ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: HDD یا SSD ؟

رأی دهندگان
98. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • SSD

14 14.29%
  • HDD

19 19.39%
  • هر دو

65 66.33%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 43
    امتیازها
    8,413
    سطح
    61
    1,496
    مدير بازنشسته

Question انتخاب کدام یک منطقی تر است ؟ hdd یا ssd

دوستان عزیز با توجه به تمام معیار های انتخاب حافظه جانبی به نظرتون خرید ssd منطقی تر است یا hdd ?
    چرا؟
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    خرید ssd منطقی نیست چون هزینه بالایی داره
    البته سرعتش عالیه ولی نسبت به هزینه ای که پرداخت میکنیم حجم خیلی کمتری نسبت به hdd به دست می آوریم
    امتیازها
    13,495
    سطح
    75
    4,822
    مدیر کل
    به نظرم استفاده از هر دو نتيجه عاليه‌اي را در بر خواهد داشت. Ssd براي ويندوز و راه‌اندازي، هاردديسک هم براي کاربرد‌هاي ديگر.
    .................................................. ...............................................
    // محمد رضا پناهی// سردبیر وب سایت و فروم سخت افزار و کالامگ

Editorinchief@sakhtafzarmag.com //

www.sakhtafzarmag.com //

.................................................. ...............................................

با نصب تولبار سخت افزار: بدون ورود به سایت و فروم سخت افزار، از اخبار آن با خبر شوید!
    امتیازها
    8,751
    سطح
    63
    1,402
    کاربر انجمن
    به نظر اینجانب از هردو باید استفاده بشه از هارد برای آرشیو اطلاعات و از اس اس دی برای بازی و نصب ویندوز لازمه البته اس اس دی کمتر از 60 گیگ الآن دیگه جوابگو نیست و هرکسی به اندازه توان خود حجم موردنظر را تهیه مینماید هارد هم الآن دیگه کمتر از 500 گیگ ارزش خرید نداره 500 گیگ به بالا با تشکر
    ویرایش توسط doom2009 : 2011/11/26 در ساعت 12:54
    امتیازها
    8,413
    سطح
    61
    1,496
    مدير بازنشسته
    با توجه به قیمت بالای هارد دیسک در این چند وقت به نظره منم بهترین کار داشتن یک ssd با حجم کم و یک هارد دیسک با حجم زیاد است ! دوستان استفاده از ssd بوت شدن ویندوز چقدر طول میکشه ؟
    امتیازها
    121,230
    سطح
    100
    18,287
    مدير بازنشسته
    به نظر بنده هر دو . من هم با نظر آقای پناهی موافقم . Ssd برای بالابردن سرعت عملیات و hdd برای کاربردهای دیگر و کارهای عادی .
    instagram: saeid_mozafare6839
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    بنده هم به گزینه سه، رای دادم چون هنوز تفوت قیمتی زیادی ما بین این دو درایو هستش و قطعا خرید یک ssd با حجم کم برای سیستم عامل و

برنامه ها تا سرعت عملکرد بالا بره و یه هارد برای ذخیره اطلاعات و کارهای عادی بهنره
    ویرایش توسط rajah : 2011/11/26 در ساعت 15:46
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

امتیازها
    13,121
    سطح
    74
    2,893
    مدير بازنشسته
    منم
    منم نظرآقای پناهی را تایید وتاکید میکنم فقط
    امتیازها
    11,205
    سطح
    69
    1,351
    مدير بازنشسته
    به نظر من هاردی های ssd فوق العاده هستند. اما چگونه استفاده ان مهم است . برای مثال نظرتون در مورد برنامه ریزی من چی هست

من یک مک پرو خریدم و این را می دونم الان هر چقدر هم از ان کار بکیشم باز 80 درصد از توان اصلیش کار می کنه مقدار قابل توجه ان هم در سیم ها و ساختار مکانیکی از بین می رود. اما برنامه من برای مک پرو این بود که سال اینده هارد این نوت بوک را به SSD ارتقا بدم . ( طبق نطرات نقد کنندگان دنیا سرعت دستیابی به اطلاعات با ارتقا به اس اس دی 40 تا 60 درصد افزایش می یابد.) حالا خودتان تصورش را بکنید در مرحله بعد رم و غیره .

فعلا دست نگه داشتم در مورد خرید ان هاردهای اس اس دی این است جایی خوندم که بعضی وقتها اطلاعات یک دفته می پره ( ثبات اطلاعاتی نداره ) . البته راه حلهایی ارائه شده است . باید صبر کنیم و ببینیم در نمایش CES 2012 امریکا چه چیز هایی ارائه می شود

عذر خواهی می کنم به خاطر اینکه چند ماهی نبودم

الان به دلیل خرابی MacBook Pro ام نمی توانم ویدیو ها را تدوین کنم. امیدوارم در آینده نزدیک با تامین منابع دوباره باز این کار لذت را ادامه بدهم.

تمام تلاشمم را می کنم چند ساعتی در روز به انجمن و صفحه اجتماعی وب سایت سخت افزار اختصاص بدهم. البته بیشتر در بخش مک و اندروید.

در فاز اول به معرفی بهترین ها می پردازم

امتیازها
    1,535
    سطح
    22
    105
    کاربر جدید
    سلام به همگی

من یک لپتاپ MSI GT780 خریدم که دارای یک SSD 120 INTEL M-25 هست در کنار یک هارد 750G 7200rpm از شرکت Western Digital . همون اول سیستم عامل رو روی SSD نصب کردم . با اینکه این SSD سرعت خیلی بالایی در مقابل برخی SSD های سریع نداره ولی بطور کاملاً چشمگیری سرعت کار یا این سیستم بالاتر از سایر سیستم های دیگه هست . بالا اومدن کامل ویندوز با تمام برنامه های Startup که اصلاً کم هم نیستند ، چیزی حدود 10 ثانیه طول میکشه که واقعاً عالی هست و دیگه برای بالا اومدن سیستم عصبی نمیشم .
    سرعت اجرای برنامه هایی مثل 3DsMax و Photoshop و After Effect واقعاً بالاست و به هیچ عنوان قابل قیاس با هاردهای معمولی نیست . این سرعت بالا در اجراء باعث شده که کار با سیستم های دسکتاپ یا لپتاپ بدونه SSD برای آزار دهنده بشه >:P
    یک Page File 20Gig هم روی SSD گذاشتم که به دلیل رم 16 گیگ تا حالا چند بار بیشتر کارم بهش نیوفتاده ولی همون چند بار هم واقعاً تاخیر خاصی دیده نمیشه .

تا خودم شخصاً با این SSD ها کار نکرده بودم فکر نمی کردم تا این اندازه موثر باشه .
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 43

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع