ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 31 از 48 نخست ... 21293031323341 ... آخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 476
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط EHSAN BAHAVAR نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان .

البته این مشکل خودم با کارت ASUS 780Ti DCii ه داشتم و یکی از دوستان هم با کارت گیگابایت هم این مشکل رو داشتن وقتی در تستهای سنگینی مثل 3D11 یا 3D13 هستی یا تو بازی هستی یه صدایی به گوش میرسه که دقیقا معلومه این صدا از فن نیست . مشکل خاصی نیست حساس نباشین دوست عزیز به این قضیه با خیال راحت استفاده کنین از کارت .@};-
    ممنون از توجهتون
    حالا که اینطوریاس دست زدم به اورش :D
    کیس تهویه ی استاندارد نداره وگرنه بهش ولتاژ هم میدادم.تا الان تونستم فرکانس هسته رو به 1157 و حافظه رو به 1477 برسونم بدون اضافه کردن ولتاژ.
    فکر نمیکردم این کارت پتانسیل اور خوبی داشته باشه ولی با همین ولتاژ استوک باز هم خیلی خوب پیش اومد.دمای لودش هم 70 و نهایتا 71 هست.

نظرتون چیه؟
    اگه موردی هست ممنون میشم بگید
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABS92 نمایش پست ها
    ممنون از توجهتون
    حالا که اینطوریاس دست زدم به اورش :D
    کیس تهویه ی استاندارد نداره وگرنه بهش ولتاژ هم میدادم.تا الان تونستم فرکانس هسته رو به 1157 و حافظه رو به 1477 برسونم بدون اضافه کردن ولتاژ.
    فکر نمیکردم این کارت پتانسیل اور خوبی داشته باشه ولی با همین ولتاژ استوک باز هم خیلی خوب پیش اومد.دمای لودش هم 70 و نهایتا 71 هست.

نظرتون چیه؟
    اگه موردی هست ممنون میشم بگید
    معماری سری جدید کارت های AMD به صورتی هست که پا به پای هسته ، فرکانس مموری هم در فریم گیری تاثیر داره.
    به طور مثال با کارت خودم بازی AC4BF رو آخرین تنظیمات 37 فریم میگیرم.
    با اورکلاک فرکانس هسته از 970 به 1150 فریم به 40 تا 42 فریم افزایش پیدا میکند.
    با اورکلاک فرکانس مموری از 1250 به 1500 فریم هم به 45 تا 47 فریم افزایش پیدا میکنه.
    هرچند برای بازی و استفاده دائم بهتره به مموری کارت فشاری وارد نشه.
    مموری کارت حساس هست ، پس من برای استفاده روی 1400 ست کردم.ولی فرکانس هسته رو روی رقم 1150 ست کردم.
    پس برای شما هم فرکانس هسته تا همین حدود 1150~1200 کافی هست.
    در ارتباط با ولتاژ هم سعی بشه تاجایی که امکان داره از اعمال ولتآژ اضافی خودداری بشه هرچند 0.02 ~ 0.04 ولتآژ بیشتر در محدوده سیف هست.
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    علی جان یعنی الان فرکانس ها زیادن؟
    اگه لازمه کمشون بکنم
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    علی جان یعنی الان فرکانس ها زیادن؟
    اگه لازمه کمشون بکنم
    یک شات از برنامه GPUz قبل و بعد اورکلاک قرار بدید + اینکه چقدر به کارت ولتآژ دادید.
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    یک شات از برنامه CPUz قبل و بعد اورکلکا قرار بدید + اینکه چقدر به کارت ولتآژ دادید.
    یه اتفاق عجیب افتاد و من با اینکه با فرکانس مموری 1477 اون موقع تست گرفتم حالا دوباره خواستم تکرار کنم تصویر پرش و ناپایداری داشت تا مجبور شدم کمش کنم تا 1450 تا پایدار شد.این هم دوتا شات از gpu-z حین تست msi kombustor:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ABS92.gif
مشاهده: 24
حجم: 28.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ABS92 2.gif
مشاهده: 27
حجم: 19.9 کیلو بایت

ولتاژم هیچی ندادم.استوکه.
    این هم آیدل کارت:

نام: ABS92.gif
مشاهده: 29
حجم: 19.0 کیلو بایت

این ضمیمه هاهم هیچی.ناپایدار بود.ولی بالایی خوب بود.مشکلی نداشت
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست ABS92.gif   ABS92 2.gif  
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    یه اتفاق عجیب افتاد و من با اینکه با فرکانس مموری 1477 اون موقع تست گرفتم حالا دوباره خواستم تکرار کنم تصویر پرش و ناپایداری داشت تا مجبور شدم کمش کنم تا 1450 تا پایدار شد.این هم دوتا شات از gpu-z حین تست msi kombustor:

ولتاژم هیچی ندادم.استوکه.
    این هم آیدل کارت:

این ضمیمه هاهم هیچی.ناپایدار بود.ولی بالایی خوب بود.مشکلی نداشت
    اول اینکه رمای کارت شما الپیداست.
    پس اگر 1477 ناپایداره بذارش رو 1400 یا حتی کمتر.
    فرکانس هسته هم ببین تهش با چه فرکانسی تست Heaven Benchmark رو پاس میکنه.
    مثلا اگر نهایت با 1200 تست رو پاس کرد ، برای استفاده فرکانس کارت رو روی حدود 1100 تا 1150 ست کنید.
    حین تست حواست به دما کارت باشه.
    تست Heaven Benchmark سنگین ترین تست گرافیک هستش.
    پیشنهاد میکنم در حین تست مانیتورینگ برنامه msi After burner هم باز باشه تا داخل تست دمای کارت رو ببینی.
    سعی کن دمای کارت در حین اورکلاک داخل تست بیش از 70 درجه نشه.
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    درود به همه ی اساتید گرامی@};-

اینبار با یک موضوع دیگه مزاحم وقتتون شدم و اون اورکلاک پردازنده هست.
    پردازنده ی نامردی که خیلی مردی از خودش نشون داده :d (نامردیش از جهت High ولتاژیش و مردیش هم این هست که با توجه به قیمت پایینی که داره تا حالا هیچوقت و توی هیچ گیمی دست منو نبسته)

پردازنده ی سیستم من AMD Athlon II X3 455 3.3Ghz هست که با آنلاک و بدون ولتاژ اضافی به AMD Phemom II X4 B55 با همون فرکانس مبدل شد که متاسفانه حافظه ی کش L3 همجنان قفل هست.
    من بعد از دریافت راهنمایی هایی از دوست عزیز AliOver به دنیای اورکلاک پا گذاشتم ولی با محدودیت هایی مواجه شدم که مهمترینش همین های ولتاژ بودن پردازنده بود.من فعلا تونستم پردازنده رو تا 3.72 گیگاهرتز با ولتاژ 1.457v که از توی تنظیمات بایوس ست کردم استیبل کنم(فقط نمیدونم چرا cpu-z کمتر نشون میده) و همچنین فرکانس پل شمالی رو تا 2400 مگاهرتز با ولتاژ 1.16v و کلا سیستم رو به این شکل استیبل کنم.

نام: Desktop_2014_10_07_19_14_41_656.jpg
حجم: 137.1 کیلو بایت

25 دقیقه هم سیستم رو با نرم افزار prime95 زیر فشار بردم و درنهایت دمای پردازنده به 50 و 51 رسید.کولر پردازنده هم دیپ کول GammaXX S40 هست.
    حالا از اونجایی که آدمیزاد طبعا زیاده خواه هست:d میخوام فرکانس پردازنده رو کمی بالاتر و تا 3.96 برسونم و برای انجام گیم استفاده کنم.
    حالا سوال من این هست که من تا چه میزانی میتونم این پردازنده ی های ولتاژ رو بهش ولتاژ بدم و حداکثر دمای مجاز براش با اون ولتاژ چقدر هست و از چه میزانی نباید تجاوز کنه؟

میدونم زیاد حرف زدم و سرتون رو درد آوردم:d ولی خب چه میشه کرد.این سوالای ذهن سائل رو باید اساتیدی مثل شما پاسخ بده دیگه ;)
    اگر مثل همیشه به سوالات من توجه کنید و لطف کنین و پاسخ بدید واقعا ممنون میشم@};-
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    درود به همه ی اساتید گرامی@};-

اینبار با یک موضوع دیگه مزاحم وقتتون شدم و اون اورکلاک پردازنده هست.
    پردازنده ی نامردی که خیلی مردی از خودش نشون داده :d (نامردیش از جهت High ولتاژیش و مردیش هم این هست که با توجه به قیمت پایینی که داره تا حالا هیچوقت و توی هیچ گیمی دست منو نبسته)

پردازنده ی سیستم من AMD Athlon II X3 455 3.3Ghz هست که با آنلاک و بدون ولتاژ اضافی به AMD Phemom II X4 B55 با همون فرکانس مبدل شد که متاسفانه حافظه ی کش L3 همجنان قفل هست.
    من بعد از دریافت راهنمایی هایی از دوست عزیز AliOver به دنیای اورکلاک پا گذاشتم ولی با محدودیت هایی مواجه شدم که مهمترینش همین های ولتاژ بودن پردازنده بود.من فعلا تونستم پردازنده رو تا 3.72 گیگاهرتز با ولتاژ 1.457v که از توی تنظیمات بایوس ست کردم استیبل کنم(فقط نمیدونم چرا cpu-z کمتر نشون میده) و همچنین فرکانس پل شمالی رو تا 2400 مگاهرتز با ولتاژ 1.16v و کلا سیستم رو به این شکل استیبل کنم.

نام: Desktop_2014_10_07_19_14_41_656.jpg
حجم: 137.1 کیلو بایت

25 دقیقه هم سیستم رو با نرم افزار prime95 زیر فشار بردم و درنهایت دمای پردازنده به 50 و 51 رسید.کولر پردازنده هم دیپ کول GammaXX S40 هست.
    حالا از اونجایی که آدمیزاد طبعا زیاده خواه هست:d میخوام فرکانس پردازنده رو کمی بالاتر و تا 3.96 برسونم و برای انجام گیم استفاده کنم.
    حالا سوال من این هست که من تا چه میزانی میتونم این پردازنده ی های ولتاژ رو بهش ولتاژ بدم و حداکثر دمای مجاز براش با اون ولتاژ چقدر هست و از چه میزانی نباید تجاوز کنه؟

میدونم زیاد حرف زدم و سرتون رو درد آوردم:d ولی خب چه میشه کرد.این سوالای ذهن سائل رو باید اساتیدی مثل شما پاسخ بده دیگه ;)
    اگر مثل همیشه به سوالات من توجه کنید و لطف کنین و پاسخ بدید واقعا ممنون میشم@};-
    سلام خوبی شما؟
    باز اومدی؟:D
    خوب چند نکته.
    نهایت ولتآژ اعمالی رو ایر گفته شده نباید از رقم 1.54 در ایر ، و 1.56 در واتر تجاوز کنه.
    ولی یادمه دومین پردازنده من Phenom II 555 بود که به سه هسته آنلاک شده بود.
    اتفاقا چیپ متوسطی داشت.
    اوایل با کولر استوک با ولتآژ 1.58 ولت برای 4 گیگاهرتز استفاده میکردم ،
    چون گام های دمایی در لود زیاد بود سیستم بعد از چند ساعت استیبل نمیشد.مجبور بودم براش 1.58 ست کنم.
    همین مشکلی که با پردازنده جدید دارم.پس دمای کمتر ولتآژ کمتر استیبلیتی بیشتر
    که بعد با خرید همین کولر داخل امضا تونستم با همون ولتآژ در فرکانس 4.3GHz استفاده کنم.
    کولینگ هرچه بهتر باشه و گام های دمایی اهسته تر بالا و پایین بشه پردازنده با ولتآژ کمتری استیبل میشه.
    این سری درسته پردازنده خنکی هستن.
    ولی از اون طرف تحمل دما رو ندارن.
    معمولا با فرکانس دیفالت تا 70 درجه رو تحمل میکنن ولی هرچه به فرکانس بالا نزدیک میشن تحمل دمای کمتری پیدا میکنن.
    به طوری که با رد کردن فرکانس 4100 میشه گفت نهایت دمای قابل تحملشون از رقم 68 درجه به حدود 55 درجه کاهش پیدا میکنه.
    شما بار اول ولتآژ رو دستی 1.5 ست ببین استیبل میشه یا نه.یعنی با افزایش ولتآژ ، پردازنده اسکیل میده یا نه.
    اگر جواب داد ولتآژ رو دستی رو 1.56 ست کن.
    اگر در فرکانس مورد نظر استیبل شد شروع به کاهش ولتآژ کنید تا با کمترین ولتاژ پردازنده استیبل بشه.
    در بیس کلاک های بالا سعی کن به یک حد تناسب بین CPU NB و HT برسی.
    این نکته خیلی مهمه.
    من برای پردازنده 1055 که 295 FSB ست کرده بودم ، تا حدود 285 ، CPU NB=2200 و HT حدود 1600 مگاهرتز بود
    بعد اینکه 290 رو رد کرد CPU NB = 2600 ست کردم و HT = 1200
    پس سعی کن این حد تناسب رو پیدا کنی.
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    سلام خوبی شما؟
    باز اومدی؟:D
    خوب چند نکته.
    نهایت ولتآژ اعمالی رو ایر گفته شده نباید از رقم 1.54 در ایر ، و 1.56 در واتر تجاوز کنه.
    ولی یادمه دومین پردازنده من Phenom II 555 بود که به سه هسته آنلاک شده بود.
    اتفاقا چیپ متوسطی داشت.
    اوایل با کولر استوک با ولتآژ 1.58 ولت برای 4 گیگاهرتز استفاده میکردم ،
    چون گام های دمایی در لود زیاد بود سیستم بعد از چند ساعت استیبل نمیشد.مجبور بودم براش 1.58 ست کنم.
    همین مشکلی که با پردازنده جدید دارم.پس دمای کمتر ولتآژ کمتر استیبلیتی بیشتر
    که بعد با خرید همین کولر داخل امضا تونستم با همون ولتآژ در فرکانس 4.3GHz استفاده کنم.
    کولینگ هرچه بهتر باشه و گام های دمایی اهسته تر بالا و پایین بشه پردازنده با ولتآژ کمتری استیبل میشه.
    این سری درسته پردازنده خنکی هستن.
    ولی از اون طرف تحمل دما رو ندارن.
    معمولا با فرکانس دیفالت تا 70 درجه رو تحمل میکنن ولی هرچه به فرکانس بالا نزدیک میشن تحمل دمای کمتری پیدا میکنن.
    به طوری که با رد کردن فرکانس 4100 میشه گفت نهایت دمای قابل تحملشون از رقم 68 درجه به حدود 55 درجه کاهش پیدا میکنه.
    شما بار اول ولتآژ رو دستی 1.5 ست ببین استیبل میشه یا نه.یعنی با افزایش ولتآژ ، پردازنده اسکیل میده یا نه.
    اگر جواب داد ولتآژ رو دستی رو 1.56 ست کن.
    اگر در فرکانس مورد نظر استیبل شد شروع به کاهش ولتآژ کنید تا با کمترین ولتاژ پردازنده استیبل بشه.
    در بیس کلاک های بالا سعی کن به یک حد تناسب بین CPU NB و HT برسی.
    این نکته خیلی مهمه.
    من برای پردازنده 1055 که 295 FSB ست کرده بودم ، تا حدود 285 ، CPU NB=2200 و HT حدود 1600 مگاهرتز بود
    بعد اینکه 290 رو رد کرد CPU NB = 2600 ست کردم و HT = 1200
    پس سعی کن این حد تناسب رو پیدا کنی.
    سلام علی جان.خیلی مخلصیم
    من همیشه مزاحم شما میشم.باید ببخشی دیگه:d
    سعی خودمو میکنم ببینم چی میشه.
    فقط یه موردی هست.با بالا بردن ولتاژ پردازنده ولتاژ 5v+ سیستم هم بالا میره(توی مونیتورینگ نرم افزار AIDA64 چیزی حدود 5.3 میرسه).این مورد مشکلی پیش نمیاره؟میتونم از جایی این ولتاژ رو کم کنم؟
    امتیازها
    7,016
    سطح
    55
    850
    کاربر انجمن
    درودی دوباره به همه ی دوستان

