PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای برای استفاده از 2 کارت گرافیک

m.J
2013/06/06, 07:52
سلام دوستان من می خوام اگه بشه دوتا کارت گرافیک برای سیستمم استفاده کنم و الان گرافیک خودم gtx 550ti هست

مادربردی هم که قراره بخرم این هست
ASUS M5A97 R2.0

خوب حالا این کار ارزش داره که من دو تا gtx 550 ti بغل هم بندازم (اصلا میشه)

نمیشه دوتا کارت گرافیک از مدل های مختلف باشن

لطفا یک راهنمای بکنید

amir1364
2013/06/06, 09:33
سلام دوستان من می خوام اگه بشه دوتا کارت گرافیک برای سیستمم استفاده کنم و الان گرافیک خودم gtx 550ti هست

ASUS M5A97 R2.0

لطفا یک راهنمای بکنید

دوست عزیز تاپیک رو در بخش نامناسب ایجاد کردید باید در بخش کارت گرافیک و مشاوره میزدید حالا بگذریم برای اس ال آی کردن تو تا کارت گرافیک انودیایی پیشنهادهایی که شده اینکه دو کارت از چیپست های هم نام و از یه برند باشند تا سرعت کلاک هاشون یکی باشه و به نظر بنده ارزش نداره دو تا 550 رو با هم اس ال آی کنید به جاش میتونید از یه کارت تک هسته ای قوی استفاده کنید چون اس ال آی کردن معایب خودش رو داره

Reza Eshraghi
2013/06/06, 10:08

ASUS M5A97 R2.0

لطفا یک راهنمای بکنید

سلام ! باز هم ایجاد یک تاپیک دیگر در بخش نامناسب توسط شما !!
این تیپ سؤالات رو در انجمن سؤالات و مشکلات سخت افزاری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.سوالات-و-مشکلات-سخت-افزاری) براش تاپیک ایجاد کنید یا در همون انجمنی که عرض کردم در تاپیک پرسش و پاسخ ( سخت افزار عمومی) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.پرسش-و-پاسخ-(سخت-افزار-عمومی)/page226) سؤالتون رو مطرح کنید !

S.T.A.L.K.E.R
2013/06/06, 12:22

asus m5a97 r2.0

لطفا یک راهنمای بکنید

تا جایی که من میدونم تو sli حتما و حتما باید از 2 کارت گرافیک هم نام مثل gt580 استفاده کنید . اما تو cross fire میتونیدازکارت های مختلف یک سری ( مثل سری 6000 یا 7000 ) هم استفاده کنید.
پیشنهاد من به شما اینه که اگر میخواید از 2 کارت همزمان استفاده کنید برید سمت amd . چون کارایی بسیار بالاتری با قیمت بسیار پایین تر و کیفیت بسیار خوب بدست میاری . ضمن اینکه گستره انتخابت خیلی بیشتره . به عنوان مثال :
شما میتونی یه apu قدرتمند بندازی رو سیستم و در کنارش یه کارت قدرتمند هم بندازی و به صورت multi gpu از کارت و چیپ گرافیک apu استفاده کنی . بعد از چند سال هم میتونی یه کارت دیگه بندازی و به صورت cross fire از سیستمت لذت ببری .

بازم همه چی به خودت بر میگرده .

سلام ! باز هم ایجاد یک تاپیک دیگر در بخش نامناسب توسط شما !!
این تیپ سؤالات رو در انجمن سؤالات و مشکلات سخت افزاری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.سوالات-و-مشکلات-سخت-افزاری) براش تاپیک ایجاد کنید یا در همون انجمنی که عرض کردم در تاپیک پرسش و پاسخ ( سخت افزار عمومی) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.پرسش-و-پاسخ-(سخت-افزار-عمومی)/page226) سؤالتون رو مطرح کنید !

خودت هم شک داری !!!
به نظرم جایدرستی تایپیک زده ! چون میخواد سیستم جمع کنه . گفته که اقا جون نمیتونم کارت گرافیک نصب کنم ! که اون لینک بالا رو دادی ! مشکل نداره ! میخواد جنس بخره و راهنمایی میخواد .

پس فکر کنم ( فک کنما :D ) درست تایپیک زده .

Reza Eshraghi
2013/06/06, 12:27
خودت هم شک داری !!!
به نظرم جایدرستی تایپیک زده ! چون میخواد سیستم جمع کنه . گفته که اقا جون نمیتونم کارت گرافیک نصب کنم ! که اون لینک بالا رو دادی ! مشکل نداره ! میخواد جنس بخره و راهنمایی میخواد .

پس فکر کنم ( فک کنما :D ) درست تایپیک زده .

سلام ! شک ندارم حسین آقا ! در هردو موردی که ذکر کردم این سؤال قابل طرح بود !

old gamer
2013/06/06, 12:30
آقایون خود استارتر نیست شما چرا دعوا میکنید حالا. من میگم اصلا چرا ما تو انجمن یه راهنمایی واسه ایجاد تاپیک تو قسمت مناسب نداریم؟ دوستانی که تازه وارد هستند مثل خود من بعضی وقتا اصلا نمیدونن سوالاتشون رو کجا بپرسن

old gamer
2013/06/06, 13:36

asus m5a97 r2.0

لطفا یک راهنمای بکنید
با اجازه دوستان بنده هم فضولی کنم و بگم که دوست عزیز استفاده از دو کارت گرافیک در سیستم متضمن داشتن اطلاعاتی است که درک صحیح شما رو از این کار در پی داشته باشه. ساده تر بگم باید درک کنید که کارت دوم چی جاهایی و چقدر کارایی دارد چون کارت دوم یک کارت جداگانه نیست بلکه کمک و پشتیبان کارت اول است. یعنی درسته در سیستم این دو در کار هم هستند ولی در عمل کارت دوم پشت سر کارت اول است
حالا من یک مثال ساده میزنم که خودم هم بیشتر با این مثال یاد گرفتم
یک گیم با گرافیک قوی مثلا کرایسیس 3 ====> مشابهش یه تانک جنگی
کارت گرافیک شما ====> اصلحه
حالا شما اگر با یه هفت تیر یا کلت کمری به تانک شلیک کنی تانک خط هم نمیوفته روش
با 2تا هفت تیر چی؟ 10 تا چی؟ معلومه فرقی نمیکنه داری وقت تلف میکنی حریف تانک نمیشی :d
حالا با یه تیربار زد تانک حمله میکنی . میتونی درصورتی که به جای مناسب شلیک کنی با کمی دوشواری متوقفش کنی. با دوتا تیربار چی؟ معلومه زودتر به خواسته ت میرسی
حالا با موشک انداز rpg حمله میکنی . با یه موشک دخلش اومده. با دوتا موشک همزمان میتونی نابودش کنی
اگه بازی کرایسیس 3 تانک باشه کارت شما یه مسلسل معمولیه که با 4 تاش هم نمیتونی از پس بازی بر بیای و در آینده تانک هم قویتر میشه (بازی بتلفیلد 4 داره میاد)
اما اگه یه 7870 بخری میتونی تا حدودی اینکارو انجام بدی . اما دوتا 7870 بهتره یعنی دوتا موشک. اما چقدر بهتر؟ موشک اول کارشو انجام میده. موشک دوم اصرافه به نظرم.
حالا اگه یه موشک فونیکس از یه فانتوم f-14 شلیک شه بهش؟ (کارت 7990) تیکه پارش میکنه. اما هزینه موشک بالاتره خب (7990=4/000/000)
نتیجه اخلاقی : تو بازی همیشه یه کارت قوی بهتر از دوتا کارت عمل میکنه و دردسر هم نداره.
دوستان اگر انتقاد یا پیشنهادی دارن بفرمایند.
خسته هم نباشم

7777
2013/06/06, 13:44
ببخشیدا مثال جالبی نبود ولی در بازی معمولا تک کارت بهتره و اینکه بازی bf4 گرافیکی ضعیفتر نسبت به کرایسیس 3 داره

old gamer
2013/06/06, 14:40
ببخشیدا مثال جالبی نبود ولی در بازی معمولا تک کارت بهتره و اینکه بازی bf4 گرافیکی ضعیفتر نسبت به کرایسیس 3 داره
خب شما که کلا مارو به چالش کشیدی علی جان. شما مثال بزن ماهم بیشتر یاد میگیریم. درضمن bf4 اومد بازم همدیگرو میبینم و بررسی میکنیم . من که میگم قویتره ولی اینجا جای بحثش نیست

7777
2013/06/06, 21:34
خب شما که کلا مارو به چالش کشیدی علی جان. شما مثال بزن ماهم بیشتر یاد میگیریم. درضمن bf4 اومد بازم همدیگرو میبینم و بررسی میکنیم . من که میگم قویتره ولی اینجا جای بحثش نیست

ناراحت نشو عزیز منظورم این بود آدم گیج میشه با توضیح شما ولی مطمئن باش کرایسیس 3 سنگین تر و قویتره تا bf4