PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Hdmi یا dvi؟ کدام با رابط تصویر بهتری میدهد

old gamer
2013/06/09, 12:29
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز. همونطور که در عنوان مشخصه مانیتور بنده تمامی ورودی هارو داره. میخوام ببینم با کدوم رابط تصویر بهتری میگیرم؟ نماینده مادیران بدون دلیل dvi رو توصیه میکنه. این دو چه تفاوتها و ویژگی هایی دارند؟
پیشاپیش متشکرم از راهنمایی های شما

ARMIN
2013/06/09, 12:33
اگر مادربردتون full hd هستش از hdmi استفاده کنید. در غیر این صورت از dvi.

old gamer
2013/06/09, 12:44
به به سلام آرمین خان. اگه منظورتون مانیتور هست بله دیگه مدلش 2342-3d تو امضا مشخصه و 1920×1080 هست

ARMIN
2013/06/09, 13:15
مخلصم عزیز. پس شک نکن حتما" hdmi بزن. سرعت انتقال اطلاعات و حجمش در hdmi خیلی بالاتره، تازه قادر به انتقال صوت هم هست. در حالیکه حجم خود کابل خیلی باریکه به نسبت dvi. برای همین حتما" از hdmi استفاده کنی بهتره.

Beni7192
2013/06/09, 13:29
اگر مادربردتون full hd هستش از hdmi استفاده کنید. در غیر این صورت از dvi.
آرمین جان میشه دلیلت رو بگی؟!
آخه هر دوشون از رزولوشن فول اچ دی پشتیبانی میکنند!
فقط تا اونجایی که من میدونم که DVI رفرش ریت 120Hz رو پشتیبانی میکنه در صورتی که فقط HDMI 1.4b از این رفرش ریت استفاده میکنه!

7777
2013/06/09, 13:52
فقط تا اونجایی که من میدونم که DVI رفرش ریت 120Hz رو پشتیبانی میکنه در صورتی که فقط HDMI 1.4b از این رفرش ریت استفاده میکنه!

دقیقا همین مشکل باعث میشد با کابل dvi ویندوز رو مانیتورم نمایش نمیداد وقتی hdmi رو زدم درست شد

ARMIN
2013/06/09, 14:05
فقط تا اونجایی که من میدونم که dvi رفرش ریت 120hz رو پشتیبانی میکنه در صورتی که فقط hdmi 1.4b از این رفرش ریت استفاده میکنه!

خوب بهنام جان،

vga هم از رزولوشن فول اچ دی پشتیبانی میکنه، چرا از dvi استفاده کنیم؟!

وقتی میشه از یه کابل بهتره و با کیفیت تری استفاده کرد، چرا نکنیم؟!

آب را گِل نکنیم!

اینم برای قافیه!

Beni7192
2013/06/09, 14:15
آرمین جون الان این قضیه برام جالب شد
رفتم یه نیم ساعتی کلی سایت اجنبی رو گشتم همه میگفتند که در کیفیت تصویر تفاوتی ندارند به جز همون مورد رفرش ریت که در واقع برتری dvi محصوب میشه!
راستی rgb که کلا آنالوگ هست با اینا نباید قاطیش کرد!

amir1364
2013/06/09, 14:29
دوستان هر دو پورت از پورتهای دیجیتایل محسوب میشه و همونطوری که آقا بهنام به اون اشاره کردند پورت dvi نرخ بروزرسانی 120 هرتز رو پشتیبانی میکنه ولی در اچ دی ام آی فقط نسخه1.4b من خودم مانیتورم سه بعدی هستش و از دی وی آی استفاده میکنم و همچنین پورت اچ دی ام آی قابلیت انتقال صوت رو هم داره

gonzoo
2013/06/09, 14:37
دوستان ببخشید میون کلامتون میپرسم.
گرافیکم خروجی Hdmi نداره. از تبدیل Dvi به Hdmi استفاده کنم مناسب به نظرتون؟
الان از vga استفاده میکنم

Beni7192
2013/06/09, 15:04
گرافیکم خروجی hdmi نداره. از تبدیل dvi به hdmi استفاده کنم مناسب به نظرتون؟
مانیتورتون پورت dvi نداره؟؟؟

amir1364
2013/06/09, 15:51
گرافیکم خروجی Hdmi نداره. از تبدیل Dvi به Hdmi استفاده کنم مناسب به نظرتون؟
اگه مانیتورتون پورت Dvi نداره که غیر ممکن هستش نباشه میشه استفاده کرد ولی اگه پورت Dvi رو داره نیازی نیستش و اینکه پورت اچ دی ام آی بیشتر برای وصل شدن به تلویزیون خوبه چون تلویزیون باند داره دیگه نیازی نیست صدار رو با کابل های دیگه انتقال داد

ARMIN
2013/06/09, 16:07
آرمین جون الان این قضیه برام جالب شد
رفتم یه نیم ساعتی کلی سایت اجنبی رو گشتم همه میگفتند که در کیفیت تصویر تفاوتی ندارند به جز همون مورد رفرش ریت که در واقع برتری dvi محصوب میشه!
راستی rgb که کلا آنالوگ هست با اینا نباید قاطیش کرد!

بهنام جان

اصراری ندارم. تمامی خروجی های dp و vga و dvi و hdmi میتونن فول اچ دی رو ساپورت کنن. Hdmi رو من ترجیه میدم. شاید دوستان پورت دیگری رو بپسندن. :)

gonzoo
2013/06/09, 16:52
مانیتورتون پورت dvi نداره؟؟؟
چرا پورت DVI داره.
فقط گراف خروجی hdmi نداره.میخواستم از تبدیل dvi به hdmi استفاده کنم.

ARMIN
2013/06/09, 16:54
چرا پورت dvi داره.
فقط گراف خروجی hdmi نداره.میخواستم از تبدیل dvi به hdmi استفاده کنم.

ببخشید خوب چه کاریه؟ همون dvi به dvi رو استفاده کنید. در حالت شما در کیفیت تفاوتی نداره.

gonzoo
2013/06/09, 16:56
ببخشید خوب چه کاریه؟ همون dvi به dvi رو استفاده کنید. در حالت شما در کیفیت تفاوتی نداره.
باشه.ممنون.فقط خواستم بدونم فرقی در کیفیت تصویر داره یا نه.:)

S.T.A.L.K.E.R
2013/06/09, 19:30
همه چی رو گفتین غیر از این :

ببین دوست عزیز هیچ تفاوتی بین dvi و hdmi نسخه های 1.1 و 1.2 یا مدلهای a نیست . تنها تفاوتشون اینه که hdmi صدا و تصویر دیجیتال و به صورت همزمان انتقال میده ، اما dvi فقط قادر به انتقال تصویره و نمیتونه صدا رو منتقل کنه و شما باید از یه خروجی جانبی دیگه برای صدا استفاده کنی . مثلا الان تصاویر 4k با رزولوشن بالای 2500 فقط برای پورت های hdmi 1.4 اعلام شده و فک نکنم dvi بتونه از پس این رزولوشن بر بیاد . اگر دستگاهی که داری display port داره که دیگه بهتر .اصلا نیازی به hdmi نداری .

ARMIN
2013/06/09, 19:42
همه چی رو گفتین غیر از این :

ببین دوست عزیز هیچ تفاوتی بین dvi و hdmi نسخه های 1.1 و 1.2 یا مدلهای a نیست . تنها تفاوتشون اینه که hdmi صدا و تصویر دیجیتال و به صورت همزمان انتقال میده ، اما dvi فقط قادر به انتقال تصویره و نمیتونه صدا رو منتقل کنه و شما باید از یه خروجی جانبی دیگه برای صدا استفاده کنی . مثلا الان تصاویر 4k با رزولوشن بالای 2500 فقط برای پورت های hdmi 1.4 اعلام شده و فک نکنم dvi بتونه از پس این رزولوشن بر بیاد . اگر دستگاهی که داری display port داره که دیگه بهتر .اصلا نیازی به hdmi نداری .

حسین جان در بالا عرض کردم hdmi قادر به انتقال صوت هم هست. اما در مورد 4k صحبتی نشد چون میدونم کسی در ایران چنین مانیتوری نداره.

old gamer
2013/06/09, 21:17
به به عجب تاپیکی زدم چه کیفی میده اینجور تاپیکا برو بکس میان علم تراوش میکنن. آقایون حالا کارت من display port چهارتا داره از اونا استفاده کنم بهتره؟ مانیتور و کارت در امضا هست توضیح نمیدم :ar!

ARMIN
2013/06/09, 21:24
من که نظرم رو گفتم .... دوستان . . . آقایون . . . بفرمایید عزیزان. :)

actros 1843
2013/06/09, 22:05
تاپیک هست ما هم سوالمون رو بپرسیم
گرافیکم hdmi داره ولی مانیتورم نداره!کابل hdmi>dvi وصل کنم کیفیت از dvi>dvi بهتر میشه؟

old gamer
2013/06/09, 22:24
منم بدون اینکه دلیل خاصی داشته باشه همیشه با dvi تصویر بهتری گرفتم. نمیدونم شاید به نظرم بهتر اومده فقط

old gamer
2013/06/09, 22:26
گرافیکم hdmi داره ولی مانیتورم نداره!کابل hdmi>dvi وصل کنم کیفیت از dvi>dvi بهتر میشه؟
من که میگم چه کاریه حتما تبدیل بزنید. خب از همون dvi به dvi استفاده کنید که پشت کارت و کیس هم یه قلنبه تو آفساید نباشه

ARMIN
2013/06/09, 22:37

فرقی نمیکنه.

Beni7192
2013/06/09, 22:50
بعد از کلی جستجو L-)
HDMI علاوه بر سیستم استاندارد رنگ RGB از سشتم های رنگ YCbCr 4: 4: 4 و 2 :YCbCr 4: 2 هم بهره می برد!
البته این قابلیت ها تنها به کار گرافیست ها میاد که جزئیات رنگ اهمیت بالایی براشون داره!
صد البته مانیتور مورد استفاده هم باید از این سیستم رنگ پشتیبانی کنه!

بنده خودم دل خوشی از HDMI ندارم
آخه هر وقت ازش استفاده میکنم باید اولش از تو نرم افزار کاتالیست AMD اندازه صفحه رو تغییر بدم!
رنگ ها اشباع تر از حالت عادی نشون داده میشوند!
با گرافیک های 6770 و 7770 آزمایش کردم هر دو نتیجه مشابه ای داشتند!
مانیتورم هم LG W2261V هست!

اولویت پورت ها برای بنده!
DP تا حالا ازنزدیک کابلشو ندیدم :D
DVI
HDMI
(D-SUB(RGB
Component
Composite

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند._also

old gamer
2013/06/09, 23:13
منم با گیمر بزرگ و محقق خوبمون beni موافقم