آقا من کلا بیخیال اور بالای 3.7Ghz پردازنده سیستمم شدم.خییییلی ولتاژ میخواد و دماش میره بالا که اصلا نمی ارزه.یهو میزنم میسوزونمش و دیگه هیچی

حالا یه مشکلی که جدیدا بهش برخوردم توی بازی های جدید مثل middle earth و WD:Bad Blood که وقتی بازی هارو اجرا میکنم بعد چند دقیقه یا همون اول بازی کرش میکنن و میاد از بازی بیرون.وقتی تنظیمات بایوس و اورکلاک رو به حالت اولیه برمیگردونم هیچ مشکلی نیست ولی نمیدونم چرا نمیتونه با اورکلاک بازی هارو سالم و بدون کرش اجرا کنه و میپره بیرون.
    حتی من برای این تنظیمات اورکلاکی که انجام دادم 30 دقیقه با نرم افزار prime95 سیستم رو زیر تست بردم و بدون هیچ ارور و خطایی این 30 دقیقه رو پاس کرده.
    حالا نمیدونم چرا توی بازی باید اینجور باشه.آیا راهی به نظرتون میرسه و میدونید مشکل از چیه؟
    عکس دم دست نداشتم.شرمنده.
    اینم تنظیماتش:
    Base Clock : 240Mhz
    CPU: AMD Phenom II X4 B55 3.72GHz - 1.46v
    CPU Ratio : 15.5
    Ram: Corsair XMS3 2*4GB @ 1600Mhz 9-9-9-24-33 - 1.652v
    Ram Ratio : 6.66
    NB Frequency : 2400Mhz - 1.13v
    NB Ratio : 10
    HT link : 1920Mhz - Default Voltage
    HT Ratio : 8

صفحه 31 از 48 نخست ... 21293031323341 ... آخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 476

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع