ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 26 از 48 نخست ... 16242526272836 ... آخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 476
    امتیازها
    29,539
    سطح
    99
    10,258
    Dan
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط m343 نمایش پست ها
    یک کولر V8 دارم نمیدونم به سوکت 775 میخوره برم تو انبار بگردم یا نه :D
    V8 به 775 میخوره.
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    530
    کاربر انجمن
    دوستان با توجه به راهنمایی دوست خوبمون iSteve ولتاژها رو به نسبت استاندارد (در حد اطلاعات خودم) زیادتر کردم و به فرکانس بهتری رسیدم
    البته طبق محاسبات خودم باید 4.35 نشون میداد :|
    لینک عکس
    http://www.8pic.ir/images/54120852827177291914.jpg

بیشتر مانور نمیدم تا تکلیف خمیرسیلیکون و کولر مشخص بشه

انشالله به یاری دوستان رکورد بزنیم :D
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    درود بر دوست خوب و عزیز ما @};-@};-
    قبل از پاسخ خدمت شما مدل مادربورد رو بنویسم
    Hyper Threading Gigabyte GA-81865PE775-G-RH
    این مدل دقیقشه
    بله حق با شماست و دقیقا متوجه منظورتون شدم
    درسته من 2 تا سیستم خوب دارم و هر دوتا سوکت 1150 هستن و دلیل اینکه بنده اول رفتم سراغ 775 چون با حرف هایی که دوستان میزدن البته یه جای دیگه بنده ترسیدم سیستمم به فنا بره و به همین دلیل این سیستم 775 رو تهیه کردم
    و امکان اینکه یک سری نکات پیش نیاز رو رو سیستم کم ارزش یاد بگیرم که امکان خطا برای من وجود داشت بهتره
    به هر حال به نظر شما ارزش داره یک مین 775 تهیه کنم ؟ چون میخوام اکثر سوکتها رو تجربه کنم
    آیا مین خاصی مدنظر شما هست ؟
    الان با پاور 1000 وات ENERMAX تست زدم رو 4.1 پایداره ولی حرارت زیادی تولید میکنه
    یک کولر V8 دارم نمیدونم به سوکت 775 میخوره برم تو انبار بگردم یا نه :D
    و در آخر حرف شما را در اولویت قرار دادم و کم کم از سیستم خودم شروع میکنم دعا کنید تحمل کنه دی
    سپاسگزارم
    قربان شما نیما جان@};-
    بله همون مدلیه که حدس میزدم. همینطور که عرض کردم برای تمرین و کسب تجربه مادربرد خوبیه و متونید باهاش کار کنید ولی اگه قصد رکورد زدن و گرفتن حداکثر فرکانس رو دارید باید ماردبرد رو تعویض کنید. متاسفانه مادربردهای High End سوکت 775 بسیار کمیاب هستن و بعضی مدل های سطح بالای سوکت 775 حتی تا بالای 600تومن هم قیمت میخورن! اما مادربرد گیگابایت GA-EP45T-UD3R هم قیمت مناسبی داره(حدود 180تومن) و هم احتمالش بیشتره که بتونید پیداش کنید و هم کارایی فوق العاده ای در اورکلاک داره. که میتونید در صورت نیاز تهیه اش کنید.
    فقط بهتون هشدار میدم که اورکلاک با سوکت775 بسیار اعتیاد آوره!:D
    تنها در صورتی که دوست دارید اورکلاک با سوکت های مختلفو تجربه کنید و به فرکانس های بالا و کارایی بالا دست پیدا کنید، پیشنهاد میکنم مادربرد 775 بخرید، در غیر این صورت بهتره که به صورت تخصصی و با احتیاط روی همون سوکت 1150 خودتون تمرین کنید.
    البته نیاز به نگرانی و ترس از خراب شدن سیستم جدیدتون نباید داشته باشید ولی جهت خاطر جمعی میتونید در ابتدا با ولتاژها و فرکانس های پایین تمرین کنید و بیشتر به کسب تجربه و دانش در این زمینه بپردازید.
    حواستون به دما هم باشه، یکی از اصلی ترین علت هایی که نمیتونید به فرکانس های بالا برسید همین دمای زیاد هست.
    دوستان با توجه به راهنمایی دوست خوبمون iSteve ولتاژها رو به نسبت استاندارد (در حد اطلاعات خودم) زیادتر کردم و به فرکانس بهتری رسیدم
    البته طبق محاسبات خودم باید 4.35 نشون میداد :|
    لینک عکس
    http://www.8pic.ir/images/54120852827177291914.jpg
    بیشتر مانور نمیدم تا تکلیف خمیرسیلیکون و کولر مشخص بشه
    انشالله به یاری دوستان رکورد بزنیم :D
    نیمای عزیز، اون نرم افزار HW monitor دما رو داره اشتباه نشون میده، بهتره از یک نرم افزار دیگه استفاده کنید، مثل (core temp).
    برای رسیدن به نتیجه های بهتر باید ولتاژ رو بیشتر کنید.
    ولتاژ رو بذارید روی 1.3v و یا 1.35v و اونوقت تست بگیرید ببینید تا چقدر فرکانس میخوره. البته توجه کنید که همزمان با افزایش ولتاژ دمای cpu به شکل چشمگیری بیشتر میشه، پس ابتدا باید دما رو توسط یک ایرکولر کاهش بدید و بعدش اقدام به افزایش ولتاژ کنید.
    چندتا تصویر از بخش مربوط به اورکلاک cpu و ram محیط بایوس مادربرد بذارید تا پس از اینکه کولر نصب کردید بتونیم کمکتون کنیم.
    موفق باشید@};-
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    530
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    قربان شما نیما جان@};-
    بله همون مدلیه که حدس میزدم. همینطور که عرض کردم برای تمرین و کسب تجربه مادربرد خوبیه و متونید باهاش کار کنید ولی اگه قصد رکورد زدن و گرفتن حداکثر فرکانس رو دارید باید ماردبرد رو تعویض کنید. متاسفانه مادربردهای High End سوکت 775 بسیار کمیاب هستن و بعضی مدل های سطح بالای سوکت 775 حتی تا بالای 600تومن هم قیمت میخورن! اما مادربرد گیگابایت GA-EP45T-UD3R هم قیمت مناسبی داره(حدود 180تومن) و هم احتمالش زیاده که بتونید پیداش کنید و هم کارایی فوق العاده ای در اورکلاک داره. که میتونید در صورت نیاز تهیه اش کنید.
    فقط بهتون هشدار میدم که اورکلاک با سوکت775 بسیار اعتیاد آوره!:D
    تنها در صورتی که دوست دارید اورکلاک با سوکت های مختلفو تجربه کنید و به فرکانس های بالا و کارایی بالا دست پیدا کنید، پیشنهاد میکنم مادربرد 775 بخرید، در غیر این صورت بهتره که به صورت تخصصی و با احتیاط روی همون سوکت 1150 خودتون تمرین کنید.
    البته نیاز به نگرانی و ترس از خراب شدن سیستم جدیدتون نباید داشته باشید ولی جهت خاطر جمعی میتونید در ابتدا با ولتاژها و فرکانس های پایین تمرین کنید و بیشتر به کسب تجربه و دانش در این زمینه بپردازید.
    حواستون به دما هم باشه، یکی از اصلی ترین علت هایی که نمیتونید به فرکانس های بالا برسید همین دمای زیاد هست.

نیمای عزیز، اون نرم افزار HW monitor دما رو داره اشتباه نشون میده، بهتره از یک نرم افزار دیگه استفاده کنید، مثل (core temp).
    برای رسیدن به نتیجه های بهتر باید ولتاژ رو بیشتر کنید.
    ولتاژ رو بذارید روی 1.3v و یا 1.35v و اونوقت تست بگیرید ببینید تا چقدر فرکانس میخوره. البته توجه کنید که همزمان با افزایش ولتاژ دمای cpu به شکل چشمگیری بیشتر میشه، پس ابتدا باید دما رو توسط یک ایرکولر کاهش بدید و بعدش اقدام به افزایش ولتاژ کنید.
    چندتا تصویر از بخش مربوط به اورکلاک cpu و ram محیط بایوس مادربرد بذارید تا پس از اینکه کولر نصب کردید بتونیم کمکتون کنیم.
    موفق باشید@};-
    وسوسه شدم ناصر جان:D
    اگر پیدا کنم همین مین رو میخرم (امیدوارم وسوسه واترکولینگ نشم )

بله چشم حتما با core temp دما رو تست میکنم
    فعلا دست نگه میدارم ببینم میشه اون مین رو پیدا کرد اگر بشه حتما ادامه میدم @};-@};-
    سپاس
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    530
    کاربر انجمن
    دوستان عزیز سلام
    بهترین خمیرسیلیکون چیزی مدنظرتون هست ؟ و آیا راهی داره که واترکولینگ H100i رو مین 775 ببندیم ؟ ارزشش رو داره؟

یک SSD اضافه دارم ریسک کنم بذارم رو این سوکت ؟ البته پاورم بد نیست 1000 وات هست
    گرافیک Gtx 650 بذارم روش یا گرافیک سیستم اصلی خودم 780 ؟ منظورم اینه که فعلا بودجه زیادی نداریم و اگه اینا برن مرحله بعد دست و بالمون تنگه دی

البته این سوالات جزیی رو پرسیم که ممکنه دوستان توضیحاتی بدن که "کلی" راهنمایی کنند و هدف ثبت رکورد نیست ..هدف کسب اطلاع و تجربه است و هنوز مین درست و حسابی پیدانکردم برای آور (انشالله به کمک دوست خوبمون آقا ناصر بزرگوار داریم رو مین تمرکز میکنیم)
    سپاس از همه دوستان @};-
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوستان عزیز سلام
    بهترین خمیرسیلیکون چیزی مدنظرتون هست ؟
    Noctua - ThermalRight Chill Factor III

و آیا راهی داره که واترکولینگ H100i رو مین 775 ببندیم ؟ ارزشش رو داره؟
    ارزشش رو نداره.

یک SSD اضافه دارم ریسک کنم بذارم رو این سوکت ؟
    اگر AHCI ساپورت ميكنه آره.

گرافیک Gtx 650 بذارم روش یا گرافیک سیستم اصلی خودم 780 ؟
    GTX650 مناسبه.
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    دوستان عزیز سلام
    بهترین خمیرسیلیکون چیزی مدنظرتون هست ؟ و آیا راهی داره که واترکولینگ H100i رو مین 775 ببندیم ؟ ارزشش رو داره؟

@};-
    به ترتیب خمیر های زیر پیشنهاد میشه :
    1-Thermaltake TG-1
    2-Tuniq TX-3
    3-Tuniq TX-4
    4-ThermalRight Chill Factor III
    5-Arctic MX3
    6-Arctic MX2
    7-Arctic Silver 5
    8-deep cool Z9
    به جمع این لیست خمیرNoctua NT-h1
    اضافه کنم که کارایی نزدیک به دو خمیر اول رو داره و میشه گفت تنها یک درجه با هم فرق دارن.
    اگر بخوایم از نظر قیمت به کارایی در نظر بگیریم ،
    بی چون چرا خمیرThermalRight Chill Factor IIIانتخاب میشه.
    این خمیر رو میتونید از نمایندگی های گرین به قیمت 22 هزار تومن تهیه کنید.
    این درحالیست که اختلاف این خمیر با خمیر Tuniq TX-3 در حالت بدون لود 1 درجه و در حالت فول لود تنها 2 یا 3 درجه هست
    حال خمیرهای Tuniq Tx-3 به جهت عدم واردات قیمت به گاها 35 هزار تومن میرسه که نسبت ه قیمت پرداختی انتخاب خوبی نیست.
    البته اگر فقط کارایی رو در نظر بگیریم خمیر خوبی هست ولی اختلاف 13 هزار تومنی برای 2 درجه کمی دور از ذهن میباشد.

دوستان عزیز سلام
    آیا راهی داره که واترکولینگ H100i رو مین 775 ببندیم ؟ ارزشش رو داره؟

@};-
    خرید واتر کولر فقط برای رندر گیری و محیط های گرم پیشنهاد میشه .
    بهتون پیشنهاد میکنم کولر قدرتمند تهیه کنید.
    واتر کولر بیشتر خودش رو تو لود بلند مدت نشون میده.
    برای سوکت 775 اینقدر هزینه داداش نمیصرفه.
    شما اینقدر هزینه میکنی که بتونی این سوکت رواورکلاک کنی تازه پردازندتون هم گرم تر میشه.
    همین هزینه واتر کولر رو بگذارید روی تغییر پلتفرم که کارایی فاحشی با سوکت 775 داره.
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    530
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    Noctua - ThermalRight Chill Factor III

ارزشش رو نداره.

اگر AHCI ساپورت ميكنه آره.

GTX650 مناسبه.
    AHCI ساپورت میکنه
    ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    به ترتیب خمیر های زیر پیشنهاد میشه :
    1-Thermaltake TG-1
    2-Tuniq TX-3
    3-Tuniq TX-4
    4-ThermalRight Chill Factor III
    5-Arctic MX3
    6-Arctic MX2
    7-Arctic Silver 5
    8-deep cool Z9
    به جمع این لیست خمیرNuctua NT-h1
    اضافه کنم که کارایی نزدیک به دو خمیر اول رو داره و میشه گفت تنها یک درجه با هم فرق دارن.
    اگر بخوایم از نظر قیمت به کارایی در نظر بگیریم ،
    بی چون چرا خمیرThermalRight Chill Factor IIIانتخاب میشه.
    این خمیر رو میتونید از نمایندگی های گرین به قیمت 22 هزار تومن تهیه کنید.
    این درحالیست که اختلاف این خمیر با خمیر Tuniq TX-3 در حالت بدون لود 1 درجه و در حالت فول لود تنها 2 یا 3 درجه هست
    حال خمیرهای Tuniq Tx-3 به جهت عدم واردات قیمت به گاها 35 هزار تومن میرسه که نسبت ه قیمت پرداختی انتخاب خوبی نیست.
    البته اگر فقط کارایی رو در نظر بگیریم خمیر خوبی هست ولی اختلاف 13 هزار تومنی برای 2 درجه کمی دور از ذهن میباشد.

خرید واتر کولر فقط برای رندر گیری و محیط های گرم پیشنهاد میشه .
    بهتون پیشنهاد میکنم کولر قدرتمند تهیه کنید.
    واتر کولر بیشتر خودش رو تو لود بلند مدت نشون میده.
    برای سوکت 775 اینقدر هزینه داداش نمیصرفه.
    شما اینقدر هزینه میکنی که بتونی این سوکت رواورکلاک کنی تازه پردازندتون هم گرم تر میشه.
    همین هزینه واتر کولر رو بگذارید روی تغییر پلتفرم که کارایی فاحشی با سوکت 775 داره.

بسیار عالی دوست عزیز
    اما واترکولینگ و بقیه قطعاتی که عرض کردم همه اش رو موجود دارم و هیچکدوم رو نمیخرم و سیستم اصلی خودم سوکت 1150 هست و به دلیل علاقه ای که به 775 دارم میخوام از همین شروع کنم وگرنه که قطعا حق با شماست و ارزش نداره

@};-
    امتیازها
    737
    سطح
    14
    14
    کاربر جدید
    با سلام به دوستان عزیز با توجه به توضیحات شما نباید دیگه سوال کرد ولی چون که اطلاعات کافی ندارم به راهنمای شما دوستان احتیاج دارم cpu duel 3.4 intel و ram 2.00 و vga ati redion hd 5970 و main board intel p4m900-m7 میشه اور کلاک کرد چه برنامه ای نیاز ممنون
    امتیازها
    93
    سطح
    1
    2
    کاربر جدید
    سلام
    مادربرد من G41T-M13 هست ویندوزم هم 8 نسخه پرو 32bit می خواستم بدونم میتونم سی پی یو مو اورکلاک کنم مدل سی پی یو مم Intel E5700 هست.
    با تشکر.
صفحه 26 از 48 نخست ... 16242526272836 ... آخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 476

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع