ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
    امتیازها
    4,376
    سطح
    42
    45
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Oneshot Milad نمایش پست ها
    سلام میلاد هستم :D

اول اینکه باید بودجتون رو مشخص کنین
    دوم اینکه موبایل .. موبایله .. یعنی کاری که با دوربین کامپکت میکنین و نمیتونین با گوشی بکنین یا Dslr هیچ وقت کیفیت و کارایی کامپکت رو نمیده ..

ببینین لومیا 1020 دقیقا یک دوربین کامپکت با قابلیت سیمکارت و تلفن هست با گریپ و امکاناتی که ارائه میکنه مثل فرمت raw میتونین روش مثل دوربین کامپکت حساب ویژه باز کنین
    اما لنز این لومیا نسبت به لنز لومیا 1520 بسته تر هست یعنی نور دهی کمتری داره و در شب کمی نویز بیشتر
    لنز ب کار گرفته شده در 1520 همون لنزی هست که در 930 ب کار گرفته شده

اول باید بودجتون رو مشخص کنین

من همیشه به دوستان پیشنهاد میکنم
    یک گوشی با دوربین معمولی بگیرین که گوشی باشه
    پول بیشتر رو به دوربین بدین اگه علاقه به دوربین دارین . .

در حالت دوم باید یک پرچم دار بگیرین ..

لومیاها از نظر دوربین خیلی جلو تر از بقیه برند ها هستند ( همونطور که میبینین نوکیا باعث شد برند های دیگه بر روی دوربین متمرکز بشن اما به فناوری های لومیا فعلا از نظر کیفیت و کنتراست و سرعت شاتر هنوز نرسیدن )

نظر کلی من این هست :
    لومیا 1020 -1
    لومیا 1520 -2
    لومیا 930 -3
    و دوربین های کامپکت ..

سوالی بود در خدمتم
    اگه به عکاسی علاقه دارین میخواین مثل عکسهایی که دوستان داخل گالری انجمن میذارن عکس بگیرین

با قیمت حدود 1500 میتونین Nikon d5300 خریدای کنین و سالها باهاش عکس بگیرین و لذت ببرین ..

اگرم درمورد عکاسی سر رشته ای ندارین

تو تاپیک های عکاسی میتونین با ما همراه باشید :D
    ب دلیل محدودیت های شاتر و سرعت شاتر
    با دوربین Lg G4 هم ک دوستان این همه تعریفش رو میکنن ( که ریشه تمام گوشی هایی که الان ادعای دوربین بودن میکنن نوکیا بوده)

شما در حال حرکت مثلا با سرعت 100 کیلومتر در ساعت .. هیچ وقت نمیتونین عکس واضحی از اجسام نزدیک خودتون بگیرین

باید سرعت شاتر به بالای 1000 برسه که فقط در دوربین های Dslr این امکان هست و بعضی دوربین های کامپکت پیشرفته

از نظر برند هم پاناسونیک یک مدتی در بورس بود ولی کم کم سونی و کنون و نیکون اومدن و پاناسونیک کمرنگ شد

من همیشه از بین این برند ها به سونی رای دادم ..
    از پاسخ جامع و راهگشای شما بسیار متشکرم.
    در مورد گوشیهای نوکیا اگر بجای ویندوزفون آندرویدی بودند بنده لحظه ای در خریدشون تردید نمیکردم.
    به همین دلیل از بین گوشیهای پرچمدار آندرویدی به دنبال گزینه ایده آل بودم ولی گویا شما به دوربین گوشیهای غیر از نوکیا اعتقاد چندانی ندارید.
    البته همونطور که شما فرمودید در مجموع فکر کنم خرید دوربین کامپکت منطقی تر باشه.
    فقط میخواستم به عنوان خواهش آخر لطف کنید گزینه های دوربین کامپکت سونی با قابلیتهایی که مدنظر بنده هست را در اینجا از ارزان به گران مطرح کنید.
    البته ترجیح بنده قیمت کمتر از یک میلیون تومان هست.
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط amdj نمایش پست ها
    از پاسخ جامع و راهگشای شما بسیار متشکرم.
    در مورد گوشیهای نوکیا اگر بجای ویندوزفون آندرویدی بودند بنده لحظه ای در خریدشون تردید نمیکردم.
    به همین دلیل از بین گوشیهای پرچمدار آندرویدی به دنبال گزینه ایده آل بودم ولی گویا شما به دوربین گوشیهای غیر از نوکیا اعتقاد چندانی ندارید.
    البته همونطور که شما فرمودید در مجموع فکر کنم خرید دوربین کامپکت منطقی تر باشه.
    فقط میخواستم به عنوان خواهش آخر لطف کنید گزینه های دوربین کامپکت سونی با قابلیتهایی که مدنظر بنده هست را در اینجا از ارزان به گران مطرح کنید.
    البته ترجیح بنده قیمت کمتر از یک میلیون تومان هست.

