PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمکککک.... خیلی فوری

Nemouneh
2013/06/06, 11:10
سیستم دوستم کارت شبکه رو نمی شناسه یعنی اصلا توی device manager چیزی به عنوان network وجود ندارد clear cmos و load defult رو انجام دادم هر کاری می کنم نمیشه، عجیبه
بنظر شما با نصب ویندوز مشکل حل می شه؟
main p41T
ram 2*2
power 530 green

Shahin007
2013/06/06, 11:17
منم یه زمانی چنین مشکل داشتم...یکی دو بار با تعویض ویندوز درست شد ولی دوباره زود خراب میشد...اعصابو داغون میکنه...
بعدش هم کارت شبکم سوخت...الان از کارت شبکه اینترنال استفاده میکنم.
یه بار ویندوز رو عوض کنید و درایو هارو کامل نصب کنید اگه نشد به فکر کارت شبکه باشید.

amir1364
2013/06/06, 11:17
شما درایور مادربورد رو نصب کنید همراه اون کارت شبکه هم نصب میشه اونوقت شناسایی میشه

Reza Eshraghi
2013/06/06, 12:05
سیستم دوستم کارت شبکه رو نمی شناسه یعنی اصلا توی device manager چیزی به عنوان network وجود ندارد clear cmos و load defult رو انجام دادم هر کاری می کنم نمیشه، عجیبه
بنظر شما با نصب ویندوز مشکل حل می شه؟
main p41T
ram 2*2
power 530 green

سلام دوست من ! توی بایوس قسمت Integrated Peripherals گزینه ای به نام Green Lan وجود دارد که باید غیر فعال شود ....
هرچند تاپیک شما مرا به یاد خاطره ای بسیار تلخ و شیرین !!!! و فوق العاده عجیب از مشکل مشابهی و روش حل بسیار عجیب اون انداخت که از ترس اخراج شدن و حمله اساتید به بنده که البته به آنها حق می دهم ، جرأت طرح آن را ندارم !!!!!!!!!!!!!:D

old gamer
2013/06/06, 12:36
سلام دوست من ! توی بایوس قسمت integrated peripherals گزینه ای به نام green lan وجود دارد که باید غیر فعال شود ....
هرچند تاپیک شما مرا به یاد خاطره ای بسیار تلخ و شیرین !!!! و فوق العاده عجیب از مشکل مشابهی و روش حل بسیار عجیب اون انداخت که از ترس اخراج شدن و حمله اساتید به بنده که البته به آنها حق می دهم ، جرأت طرح آن را ندارم !!!!!!!!!!!!!:d
داداش نترس بگو من باهاتم الان شدیم دونفر :d
بله حق با شماست در جواب استارتر باید بگم احتمالا باید در بایوس گزینه ای رو فعال کنند و تغییر دهند که بجای استفاده از لن مینبورد لن جداگانه رو شناسایی کنه

Reza Eshraghi
2013/06/06, 12:42
داداش نترس بگو من باهاتم الان شدیم دونفر :d
بله حق با شماست در جواب استارتر باید بگم احتمالا باید در بایوس گزینه ای رو فعال کنند و تغییر دهند که بجای استفاده از لن مینبورد لن جداگانه رو شناسایی کنه

اون وقت دوتامون باهم اخراج میشیم !!!!!!!!!! :d
البته منظور استارتر عزیز تا جایی که بنده متوجه شدم این هست که کارت شبکه آنبورد توی ویندوز شناسایی نمیشه !

Nemouneh
2013/06/06, 13:10
شما درایور مادربورد رو نصب کنید همراه اون کارت شبکه هم نصب میشه اونوقت شناسایی میشه

خب آخه تو قسمت device اصلا چیزی به اسم network adapter نمی شناسه که بخوام نصب کنم حتی وقتی گزینه scan for hardware changes رو می زنم گزینه ی شناخته نشده ای وجود ندارد ولی اگر تاثیر دارد این کارم انجام می دم.

Nemouneh
2013/06/06, 13:15
اون وقت دوتامون باهم اخراج میشیم !!!!!!!!!! :d
البته منظور استارتر عزیز تا جایی که بنده متوجه شدم این هست که کارت شبکه آنبورد توی ویندوز شناسایی نمیشه !

green lan رو دقت نکردم اینم چک می کنم.
دقیقا توی ویندوز شناسایی نمیشه

Nemouneh
2013/06/06, 13:21
منم یه زمانی چنین مشکل داشتم...یکی دو بار با تعویض ویندوز درست شد ولی دوباره زود خراب میشد...اعصابو داغون میکنه...
بعدش هم کارت شبکم سوخت...الان از کارت شبکه اینترنال استفاده میکنم.
یه بار ویندوز رو عوض کنید و درایو هارو کامل نصب کنید اگه نشد به فکر کارت شبکه باشید.

