PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شناخت قطعات

rezaei68
2013/05/28, 21:28
سلام من م خوام مغازه خدمات کامپیوتری بزنم
ولی اطلاعات در زمینه شناخت قطعات کمه مثلا انواع سی پی یو های موجود لطفا راهنماییم کنید

Reza Eshraghi
2013/05/28, 21:57
ولی اطلاعات در زمینه شناخت قطعات کمه مثلا انواع سی پی یو های موجود لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز ! شما یک تاپیک رو با یک سؤال واحد در دو جا و از اون بدتر در دو جای نامناسب ایجاد کردید !! به نظر شما بخش خرید انجمن بازارچه با توجه به توضیحی که در فهرست انجمن در مورد این بخش داده شده جای طرح این سؤال هست ؟؟؟؟
بخش خرید انجمن بازارچه مخصوص درخواست و نیازمندی خرید کالای نو یا دست دوم بین کاربران هست !!!
مدیریت محترم لطفاً اقدام فرمایند !!!!

Castiel
2013/05/28, 23:03
دوست عزیز این سوال شما خیلی کلی است. شناخت فطعات به صورت کلی کار زمان بری است.

پردازنده های اینتل دارای سوکت های
lga 775
lga 1156
lga 1366
lga 2011
lga 1155
هستند (البته سوکت های قدیمی تر هم داریم)

در مورد amd هم :

Am2
am2+
am3
am3+
fm1
fm2

همه پردازنده های این سوکت ها، توسط چیپ ست های مختلفی پشتیبانی می شوند که بحث چیپ ست ها بسیار پیچیده و طولانی است.می توانید به سایت اینتل و ای ام دی نگاهی بیندازید

Yaser_Aramesh
2013/05/29, 08:09
خب شما وقتی اطلاعات نداری میخوای خدمات کامپیوتری بزنی ؟
کسی که خدمات کامپیوتری داره باید در زمینه ی کاریش خیلی خوب باشه.
خواهشا تا زمانی که تجربه کسب نکردین و اطلاعات کافی به دست نیاوردین خدمات کامپیوتری باز نکنین که هم به خودتون بد میکنین و هم به مردم

iranmanoto
2013/05/29, 18:38
خب شما وقتی اطلاعات نداری میخوای خدمات کامپیوتری بزنی ؟
کسی که خدمات کامپیوتری داره باید در زمینه ی کاریش خیلی خوب باشه.
خواهشا تا زمانی که تجربه کسب نکردین و اطلاعات کافی به دست نیاوردین خدمات کامپیوتری باز نکنین که هم به خودتون بد میکنین و هم به مردم
آره! مگه چیه!
دوستمون میتونه خدمات کامپیوتری بزنه! کارو کاسبیش هم بگیده!!!!!
الان تو شهر ما 5 تا خدمات کامپیوتری هست که توپ تکونشون نمیده!!!! برای خرید کولر دست 2 رفتم پیششون! 3تا شون گفتن اینجا ها از اونا گیر نمیاد 1 کیشون گفت چی هست!
و یکی شون هم برگشت گفت: چی ؟ چه کولری! گفتم از این ها که با گاز کار میکنه! به حالت تمسخر گفت نه ما گازی نداریم آبی داریم! من گفتم خوب واتر کولینگ چنده چه ندلی هست گفت چی؟چچیچی؟ گفتم همین آبی که خودت میگی!! یکم بد نگاه کردو!دوستم گفت بیابریم اینجا نداره! گفتم اینجا جنس نداره! آدمم نداره یارو از بیب خر سردر نمیاره خدمات کامپیوتری میزنه یارو گفت چی گفتی و همانا دعوا شروع شدن همانا ! شیشه و ... همانا!!! البته چون تو محل یکم برو بیا دارم از دعوا نمیترسم ولی اگه یجا دیگه بودم هیچ وقت سر یه پوز خند دعوا راه نمی انداختم! خلاصه دوستان امدنو یه پس یارورو زدیم!!!
حالا شما دوست عزیز اگه میخوای حالو روزت مثل این بنده خدا نشه تا اطلاعات کافی کسب نکردی خدمات کامپیوتری نزن!
البته خدمات کامپیوتری زیاد اطلاعات نمیخواد همین که 80٪ مشتری ( بچه هایی که دست بابا رو میگیرن میگن یه سیستم براش ببند) رو راه بندازی بسه!
میمون 20٪ که 10٪ شون یکم واردن
و 10 ٪ حرفه ای که با یکم مطلاعه تو همین سایت و پرسو جو از اساتید میتونی اطلاعات خوبی کسب کنی!
موفق باشی

rezaei68
2013/06/05, 15:44
خوب باید از یه جایی شروع کرد دیگه شما هم که کمک نمی کنید فقط قصه تعریف می کنید
خیلی ممنون

Reza Eshraghi
2013/06/05, 17:54
خوب باید از یه جایی شروع کرد دیگه شما هم که کمک نمی کنید فقط قصه تعریف می کنید
خیلی ممنون

جناب رضایی دوست خوب من ! اینها قصه نیست ! حرفهایی که اساتید بنده اینجا و در پیام خصوصی هایی که می دادید و اونها لطف می کردند و صاف و پوست کنده راه رو جلوی شما گذاشتن و پاسخ دادند عین واقعیته ! شما با عدم شناخت از قطعات چطوری میخواید برید مغازه کامپیوتری باز کنید ؟؟؟!!!! درسته باید از یه جایی شروع کرد ! نه اینکه برید از آخر خط شروع کنید و اول مغازه باز کنید بعد تازه بخواید با قطعات آشنا بشید ! شما اول برید در کنار یکی از فروشندگان شهرتون شاگردی کنید و اصول کار رو یاد بگیرید بعد برید مغازه باز کنید ! نمیشه ره صد ساله رو یک شبه رفت !! باید اول تجربه کسب کرد !!!! قبلاً هم بهتون گفتم و دوباره اینجا میگم برای موفقیت در این کار باید خیلی صبورتر نسبت به الآن باشید !! ضمناً با توجه به اینکه در فواصل زمانی بسیار کوتاهی محصولات جدید ارائه می شوند به یک حافظه بسیار قوی نیز نیاز دارید تا در به خاطر سپردن مشخصات و قیمت قطعات و مدل ها دچار اشتباه نشوید !!!
حالا شما دوباره برید به سر خونه اول و بگید که دارید قصه می گید !!!!!!!!!!!!!

h_esfahanian
2013/06/05, 18:43

دوست گرامی
من یه حرفی می زنم شما می گی قصه تعریف می کنم!
شما باید بری خدمات کامپیوتری رو بزنی و بعد که کار به جایی رسید که خدایی نکرده پاسخگو نبودی باید با ضرر و شرمندگی جمع کنی اون وقته که
دونبال یه بدبختی مثل دولت و X و y می گردی که تمام این موضوعات رو بندازی گردنش که الحمدلله در کشورم کم نداریم آدمهایی که با بی خردی دست به کارایی می زنند که همه رو گرفتار می کنند.
شما بررسی کنید سابقه ای رو که در امر فروش و تعمیرات و خدمات و اسمبل و غیره رو ببنید از پس این موضوعات بر می آیید بسم لله در غیر این صورت به نظر من با این هزینه های سنگین رهن و اجاره و قطعات
و غیره اصلا به فکره از یه جایی شروع کنید نباشید چون شروع این کار تجربه زیادی لازم داره.
الفبای اولیه رو یاد بگیرید و تمام جوانب را بسنجید بعد اقدام کنید. مطمئن باشید دیر نمیشه.
موفق باشید.

h.davoudi
2013/06/05, 18:50
ببینید دوست من؟
این منطقی نیست که من یه روز صبح از خواب پا بشم و تصمیم بگیرم بدونه هیچگونه تجربه ای و با داشتن دانش کم و شناخت ناچیز وارد یک کار تخصصی بشم!اون هم به قول دوستان نه از اولش! بلکه از آخرش!!!!
کسی خدمات سخت افزاری میزنه عمری قبل از فعالیت رسمی به صورت آماتور در این زمینه فعالیت داشته؛تجربه داره؛ با انواع و اقسام ایراد ها و خرابی ها دست و پنجه نرم کرده.... سالها سیستم بسته و همه برند ها و تکنولوژی ها رو میشناسه کاملا به روز هست و به آخرین اخبار و اعطلاعات در این زمینه خودشو آپدیت میکنه-خصلت های بد و خوب و معایب و مزیت ها همه قطعات رو میدونه؛ میدونه کدوم قطعه با کدوم قطعه سازگاره
و آیا فلان مین سوکتش چیه ؟
آیا فلان CPu بهش میخوره یا نه!
کلی تجارب سخت افزاری و نرم افزاری لازم داره
از هر برند در هر قطعه ده ها سری و صد ها مدل وجود داره.
بحث و حرف در این زمینه سر دراز داره که هیچ ؛ ته درازی هم داره:d
شکی در این نیست که آدم باید از یه جای شروع کنه ولی از کجا شروع کردن مهمه....
زدن مغازه اصلا شروع خوبی نیست و مطمئن باش پایان خوبی هم نداره!

این فعالیت محکوم به شکسته....

Hessam
2013/06/05, 18:55
من هم از نوبه ی خودم این موارد رو به ایشون گفتم:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

خیلی عذر می خوام؛ اما دلیلش دقیقاً همینه دیگه هر کی رفته فروشگاه و تعمیرات کامپیوتر زده و هیچی بارش نیست!
وقتی بهش میگی کارت GTX 550 میخوام! بهت میگه موجود داریم قیمتش 110 هزار تومن هست و بعد برات GT 510 رو میاره! باید فاتحه اش رو خوند!

وقتی به یارو میگی 200 تومن پول دارم و کارت گرافیک میخوام برای بازی، میگه فقط به پهنای باندش توجه کن! حداقل 512 باشه! کمتر اصلاً نگیر! به درد نمی خوره، باید در اون مغازه رو گل گرفت!

خدایی دروغ میگم؟! چقدر ما از این بازاری های نادان و پر ادعا داریم در سطح کشور که اینقدر اطلاعات غلط خودشون رو به مردم تحمیل می کنن...؟!!!!!

چرا همه وقت به مشتری ها اطلاعات غلط میدن که آقا روی ویندوز 64 بیت بازی نصب نمیشه!!! بر چه اسناد و مدارکی این اراجیف بی سر و ته رو تحویل مردم میدن؟!!

معتبرترین فروشگاه کامپیوتری غرب مازندران، باید اینها رو بگه...؟!!! باید بگه ویندوز 64 بیت نصب نکن! هیج بازیی روش نصب نمیشه؟!!! جالبه میگه نصب می کنم، اما میل خودته و عواقبش پای خودت!!!

چه اصراری دارن که همش میگن رم های ژل و امثال مادربرد های بیواستار بهترین دنیا هستن و میگن ایسوس و گیگابایت و ازراک و اینها آشغاله..؟!!! چه اصراری دارن که اینقدر مارک های بی نام و نشون و غیر معتبر و استاندارد و بازار مشترک قطعه ی پاور رو به مشتری تحمیل می کنن؟!

amir1364
2013/06/05, 19:07
دوست عزیز در هر کاری دو مورد باید داشته باشین:1-علاقه 2-تجربه حرفه ای شما فکر کنم مورد اول رو دارید باید تجربه حرفه ای هم کسب کنید که این امر مستلزم زمان زیادی هستش پس پیشنهاد من به شما دوست عزیز اینکه اول به قول یکی از دوستان در بازار کامپیوتر فعالیت کنید و پیش یکی شاگردی نمایید بعد خودتان مستقل عمل نمایید باتشکر

h_esfahanian
2013/06/05, 19:09
من هم از نوبه ی خودم این موارد رو به ایشون گفتم:

خیلی عذر می خوام؛ اما دلیلش دقیقاً همینه دیگه هر کی رفته فروشگاه و تعمیرات کامپیوتر زده و هیچی بارش نیست!
وقتی بهش میگی کارت GTX 550 میخوام! بهت میگه موجود داریم قیمتش 110 هزار تومن هست و بعد برات GT 510 رو میاره! باید فاتحه اش رو خوند!
وقتی به یارو 200 تومن پول دارم و کارت گرافیک میخوام برای بازی، میگه فقط به پهنای باندش توجه کن! حداقل 512 باشه! کمتر اصلاً نگیر! به درد نمی خوره، باید در اون مغازه رو گل گرفت!

خدایی دروغ میگم؟! چقدر ما از این بازاری ها نادان داریم در سطح کشور...؟!!!!!

چرا همه وقت به مشتری ها اطلاعات غلط میدن که آقا روی ویندوز 64 بیت بازی نصب نمیشه!!! بر چه اسناد و مدارکی این اراجیف بی سر و ته رو تحویل مردم میدن؟!!

