ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن

دیدار با لاراکرافت!... بررسی و تست یک سیستم زیر600تومن

------------------------------- به نام خداوند بخشنده ی مهربان---------------------------------------

سلام دوستان@};-

این تاپیک واسه دوستانی هست که قدر ذره ذره درآمدهای خودشونو میدونن! و یا برای اونهایی که واقعا نیازی به سیستم قدرتمند ندارن. البته یه عاشق سخت افزار واقعی همیشه قطعات گرون قیمت رو دوست نداره، گاهی ممکنه نگاه کردن به یک بورد قدیمی هم به آدم انرژی بده!
    داستان از این قراره که چند روز پیش یکی از دوستان ازم خواست تا یه سیستم زیر 600 تومنی واسش بخرم که اکثر قطعاتش آکبند باشه (مثل cpu+main و...) و گارانتی هم داشته باشه. من خیلی با خودم فکر کردم، در ابتدا غیرممکن بود تا اینکه تصمیم گرفتیم بریم بازار و اون قطعاتی که دست دوم گیر میاریم رو بخریم و اونهایی که کمیاب تر هستن رو آکبند خریداری کنیم.
    در نهایت وقتی سیستم رو اسمبل کردم و ویندوز نصب کردم و ازش تست گرفتم انتظار نداشتم در عمل اینجوری ظاهر بشه! برای همین تصمیم گرفتم در موردش یه تاپیک بزنم...

همه ی ما در مورد مادربردهای ROG اسوز و کارت گرافیک های گرون قیمت بسیار شنیدیم و خیلی چیزا در موردشون میدونیم اما در اینجا میخوایم به بررسی و تست قطعاتی بپردازیم که کمتر مورد توجه قرار گرفتن.
    قطعات اصلی خریداری شده رو همراه با ذکر قیمت به ترتیب بررسی میکنیم و سایر قطعات رو اشاره ی کوچیکی بهشون داریم.

مادربرد: ECS A55F2-M4

این مادربرد شاهکار الایت گروپ نیست! بلکه میشه گفت یکی از ارزون قیمت ترین مادربردهایی هست که میشه به صورت آکبند خریداری کرد! قیمت این مادربرد حدودا 134 تومنه که با توجه به قیمتش امکانات و کیفیت نسبتا مناسبی داره، هر چند با توجه به قیمتش نباید انتظار داشته باشیم تمام خازن های به کار رفته شده خازن های جامد ژاپنی باشن. در این بورد تنها خازن های قسمت مدارتغذیه جامد و ژاپنی هستن.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1081.jpg
مشاهده: 17
حجم: 198.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1082.jpg
حجم: 301.1 کیلو بایت

در A55F2-M4، پردازنده توسط یک کانکتور 4پین تغذیه میشه و دو اسلات برای رم و یک اسلات PCI-E X16 2.0 و یک اسلات PCI-E 1.0 در نظر گرفته شده. سایر مشخصات فنی و خروجی های این مادربرد به قرار زیر هست:

محیط بایوس برای کابری عادی، خوبه. با اینکه امکان استفاده از موس وجود داره اما به هیچ وجه تجربه خوبی نیست! چون بگیر نگیر داشت!

نام: IMG_1055.jpg
مشاهده: 19
حجم: 216.6 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1062.jpg
حجم: 206.2 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1063.jpg
مشاهده: 18
حجم: 130.6 کیلو بایت
    اما یک نکته نظرمو جلب کرد، اینکه داخل تمام
    تصاویر اینترنتو مشخصات سایت سازنده و حتی مشخصات روی جعبه، از وجود یک پورت HDMI روی مادربرد خبر میدادن اما نمیدونم چرا من که هر چی نگاه کردم روی مادربردی که خریدم اثری از خروجی HDMI ندیدم!!! اما درست بین خروجی VGA و USB یک قسمت خالی برای این خروجی وجود داشت:

نام: IMG_1034.jpg
حجم: 289.9 کیلو بایت

در ادامه متوجه شدم شرکت الایت این پورت رو در صورت سفارش روی مین قرار میده.

مشکل دیگه ای که درش دیدم، طراحی هیت سینک ابتدایی برای چیپ پل جنوبی بود، با اینکه این چیپ، دمای بسیار بالایی داشت(که انگشت رو بیشتر از 4 ثانیه نمیشد روش نگه داشت!) اما شرکت الایت گروپ از یک هیت سینک معمولی و کوچیک برای این قسمت استفاده کرده.

وجود کارت صدای آنبورد 6Chaneel HD و... شاید در ابتدا خوب به نظر بیاد اما وقتی اسپیکرها رو روشن کردم تا صداشو بشنوم ازش ناامید شدم! البته بازم میگم که نباید انتظار زیادی ازش داشته باشیم اما بهتر بود یک کارت صدای کمی با کیفیت تر به کار میرفت. صدای تولیدی مانند کارت صداهای 30تومنی داخل بازار بود!
    نکته ی دیگه این بود که روی بورد، Buzzer (یا همون اسپیکر، که صدای بیپ ابتدای راه اندازی رو پخش میکنه) به شکل آنبورد وجود نداشت و همچنین داخل جعبه هم اسپیکر مربوطه تدارک دیده نشده بود.
    امکانات خوبی که داشت: وجود یک جامپر برای راحت تر کردن عمل Clear CMOS- پشتیبانی از رم های تا فرکانس 1866MHz در حالت اورکلاک- سوکت FM2 ساخت شرکت LOTES و دو سه مورد دیگه که شاید ویژگی خاصی به شمار نیاد.

در کل با توجه به قیمت 134 تومنیش امکانات کافی رو در اختیار کاربرانی که انتظار بالا و قطعا بودجه ی بالایی ندارن، قرار میده." مادربرد ESC A55F2-M4 با 2.5سال گارانتی شرکت سازگار عرضه میشه که خیال اکثر کاربران نگران رو از بابت خدمات پس از فروش راحت میکنه"

پردازنده: AMD A4-4000

مادربرد و پردازنده رو به صورت باندل خریدم و در ذهنم تصور میکردم که cpu روی مادربرد هست و شاید امکان جداکردنش نباشه!(این ذهنیت خودم بود) اما به صورت تک به تک و داخل جعبه های خودشون به دستم رسید پس خیالم راحت شد که امکان ارتقای cpu وجود داره!
    A4-4000 یک apuی دوهسته ای، دارای1MB کش L2، فرکانس پایه ی 3.0GHz و توربوی 3.2GHz هست که از گرافیک مجتمع HD7480D استفاده میکنه.

قیمت 134 تومنی
    این apu برای کاربرانی که به شدت بودجه ی محدودی دارن رو کاملا وسوسه میکنه و میشه گفت انتخاب دیگه نمیذاره! مقدار حافظه ای که A4-4000 از رم share میکنه بستگی به مقدار کل حافظه ی رم داره که در حالت های مختلف متغیر هست.در حالت های مختلف از پنجره های cpu-z و gpu-z تصویر گرفتم که با شما به اشتراک میذارم.
    این تصویر همینطور که مشخصه زمانی گرفتمش که از یک ماژول رم 2GB استفاده میشده و مقدار حافظه ی گرافیکی و سایر مشخصات cpu و gpu مشخصه:

نام: gpu-z S.JPG
مشاهده: 20
حجم: 167.1 کیلو بایت

و حالا سیستم رو خاموش کردم و رم دوم رو هم گذاشتم تا ببینیم چه تغییری در حافظه ی گرافیکی ایجاد میشه:

نام: gpu-z D.JPG
مشاهده: 23
حجم: 164.2 کیلو بایت

همه ی شما استادان بزرگوارم از بنده بهتر میدونید همه چیز حافظه ی گرافیکی نیست و در apuها بحث پهنای باند مموری خیلی مهمتره پس به زودی در پست بعدی به نتایج تست و بنچمارک ها و تست عملی میپردازیم.

نام: IMG_1085.jpg
حجم: 220.1 کیلو بایت

در طول کار و تست صدای بسیار کمی از فن شنیده میشد، البته با ویدئو نمیشه صدا رو تشخیص داد که کمه یا زیاد ولی با این حال یک ویدئو از صدای فن گرفتم که میتونید برای دانلود و مشاهده روی تصویر زیر کلیک کنید:

من برای تماشای این ویدئو صدای کامپیوتر رو روی 20درصد گذاشتم تا صدای واقعی فن رو از داخل این ویدئو بشنوم.
    و اما دمای A4-4000! در تمام طول تست هیت سینک کاملا خنک بود، اما متاسفانه با هر نرم افزار مانیتورینگ دمای قطعات تست کردم دمای cpu رو صحیح نشون نمیدادن! برای همین وارد بایوس شدم و دمایی که بایوس اعلام میکنه رو مبنا قرار دادم چون به نظرم منطقی تر میومد، سایر نرم افزارها دما رو زیرصفر نشون میدادن!

همینطور که میبینید دما روی حدود40درجه ست (که معلوم نیست درسته یا نه!!!) ولی فکر میکنم دما رو درست زده باشه که دمای خوبیه.
    "A4-4000 رو شرکت سازگار به مدت 1.5سال گارانتی کرده."

سایر قطعات:
    در مورد قطعات دیگه نمیخوام بحث رو طولانی کنم برای همین یک اشاره ی خیلی خیلی کوچیک در حد نام قطعات خواهیم کرد.

رم: دو عدد رمKingmax 2GB 1333MHz خریداری شد که فقط یکی از رم ها برای این سیستم بود، در تست ها و تصاویری که بعدا میذارم یکی از رم ها Kingmax هست و یکی دیگه Giel به دلیل اینکه یکی از رم هایی که خریدم جا مونده بود! و مجبور شدم فعلا با رم خودم تست بگیرم و بعدا اون رم دیگه رو بگیرمش! قیمت هر یک از رم ها 63 تومن بود.
    با اینکه این سیستم یک رم2گیگ داره ولی بازم در تست های آینده در حالت تک کاناله و دوکاناله تست گرفتم تا تفاوت کارایی رو ببینیم چقدر هست.

هارد: در این سیستم ارزون حتی هزارتومن هم هزار تومن بود!برای صرفه جویی در هزینه ها برای فعلا یک هارد دست دوم خریداری کردم تا مقداری بودجه برای صرف در قطعات مهم تر باقی بمونه پس یک عدد هارد WD Caviar SE 320GB SATAII به قیمت 90 تومن خریداری کردم اگه 90تومن دیگه داشتیم میشد یک هارد 1ترابایت بخریم اما کاریش نمیشد کرد.

نام: IMG_1028.jpg
حجم: 101.5 کیلو بایت
    DVD-RW:یک DVD-RW Liteon به صورت آکبند به قیمت 53 تومن.
    کیس:یک بدنه کیس دسته دوم خوشگل! به قیمت 25تومن.

نام: IMG_1067.jpg
مشاهده: 15
حجم: 163.6 کیلو بایت
    پاور:میدونم که کار اشتباهی بود ولی چاره ای نداشتم! مجبور شدیم پاور رو هم دست دوم بخریم چون با این بودجه اگه قرار بود پاور آکبند بخریم باید از پاورهای متفرقه ای مثل NEXT و... خرید میکردم! در نهایت یک پاور Green GP380A دست دوم به قیمت 65 تومن خریدم.

مادربرد:134
    سی پی یو: 134
    رم: 63
    پاور: 65
    هارد: 90
    رایتر: 53
    کیس: 25
    مجموع خرید ما 564تومن شد که کمتر از 600تومن هست.

در مورد قطعات صحبت کردیم، از اینجا به بعد میخوایم فقط به بررسی و تست سیستم بپردازیم و بیشتر روی باندل مادربرد و پردازنده تمرکز کنیم و ببینیم در عمل، AMS A4-4000 چقدر قدرت داره.

بسیار خوب از بررسی کوتاه قطعات میگذریم و میریم سراغ نکته ی اصلی داستان و میخوایم ببینیم این سیستم چگونه عمل میکنه. هم با یک عدد رم و هم در حالت دوکاناله تست میگیریم تا ببینیم در این دوحالت چه تفاوت هایی رو شاهد هستیم.
    در قسمت قصد ندارم این سیستمو با قطعات دیگه ای مقایسه کنم و فقط به تست همین سیستم و قطعات میپردازیم، مقایسه رو میذارم به عهده ی خوانندگان عزیز که این سیستم با توجه به قیمتش کارایی مناسبی ارائه میده یا خیر؟

یه راست میریم سراصل مطلب!

تست هایی در حالت تک کاناله:

تست cinbench 11.5 در حالت single channel :

نام: cin 11.5 S.JPG
مشاهده: 21
حجم: 188.6 کیلو بایت

در این تست میبینیم که در قسمت cpu امتیاز کسب شده 1.31 هست که بهترین امتیاز گرفته شده از بین 3بار تستی بود که گرفتم، این نشون میده که کارایی این Cpu در cin11.5 تقریبا به اندازه ی یک E2200 هست! امتیاز کمی بود و منو ناامید کرد، اما در عمل و کار با نرم افزارها و ویندوز به نظرم کاراییش از E2200 خیلی بهتر بود و سرعت بیشتری داشت که صددرصد به خاطر معماری متفاوت و پردازنده ی گرافیکی مجتمعش هست.
    در بخش تست openGL هم همینطور که مشخصه در حالت single channel امتیاز کسب شده 13.63 هست.

تست aquamark در حالت single channel :

نام: aqua S.JPG
مشاهده: 16
حجم: 49.4 کیلو بایت
    در اینجا هم امتیاز کسب شده 67841 هست که از بازم امتیازی شبیه به سیستم منه که یک cpuی E2200 و یک کارت گرافیک 8400GS دارم!

تست Wprime 32M در حالت single channel :

نام: wprime32M S.JPG
حجم: 112.1 کیلو بایت
    اینجا بود که با خودم گفتم نکنه دارم از سیستم خودم تست میگیرم! این تست در 43.18ثانیه پاس شد.

تست عملی این سیستم در حالت single channel در بازی Tomb rider :

در این تست با دوربین یک ویدئو از بازی گرفتم که مشخص میکنه در طول بازی حدودا چقدر فریم میگیریم، این تست در حالتی گرفته شده که تمام تنظیمات و جزئیات بازی روی نرمال هست و تمامی تکنیک ها غیرفعال هستن:

همچنین میبینیم که چطور با فعال کردن تکنیکTreesFXسیستم میره تو خودش!!!!
    برای دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید.

خوب دوباره یادآوری میکنم که نباید انتظار بالایی از این سیستم داشته باشیم و اونو با کارت گرافیک های چندصد تومنی مقایسه کنیم چرا که کل این سیستم قیمتش به اندازه ی یک کارت گرافیک متوسط و سطح پایین هست!

تست در حالت دوکاناله:

تست cinbench 11.5 در حالت Dual channel :

نام: cin 11.5 D.JPG
مشاهده: 22
حجم: 250.7 کیلو بایت
    در بخش cpu هیچ تفاوت کارایی رو پس از 3بار تست مشاهده نکردم ولی در بخش openGL بهترین امتیاز از 13.63 در حالت تک کاناله به 19.52 در حالت دوکاناله رسید.

تست aquamark در حالت Dual channel :

نام: aqua D.JPG
حجم: 49.2 کیلو بایت
    و دیگر هیچ! امتیاز 80505 نشان از این داره که کارایی سیستم در حالتی که پهنای باند مموری بیشتر هست افزایش خوبی پیدا کرده.
    برای اینکه بتونید این امتیاز رو با امتیازی که کارت گرافیگ های مستقل میگیرن مقایسه کنید، نتیجه ی تست aquamark رو توسط کارت گرافیک GTS450 رو که خودم گرفتم قرار میدم:

نام: Capture.JPG
حجم: 168.1 کیلو بایت
    میبینید که کارت گرافیک GTS450 از این تست 82050 امتیاز کسب کرده. بنابراین قدرت گرافیک مجتمع A4-4000 تقریبا نزدیک به کارت گرافیک GTS450 هست.(البته بازم تفاوت کارایی بین این دو محسوسه)

تست Wprime 32M در حالت Dual channel :

نام: wprime32M D.JPG
حجم: 121.9 کیلو بایت
    نتیجه کاملا مشخصه، هیچ تفاوت امتیازی بین دو حالت تک کاناله و دو کاناله در این تست وجود نداره چون تقریبا تمام تکیه ی این نرم افزار تست روی Cpu هست.