اوکی پس اگه هیچ کدوم از این کارا جواب نداد ویندوز عوض می کنم و اگر بازم شناسایی نکرد کارت شبکه می ذارم

Nemouneh
2013/06/06, 13:25
راستی یادم رفت بگم وقتی که سیستم رو روشن میکنم چراغ کارت شبکه روشن میشه، ممکنه نوع کارتش اینجوری باشه ولی نمی دونم اینجوری تا حالا ندیده بودم...

ممنونم دوستای خوبم

Nemouneh
2013/06/06, 13:40
سلام دوست من ! توی بایوس قسمت Integrated Peripherals گزینه ای به نام Green Lan وجود دارد که باید غیر فعال شود ....
هرچند تاپیک شما مرا به یاد خاطره ای بسیار تلخ و شیرین !!!! و فوق العاده عجیب از مشکل مشابهی و روش حل بسیار عجیب اون انداخت که از ترس اخراج شدن و حمله اساتید به بنده که البته به آنها حق می دهم ، جرأت طرح آن را ندارم !!!!!!!!!!!!!:D

;) چقدر دوست دارم بدونم خاطرهه چی بوده؛پس اینطور که معلومه بیشتر تلخ بوده تا شیرین اگه منجربه اخراج میشه... :)

old gamer
2013/06/06, 14:50
آهان پس از کارت شبکه آنبورده. بازم من میگم تو بایوس اول باید بگردی دنبالش چون اگر هم سوخته باشه میشناستش اما نصب نمیشه. ویندوز هم عوض کنید منتها ویندوز متناسب با مین بورد.

Reza Eshraghi
2013/06/06, 15:57
;) چقدر دوست دارم بدونم خاطرهه چی بوده؛پس اینطور که معلومه بیشتر تلخ بوده تا شیرین اگه منجربه اخراج میشه... :)

سلام ! تلخ بودن به خاطر به وجود اومدن مشکل بوده و شیرین به خاطر حل اون بود !! اخراج رو از بابت عجیب بودن راه حلش گفتم که وقتی بهش فکر می کنم و یادم میاد دود از سرم بلند میشه !!!! :-? گفتم اگه راه حل رو بگم مدیر بهم میگه این چرت و پرتا چیه داری به استارتر میگی و اخراجم می کنه !!!:(( و همینطور داد و بیداد اساتید فروم بلند میشه که فلانی اگه چیزی حالیت نیست بی زحمت راه حل نده !!!:(( البته به همه حق میدم چون اگه گیگابایت با اون عظمتش اینو بفهمه باید در شرکت و کارخونشو تخته کنه بره کارخونه تولید کپسول آتش نشانی باز کنه !!!!!!!!!! :)

اون راه حلی که گفتم جواب نداد ؟!! یعنی غیر فعال کردن Green Lan از توی بایوس ؟!

Nemouneh
2013/06/06, 16:36
:):)
راستی من که clear cmos کردم یعنی همه چی برگشته به حالت اول کارخونه پس باید غیرفعال باشه ولی الان نیگا می کنم....
اره غیرفعاله

Reza Eshraghi
2013/06/06, 16:38
:):)
راستی من که clear cmos کردم یعنی همه چی برگشته به حالت اول کارخونه پس باید غیرفعال باشه ولی الان نیگا می کنم....
اره غیرفعاله
خب ! شناخته شد توی ویندوز ؟ توی Device Manager ؟؟

Nemouneh
2013/06/06, 16:41
اون راه حلی که گفتم جواب نداد ؟!! یعنی غیر فعال کردن Green Lan از توی بایوس ؟!
خب ! شناخته شد توی ویندوز ؟ توی Device Manager ؟؟

نه نشد

Reza Eshraghi
2013/06/06, 16:44
نه نشد

مدل کامل مادربرد رو بهم میگی ؟ p41t که توی پست اول گفتی کامل نیست و بایدیه پسوند بعدش باشه !!

Nemouneh
2013/06/06, 16:47
مدل کامل مادربرد رو بهم میگی ؟ p41t که توی پست اول گفتی کامل نیست و بایدیه پسوند بعدش باشه !!
p41t-D3

Reza Eshraghi
2013/06/06, 16:55
تنظیمات رو با این عکس مطابقت بدید !

20360

Nemouneh
2013/06/06, 17:05
تنظیمات رو با این عکس مطابقت بدید !

20360
تنظیمات درسته ولی باز نشد

Reza Eshraghi
2013/06/06, 17:08
تنظیمات درسته ولی باز نشد

نصب درایور به خاطر اینکه شناخته نمیشه کارت شبکه ، کامل نمیشه درسته ؟
و هیچ اثری حتی از چیزی به نام Ethernet Controller در Device Manager وجود نداره درسته ؟

Shahin007
2013/06/06, 17:33
دیگه دارم مطمئن میشم کارت شبکه سیستم دوستتون سوخته!

راستی دوست عزیز ویندوز xp هستش؟

Reza Eshraghi
2013/06/06, 18:02
فقط جهت تنویر افکار عمومی !!!!! و اینکه عرض کنم بعضی از مشکلات به ظاهر ساده کامپیوتر چه دلایل عجیب و راه حل های عجیب تری پشتش نهفته هست مشکلم رو که دو مرتبه در مورد عجیب بودنش خدمت اساتید عرض کردم به همراه راه حل عجیب ترش عنوان می کنم هرچند تفاوت هایی بین مشکل بنده با ایشون وجود داره در ظاهر و شاید ... و شاید در باطن یکی باشه !!! به امید آنکه : إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ !!!

مشکل بنده تا اون جایی که کارت شبکه در ویندوز شناخته نمیشه و مراحل نصب درایور کارت شبکه کامل نمیشه با مشکل سیستم دوست خانم Nemouneh یکی هست ! منتها!!
از جایی که بنده رفتم و Green Lan رو توی بایوس غیر فعال کردم داستان شروع شد !!! بعد از این کار یکی از دو هارد بنده و اگر اشتباه نکنم یکی از دی وی دی رایتر ها در بایوس شناسایی نشد !!!!!!!!!!!!!!!!!! :-o :((که باعث شد ویندوز بنده که توی اون یکی هارد بود بوت نشه !!!!!!!!!!! :-o :((
حالا روش حل کار که به طور کاملاً تجربی بود چی بود ؟!!! درب کیس رو باز کردم و اینقدر جای کابل های ساتا رو عوض کردم تا ترتیب شناخته شدن دی وی دی رایترها که سه تا بود و دو هارد داخل بایوس به آرایش خاصی برسه و بدین ترتیب مشکل حل شد!!!!!!!!:-o:)

iSteve
2013/06/06, 21:00
فقط جهت تنویر افکار عمومی !!!!! و اینکه عرض کنم بعضی از مشکلات به ظاهر ساده کامپیوتر چه دلایل عجیب و راه حل های عجیب تری پشتش نهفته هست مشکلم رو که دو مرتبه در مورد عجیب بودنش خدمت اساتید عرض کردم به همراه راه حل عجیب ترش عنوان می کنم هرچند تفاوت هایی بین مشکل بنده با ایشون وجود داره در ظاهر و شاید ... و شاید در باطن یکی باشه !!! به امید آنکه : إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ !!!

مشکل بنده تا اون جایی که کارت شبکه در ویندوز شناخته نمیشه و مراحل نصب درایور کارت شبکه کامل نمیشه با مشکل سیستم دوست جناب Nemouneh یکی هست ! منتها!!
از جایی که بنده رفتم و Green Lan رو توی بایوس غیر فعال کردم داستان شروع شد !!! بعد از این کار یکی از دو هارد بنده و اگر اشتباه نکنم یکی از دی وی دی رایتر ها در بایوس شناسایی نشد !!!!!!!!!!!!!!!!!! :-o :((که باعث شد ویندوز بنده که توی اون یکی هارد بود بوت نشه !!!!!!!!!!! :-o :((
حالا روش حل کار که به طور کاملاً تجربی بود چی بود ؟!!! درب کیس رو باز کردم و اینقدر جای کابل های ساتا رو عوض کردم تا ترتیب شناخته شدن دی وی دی رایترها که سه تا بود و دو هارد داخل بایوس به آرایش خاصی برسه و بدین ترتیب مشکل حل شد!!!!!!!!:-o:)
بدون شک(من این کلمه ی بدون شک رو خیلی دوست دارم برای همین زیاد ازش استفاده میکنم!:))) هیچ عیب و ایرادی بی دلیل نیست و هیچ مشکلی هم راه حل غیرمنطقی ای نداره. شاید به نظر ما غیرمنطقی بیاد ولی اگه یه نفر حرفه ای (منظور از حرفه ای، به قول مقام معظم رهبری: به معنای واقعی کلمه!) بیاد و به ما توضیح بده اونوقت متوجه میشیم که همچین عجیب هم نیست. منم تا حالا به مشکل ها و راه حل های مشابه برخوردم که گاهی بعد از رفع مشکل خنده ام میگرفت و گاهی هم گریه(چون میدیدم همون موضوع خنده دار باعث خرابی یکی از قطعات شده!)
برای دوستمون یعنی آقای Nemouneh که واقعا به مشکل نمونه ای هم برخورد کردن یه پیشنهاد دارم اینکه تمام کابل های کیس رو جدا کنن و کیس رو ببرن توی هوای آزاد و مقداری بنزین بریزن روش و آتیش بزنن بعدش یه کتری چایی بزارن روی آتیش تا دم بکشه، کنار آتیشش بشینن و یه سیگار روشن کنند تا غم زمونه رو فراموش کنند!
بعدش به فکر یک سیستم دیگه باشن. اونوقت درس عبرتی میشه برای سایرین کیس ها.
شوخی کردم ناراحت نشید:D امیدوارم هرچی زودتر مشکلتون حل بشه.@};-

Nemouneh
2013/06/06, 21:16
دیگه دارم مطمئن میشم کارت شبکه سیستم دوستتون سوخته!

راستی دوست عزیز ویندوز xp هستش؟

نه ویندوزش 7 و تا حالا هیج موردی نداشته و بدون مشکل تو اینترنت کار می کرده.

Nemouneh
2013/06/06, 21:23

مشکل بنده تا اون جایی که کارت شبکه در ویندوز شناخته نمیشه و مراحل نصب درایور کارت شبکه کامل نمیشه با مشکل سیستم دوست جناب Nemouneh یکی هست ! منتها!!

دقیقا هیج اثری از eternet controler وجود نداشت که بخوام نصبش کنم و اینکه کامل نصب بشه یا ناقص. حتی network adapter هم نبود که بخوام پاکش کنم و دوباره نصب کنم.
واقعا از این طریق مشکلتون حل شد؟!!! ولی موافقم که بعضی از مشکلا راه حلای خیلی عجیبی دارن :)

Hessam
2013/06/06, 21:24
ویندوز سون 64 یا 32 بیت...؟!

Nemouneh
2013/06/06, 21:31
دون شک(من این کلمه ی بدون شک رو خیلی دوست دارم برای همین زیاد ازش استفاده میکنم!:))) هیچ عیب و ایرادی بی دلیل نیست و هیچ مشکلی هم راه حل غیرمنطقی ای نداره. شاید به نظر ما غیرمنطقی بیاد ولی اگه یه نفر حرفه ای (منظور از حرفه ای، به قول مقام معظم رهبری: به معنای واقعی کلمه!) بیاد و به ما توضیح بده اونوقت متوجه میشیم که همچین عجیب هم نیست. منم تا حالا به مشکل ها و راه حل های مشابه برخوردم که گاهی بعد از رفع مشکل خنده ام میگرفت و گاهی هم گریه(چون میدیدم همون موضوع خنده دار باعث خرابی یکی از قطعات شده!)
برای دوستمون یعنی آقای Nemouneh که واقعا به مشکل نمونه ای هم برخورد کردن یه پیشنهاد دارم اینکه تمام کابل های کیس رو جدا کنن و کیس رو ببرن توی هوای آزاد و مقداری بنزین بریزن روش و آتیش بزنن بعدش یه کتری چایی بزارن روی آتیش تا دم بکشه، کنار آتیشش بشینن و یه سیگار روشن کنند تا غم زمونه رو فراموش کنند!
بعدش به فکر یک سیستم دیگه باشن. اونوقت درس عبرتی میشه برای سایرین کیس ها.
شوخی کردم ناراحت نشید:D امیدوارم هرچی زودتر مشکلتون حل بشه.@};-

:D مرسی از راهنماییتون isteve جان... البته اینم بگم که من خانم هستم نه آقا :)
هر کاری که به عقلم می رسید و انجام دادم دوباره هم clear cmos کردم و یه سری کارای دیگه.... راه حل آخرم رو گذاشتم نصب ویندوز بازم نشد آخرش یک کارت شبکه گذاشتم واسش.
ممنونم از همه

Nemouneh
2013/06/06, 21:34
ویندوز سون 64 یا 32 بیت...؟!
32 بود
البته دیگه کارت شبکه واسش گذاشتم.

Hessam
2013/06/06, 21:35
32 بود
البته دیگه کارت شبکه واسش گذاشتم.

ok... خسته نباشید.

Nemouneh
2013/06/06, 21:37
ok... خسته نباشید.

خیلی ممنون

iSteve
2013/06/06, 22:26
:d مرسی از راهنماییتون isteve جان... البته اینم بگم که من خانم هستم نه آقا:)
خواهش میکنم، خانوم هستین شما؟ خوب دیگه بدتر!:d

amir1364
2013/06/06, 22:51
اگه میتونید بایوس مادربورد رو آپدیت کنید به ورژن بالاتر و یه سوالی که من از شما داشتم اگه میشه نوع کارت شبکتون رو مشخص کنید

Nemouneh
2013/06/06, 23:39
البته سیستمش دیگه پیشم نیست
خب از کارت شبکه انبردش استفاده می کرد البته اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم!!