ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 7 از 52 نخست ... 5678917 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 519
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amnhck123 نمایش پست ها
    اینطوری که دیگه کلا همه از کار میفتن . یکی توی رنج 2 هست یکی توی رنج 1 هست . یکی مشکلی توی اون روت ها باید باشه .
    دوست عزیز بقیه دوستان طبق همین روش عمل کرده اند و مشکلی نداشتند. لطفا مراحل را با دقت انجام دهید

امتیازها
    2,909
    سطح
    33
    1
    کاربر جدید
    سلام خدمت استارتر عزیز بنده چند سوال داشتم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

با این روش شما تست کردم و جواب گرفتم . حالا در روش زیر به چه صورت عمل کنیم :

بنده دو خط اینترنت دارم که مودم هر دو در حالت بریج هست و در میکروتیک از قسمت ppp>interface بصورت pppoe clinet کانکشن ساختم و مشخصات هر دو خط اینترنتم رو وارد کردم . که pppoe clinet1 رو ether1 و pppoe clinet2 رو ether2 گذاشتم .
    سوال : در این حالت ( مودم بصورت بریج ) آیا باز هم نیاز هست که آی پی مودم ها رو تغییر بدیم ؟
    2 - در حالت pppoe clinet اتر1 و اتر2 ما که باید به WAN 1 و WAN2 تغییر نام بدیم کدوم میشه ؟ چون در قسمت اینترفیس غیر از اترهای 1 تا 5 دو تا pppoe clinet هم دارم که قبلا در قسمت PPP یکیش رو روی اتر1 و دیگری رو روی اتر 2 گذاشته بودم . فکر کنم اتر 1 و 2 که باید تغییر نام بدم همون 2تا pppoe clinet هست درسته ؟
    3-اگر بخوام خروجی ادغام دوتا خط رو بجای اتر 3 ، روی وایرلس میکروتیک بزارم جکار کنم ؟
    4- در قسمت IP >ADDRESS قبل اینکه بخوام IP ها رو بزنم دوتا IP استاتیک که دارم رو هم مشاهده میکنم که فکر کنم دلیلش هم اینه که PPPOE CLINET زدم این درسته ؟ کاری نباید به اینا داشته باشم ؟
    5- بعد از اینکه همه کارها رو انجام دادیم اگر بخواهیم برای هر نفر یه یوزر و پسورد بسازم مثل قبل از قسمت IP>HOTSPOT>SERVERS>HOTSPOT SETUP میتونم بسازم ؟
    ممنون و سپاس فراوان
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza-DM نمایش پست ها
    سلام خدمت استارتر عزیز بنده چند سوال داشتم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

با این روش شما تست کردم و جواب گرفتم . حالا در روش زیر به چه صورت عمل کنیم :

بنده دو خط اینترنت دارم که مودم هر دو در حالت بریج هست و در میکروتیک از قسمت ppp>interface بصورت pppoe clinet کانکشن ساختم و مشخصات هر دو خط اینترنتم رو وارد کردم . که pppoe clinet1 رو ether1 و pppoe clinet2 رو ether2 گذاشتم .
    سوال : در این حالت ( مودم بصورت بریج ) آیا باز هم نیاز هست که آی پی مودم ها رو تغییر بدیم ؟
    2 - در حالت pppoe clinet اتر1 و اتر2 ما که باید به WAN 1 و WAN2 تغییر نام بدیم کدوم میشه ؟ چون در قسمت اینترفیس غیر از اترهای 1 تا 5 دو تا pppoe clinet هم دارم که قبلا در قسمت PPP یکیش رو روی اتر1 و دیگری رو روی اتر 2 گذاشته بودم . فکر کنم اتر 1 و 2 که باید تغییر نام بدم همون 2تا pppoe clinet هست درسته ؟
    3-اگر بخوام خروجی ادغام دوتا خط رو بجای اتر 3 ، روی وایرلس میکروتیک بزارم جکار کنم ؟
    4- در قسمت IP >ADDRESS قبل اینکه بخوام IP ها رو بزنم دوتا IP استاتیک که دارم رو هم مشاهده میکنم که فکر کنم دلیلش هم اینه که PPPOE CLINET زدم این درسته ؟ کاری نباید به اینا داشته باشم ؟
    5- بعد از اینکه همه کارها رو انجام دادیم اگر بخواهیم برای هر نفر یه یوزر و پسورد بسازم مثل قبل از قسمت IP>HOTSPOT>SERVERS>HOTSPOT SETUP میتونم بسازم ؟
    ممنون و سپاس فراوان
    سلام دوست عزیز