تست عملی سیستم در حالت Dual channel در بازی Tomb rider :

حالا نکته ی اصلی داستان اینجاست، توی تمام بازیهایی که تست کردم افزایش فریم در بازیها در حالت دوکاناله کاملا مشخص و به آسونی قابل حس بود. نمیگم معجزه میکرد چون پردازنده ی گرافیکی HD7480D توانایی معجزه کردن نداره! ولی به خوبی افزایش کارایی دیده میشد.
    تمام تنظیمات مثل قبل روی نرمال هست و به خاطر اینکه نرخ فریم بازی به خاطر نرم افزار فیلمبرداری کاهش پیدا نکنه از دوربین فیلمبرداری به جای نرم افزار استفاده کردم و از مانیتور فیلم گرفتم. در اینجا بازهم شاهد این خواهیم بود که سیستم از پس اجرای بازی با فعال شدن تکنیک TreesFX برنمیاد!

Download mp4

صحبت های پایانی:

و تست ها و تموم شد از این به بعد خودمون باید ببینیم که با 564تومن میشد سیستمی از این بهتر خرید؟

به نظر بنده نسبت به هزینه ای که پرداخت شد کارایی خوبی گرفتیم و در عمل تو مدتی که باهاش کار کردم مشکل خاصی ندیدم، گرچه در تست ها در حالت تک کاناله مثل سیستم خودم ظاهر شد اما در مدتی که مهمونم بود از سیستمم بهتر عمل میکرد. البته من سیستم خودمو خیلی بیشتر دوست دارم!
    در ابتدا برای خرید مادربرد دو دل بودم ولی مدت گارانتی 2.5ساله ای این محصول توسط شرکت خوش نام سازگار که خاطرات بسیار خوبی با این شرکت دارم، اعتماد منو جلب کرد.

هدف بنده این نبود که کاراییشو در بازیها بگیرم و یا این قطعاتو با قطعات دیگه ای مقایسه کنم، چون میشه گفت این ها ارزون ترین قطعات بازار هستن. هدف این تاپیک یه جور راهنمای خرید برای کسانی هست که میخوان یک سیستم ارزون داشته باشن و یا کسانی که میخوان ببینن این جور سیستم ها چقدر پرفورمنس میدن.
    صددرصد کارایی apuها در بازیها خوب هست، مخصوصا مدل هایی نظیر 5800K و 6800K که قبلا تجربه ی استفاده از 5800K رو داشتم و کاملا این سیستمو درسته قورت میداد، تفاوت کارایی بسیار زیاد بود. پس نباید نتیجه بگیریم apuها توان خوبی ندارن.
    از مدیران معذرت میخوام چون بعضی تصاویر رو دلم نیومد بندانگشتی بذارم ولی تمامی تصاویر رو تا جایی که امکان داشت کم حجم کردم تا لود صفحه طولانی نباشه.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.
    موفق باشید@};-

امتیازها
    31,452
    سطح
    100
    11,576
    مشاور انجمن
    به به چه مادربرد قشنگی...اصلا هیچ جوره نمیشه مادربردی به این خوبی با این گارانتی و با این قیمت پیدا کرد.
    دست ECS درد نکنه.
    APU ها هم که عالی.
    به قول خود ناصر جان:
    "این مجموعه از قطعات مجموعه ای هستند که نسبت قیمت به کارایی در آن ها بیداد میکنه."

ممنون ناصر جان.@};-

«راه در جهان یکی است و آن راه راستی است»

امتیازها
    7,093
    سطح
    55
    765
    کاربر انجمن
    بررسی خوبی بود عزیز خسته نباشی
    میگما اگه دلار 3100 نبود قیمتش میشد 50 هزار تومن ناقابل ! :-j

امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    ممنونم از دوستان@};-
    عزیزان، تصاویر دارای مشکل باز شدن بود که خوشبختانه با آپلود مجدد مشکلشون حل شد.
    تست aquamark تاکید زیادی روی پردازنده ی مرکزی داره، البته در چند صحنه از تست، پای گرافیک میاد وسط و باعث گرفتن امتیاز بیشتر میشه. پس فقط توسط aquamark نمیشه قدرت گرافیک ها رو باهم مقایسه کرد.
    از عزیزانی که خودشون از apuهای AMD استفاده میکنن و یا استفاده کردن و یا استفاده خواهند کرد، میخوام که برای مفیدتر شدن تاپیک، نتایج تست سیستم های خودشونو که مجهز به apuها هستن برای استفاده ی همه در اینجا قرار بدن.

همچنین بد نیست یادی کنیم از تاپیک "نقش حافظه ی RAM در کارایی APUهای AMD" نوشته ی امین عزیز(old gamer) و تاپیک "APUها یک تنه در برابر GPUهای مستقل و ivy bridgeها!" که مربوط به همین بحثه و میتونه مفید باشه.
    @};-
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    استاد ناصر عزیز یه سوال ؟؟؟؟
    به نظرت مادربرد h61 از همین برند الایت و پردازنده ی 100 تومنی G1620 بهتر عمل نمیکرد ؟؟؟؟
    من خودم میخوام یه سیستم واسه ی دانلود جمع کنم ......... نظرت در مورد بار بون های گرین چیه ؟؟؟؟
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    29,539
    سطح
    99
    10,258
    Dan
    مشاور انجمن
    ممنون ناصرجان مطلب بسیار مفیدی بود.

توی یکی از بررسی های مادربوردهای ECS که توی ماهنامه انجام شده بود قضیه حذف پورت HDMI رو پیگیری کرده بودن که معلوم شده بود توی بعضی مناطق به دلایل نامعلومی (که احتمالا کاهش قیمت نیست!) اینکار رو انجام میدن.
    ایران هم که همیشه جز بدترین حالت دسته بندی میشه! :|
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1992 نمایش پست ها
    استاد ناصر عزیز یه سوال ؟؟؟؟
    به نظرت مادربرد h61 از همین برند الایت و پردازنده ی 100 تومنی G1620 بهتر عمل نمیکرد ؟؟؟؟
    من خودم میخوام یه سیستم واسه ی دانلود جمع کنم ......... نظرت در مورد بار بون های گرین چیه ؟؟؟؟
    سلام سامان جان، درسته، پردازنده ی G1620 اینتل+ مین H61 در بعضی امور بهتر عمل میکنه، مثلا در سیستم های اداری و یا کافی نت ها و از این دست کاربردها بهتره از همون پردازنده ی G1620 استفاده کرد، چون تاکید بیشتری روی پردازش عددی داره. همینطور که در تست های بالا مشاهده میکنیم میبینیم که این سیستم در تست هایی که مبنی بر پردازنده ی مرکزیه عملکردی مشابه پردازنده ی intel Pentium E2200 از سوکت775 داره اما وقتی پای بازی وسط میاد بدون شک سیستم مجهز به AMD A4-4000 بسیار بهتر از پردازنده ی intel G1620 عمل میکنه. پس برای کاربرد خانگی و اندکی گیم بهترین گزینه استفاده از همین پلتفرمیه که در تاپیک بهش پرداختیم.
    در مورد Mini Bareboneهای Green باید عرض کنم که گزینه ی بسیار مناسبی هستن و قیمت های خوب و کارایی خوبی دارن، اما اونها هم بیشتر به درد کاربرد اداری و کافی نت ها و یا استفاده به جای HTPC میخورن. نقاط ضعف باربونهای گرین اینه که پتانسیل ارتقای خوبی ندارن و همچنین قدرتشون پایین تر از سیستم های دارای G1620 و A4-4000 هست. البته این روهم بگم که منظورم این نیست که bareboneها به درد نمیخورن بلکه کاربرد خاص خودشونو دارن و در جای خودش بسیار خوب عمل میکنه.
    اگه شما قصد دارید یک سیستم برای کاربرد دانلود خریداری کنید و کاربرد شما فقط و فقط دانلود و وب گردی هست یکی از بهترین انتخاب ها اینه که bareboneها رو خریداری کنید مثل GB-INX1 که هم قیمت و قدرت مناسبی داره و هم بسیار کم صداس که میتونید شب تا صبح دانلود کنید:)
    @};-
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    ناصر جان

بسیار ممنون از تاپیک خوبت. من کلی ازش مطلب یاد گرفتم. @};-@};-@};-@};-
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    سلام سامان جان، درسته، پردازنده ی G1620 اینتل+ مین H61 در بعضی امور بهتر عمل میکنه، مثلا در سیستم های اداری و یا کافی نت ها و از این دست کاربردها بهتره از همون پردازنده ی G1620 استفاده کرد، چون تاکید بیشتری روی پردازش عددی داره. همینطور که در تست های بالا مشاهده میکنیم میبینیم که این سیستم در تست هایی که مبنی بر پردازنده ی مرکزیه عملکردی مشابه پردازنده ی intel Pentium E2200 از سوکت775 داره اما وقتی پای بازی وسط میاد بدون شک سیستم مجهز به AMD A4-4000 بسیار بهتر از پردازنده ی intel G1620 عمل میکنه. پس برای کاربرد خانگی و اندکی گیم بهترین گزینه استفاده از همین پلتفرمیه که در تاپیک بهش پرداختیم.
    در مورد Mini Bareboneهای Green باید عرض کنم که گزینه ی بسیار مناسبی هستن و قیمت های خوب و کارایی خوبی دارن، اما اونها هم بیشتر به درد کاربرد اداری و کافی نت ها و یا استفاده به جای HTPC میخورن. نقاط ضعف باربونهای گرین اینه که پتانسیل ارتقای خوبی ندارن و همچنین قدرتشون پایین تر از سیستم های دارای G1620 و A4-4000 هست. البته این روهم بگم که منظورم این نیست که bareboneها به درد نمیخورن بلکه کاربرد خاص خودشونو دارن و در جای خودش بسیار خوب عمل میکنه.
    اگه شما قصد دارید یک سیستم برای کاربرد دانلود خریداری کنید و کاربرد شما فقط و فقط دانلود و وب گردی هست یکی از بهترین انتخاب ها اینه که bareboneها رو خریداری کنید مثل GB-INX1 که هم قیمت و قدرت مناسبی داره و هم بسیار کم صداس که میتونید شب تا صبح دانلود کنید:)
    @};-
    ممنون استاد لطف کردی ........ فقط طبق صحبت هایی که با ارمین عزیز کردم در مورد با بون ها قدرت شون توی باز کردن ویدیو های hd برام سواله که ایا میتونن یا نه ؟؟؟!!!!
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1992 نمایش پست ها
    ممنون استاد لطف کردی ........ فقط طبق صحبت هایی که با ارمین عزیز کردم در مورد با بون ها قدرت شون توی باز کردن ویدیو های hd برام سواله که ایا میتونن یا نه ؟؟؟!!!!
    قربونت سامان جان،
    بنده به شما اطمینان میدم که bareboneها به راحتی توانایی پخش ویدئوهای Full HD رو دارن. اگرهم نیاز به سیستم قدرتمندتر از bareboneها دارید میتونید یک HTPC سایلنت تهیه کنید.
    اگه غیر از دانلود و وب گردی قراره باهاش کارهای دیگه مثل کارهای روزمره و اندکی بازی هم انجام بدین، پیشنهادم استفاده از سیستمی مبنی بر apuهاست.
    اگر هم قراره غیر از دانلود در کنار تلویزیون ازش استفاده بشه پیشنهاد میکنم بازهم از apuها استفاده کنید(حالا چه bareboneباشه و یا PC و HTPC).
    اینها همش بستگی به شرایط و نوع کاربری و استفاده داره@};-
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع