PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شناخته نشدن هارد

amin704
2013/06/20, 06:02
سلام

دوستان هارد من مشکل داره بعضیوقت ها موقع بوت شدن هارد شناسایی نمیشه، بعضی وقتا وسط کار کردن با کامپیوتر یهو گیر میکنه معمولا هم موعی کقه میخواد مشکل دار بشه یه صدای تیک تیک ازش میاد !!
با برنامه h.d.d regenerator دوبار اسکن کردم ودفعه اول 7 وبار دوم 1 بدسکتور پیدا و تعمیر کرد .
دوستان میدونم که باید یه هارد نو بخرم ولی با این وضع بازار نمیشه کاره دیگه ای کرد؟؟ تعمیر نمیشه ؟؟

اینم مشخصاتش :
seagate 500gb 7200rpm 16mb buffer

برنامه crystal disk info
قسمت reallocated sector count رو مشکل دار نشون داد
دوستاد نراهنمایی کنید
ممنون

h.davoudi
2013/06/20, 09:43
کابل های برق و ساتای هارد رو چک کن و مطمئن شو که سالم هستن در صورت امکان عوضشون کن
احتمال میدم خیلی وقته هارد رو دیفرگ نکردی درسته؟
تمام درایو هات رو دونه به دونه دیفرگ کن و در حین انجام کار دست به سیستم نزن
بعد از دیفرگ مشکلت حل میشه و نیازی به تعویض هارد نیست

Reza Eshraghi
2013/06/20, 10:10
سلام

دوستان هارد من مشکل داره بعضیوقت ها موقع بوت شدن هارد شناسایی نمیشه، بعضی وقتا وسط کار کردن با کامپیوتر یهو گیر میکنه معمولا هم موعی کقه میخواد مشکل دار بشه یه صدای تیک تیک ازش میاد !!
با برنامه h.d.d regenerator دوبار اسکن کردم ودفعه اول 7 وبار دوم 1 بدسکتور پیدا و تعمیر کرد .
دوستان میدونم که باید یه هارد نو بخرم ولی با این وضع بازار نمیشه کاره دیگه ای کرد؟؟ تعمیر نمیشه ؟؟

اینم مشخصاتش :

برنامه crystal disk info
دوستاد نراهنمایی کنید
ممنون

سلام امین جان ! شما طبق گفته استاد عزیز جناب hodaas کابل برق و دیتای (ساتا ) هارد رو چک کن و در صورت نیاز عوضشون کن !
از تب Health نرم افزار HD Tune Pro هم یه شات اینجا قرار بدید !

ARMIN
2013/06/20, 10:13
سلام

اینم مشخصاتش :

برنامه crystal disk info
دوستاد نراهنمایی کنید
ممنون

هارد که آنچنان گرون نیست دوست خوبم. میشه خرید. البته برای همه ی ما سخته. میفهمم.

صحبت های دوستمون hodaas رو اجرا کنید و اگر مشکل باقی بود. یک هارد جدید تهیه کنید. قرار نیست محصولات الکترونیکی عمر 1000 ساله داشته باشند. :)

amin704
2013/06/20, 13:58
ممنون دوستان
میدونم قطعات الکترونیک 1000 سال عمر نمیکنن ولی تا قیمتا داغون شد چرا باید خراب شه این؟؟ ولی الان یه هارد یه ترابایت با بافر 64 و سرعت 7200 شرکت سیگیت حدودا 240 یا 220 بود فکر کنم!!

درمورد کابل ها من 4 تا کابل ساتا دارم که اگه 3تاش خراب باشه چهارمیه دیگه سالمه چون نو خریدمش کابل برقم فکرنمیکنم مشکل داشته باشه
من هر موقع که گیر میکنه کابل ساتا و برقشو در میارم دوباره میزنم یه ذره وایمیسم بعد روشنش میکنم درست میشه
در مورد دفرگ هفته ای یکبار به طور اتوماتیک با برنامه تون اپ 2013 کامل دفرگ میکنمش ولی حالا یه دفرگم دوباره میرم
اینم عکس از تب health :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Reza Eshraghi
2013/06/20, 14:02
درمورد کابل ها من 4 تا کابل ساتا دارم که اگه 3تاش خراب باشه چهارمیه دیگه سالمه چون نو خریدمش کابل برقم فکرنمیکنم مشکل داشته باشه
من هر موقع که گیر میکنه کابل ساتا و برقشو در میارم دوباره میزنم یه ذره وایمیسم بعد روشنش میکنم درست میشه