1- این تنظیمات رو به حال خود رها کنید فقط نام اینترفیس ها رو به WAN1 و WAN2 تغییر دهید
    2- اتر 1 رو به WAN1 تغییر دهید و اتر 2 هم به WAN2
    3- به جای اینکه اتر را به WAN-OUT تغییر نام دهید اینترفیس وای فای را به WAN-OUT تغییر نام دهید
    4- خیر کاری به این تنظیمات نداشته باشید
    5- بهتره روی حالت LoadBalancer هات اسپات راه اندازی نکنید ولی اگر خواستید این کار را انجام دهید دستور زیر را وارد کنید سپس هات اسپات را ستاپ کنید

کد:
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/0
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN2_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/1
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/2
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN1
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN2
    در دستور بالا local را به WAN-OUT تغییر دهید

امتیازها
    2,909
    سطح
    33
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

1- این تنظیمات رو به حال خود رها کنید فقط نام اینترفیس ها رو به WAN1 و WAN2 تغییر دهید
    2- اتر 1 رو به WAN1 تغییر دهید و اتر 2 هم به WAN2
    3- به جای اینکه اتر را به WAN-OUT تغییر نام دهید اینترفیس وای فای را به WAN-OUT تغییر نام دهید
    4- خیر کاری به این تنظیمات نداشته باشید
    5- بهتره روی حالت LoadBalancer هات اسپات راه اندازی نکنید ولی اگر خواستید این کار را انجام دهید دستور زیر را وارد کنید سپس هات اسپات را ستاپ کنید

کد:
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/0
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN2_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/1
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!local hotspot=auth in-interface=Local new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/2
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN1
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=Local new-routing-mark=to_WAN2
    در دستور بالا local را به WAN-OUT تغییر دهید
    ممنون
    در سوال شماره 1 چون مودم ها بر حالت بریج هستن پس دیگه نیاز نیست IP مودم ها رو تغییر بدم ؟ به همون صورت دیفالتش باشه ؟
    در سوال شماره 2 منظورتون اینه که در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟ یا اتر 1 و اتر2 رو به این نام تغییر بدم ؟
    در سوال شماره 4 پس کاری به اون IP ها نداشته باشم و فقط IP های اینترفیس ها رو وارد کنم ؟
    در سوال شماره 5 قبل از زدن اون دستورات ابتدای پنجره ترمینال چی بزنم که بعد دستورات رو بزنم ؟ چیزی نیاز هست ؟
    سوال ششم اینکه چرا میفرمایید در این حالت هات اسپات نزنید ؟ چه مشکلی بوجود میاد ؟
    سوال هفتم در دستوراتی که برای هات اسپات فرستادید در سه خط اول دستورات دوتا WAN1 و یکی WAN2 هست بهمین ترتیب هست درسته ؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    ممنون
    در سوال شماره 1 چون مودم ها بر حالت بریج هستن پس دیگه نیاز نیست IP مودم ها رو تغییر بدم ؟ به همون صورت دیفالتش باشه ؟
    در سوال شماره 2 منظورتون اینه که در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟ یا اتر 1 و اتر2 رو به این نام تغییر بدم ؟
    در سوال شماره 4 پس کاری به اون IP ها نداشته باشم و فقط IP های اینترفیس ها رو وارد کنم ؟
    در سوال شماره 5 قبل از زدن اون دستورات ابتدای پنجره ترمینال چی بزنم که بعد دستورات رو بزنم ؟ چیزی نیاز هست ؟
    سوال ششم اینکه چرا میفرمایید در این حالت هات اسپات نزنید ؟ چه مشکلی بوجود میاد ؟
    سوال هفتم در دستوراتی که برای هات اسپات فرستادید در سه خط اول دستورات دوتا WAN1 و یکی WAN2 هست بهمین ترتیب هست درسته ؟
    1- بله - البته از DHCP Client استفاده کنید بهتره
    2- هر دو را تغییر نام دهید
    4- بله
    5- ip firewall hotspot
    6- در این حالت در بعضی مواقع موجب باگ می شود
    7- بله

