ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20
    امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    این t1 و t2 رو به صورت پیش فرض در تنظیمات مادربرد بنده وجود داره که میشه هر کدوم رو انتخاب کرد به طور کلی میخواستم بدونم کدوم بهتر و کاربردش چیه !؟
    امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    میبخشید ارمین جان سوالاتم زیاد شده اما چه کنیم این سوالاتی بود که مدتها داشتم اما کسی بلد نبود که پاسخگو باشه ...
    در این عکس اگر امکانش هست همه گزینهای که تو کادر مربع هست توضیح مختصری بدین و مقدار مناسب باید چقدر باشه !؟

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin224 نمایش پست ها
    میبخشید ارمین جان سوالاتم زیاد شده اما چه کنیم این سوالاتی بود که مدتها داشتم اما کسی بلد نبود که پاسخگو باشه ...
    در این عکس اگر امکانش هست همه گزینهای که تو کادر مربع هست توضیح مختصری بدین و مقدار مناسب باید چقدر باشه !؟
    ببین برای پرفورمنس بهتر وقتی رم ها رو اوورکلاک میکنند روی 1T میگذارند اما گاهی سیستم استیبل نمیشه، میان روی 2T میگذارند. معمولا" حالت 2T بیشترین پایداری رو داره. بخصوص اگر بیش از یک رم روی سیستم باشه.

در مورد اون جدول با اون همه تایمینگ. تو فرومها فقط تعداد کمی افراد هستند که اطلاعات کاملی در موردشون دارن. شاید تعدادشون کمتر از انگشتان دو دست باشه.

تو این فروم کاربر th e end آقا احسان اطلاعاتش در مورد رم و این توابع زمانی از من خیلی بیشتره. من خودم بلد نیستم. و تازه اول راه هستم. لینک تاپیک رو توی پروفایلش میگذارم آنلاین که شد بهتر از من میتونه توضیح بده.
    ویرایش توسط ARMIN : 2013/10/26 در ساعت 19:47
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

این لینک و این لینک. در این دو تاپیک فکر کنم که به چندتا از جواب هاتون برسید.
    در هر صورت این دو سوال بوده که مربوط به بحث تاپیک شما میشده و من پیدا کردم.
    اگر سوال دیگه ای دارید بپرسید من و دوستان پاسخگو خواهیم بود ان شا الله. البته سعی کنید سوالتون دقیقاً مربوط به مشکلتون باش.
    یعنی مستقیم سوال بپرسید. تنکس!
    در خصوص اورکلاک هم من تجربه ای ندارم! (بذارید سیستم نفس بکشه!)
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    تشکر از شما بابت لینکها ، مطالب مفیدی بود امادر این تاپیک ها در مورد زمان تاخیر رم به نسبت پاسخگوی به پردازنده صحبت شده اگر امکانش هست مشخصن در مورد گزینهای که در کادر قرمز رنگ در کامنتهای قبلی قرار دادم بنده رو روشن کنید . بسیار ممنونم که اطلاعاتون رو به اشتراک میگذارید .
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin224 نمایش پست ها
    تشکر از شما بابت لینکها ، مطالب مفیدی بود امادر این تاپیک ها در مورد زمان تاخیر رم به نسبت پاسخگوی به پردازنده صحبت شده اگر امکانش هست مشخصن در مورد گزینهای که در کادر قرمز رنگ در کامنتهای قبلی قرار دادم بنده رو روشن کنید . بسیار ممنونم که اطلاعاتون رو به اشتراک میگذارید .
    اونهایی رو که میدونم رو براتون می نویسم:
    1- Maximum Read Latency : زمانی است که پردازنده برای رفتن به رم و پیدا کردن اطلاعات مورد نیازش نیاز داره.
    2- 4 bank Act.window : تاجاییکه من می دونم ، هرچی کمتر باشه کارایی پایینتر هست. اما دقیقاً چه عملی انجام میده نمیدونم!
    3- DRAM Driver Weak Mode : در حالت عادی کنترلر چیپ های حافظه RAM تنها اونهایی رو کنترل می کنه که نسبت به کارایی
    و فرکانس مورد استفاده، در حال استفاده هستند. حالا اگر شما فرکانس رو بالاتر ببرید از سلول های بیشتری در چیپ ها استفاده
    خواهد شد. معمولاً هم بر روی Auto قرار داره.
    4- Power Dowan Mode... : اونطور که می دونم مربوط میشه به اینکه زمانیکه اوری که کاربر انجام داده شرایط استیبل نباشه سیستم رو
    ری استارت می کنه. البته خیلی مطمعن نیستم1
    5- Read CAS To.... : کنترلر حافظه به چیپ های حافظه دستور میده که فلان داده رو پیدا کنند و بیارن. انجام این عمل و اتمام اون و دوباره
    انجام گرفتنش رو میگن.
    6- Write Recovery time : زمانی که سپری میشه از اولین نوشتن داده در خانه حافظه و دوباره از سر گرفته آن برای داده های دیگه.
    7- Write To Read Delay : زمانی که سپری میشه تا بعد از اولین نوشتن داده، داده های بعدی مورد نظر خوانده بشن.
    8- Command Rate : زمانی که سپری میشه تا اولین چیپ حافظه توانایی تحمل یا دریافت اولین دستور فعال سازی رو داشته باشه.
    یعنی در واقع به نسبت هر سیکل کلاک چند دستور فرستاده میشه. که با 1T و 2T نشان داده میشه. چرا T ؟ نمیدونم!
    9- تمامی اعداد بر پایه کلاک حافظه به حسا میان. هر کلاک در واقع انجام یک دستور العمل منظقی در هر ثانیه هست.
    10- سوال؟
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    8,963
    سطح
    63
    328
    کاربر انجمن
    بسیار خوب و جامع >:D< باتوجه به گزینه 10 فرصت رو غنیمت شمرده باز سوالی از استاد خودم میپرسم ..
    در این تصویر گزینه های که از حالت اتومات خارج شدن تنظیماتی دستی هست که روی رم ها انجام دادم مابقی تنظیماتی که به صورت اتومات هستند چون اطلاع نداشتم دست نزدم اگر ممکنه اینها رو هم توضیح بدین ...

و مقدار t2 به 1t تغییر دادم . و مابقی گزینه ها !؟

امتیازها
    1,511
    سطح
    22
    173
    کاربر انجمن
    دوست خوبم اول از طریق برنامه aod(amd over drive ) رم رو اوور کنید سپس با برنامه aida 64 از رمتون بنچ بگیرید و گزینه هایی که زمان تاخیر رو پایین میاره رو استفاده کنید مثلا گزینه ی max read latency خیلی تو سرعت رم تاثیر داره که متاسفانه تو بایوس وجود نداره در ضمن با تایمینگ های اصلی رم رو زیاد نمیشه اور کرد (منظورم چهار گزینه ی اول هست ) و باعث میشه رم سریع از حالت استیبل در بیاد

I don't want to live in the yesterday
    But the important thing is that future is the past
    امتیازها
    182
    سطح
    3
    0
    HTN
    کاربر جدید
    این i5 2400 رو چه جوری زیاد اور کن
    م؟؟؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط HTN نمایش پست ها
    این i5 2400 رو چه جوری زیاد اور کن
    م؟؟؟
    دوست عزیز

البته این تاپیک مربوط به دوست دیگری است.

در کل i5 2400 رو نمیشه اوورکلاک کرد. مگر اینکه BCLK سیستم رو بین 101 تا 103 افزایش بدید.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع