ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    امتیازها
    1,211
    سطح
    19
    12
    کاربر جدید

سیستم رندر با مانینتور مناسب

سلام خدمت همه عزیزانی که بی منت زحمت می کشند و به کسانی که دستشان به جایی بند نیست راهنمایی صحیح می کنند تا در دام چرب زبانی بعضی فروشنذگان گرفتار نشوند :x
    این اولین پست و موضوع من در این انجمن هست و انشاءالله بتوانم استفاده مناسب را ببرم و قوانین را به خوبی رعایت کنم .

یک سیستم برای رندر تحت GPU به همراه یک مانیتور با دقت رنگ مناسب نیاز دارم . رندر توسط موتورهای Octane Render و VRay-RT انجام می شود
    بودجه خالص کیس 16 میلیون تومان و بودجه در نظر گرفته شده برای مانیتور فعلاً 2.5 میلیون است
    حال چند سؤال از مهندسین بزرگوار دارم :
    1. آیا برای کیس خرید چنند سیستم و شبکه کردن آنها قدرت بیشتری در پردازش ایجاد نمی کند ؟
    2. آیا حتماً نیاز به کارت گرافیک های Quadro با قیمتهای عجیب و غریبشان هست و یک کارت GTX قدرتمند جوابگو نیست ؟ :( ( اطلاع دقیقی در این مورد ندارم و می خواهم انتخاب منطقی داشته باشم )
    3. خرید دو مانیتور دید بهتری ایجاد نمی کند ؟ آیا می شود از یک مانیتور بزرگتر برای کار اصلی و یک مانیتور کوچکتر برای کارهای پس زمینه استفاده کرد ؟
    4. آیا وجود هاردهای SSD ضروری است ؟
    لازم به ذکر است این بودجه اعلام شده بودجه پایه است . اگر با قیمت کمتری بتوان نیاز را برطرف کرد که قطعاً بهتر است اما اگر بودجه بیشتر حداکثر 1 مییون تومان اختلاف خاصی ایجاد می کند هم مشکلی ندارد یا از هزینه مانیتور به کیس کمک شود . چون نمی خواهم و نمی توانم یکسال دیگر برای یک قطعه جزئی مجدداً هزینه کنم .
    نکته مهم این که برای پیشنهاد هارد دیسک H.D.D ظرفیت را 4 ترابایت در نظر بگیرید
    پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم .

اگر امکان پیشنهاد فروشنده در تاپیک نمی باشد در صورت امکان از طریق پیام خصوصی اعلام کنید ممنون می شوم چون در شهری که ساکن هستم قطعات حرفه ای موجود نیست
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    باید دو نکته رو خدمت شما عرض کنم
    ابتدا ورودتون رو خوش آمد میگم، نکته اول اینکه حتما سعی کنید یک مانیتور باسایز بالای ۲۳ اینچ مثلا ۲۷ یا ۲۹ اینچ با دقت تصویر QHD یا 4K خریداری کنید که برای شما از کار با چند مانیتور خیلی مناسب تره،
    نکته دوم اس اس دی یا سالید دیسک با هارد دیسک متفاوته و هارد اس اس دی نداریم. بله وجود یک سالید دیسک با ظرفیت حد اقل ۲۵۶ گیگ برای شما لازمه
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    بهتون سیستم زیر رو بهتون پیشنهاد میکنم . @};-

برای رندر تحت GPU سری 900 نباید انتخاب کرد سری 900 انویدیا برای گیم کاربرد داره و یکی از بهترین گرافیک هایی که میشه برای رندر تحت GPU پیشنهاد داد گراف تیتان بلک هست که بنده بهتون SLI رو پیشنهاد دادم .

پاور 1300 وات هم کارتون رو راه میندازه اما بدون ارتقا این پاور با آینده نگری در نظر گرفتم که اگر در آینده بخواین گرافیک ، اس اس دی ، رم و ... اضافه کنید محدودیتی نداشته باشید و خیالتون از جهت پاور راحت باشه .

امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دوستان عزیزم با وجود 970 , و در کل نسل دوم maxwell و قدرت محاسباتی در این نسل
    خرید هر مدل از تایتان , به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه
    SSD در پردازش های شما تاثیری نداره و اولویت چندم هست
    ما با توجه یه سطح کارت شاید با نیمی از این بودجه هم سیستم منتناسب بشه پیشنهاد داد
    من نمیدونم شما چقدر حرفه ای کار میکنی

امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    ما با توجه یه سطح کارت شاید با نیمی از این بودجه هم سیستم منتناسب بشه پیشنهاد داد
    عطا جان

رندر ایشون رندر ویدئویی هست قرار نیست با این سیستم تصویر رندر بشه !

ایشون فقط به هسته ی کودا نیاز داره و هیچ چیز دیگری در کارت گرافیک برای ایشون و کار ایشون مهم نخواهد بود و البته کمی هم به حافظه ی کارت گرافیک .

در خطاب به استاتر محترم لطفا اسم نرم افزارهای اصلی که باهاش کار می کنه رو نام ببره تا بنچمارک نشون بدیم.

و در مورد SSD ایشون بودجشون محدود نیس که SSD پیشنهاد ندیم با پنین بودجه ای فکر نکنم سیستم بدون SSD کار خیلی عاقلانه ای باشه !!!

امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    cpu Intel Core i7-5930K: 2,200,000
    mb Asus X99 E WS: 1,500,000
    ram GSkill Ripjaws 4 | 4×8GB=32GB DDR4 2400MHz CL15 Black: 2,260,000
    vga Asus Strix GTX 980 OC DCII 4GB: 2,490,000
    psu EVGA SuperNova 1000W P2 *Platinum*: 930,000
    case Enermax Thormax GT:620,000
    ssd Samsung 850 Pro 256GB: 920,000
    odd Asus 24X DRW-24D3ST:70,000
    hdd Seagate Constellation CS 128MB 4TB: 1,070,000
    cooler Corsair H100i Extreme Performance: 430,000
    monitor Dell Ultra HD 4K P2815Q: 2,870,000
    براگرافیک میتونید از 2تا970 هم استفاده کنیدیا ازسری کوادرو
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط EHSAN BAHAVAR نمایش پست ها
    عطا جان

رندر ایشون رندر ویدئویی هست قرار نیست با این سیستم تصویر رندر بشه !

ایشون فقط به هسته ی کودا نیاز داره و هیچ چیز دیگری در کارت گرافیک برای ایشون و کار ایشون مهم نخواهد بود و البته کمی هم به حافظه ی کارت گرافیک .

در خطاب به استاتر محترم لطفا اسم نرم افزارهای اصلی که باهاش کار می کنه رو نام ببره تا بنچمارک نشون بدیم.

و در مورد SSD ایشون بودجشون محدود نیس که SSD پیشنهاد ندیم با پنین بودجه ای فکر نکنم سیستم بدون SSD کار خیلی عاقلانه ای باشه !!!

احسان جان
    VRay-RT رندر موتور مبتنی بر بافت هست که متشکل از مثلث هاست. رندر ویدئی میشود به عنوان مثال SONY VEGAS که این موتور VRT زمین تا زیر زمین با موتور رندر نرم افزار ادیت SONY VEGAS متفاوت هست
    هسته های کودا نسل دوم MAXWELL تا 30 درصد قدرتمند تر از نسل KEPLER هست و اصلا هسته های KEPLER هیچ ربطی به شیدرهای MAXWELL نداره که شما از رو تعداد مقایسه میکنی
    کسی هم نمیگه SSD پیشنهاد ندیم , SSD برای چنین پردازش های در اولویت نیست
    برای 3D MAX , پردازنده و رم و گرافیک بسیار مهم هستن

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم . به فروم سخت افزار خوش آمدید @};-

همون طور که برادر عطاء گفتند با وجود سری Maxwell 2 و پرفومنس پردازشی این نسل هیچ توجیه منطقی برای تایتان وجود نداره .
    SSD در رندر یک تأثیر عمومی و مثبت داره صرفاً و فاقد اولویت هست . چون اصل با پردازشی بر عهده پردازنده - رم - گرافیک هست که با توجه به نوع موتور میزان توزیع سهم درگیری و نقش تعیین کننده بین پردازنده و گرافیک متفاوت هست .

احسان جان عزیزم ایشون گفتند مانیتوری با دقت رنگ مناسب نیاز دارند . چه نیازی به رزولوشن 4K هست که هزینه اضافی تحمیل می کنه ؟
    اگر سری PA ایسوس موجود باشه که فکر کنم موجودیشون کم هست جایگزینشون میشه سری PB پیشنهاد داد هرچند ممکنه به PA نرسند
    یا بلوری رایتر چه نیازی هست ؟ یعنی هروقت بودجه میره بالا خودتون با دست خودتون یه چیز اضافه تر هم باید به هزینه کاربر اضافه کنید ؟!!
    مادربرد فاکتور فرم CEB هست که این کیس در لیست ساپورت فاکتور فرمش CEB وجود نداره !!!
    نمیشد با کاهش هزینه بلو ری رایتر و گرافیک که ابتدا تایتان بلک داده بودید یک کیس دیگه و واترکولر پیشنهاد داد ؟ یا حداقل فقط کیس دیگه ای جایگزین کرد ؟!
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/02/17 در ساعت 22:35
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    موضوع بعد هم این هست کاربر موتورش رو گفته . توی رندر اغلب نرم افزار صرفاً یک بیس هست و CPU-Based یا GPU-Based بودن رو پلاگین نصب شده روی نرم افزارکه ما اصطلاحاً بهش میگیم موتور تعیین می کنه !
    Octane Render هم یک نرم افزار مستقل هست هم پلاگینش برای نرم افزارهای مختلف مثل 3D-MAX وجود داره که مثل RT به شدت GPU-Based هست !!
    روی بحث موتورهای رندر توی همین بخش سیستم کامل تاپیک دسته بندی ایجاد شده شما هم یک مطالعه انجام بده بی زحمت !
    مورد بعد رندر ویدئویی هست و رندر تصویر نیست یعنی چی ؟؟!!
    عزیز جان رندر به دو دسته کلی تک فریم و RealTime تقسیم میشه که اگر دوربین رو توی صحنه حرکت بدی و متحرک بشه مثل رندر انیمیشن میشه RealTime اگه صحنه ثابت باشه میشه تک فریم .
    اساتید متخصص رندر اگر اشتباهی در صحبتهام بود ممنون میشم تذکر بدهند
    ---------------
    تا اینجا سیستم محمد جان با کمی تغییرات مناسبه
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/02/17 در ساعت 23:10
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    این رو هم اضافه کنم به صحبت های رضا جان که با خرید دو کارت 970 , مصرفی معادل یک 290X خواهی داشت و پرفرمنس وحشتناک در پردازش های GPGPU و اصلا دیگه نیازی به این پاور گران قیمت نیست
    در خصوص مانیتور هم نهایت یک PA248 به قیمت 1730 پیشنهاد میشه که دقت رنگ خیلی خوبی هم داره
    در کنارش هم میتونه یک مانیتور ارزان قیمت برای پیکربندی EXTEND داشته باشه
    یا اینکه اصلا یک PB298 پیشنهاد بشه به قیمت 2 تومن که بتونه کلا پنجره های بیشتری باز کنه و دیگه نیازی به مانیتور دوم نباشه

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)