با این چیزی که شما گفتی ممکنه زبونم لال مشکل از برد هارد باشه !!!

h.davoudi
2013/06/20, 14:57
بنده شاگر شما دوستان عزیز هستم
اما
با برنامه DefragExpress تمام درایو ها رو دیفرگ کن مشکل حل میشه

amin704
2013/06/20, 15:10
با این چیزی که شما گفتی ممکنه زبونم لال مشکل از برد هارد باشه !!!

داداش خدا نکنه بنا نسبت شما- این چه حرفیه!!

حالا اگه مشکل از بورد باشه یعنی....... هاردمو خدا بیامرزه؟؟

amin704
2013/06/20, 17:00
بنده شاگر شما دوستان عزیز هستم
اما
با برنامه DefragExpress تمام درایو ها رو دیفرگ کن مشکل حل میشه

نه داداش اختیار داری شما استاد مایی
دفرگ میکنم ایشالا که حل شه

Reza Eshraghi
2013/06/20, 17:03
شما هار رو با اون کابل ساتای نو رو که گفتی داری وصل کن ببین حل نمیشه مشکل ؟!!

amin704
2013/06/20, 17:47
نه داداش این از خوده هارده من 4 تا کابلو امتحان کردم دوتاش ماله یکی دو.سال پیش بودن کهاونا زدم اصن بدتر شد دوتا هم نو خریدم یکیشو دوماه پیش زدم بهش یکیشم الان
درضمن چیزی که یادم رفت بگم اینه که تقزیبا دو ماه پیش مادربورده من سوخت و مجبور شدم که مادربورد و سی پی یو بخرم که مادر بورده نو ولی سی پی یو دسته دو هست و احتمالش هست که موقع سوختن مادر بورد هاردم صدمه دیده باشه؟
در کل امشب با برنامه اکسپرس دفرگ دفرگ میکنم پارتیشنا رو ببینم چی میشه

Reza Eshraghi
2013/06/20, 17:53
نه داداش این از خوده هارده من 4 تا کابلو امتحان کردم دوتاش ماله یکی دو.سال پیش بودن کهاونا زدم اصن بدتر شد دوتا هم نو خریدم یکیشو دوماه پیش زدم بهش یکیشم الان
درضمن چیزی که یادم رفت بگم اینه که تقزیبا دو ماه پیش مادربورده من سوخت و مجبور شدم که مادربورد و سی پی یو بخرم که مادر بورده نو ولی سی پی یو دسته دو هست و احتمالش هست که موقع سوختن مادر بورد هاردم صدمه دیده باشه؟
در کل امشب با برنامه اکسپرس دفرگ دفرگ میکنم پارتیشنا رو ببینم چی میشه

هر از چند مدت می بینید که هارد موقع بوت شناسایی نمیشه ؟!! مادربردتون چی بود ؟!! الآن هم همون مدل هست ؟!!

amin704
2013/06/20, 18:45
هر از چند مدت می بینید که هارد موقع بوت شناسایی نمیشه ؟!! مادربردتون چی بود ؟!! الآن هم همون مدل هست ؟!!

دقیقا مادر بوردم abit nf-m2pv بود ف***نم الان G41M-VS3. ASRock هست والبته قبلی ddr2 بود و این دی دی ار 3 هستش

Reza Eshraghi
2013/06/20, 18:50
دقیقا مادر بوردم abit nf-m2pv بود ف***نم الان G41M-VS3. ASRock هست والبته قبلی ddr2 بود و این دی دی ار 3 هستش

مرسی امین جان !قسمت اول سؤالم رو جواب ندادین ! هر از چند مدت می بینید که هاردتون شناسایی نمیشه ؟

amin704
2013/06/20, 19:43
بله عزیزم اون دقیقا که گفتم منظورم قسم اول سوالت بود داداش

Reza Eshraghi
2013/06/20, 19:48
بله عزیزم اون دقیقا که گفتم منظورم قسم اول سوالت بود داداش

منظورم اینه که معمولاً چقدر طول می کشه تا سیستم که داره درست کارمی کنه ، مشکل پیدا کنه و هارد شناسایی نشه ؟ یه ساعت ؟ یه روز ؟یه هفته ؟

amin704
2013/06/20, 21:09
منظورم اینه که معمولاً چقدر طول می کشه تا سیستم که داره درست کارمی کنه ، مشکل پیدا کنه و هارد شناسایی نشه ؟
الان امروز خوب بود ولی دیروز قاطی میکرد برنامه منظمی نداشت ولی اکثرن 5 دقیقه یا کمتر بعد از این که میومد رو استارت اپ

ممنون از توجه و کمکت

Reza Eshraghi
2013/06/20, 21:12
الان امروز خوب بود ولی دیروز قاطی میکرد برنامه منظمی نداشت ولی اکثرن 5 دقیقه یا کمتر بعد از این که میومد رو استارت اپ

ممنون از توجه و کمکت

فقط گیر می کنه ؟ یا بعد از اینکه گیر کرد و سیستم رو ریست کردی می بینی که شناسایی هم نمیشه ؟

amin704
2013/06/20, 21:28
گر میکنه بعدم شناسایی نمیشه تا کابلارو دربیارم دوباره بزنم شاید بشه
بعضی موقع ها ام از همون اول تو بوت گیر میکنه و هاردو نمیشتاسه

Reza Eshraghi
2013/06/20, 21:57
گر میکنه بعدم شناسایی نمیشه تا کابلارو دربیارم دوباره بزنم شاید بشه
بعضی موقع ها ام از همون اول تو بوت گیر میکنه و هاردو نمیشتاسه

تا به حال جابه جا کردن کابل هارد رو روی پورت های مختلف ساتای مادربرد امتحان کردی ؟
راستی پارتیشن ها رو دیفرگ کردی ؟ جواب داد ؟
احتمالی که قبلا دادم داره قوی تر میشه متأسفانه !!

amin704
2013/06/21, 04:59
تا به حال جابه جا کردن کابل هارد رو روی پورت های مختلف ساتای مادربرد امتحان کردی ؟
راستی پارتیشن ها رو دیفرگ کردی ؟ جواب داد ؟
احتمالی که قبلا دادم داره قوی تر میشه متأسفانه !!
سلام
بله کابلارو جابجا کرد پورت 1و 2 و 3 4 ولی فقط رو پورت 2 خوب کار مبکنه اولی که اصن بالا نمیاد یعنی خیلی کم هاردو میشناسه سومی م بعد یه مدت مشکل دار میشه چهارمی هم همینطور فقط دومی درسته
پارتیشن هارو با برنامه اکسپرس دفرگ دفرگ کردم
من دیروز با برنامه ی کریستال دیسک اینفو اسکن کردم هاردو و یه مشکلو نشون داد از خود برنامه اون قسمتی که وضعیت هاردو نشون میده روش کلیک کردم و سه تا ستون افقی بود اسکرالشو میتونستی تغییر بدی و من یه مقدار خیلی کم هر سه رو غییر دادم و وضعیت هارد از حالت توجه یا اخطار به حالت گود یا خوب تغییر کرد و ازون موقع دیگه اون مشکلات پیش نیومده فعلا
هاردم دفرگ کردم دیشب
راستی حدث شما چی بود مگه؟؟
در ضمن به من گفتن که با برنامه low level foemat هاردو به طور کامل فرمت صفر کنم شاید درست بشه نظر شما چیه؟؟

Reza Eshraghi
2013/06/21, 10:51
سلام
بله کابلارو جابجا کرد پورت 1و 2 و 3 4 ولی فقط رو پورت 2 خوب کار مبکنه اولی که اصن بالا نمیاد یعنی خیلی کم هاردو میشناسه سومی م بعد یه مدت مشکل دار میشه چهارمی هم همینطور فقط دومی درسته
پارتیشن هارو با برنامه اکسپرس دفرگ دفرگ کردم
من دیروز با برنامه ی کریستال دیسک اینفو اسکن کردم هاردو و یه مشکلو نشون داد از خود برنامه اون قسمتی که وضعیت هاردو نشون میده روش کلیک کردم و سه تا ستون افقی بود اسکرالشو میتونستی تغییر بدی و من یه مقدار خیلی کم هر سه رو غییر دادم و وضعیت هارد از حالت توجه یا اخطار به حالت گود یا خوب تغییر کرد و ازون موقع دیگه اون مشکلات پیش نیومده فعلا
هاردم دفرگ کردم دیشب
راستی حدث شما چی بود مگه؟؟
در ضمن به من گفتن که با برنامه low level foemat هاردو به طور کامل فرمت صفر کنم شاید درست بشه نظر شما چیه؟؟

سلام ! حدسم در مورد مشکل برد هارد بود که قبلاً هم گفتم!! و به نظرم توی بحث شناسایی نشدن احتمالش هست که مشکل از برد باشه !!
هارد شما دو مشکل مستقل از هم داره به نظرم !! یکی بحث شناسایی نشدن یکی بحث گیر کردن و بد سکتور که ظاهراً بهتر شده !!
امکانش هست براتون هارد رو روی سیستم دیگه ای ( دوستی یا آشنایی ) امتحان کنید ببینید چطوره وضعیتش از نظر شناسایی شدن ؟!!
Low Level Format هم میتونه مؤثر باشه !!

amin704
2013/06/21, 15:21
سلام ! حدسم در مورد مشکل برد هارد بود که قبلاً هم گفتم!! و به نظرم توی بحث شناسایی نشدن احتمالش هست که مشکل از برد باشه !!
هارد شما دو مشکل مستقل از هم داره به نظرم !! یکی بحث شناسایی نشدن یکی بحث گیر کردن و بد سکتور که ظاهراً بهتر شده !!
امکانش هست براتون هارد رو روی سیستم دیگه ای ( دوستی یا آشنایی ) امتحان کنید ببینید چطوره وضعیتش از نظر شناسایی شدن ؟!!
Low Level Format هم میتونه مؤثر باشه !!
سلام
برد مشکل داشته باشه درست بشو هست عزیز؟؟
متاسفانه نمیتونم هاردو رو سیستم دیگه ای تست کنم
ولی فعلا که به نظر خوب داره کار میکنه مثه قبل !! البته میدونم که موقته ولی خوب فعلا سرپا نگرش داره خوب احتمالا یه هارد 1tb seagte 7200 rpm 64 buff بگیرم که اگه بگیرم خیلی عالی میشه ولی به نظر شما این هاردو در کل میشه تعمیرش کرد یا اصن فروختش؟؟

Reza Eshraghi
2013/06/22, 11:06
سلام
برد مشکل داشته باشه درست بشو هست عزیز؟؟
متاسفانه نمیتونم هاردو رو سیستم دیگه ای تست کنم
ولی فعلا که به نظر خوب داره کار میکنه مثه قبل !! البته میدونم که موقته ولی خوب فعلا سرپا نگرش داره خوب احتمالا یه هارد 1tb seagte 7200 rpm 64 buff بگیرم که اگه بگیرم خیلی عالی میشه ولی به نظر شما این هاردو در کل میشه تعمیرش کرد یا اصن فروختش؟؟

سلام !! خدا کنه مشکلش از برد نباشه چون فکر نکنم بشه تعمیرش کرد !! فروختنش هم خیلی کاره سختیه مگه اینکه بتونید به تعمیرکارها بفروشیدش !!! بهتره از یه تعمیر کار هم سؤال کنید که ببینید مشکل شناسایی نشدن دقیقاً از چیه ؟ ولی این قضیه که هارد روی یک پورت ساتا ی مادربرد درست کار می کنه و روی بقیه پورت ها مشکل داره یه خرده عجیبه !! مادربردتون هم که نو هست و فکرنکنم مشکل از اون باشه !!!

h.davoudi
2013/06/22, 11:19
شما دیفرگی که گفتم رو انجام دادی و مشکل حل نشد؟

amin704
2013/06/22, 12:23
شما دیفرگی که گفتم رو انجام دادی و مشکل حل نشد؟
انجام دادم همونطور که گفتم الان دو روزه بهتر شده
در کل ممنون از راهنماییاتون

h.davoudi
2013/06/22, 12:31
انجام دادم همونطور که گفتم الان دو روزه بهتر شده
در کل ممنون از راهنماییاتون

شکر
چک دیسک رو هم اجرا کن( هر2 تیک رو بزار)
بهتر میشه