یا پایین رده) مثه xiaomi Redmi Note 3 این نوع باطری باشه و تو پرچمدارها نباشه؟
    منظورتونم از نگهداری بالاتر هم یعنی در شرایط مشابه لیتیوم یون جریان بیشتری رو بر اثر استفاده توی خودش نگهداری میکنه دیگه؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    در مورد بستگی ها یکم توضیح بدید و اینکه طول عمر منظورم کلی هست که مثلا آگه پلیمر 20 بار شارژ شه عمرش تموم و لیتیوم هم......
    از این لحاظ طول عمر رو گفتم
    با این حال منتقدین عمر پلیمر بالاتره؟
    بعد آگه عمر پلیمر بالاتره چرا تو یه گوشی میانرده (یا پایین رده) مثه xiaomi Redmi Note 3 این نوع باطری باشه و تو پرچمدارها نباشه؟
    منظورتونم از نگهداری بالاتر هم یعنی در شرایط مشابه لیتیوم یون جریان بیشتری رو بر اثر استفاده توی خودش نگهداری میکنه دیگه؟
    2-در مورد ظرفیت روی هر دو تکنولوژی میشه هر ظرفیتی زد فرقی نداره
    6- بستگی داره چطوری ازش کاربکشی

بیشتر نگه داری شارژ در گوشی ها مهمه البته زیاد هم فرقی نداره لیتیوم حدودا 800 بار از 0 تا 100 میتونه پر بشه ( عمر مفیدش منظورم هست ) پلیمر هم 1000 بار ولی خوب لیتیوم دوام شارژش بیشتره
    ویرایش توسط ErfanDL : 2016/04/18 در ساعت 16:38

امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    2-در مورد ظرفیت روی هر دو تکنولوژی میشه هر ظرفیتی زد فرقی نداره
    6- بستگی داره چطوری ازش کاربکشی

بیشتر نگه داری شارژ در گوشی ها مهمه البته زیاد هم فرقی نداره لیتیوم حدودا 800 بار از 0 تا 100 میتونه پر بشه ( عمر مفیدش منظورم هست ) پلیمر هم 1000 بار ولی خوب لیتیوم دوام شارژش بیشتره
    ببخشید هی سوال میپرسم
    1)الان لیتیوم یون باید بین 40 تا فکر کنم 80 باشه برای طول عمر بالاتر و لیتیوم پلیمر هم 15 تا 100 یعنی این باطری انعطاف بالاتری هم داره؟
    2) الان باطری 100 بشه گوشی به شارژ باشه و همینجور کار کنم ضرر داره برای باطری یا گوشی؟ کلا گوشی به شارژ باشه و کار کنم مشکل داره؟
    3)کلا به نظر لیتیوم پلیمر بهتره؟ آگه آره چرا تو پرچمدارها این نوع رو نمیزارن؟
    4)هردو میتونن شارژ سریع بشن؟
    5)الان شارژری که کمپانی رو گوشیم گذاشته طبق گفته یکی از دوستان دو آمپری ولی اینکه امکانات خاصی داره یا نه چیزی مشخص نیست
    آیا استفاده من از شارژرهای غیر ولی همین دو آمپر به بالا میتونه برای باطری مضر باشه؟ چون من یه شارژر همرامه و یکی خونه که الان فقط یکی دارم سر این قضیه.
    6)نکته ی خاص مهم دیگه ای راجع به این نوع باطری هست بگید
    تشکر ویژه
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    ببخشید هی سوال میپرسم
    1)الان لیتیوم یون باید بین 40 تا فکر کنم 80 باشه برای طول عمر بالاتر و لیتیوم پلیمر هم 15 تا 100 یعنی این باطری انعطاف بالاتری هم داره؟
    2) الان باطری 100 بشه گوشی به شارژ باشه و همینجور کار کنم ضرر داره برای باطری یا گوشی؟ کلا گوشی به شارژ باشه و کار کنم مشکل داره؟
    3)کلا به نظر لیتیوم پلیمر بهتره؟ آگه آره چرا تو پرچمدارها این نوع رو نمیزارن؟
    4)هردو میتونن شارژ سریع بشن؟
    5)الان شارژری که کمپانی رو گوشیم گذاشته طبق گفته یکی از دوستان دو آمپری ولی اینکه امکانات خاصی داره یا نه چیزی مشخص نیست
    آیا استفاده من از شارژرهای غیر ولی همین دو آمپر به بالا میتونه برای باطری مضر باشه؟ چون من یه شارژر همرامه و یکی خونه که الان فقط یکی دارم سر این قضیه.
    6)نکته ی خاص مهم دیگه ای راجع به این نوع باطری هست بگید
    تشکر ویژه
    1- بله عزیز شما هرچه باتری رو سریعتر بزنی به شارژ و سریعتر هم از شارژر جدا کنی عمر باتری طولانی تر میشه
    2- چه کاریه؟ چرا وقتی 100 هست باید به شارژر متصل بمونه و با گوشی کار کنید؟ بله ضرر میزنه به باتری
    3- خیر لیتیوم یون بهتره تو همه پرچمدارهای جدید هم استفاده شده دلیلش هم تو پست قبل گفتم مدت زمان نگه داری شارژ در لیتیوم یون بیشتره
    4- بله
    5- آی سی شارژ گوشی هرچی آمپر نیاز داشته باشه میکشه برای مثال شارژر گوشی xperia z ultra ظرفیتش 1500 میلی آمپر هست من اگر شارژر 2 آمپر هم بهش متصل کنم همون 1500 رو میکشه. شما نباید شارژری که آمپرش پایین تر از شارژر کارخونه ای هست به گوشی متصل کنید

امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    1- بله عزیز شما هرچه باتری رو سریعتر بزنی به شارژ و سریعتر هم از شارژر جدا کنی عمر باتری طولانی تر میشه
    2- چه کاریه؟ چرا وقتی 100 هست باید به شارژر متصل بمونه و با گوشی کار کنید؟ بله ضرر میزنه به باتری
    3- خیر لیتیوم یون بهتره تو همه پرچمدارهای جدید هم استفاده شده دلیلش هم تو پست قبل گفتم مدت زمان نگه داری شارژ در لیتیوم یون بیشتره
    4- بله
    5- آی سی شارژ گوشی هرچی آمپر نیاز داشته باشه میکشه برای مثال شارژر گوشی xperia z ultra ظرفیتش 1500 میلی آمپر هست من اگر شارژر 2 آمپر هم بهش متصل کنم همون 1500 رو میکشه. شما نباید شارژری که آمپرش پایین تر از شارژر کارخونه ای هست به گوشی متصل کنید
    اوایل نمیدونستم چند باری شارژر ضعیف زدم به گوشی آیا ضرر رسونده به باطری؟
    یک اس بی سیستم هم شارژ نمیکنه؛ اونا هم ضرر دارن؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    اوایل نمیدونستم چند باری شارژر ضعیف زدم به گوشی آیا ضرر رسونده به باطری؟
    یک اس بی سیستم هم شارژ نمیکنه؛ اونا هم ضرر دارن؟
    ضرر در طولانی مدت میزنه، خب خروجی USB سیستم 500 میلی آمپر هست طبیعیه شارژ نشه بله ضرر میزنه

امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    ضرر در طولانی مدت میزنه، خب خروجی USB سیستم 500 میلی آمپر هست طبیعیه شارژ نشه بله ضرر میزنه
    😢
    به یو اس بی دو نمیزنم به سه میزنم که فکر میکنم جریانش بالاتره(قدرتش برای چرخوندن فن که بالاتره) ولی بازهم با توجه به شارژ نکردن و فرموده های شما اینم ضرر داره
    الان من یه شارژر عادی با کیفیت بالا دو آمپر تهیه کنم برای این باطری مناسبه دیگه؟
    توی گوشی یه برنامه
    Battery doctor
    ریختم و این برنامه یه مود داره که تا 30 درصد سرعت شارژ رو بالا میاره ولی به نظرم شارژر کمی بیشتر داغ میشه
    ضرری داره و باید غیر فعال کنم یا مشکل نداره؟
    بازم عذر میخوام هی سوال میپرسم دنیای اسمارت فون ها برام خیلی جذابن و مبهم
    امتیازها
    5,832
    سطح
    49
    92
    کاربر انجمن
    😢
    به یو اس بی دو نمیزنم به سه میزنم که فکر میکنم جریانش بالاتره(قدرتش برای چرخوندن فن که بالاتره) ولی بازهم با توجه به شارژ نکردن و فرموده های شما اینم ضرر داره
    الان من یه شارژر عادی با کیفیت بالا دو آمپر تهیه کنم برای این باطری مناسبه دیگه؟
    توی گوشی یه برنامه
    Battery doctor
    ریختم و این برنامه یه مود داره که تا 30 درصد سرعت شارژ رو بالا میاره ولی به نظرم شارژر کمی بیشتر داغ میشه
    ضرری داره و باید غیر فعال کنم یا مشکل نداره؟
    بازم عذر میخوام هی سوال میپرسم دنیای اسمارت فون ها برام خیلی جذابن و مبهم
صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)