PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصالی سوکت های جلو کیس

lastshepherd
2013/06/03, 16:41
با عرض ادب و احترام خدمت اساتید محترم.

امروز بنده موبایلم رو به سوکت سوپر شارژر قسمت جلوی کیس وصل کردم متوجه شدم که بشدت برق داره به طوری که کاملا ایجاد شک میکنه. سوکت ساتا و 2 تا usb3 جلو هم همین حالت رو پیدا کرده.

ممنون می شم راهنمایی کنید...

Editor In chief
2013/06/03, 17:00
دوست خوبم لطفا مدل کیس خودتان را بگویید. البته پیشنهاد من به شما نیست که خدالامکان از پنل جلوی کیس برای شارژ محصولاتی مانند گوشی موبایل استفاده نکنید

amir1364
2013/06/03, 17:04
با عرض ادب و احترام خدمت اساتید محترم.

امروز بنده موبایلم رو به سوکت سوپر شارژر قسمت جلوی کیس وصل کردم متوجه شدم که بشدت برق داره به طوری که کاملا ایجاد شک میکنه. سوکت ساتا و 2 تا usb3 جلو هم همین حالت رو پیدا کرده.

ممنون می شم راهنمایی کنید...
دوست عزیز نوع کیس و مادربردتان رو ذکر کنید برای راهنمایی بهتر

lastshepherd
2013/06/03, 17:06
دوست خوبم لطفا مدل کیس خودتان را بگویید. البته پیشنهاد من به شما نیست که خدالامکان از پنل جلوی کیس برای شارژ محصولاتی مانند گوشی موبایل استفاده نکنید

دوست عزیز نوع کیس و مادربردتان رو ذکر کنید برای راهنمایی بهتر

Z77 MPOWER
HAF 912 Advanced

استاد من سوکت های جلو خیلی لازمم میشه.

amir1364
2013/06/03, 17:18
شما بهترین کاری که میتونید انجام بدید اینکه یه بار سوکتهای متصل به درگاههای یو اس بی مادربردتان را از نوع جا بزنید و چک کنید ببینید سیمهای برق اضافی به بدنه مادربرد اتصالی میده یا نه اینها رو چک کنید ببینید چی میشه

lastshepherd
2013/06/03, 17:27
من یک بار تمامی سوکت های متصل به جلو رو جدا کردم. بعد چند دقیقه دوباره زدم. تا چند دقیقه مشکل برق دار بودن حل شد. اما باز دوباره همون شکله. هنوز متوجه نمی شم که از کجا بوده. بدنه ی کیس هم برق دار است.

amir1364
2013/06/03, 17:33
من یک بار تمامی سوکت های متصل به جلو رو جدا کردم. بعد چند دقیقه دوباره زدم. تا چند دقیقه مشکل برق دار بودن حل شد. اما باز دوباره همون شکله. هنوز متوجه نمی شم که از کجا بوده. بدنه ی کیس هم برق دار است.

شما چک کن ببین سیم لختی از پاور به بدنه نمیخوره که این مورد رو حتماً چک کن

lastshepherd
2013/06/03, 17:35
شما چک کن ببین سیم لختی از پاور به بدنه نمیخوره که این مورد رو حتماً چک کن

مشکل از پاور نیست چون پاور سیم اضافه نداره.
در ضمن سوکت های پشت کاملا بدون مشکله..

amir1364
2013/06/03, 17:40
اونوقت یه حالت دیگه ممکنه وجود داشته باشه اونم اینکه محل اتصالی پورتهای جلوی کیس شما مورد داشته باشه و برق رو بده به بدنه اون قسمت رو اگه میتونی باز کن و اونجارم یه نگاه بنداز

h_esfahanian
2013/06/03, 17:40
دوست عزیز
با توجه به انجام توصیه های بالا در صورت عدم حل موضوع یک بار دو شاخه مربوط به پاور کیس را از پریز برق خارج کنید و به صورت برعکس (بچرخانید که فاز و نول تغییر کند) به پریز متصل کنید.
احتمالا مشکل در تغییر فاز و نول هست.

lastshepherd
2013/06/03, 17:57
اونوقت یه حالت دیگه ممکنه وجود داشته باشه اونم اینکه محل اتصالی پورتهای جلوی کیس شما مورد داشته باشه و برق رو بده به بدنه اون قسمت رو اگه میتونی باز کن و اونجارم یه نگاه بنداز

دوباره سوکت ها رو کاملا از مادربورد جدا کردم و وصل کردم. بعد از حدود 5 دقیقه مشکل حل شد.
به نظر مشکل بعد از اتصال سیم به سوکت پیش میاد.

دوست عزیز
با توجه به انجام توصیه های بالا در صورت عدم حل موضوع یک بار دو شاخه مربوط به پاور کیس را از پریز برق خارج کنید و به صورت برعکس (بچرخانید که فاز و نول تغییر کند) به پریز متصل کنید.

دوست عزیز:
من از پاور COOLER MASTER Silent Pro Gold و سه راهی دارای محافظ و یکسان ساز استفاده می کنم. سوکت های این پاور جدا شونده است. یعنی شما فقط به تعداد مورد نیاز کابل وصل می کنید.
تمامی پاور های جدید دارای یکسان ساز و یک جهت ساز های کاملا پیشرفته هستند. بنابر این شما در پاور های جدید به هیچ عنوان مشکل فاز و نول رو پیدا نمی کنید. برای کیس هایی که از این پاور ها استفاده می کنند حتی نیاز به محافظ برق نیست چون دارای یکسان ساز هستند. در ضمن تمامی برق اضافی مادر برد و کیس توسط پاور از بدنه خارج می شود. بنابر این برق دار شدن سوکت های جلو، وسیله ی الکتریکی مرتبط و بدنه یک مشکل غیر معمول است.

amir1364
2013/06/03, 18:04
اگه بعد از وصل کردن سوکت ها به مادربرد پیش بیاد بالای 50% مشکل از پنل جلوی کیستون هستش.

amir1364
2013/06/03, 18:06
در ضمن ببخشید این سوال رو میپرسم از اتصال صحیح تمامی کانکتورهای مادربردتون اطمینان دارید همه چیز سر جای خودش هست

lastshepherd
2013/06/03, 18:09
در ضمن ببخشید این سوال رو میپرسم از اتصال صحیح تمامی کانکتورهای مادربردتون اطمینان دارید همه چیز سر جای خودش هست

بله، کاملا مطمئنم

ARMIN
2013/06/03, 19:21
دوست من،
آیا اتصال به زمین پاور وصله؟ یعنی سیم Earth پاور رو به شیر آب یا شیر گاز متصل کردی؟

دوست عزیز

جناب اصفهانیان، احتمالا" اطلاع دارید برق شهری متناوبه، وقتی در مدار قرار میگیره دیگه فاز و نول نداره. مثل برق مستقیم DC نیست که با تعویض فاز و نول مثلا" بدنه کیس فاز باشه بعد به نول تبدیل بشه. در برق شهری تفاوتی نمیکنه.

lastshepherd
2013/06/04, 00:00
یکی از سیم های خروجی پاور اتصال به زمین رو به نول وصل می کنه.
بله، تا بحال مشکل برق دار شدن سوکت ها ایجاد نشده بود.

lastshepherd
2013/06/05, 15:21
با تشکر از راهنمایی همه ی دوستان.
مشکل بنده حل شد.
این مشکل بخاطر استاندارد نبودن سیم استفاده شده در کابل که به usb جلو متصل میشد بود.

Yaser_Aramesh
2013/06/05, 15:25
آیا اتصال به زمین پاور وصله؟ یعنی سیم Earth پاور رو به شیر آب یا شیر گاز متصل کردی؟

آرمین جان این کار در طول عمر پاور یا قطعات دیگه تاثیر داره ؟

amir1364
2013/06/05, 15:31
با تشکر از راهنمایی همه ی دوستان.
مشکل بنده حل شد.
این مشکل بخاطر استاندارد نبودن سیم استفاده شده در کابل که به usb جلو متصل میشد بود.

خوشحال هستیم که مشکل شما حل شد دوست عزیز

lastshepherd
2013/06/05, 18:28
اساتید محترم اگر اجازه بدند من یه تایپیک آموزشی با عنوان چگونه مشکل برق دار بودنه بدنه ی کیس خود را برطرف کنیم؟ ایجاد و در این مقاله به صورت قدم به قدم راه حل این مشکل رو قرار بدم تا دیگر دوستاتی که با مشکلی این چنینی مواجه اند چگونگی رفع و حل آن را دانسته و اقدام به رفع عیب کنند.

بنده متن پیش نویس را به زودی قرار میدم تا اساتید نظری اگر دارند بفرمایند.
با تشکر از راهنمایی های خوب شما.

ARMIN
2013/06/05, 19:05
آرمین جان این کار در طول عمر پاور یا قطعات دیگه تاثیر داره ؟

نه یاسر جان. فقط باعث میشه برق اضافی بدنه کیس گرفته بشه. هرچند ممکنه باعث ارور در مادربرد بشه اگر که به درستی بر روی سینی نصب نشده باشه.