PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وقتی سیستم استندبای میشه هنگ می کند...

Nemouneh
2013/05/28, 22:30
سلام دوستان، یه سیستمه که وقتی روشنه و چند ساعت کار می کنه هیج مشکلی نداره، فقط وقتی خودم میذارمش تو استندبای همین که مانیتور کاملا سیاه شد تمام فن ها یهو از کار می افته مثل اینکه خاموش شده باشه بعد وقتی که دکمه پاور رو میزدم سریع بک گراند رو نشون میداد ولی هر چقدر هم صبر می کردم آیکونا نمیومدن و حتما باید سیستم رو ریست می کردم که در این حالت معمولا تو بوت هنگ می کرد و چند بار باید ریست می کردم تا سیستم راحت بیاد بالا؛ نمی دونم شایدم چیز خاصی نباشه. البته وقتی سیستم خود به خود به حالت اسندبای می رفت حتی اگه یک ساعت یا چند ساعت هم می موند هیچ مشکلی نداشت، فقط وقتی خودم میذاشتمش اینطوری میشد ویندوزش رو هم تازه عوض کردم .

کسی میدونه مشکلش چیه؟

Castiel
2013/05/29, 01:55
دوست عزیز آپدیت بایوس مادربورد و درایور کارت گرافیک را انجام دهید.

hannan bakhshayesh
2013/05/29, 09:33
سلام
اگر بلافاصله بعد از رفتن سیستمتون به حالت standby ، دکمه پاور رو زدید ؛مشکل میتونه از پاورتون باشه.
-در غیر اینصورت اتصالات هارد رو بررسی کنید.
-بد نیس که رم رو هم از جاش دربیارید و دوباره سر جاش بذارید.
-معلوم نیس مشکل از بایوس باشه ، احتمال داره ولی آپدیتش میتونه نتیجه منفی هم داشته باشه(برای من نتیجه منفی داشت -البته برای بورد msi)
-در پایان اگه مشخصات کامل سخت افزار به همراه پاور رو هم در اختیار بذارید، میشه بهتر راهنمایی کرد.

Nemouneh
2013/05/29, 13:16
آپدیت بایوس ها رو انجام ندادم.
Main EP31
ram 1*1
فقط همینا رو یادمه چون سیستم خودم نبود. البته این رو هم بگم که مادربردش خراب شده بود و این مادر بردی که روش گذاشته بود دست دوم بود. رم رو در آوردم و دوباره جاگذاشتم تک تک چک کردم. فقط وقتی خودم از منوی استارت استندبای رو انتخاب می کردم اینطوری می شد اگر خود به خود به استندبای میرفت حتی چند ساعت همچین مشکلی نداشت.

hannan bakhshayesh
2013/05/29, 16:09
فقط وقتی خودم میذارمش تو استندبای همین که مانیتور کاملا سیاه شد تمام فن ها یهو از کار می افته مثل اینکه خاموش شده باشه

-این اتفاق کاملا طبیعیه(در حالت standby در ظاهر انگار سیستم خاموشه)
-مگه وقتی خودش میره در حالت standby ، این اتفاق نمی افته؟

البته این رو هم بگم که مادربردش خراب شده بود و این مادر بردی که روش گذاشته بود دست دوم بود.

-با مادربورد قبلی، این مشکل وجود نداشت؟

-روی سیستم چه سیستم عاملی نصبه؟
من مدل مادربورد رو تو سایت گیگابایت دیدم، با ویندوز 7 و 8 سازگاری نداره-با این حال آپدیت بایوس شاید بتونه مشکل شما رو حل کنه.

amir1364
2013/05/29, 16:27
آبدیت بایوس رو انجام بدید حتماً درست میشه من این مشکل رو داشتم با این کار حلش کردم :-bd

Nemouneh
2013/05/29, 22:39
والا ویندوز xp نصب کردم، این رو هم قبول دارم یعنی دیدم که بعضی اوقات وقتی استندبای میشه تمام فن ها از کار میافته طوری که انگار خاموشه ولی نمی دونم چرا بعدش که دکمه ی پاور رو می زدم حالت هنگ کردن پیدا می کرد فقط بک گراند رو نشون میده وقتی ریست می کردم توی بوت هنگ می کرد و چند بار باید ریست می کردم تا سیستم به حالت اول برگرد و راجت بیاد بالا. اما وقتی خود به خود استندبای میشد هیچکدوم از این مشکلات رو نداشت.

ممنون