امتیازها
    2,909
    سطح
    33
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    1- بله - البته از DHCP Client استفاده کنید بهتره
    2- هر دو را تغییر نام دهید
    4- بله
    5- ip firewall hotspot
    6- در این حالت در بعضی مواقع موجب باگ می شود
    7- بله
    ممنون از شما
    در سوال دوم یعنی در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو بترتیب به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟
    در قسمت وایرلس MODE رو AP BRIGE بزارم ؟ و همچنین در WDS تنظیمات دیفالت باشه ؟
    در قسمت IP>ADDRESS چون مودم ها به حالت بریج هستن فرقی نمیکنه که به اینترفیس ها چه آی پی بدم ؟ بدلخواه باشه
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    ممنون از شما
    در سوال دوم یعنی در قسمت اینترفیس PPPOE CLINET 1 و PPPOE CLINET 2 رو بترتیب به WAN1 و WAN2 تغییر نام بدم ؟
    در قسمت وایرلس MODE رو AP BRIGE بزارم ؟ و همچنین در WDS تنظیمات دیفالت باشه ؟
    در قسمت IP>ADDRESS چون مودم ها به حالت بریج هستن فرقی نمیکنه که به اینترفیس ها چه آی پی بدم ؟ بدلخواه باشه
    2- بله
    وایرلس هم ap bridge باید باشه و نیازی به wds نیست!
    بله ip هم مهم نیست

امتیازها
    2
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام
    من در حال حاضر adsl از مخابرات دارم که به میکروتیک از طریق dhcp client متصل شده اینترنت را از میکروتیک خروجی گرفتم
    می خواهم نت دوم را از طریق تبلت بصورت وای فای به میکروتیک برسانم و خروجی بگیرم
    آیا امکان پذیر است ؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط jak2 نمایش پست ها
    سلام
    من در حال حاضر adsl از مخابرات دارم که به میکروتیک از طریق dhcp client متصل شده اینترنت را از میکروتیک خروجی گرفتم
    می خواهم نت دوم را از طریق تبلت بصورت وای فای به میکروتیک برسانم و خروجی بگیرم
    آیا امکان پذیر است ؟
    بله دوست عزیز. شما از طریق dhcp client نت دوم هم متصل کنید و IP وایرلس را masq کنید

امتیازها
    2,909
    سطح
    33
    1
    کاربر جدید
    سلام آقای عرفان
    سوال اول : من فکر کنم چون مودم هام رو بصورت بریج تنظیم کردم و کانکشن هام رو در میکروتیک pppoe clinet کردم . دستورات قسمت ip>route باید تغییر کنه ؟ درسته ؟ چون با این دستورات کار نمیکنه .

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.1.1 routing-mark=to_WAN1 check-gateway=ping
    add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.2.1 routing-mark=to_WAN2 check-gateway=ping

add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.1.1 distance=1 check-gateway=ping
    add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=192.168.2.1 distance=2 check-gateway=ping

سوال دوم : در پست قبل فرمودید برای راه اندازی hotspot قبلش دستورات زیر رو بزنید یه راهنمایی بفرمایید که همینطوری که در زیر میزنم درسته . بجای LOCAL گزیته WAN-OUT گذاشتم

پنجره ترمینال رو باز کردم و در ابتدا : ( که هیچکدام عمل نمیکنه )
    کد:
    ip firewall mangle
    بعد
    کد:
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/0
    بعد
    کد:
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN2_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/1
    بعد
    کد:
    add action=mark-connection chain=prerouting dst-address-type=!WAN-OUT hotspot=auth in-interface=WAN-OUT new-connection-mark=WAN1_conn per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:3/2
    بعد
    کد:
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN1_conn in-interface=WAN-OUT new-routing-mark=to_WAN1
    بعد
    کد:
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=WAN2_conn in-interface=WAN-OUT new-routing-mark=to_WAN2
    ولی هیچکدام از دستورات عمل نکرد و خطا میده .
صفحه 7 از 52 نخست ... 5678917 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 519

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)