اگر خواستی اسمارت فون اندرویدی بگیری من با گوشی G4 کار کردم. دوربینش خیلی عالی است. اما قیمتش گرون است.

امتیازها
    11,037
    سطح
    69
    456
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    من نوت 4 رو خیلی خوشم اومده ازش.
    نه تاری دیدم توش نو نویز.
    البته در حد موبایل.

امتیازها
    4,376
    سطح
    42
    45
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    اگر خواستی اسمارت فون اندرویدی بگیری من با گوشی G4 کار کردم. دوربینش خیلی عالی است. اما قیمتش گرون است.
    امروز چند دقیقه ای با G4 کار کردم از جهت تنظیمات خیلی کامله و دوربین خوبی داره ولی من به دنبال سرعت شاتر بالا هستم که تو این گوشی با بالابردن سرعت شاتر از 1/100 به بالا کلا صفحه نمایش سیاه میشه و عملا عدد ماگزیمم 1/6000 فقط جنبه تبلیغاتی داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Optimus Prime نمایش پست ها
    من نوت 4 رو خیلی خوشم اومده ازش.
    نه تاری دیدم توش نو نویز.
    البته در حد موبایل.
    این گوشی رو از همه جهت میپسندم ولی مشکل اصلی دوربین این گوشی نداشتن تنظیمات پیشرفته است که من رو به شک میندازه که نتونم نتیجه دلخواهم رو ازش بگیرم.
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    امروز چند دقیقه ای با G4 کار کردم از جهت تنظیمات خیلی کامله و دوربین خوبی داره ولی من به دنبال سرعت شاتر بالا هستم که تو این گوشی با بالابردن سرعت شاتر از 1/100 به بالا کلا صفحه نمایش سیاه میشه و عملا عدد ماگزیمم 1/6000 فقط جنبه تبلیغاتی داره.

این گوشی رو از همه جهت میپسندم ولی مشکل اصلی دوربین این گوشی نداشتن تنظیمات پیشرفته است که من رو به شک میندازه که نتونم نتیجه دلخواهم رو ازش بگیرم.
    وقتی سرعت شاتر رو زیاد میکنید یا باید ISO رو افزایش بدین یا نور(exposure) یا هر دو رو.
    البته اگر میشد Aperture رو تغییر داد عالی میشد! 8-}

نور و نویز رو میشه بعدا با فتوشاپ درست کرد اما روی کیفیت خیلی نمیشه مانور داد.
    امتیازها
    29,539
    سطح
    99
    10,258
    Dan
    مشاور انجمن

بستگی داره شما توی چه محیط و چه زمانی عکاسی کنید. ضمن اینکه شما باید بقیه تنظیمات رو هم دستی تغییر بدید. این یکی از نمونه عکس های گرفته شده با G4 هست با سرعت شاتر 1/3215 و حداقل ISO یعنی 50 :
    http://connect.dpreview.com/files/p/...ample_low1.jpg
    توی نور روز با سرعت شاتر بالا هیچ مشکلی وجود نداره. برای نور کمتر هم میتونید ISO رو افزایش بدید. تا ISO 250 عکس های این گوشی کیفیت خیلی خوبی ارائه میده.

نقل قول نوشته اصلی توسط meelad نمایش پست ها
    وقتی سرعت شاتر رو زیاد میکنید یا باید ISO رو افزایش بدین یا نور(exposure) یا هر دو رو.
    البته اگر میشد Aperture رو تغییر داد عالی میشد! 8-}

نور و نویز رو میشه بعدا با فتوشاپ درست کرد اما روی کیفیت خیلی نمیشه مانور داد.
    Aperture رو اگر میشد تغیر داد هم باز تغییری ایجاد نمیشد چون فعلا حداکثرش توی موبایل ها همین 1.8 هست.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)