الحق والنصاف گل گفتید مخصوصا اینجاشو "اجازه بدید سطح کیفیت بازاریان جامعه ما به سمت حرفه ای بودن و تخصصی پیش بره نه اینکه هر کس علاقه داشت وارد همون شغل مورد علاقش بشه!"

rezaei68
2013/06/05, 20:26
دوستان من شما در مورد من چی فکر کردید فکر می کنید من شب خوابیدم صبح بیدار شدم تصمیم گرفتم خودم به تنهایی مغازه کامپیوتری بزنم این هم توی این وضعیت اقتصادی واقعیتش من نمی دونستم که باید ریز کار هامو به شما گزارش بدم که چرا این کارو می خوام بکنم.واقعیتش این کارو یکی از دوستان به من پیشنهاد کرد که تا یک سال پیش شغلش این بود و به خاطر شغل شرکتی که براش پیدا شد از این کار امد بیرون ولی بعد از یک سال کار در شرکت دید با روحیاتش سازگار نیست و از شرکت امد بیرون و به من این پیشنهاد رو داد (چون سرمایه خودشو صرف ازدواج و خرید ماشین وغیره کرده بود. اینو توضیح دادم که بدونید چرا با من می خواد شریک بشه )منم دیدم موقیعت خوبیه در ضمن من بعضی موقعه ها تفریحی پیش خودش کار کردم و اسمبل بلدم که اصلا کار سختی نیست من این تایپیک رو ایجاد کردم که کمی اطلاعات از شما بگیرم که وقتی مغازه زدیم به لطف شما دوستان اطلاعاتم کم نباشه و پیش اون دوستم دستم خالی نباشه ولی شما یه جوری صحبت میکنین که من انگار می خوام جنایت بکنم و اگه دستتون به من می رسید من رو صد در صد دار میزدید واقعا که. این هم از لحن صحبت کردنتون
خیلی ممنون از راهنمای هاتون واقعا خیلی لطف کردید در حق من

Castiel
2013/06/05, 20:32
دوستان من شما در مورد من چی فکر کردید فکر می کنید من شب خوابیدم صبح بیدار شدم تصمیم گرفتم خودم به تنهایی مغازه کامپیوتری بزنم این هم توی این وضعیت اقتصادی واقعیتش من نمی دونستم که باید ریز کار هامو به شما گزارش بدم که چرا این کارو می خوام بکنم.واقعیتش این کارو یکی از دوستان به من پیشنهاد کرد که تا یک سال پیش شغلش این بود و به خاطر شغل شرکتی که براش پیدا شد از این کار امد بیرون ولی بعد از یک سال کار در شرکت دید با روحیاتش سازگار نیست و از شرکت امد بیرون و به من این پیشنهاد رو داد (چون سرمایه خودشو صرف ازدواج و خرید ماشین وغیره کرده بود. اینو توضیح دادم که بدونید چرا با من می خواد شریک بشه )منم دیدم موقیعت خوبیه در ضمن من بعضی موقعه ها تفریحی پیش خودش کار کردم و اسمبل بلدم که اصلا کار سختی نیست من این تایپیک رو ایجاد کردم که کمی اطلاعات از شما بگیرم که وقتی مغازه زدیم به لطف شما دوستان اطلاعاتم کم نباشه و پیش اون دوستم دستم خالی نباشه ولی شما یه جوری صحبت میکنین که من انگار می خوام جنایت بکنم و اگه دستتون به من می رسید من رو صد در صد دار میزدید واقعا که. این هم از لحن صحبت کردنتون

دوست عزیز مقصر صد در صد خود شما هستید که درست توضیح ندادید. دوستان فکر کردند شما یکباره تصمیم گرفتید اینکار را انجام دهید که واقعا هم از نوشتار شما در پست اول چنین چیزی نمود پیدا می کند. در ضمن دوستان علم غیب ندارند یا جادوگر نیستند که فکر شما را بخوانند!
به هر حال اگر قصد شما فقط سرمایه گذاری در این کار است که باید عنوان کنم با وضعیت فعلی ریسک است.

Reza Eshraghi
2013/06/05, 20:43

جناب رضایی عزیز ! شما اگر یک بار مجدداً پست اول خودتون در تاپیک رو که 4 مرتبه در 4 بخش مختلف و دقیقاً با همین متن ایجاد کردید مطالعه بفرمائید به پستهای ما حق می دهید ! به قول جناب مدیر و با تشکر از ایشون نه ما جادوگر هستیم نه فال گیر نه نعوذ بالله توی کار سیر و سلوک که بتونیم ذهن شما رو بخونیم !!!!!! به هر حال اگر جسارتی شد من از طرف خودم و همه اساتیدی که اینجا پست دادند از شما عذرخواهی می کنم ! شما اگر مطلب و سؤالتون رو شفاف تر و با جزئیات بیشتر باز می کردید قطعاً نظر اساتید متفاوت بود !

rezaei68
2013/06/05, 21:33
بله اشتباه با من بود شما ببخشید

rezaei68
2013/06/05, 21:34
چرا ریسکه می شه یکم توضیح بدید

Reza Eshraghi
2013/06/05, 21:38
بله اشتباه با من بود شما ببخشید

خواهش می کنم ! امیدوارم شما هم ما رو ببخشید !
اما یه سؤال برای شروع راهنمایی ها در زمینه سؤال شما ! ( البته ببخشید که سؤال رو با سؤال جواب میدم !)
حداقل اطلاعات فعلی شما از قطعات موجود در بازار این روزها چقدر هست ؟ فعلاً به قطعاتی که به زودی وارد می شوند فکر نکنید و قطعات فعلی رو در نظر بگیرید ! چه قطعاتی رو خودتون از قبل می شناختید و الآن نسبت به اونها آگاهی دارید ؟

دلیلش کاملاً روشنه ! عدم وجود ثبات در وضعیت قیمت ها و نرخ ارز و عدم تقاضا در بازار سخت افزار به دلیل خبرهایی که مبنی بر رفع تحریم قطعات سخت افزاری شنیده شده و اینکه مشتریان منتظر کاهش قیمت ها هستند تا دست به خرید بزنند ولی از سوی دیگه هیچ تغییر مثبتی مشاهده نمیشه !

Castiel
2013/06/05, 21:52

در این وضعیت فعلی شرکت ها دست از واردات قطعات جدید کشیدند و موجودی انبار ها هم رو به اتمام است. تحریم های جدید اجرایی شدند و این یعنی وضعیت بسیار بدتر از این خواهد بود. البته خب شما یک قطعه را گران می خرید و گران هم خواهید فروخت، ولی چه کسی اینجا خرید می کند؟!
در مرحله آخر شما با مشکل روبرو می شوید. اگر مغازه شما اجاره ای نیست، وضعیت کمی بهتر خواهد بود ولی اگر مغازه اجاره ای است که واقعا کار درستی نیست در این وضعیت این کار را انجام دهید.

rezaei68
2013/06/05, 22:01
به لطف چند تا از بچه های همین فروم اطلاعات خوبی دستگیرم شده در مورد سوکت ها وچیپ ها و یه سری از مدل های موجود در بازار

Reza Eshraghi
2013/06/05, 22:05
به لطف چند تا از بچه های همین فروم اطلاعات خوبی دستگیرم شده در مورد سوکت ها وچیپ ها و یه سری از مدل های موجود در بازار

آفرین ! اما اطلاعاتتون رو در زمینه همه محصولات سخت افزاری و برندها و مدل های مرتبط رو همزمان ببرید بالا ! سخت افزار فقط مادربرد و پردازنده نیست !

old gamer
2013/06/06, 14:31
سلام و عرض ادب و احترام به دوستان گلم
از ابتدا ی این تاپیک تمام این پست هارو خوندم و هم جای خنده داشت که کلی خندیدم مثلا (سیر و سلوک) و هم جای فکر برای حرف مدیر عزیز که واقعا چی داره سر ما میاد با این وضع عرضه و تقاضا؟؟؟
بنده حقیر هم حدود 10 سالی هست که مغازه دارم و تا الان اجاره ای بوده. شاگردی هم کردم. اگه بخوام از تجربیاتم بگم والا نگم بهتره چون دلم خونه
اما چند نکته صرفا جهت کمک و راهنمایی:
آقاجون تو این وضع مغازه ی نوپای اجاره ای نمیصرفه داداش گلم نکن. به دوست تازه دامادتم بگو بچسبه به کار اداری حقوقشو بگیره تنبلی نکنه. روحیه سیخی چنده الان.
سوالای شما دوتا جواب داره. اول جواب منطقی که باید آموزش کافی اولیه ببینید و بعد شروع کنید و آموزش و تحقیقات رو همزمان با کار ادامه بدید
دومین جواب که خودمونی تر و دلسوزانه تره اینه که برادر من الان داشتن یه خدمات کامپیوتری خوب که بازدهی خوبی داشته باشه احتیاج به ده ها شرط داره که مطمئنن شما نداری چون وضع بازار خوب نیست و بسیاری از کسبه خورده پا و متوسط بازار باید کر کره هاشونو بکشن پایین.
داداش گلم اگه واقعا راهنمایی میخوای من بهت توصیه میکنم سرمایتو تبدیل به طلا کن بذار تو بالشت. الان وضعیت عصفناکه