PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت چیپ b75 h77 h61

fery27
2013/05/27, 13:04
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم تفاوت این چیپ ها در چیه ؟ b75 h77 h61
میخوام مادربورد عوض کنم و کم کم قطعات دیگه هم ارتقا بدم
اهل اورکلاک هم نیستم
قیمت برام مهمه ولی نه در حدی که کیفیت فدا بشه
هر جا هم گشتم توضیح کاربردی درباره اختلاف این چیپ ها پیدا نکردم
با تشکر

Reza Eshraghi
2013/05/27, 13:24
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم تفاوت این چیپ ها در چیه ؟ b75 h77 h61
میخوام مادربورد عوض کنم و کم کم قطعات دیگه هم ارتقا بدم
اهل اورکلاک هم نیستم
قیمت برام مهمه ولی نه در حدی که کیفیت فدا بشه
هر جا هم گشتم توضیح کاربردی درباره اختلاف این چیپ ها پیدا نکردم
با تشکر

سلام دوست عزیز ! تبریک میگم به شما ! اولین پست و تاپیکتون توی فروم با ایجاد تاپیک در بخش نامناسب همراه شد !
شما باید در انجمن
سوالات و مشکلات سخت افزاری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.سوالات-و-مشکلات-سخت-افزاری) تاپیک ایجاد می کردید یا در بخش
پرسش و پاسخ (سخت افزار عمومی) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.پرسش-و-پاسخ-(سخت-افزار-عمومی)/page208) سؤالتون رو مطرح می کردید !!
اینجا اگر به توضیح زیر بخش مادربرد دقت می کردید ، اخبار مربوط به مادربرد و کمپانی های سازنده این قطعه قرار داده میشه !

Hessam
2013/05/27, 13:27
1. چیپست b75 و h61 ، هر دو در رده چیپست های ارزان قیمت قرار دارند.
2. در چیپست b75 پشتیبانی از usb3 و sata3 به صورت درونی به تراشه اضافه شده است و سازندگان مادربرد نیازی به نصب تراشه جانبی برای پشتیبانی از این دو تکنولوژی ندارند.
3. در چیپست h61 روی هر کانال حافظه تنها یک ماژول قابل نصب بود و دو درگاه حافظه برروی مادربرد قرار داشت ولی در چیپست b75 بر روی مادربرد چهار درگاه حافظه وجود دارد.

در تفکرات بین المللی، چیپست بی75 یک مادربرد مناسب و عالی جهت سیستم های اداری محسوب می شود.
چیپست H77 نیز برای کارهای مولتی مدیا، خانگی و گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع ترتیب بهترین بودن و تغییرات قیمت این چیپست ها به این صورت است: H61<B75<H77
H77 از همه بهتر و گران تر است و قیمت آن هم به طور تقریبی 450,000 تومان می باشد.
B75 رده ی متوسط و میانی است و قیمت آن هم به طور تقریبی 300,000 تومان می باشد.
H61 در پایین ترین سطح قرار دارد. جزو چیپست های ارزان قیمت و سیستم های ضعیف و نسل قبل کاربرد دارد و قیمت آن هم به طور تقریبی 250,000 تومان می باشد./
البته ناگفته نماند اچ61 تقریباً در حال توقف تولید می باشد و دیگر محبوبیت سابق را بین خریداران ندارد. تا چند ماه دیگر چیپست های نسل جدید وارد بازار خواهد شد که کلاً این چیپست به ملکوت اعلا خواهد پیوست.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

fery27
2013/05/27, 13:49
ممنون اقا حسام
اما من یک توضیح کاربردی لازم دارم
منظورم اینه که اگر مثلا b75 بگیرم چه چیزی نسبت به h77 از دست میدم
میخوام به اندازه نیازم پول خرج کنم
نه اورکلاک میکنم نه sli میخوام

Hessam
2013/05/27, 13:56
ممنون اقا حسام
اما من یک توضیح کاربردی لازم دارم
منظورم اینه که اگر مثلا b75 بگیرم چه چیزی نسبت به h77 از دست میدم
میخوام به اندازه نیازم پول خرج کنم
نه اورکلاک میکنم نه sli میخوام

خواهش. خب شما ببین بودجه ات چقدره دیگه دوست من!
اگر 300 اینطوراست. خب بی75! اگر 450 می تونید، اچ 77. اگرم نه که هیچی! چون اچ 61 رو توصیه نمی کنم.
به همین راحتی...!
تفاوت اچ77 و بی 75 خیلی زیاد نیست. مثلاً بی 75 تا فرکانس 1600 مگاهرتز رم رو ساپورت می کنه! اما اچ 77 تا 2200 مگاهرتز رو هم ساپورت می کنه!
مثلاً اچ 77 پورت HDMI ساپورت می کنه! اما بی 75 نمی کنه!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

fery27
2013/05/27, 14:02
بازم ممنون اقا حسام که جواب میدی
من مشخصات و قیمت میدونم
اگر لازم باشه حتی z77 میگیرم ولی من گفتم که دوست عزیز جواب کاربردی لازم دارم
مثلا همین فرکانس 1600 یا 2200 چقدر اختلاف ایجاد میکنه
اینقدر موثره که من 150 تومن بیشتر خرج کنم

Reza Eshraghi
2013/05/27, 14:14
من مشخصات و قیمت میدونم

دوست عزیز شما توقعتون رو از مادربردی که میخواهید بخرید و سیستمتون رو بعد از ارتقاء بفرمائید تا آقا حسام یا بنده حقیر وسایر اساتید بتونن شما رو دقیق راهنمایی کنند !
اختلاف فرکانس با توجه به اینکه گفتید اورکلاک نمی کنید ، بعد از اور کلاک که هدف شما نیست بیشترین تأثیر خودشو رو توی گیم نشون میده ! البته نکته مهم اینجاست که گیم داریم تا گیم و توقع از گیم داریم تا توقع که بسته به این مورد شرایط متفاوت هست !!!
اگر کاربرد شما گیم هم نیست و صرفاً کاربرد مالتی مدیا و خانگی یا دانلود دارید فرکانس 1600mhz کاملاً جوابگوی شما هست !

Hessam
2013/05/27, 14:26
سوالی پرسیدید که فقط بهترین جواب رو خودتون می تونید بهش بدید...
بستگی به کاربرد شما داره! کاربردهاتون رو بفرمایید تا به شما بگیم کدوم مناسب تره.

milad.sanandaj
2013/05/27, 14:39
دوست من با 350 هزار تومن يه مين برد..asrock h77 pro 4 mvp خريدم... صد در صد هم ازش رضايت دارم به شما هم توصيه مي كنم اكه بودجه ميرسه حتما از اين مدل تهيه كنيد.

Reza Eshraghi
2013/05/27, 15:42
دوست من با 350 هزار تومن يه مين برد..asrock h77 pro 4 mvp خريدم... صد در صد هم ازش رضايت دارم به شما هم توصيه مي كنم اكه بودجه ميرسه حتما از اين مدل تهيه كنيد.

دوست عزیز H77 Pro4/MVP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Pro4MVP/) مادربرد بسیار خوبی هست و مبارکتون باشه ! منتها این دوست عزیز ما ( جناب fery27 ) تا کاربرد و نیازشون رو مشخص نکنند نمیشه پیشنهاد قطعی داد ؛ هرچند این مادربرد گزینه بسیار عالی هست !

ARMIN
2013/05/27, 19:23
من مشخصات و قیمت میدونم

رسیدن به فرکانس رم نوشته شده روی مادربرد، به نوع رم، و نوع cpu شما هم بستگی داره. پس برای انتخاب مناسب باید دید چه پردازنده و چه مدل رمی در نظر شماست!

هر پردازنده و هر رم، به نسبت برای کاربردی خاص بهینه و هدفمند هستند، پس باید دید کاربرد شما از کامپیوتر چیه که بتوان مدل درست رو پیشنهاد داد.

همه ی پیشنهادات در اولین پله نیازمند مشخص کردن بودجه هستند، پس شما باید نهایت بودجه را هم ذکر کنید.

مدل پاور، گرافیک، و مانیتور هم دخیله، پس همه ی اطلاعات رو ما نیاز داریم تا بشه سیستم مناسب پیشنهاد داد.

fery27
2013/05/27, 23:46
سیستم فعلی من DDR2 هست و میخوام ارتقا بدم
مرحله اول مادربورد و سی پی یو و رم
سی پی یو فعلا i3 میگیرم تا بعدا اگه قیمتها منطقی شد i5 یا i7 بگیرم
کاربردم هم بیشتر برای گیم هست
اما حساسیتی روی جزییات گرافیکی و ... ندارم
همین که بازی خوب و روان اجرا بشه کافیه

Reza Eshraghi
2013/05/28, 06:32

سلام دوست عزیز ! لطفاً نهایت بودجه رو اعلام بفرمائید ! بعد از اعلام ، احتمالاً باید تاپیک جدید با توضیحات همین پست خودتون که نقل قول کردم در بخش ارتقاء و تعویض قطعات کامپیوتر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.ارتقا-و-تعویض-قطعات-کامپیوتر) ایجاد کنید تا ادامه راهنمایی که مستلزم پیشنهاد سه قطعه مادربرد و CPU و رم هست اونجا دنبال بشه چون قراره شما قطعه قطعه سیستم رو جمع کنید و در یک مرحله نمی خواهید سیستم جمع کنید !! اساتید عزیز اگر اشتباه می کنم اصلاح فرمایند !!
نکته مهم اینجاست که تا چند ماه آینده یا حداکثر یکسال آینده پردازنده های جدید Haswell وارد می شوند که هم سوکت و هم چیپست ها تغییر می کنند ! این قضیه یه بعد مثبت داره و یه بعد منفی ! بعد مثبتش اینه که باعث افت قیمت مادربردها و پردازنده های نسل قبل میشه ! البته خیلی شامل حال ما نمیشه چون قیمت $ وضعیتش نامشخص هست . نکته منفی قضیه هم اینجاست که با ورود نسل جدید پردازنده ها و مادربردهای نسل قبل ، امکان ارتقاء به نسل جدید وجود نداره و برای باید مادربرد و پردازنده هردو تعویض شوند !!

fery27
2013/05/28, 12:52
دوست عزیز
من از شما نخواستم که قطعه به من معرفی کنید
من قطعاتم را انتخاب کردم،اینقدرا هم بیسواد نیستم که فقط مبلغ بگم و شما سیستم پیشنهاد بدید
من فقط روی مادربورد شک کردم که شاید b75 همون کار h77 برای من انجام بده
اگه به موضوع تاپیک هم نگاه کنید متوجه میشید
مشخصات این دو چیپ هم چندین جا خوندم اما همه اون توضیحات فقط علمی و فنی بود
من خواستم ببینم از نظر کاربردی و چیزی که قابل لمس باشه اختلاف زیادی دارند یا نه
که ظاهرا خواسته نامعقولی داشتم
مرسی از همه که وقت گذاشتید و جواب دادید

ARMIN
2013/05/28, 12:59
دوست عزیز
من قطعاتم را انتخاب کردم،اینقدرا هم بیسواد نیستم که فقط مبلغ بگم و شما سیستم پیشنهاد بدید

راستش پست شماره 12 شما اینگونه به نظر منم رسید که خواستید به شما سیستم معرفی کنیم. ولی به هر صورت خالا که قطعات خودتون رو انتخاب کردید موردی برای ناراحتی نیست. :)

Hessam
2013/05/28, 13:08
دوست عزیز

دوست عزیز ما جسارت نکردیم به شما. از این فروم جز این مواردی که اشاره کردید، چیز دیگه ای انتظار نمیره!
از قدیم گفتن، هر چقدر پول بدید، همونقدر آش می خورید! خیلی تاپیک طولانیی شد و دوستان هنوز متوجه نشدن شما دقیقاً چی میخواید!
چیزی که مد نظر شماست؛ در قالب یک جمله نمی گنجه که بخوایم شرح بدیم! بلکه یک چیز تجربی هست و شخصی. بنده یک برداشت از این دو دارم. فلانی یک برداشت و آقای ایکس یه برداشت و آقای ایگرگ یه برداشت دیگه...! هر کسی برداشت های خودش رو میگه.
از من می شنوید، میگم هیچکدوم! تا چند ماه دیگه چیپست های جدید میاد، همین اچ 77 و بی 75 و اینا میشه نسل سوخته! نسل قبل! اما اچ 77 یه کم امیدوار کننده تره با توجه به امکانات بیشتر. اما هیچکدم آینده دار نیست!
وگرنه در کارایی تفاوتی با بی 75 نداره! حداقل در سیستم های زیر 2 میلیون و 500 این تفاوت محسوس نخواهد بود!
در هر صورت اچ 77 بهتره... شما اگر به بچه هم بگید می گه 75<77 هست! پس می تونه کارایی اش هم در سیستم های رده بالاتر از چیزی که گفتم، بهتر باشه. دوامش بهتر باشه. کمی اورکلاک پذیر تر باشه. از نظر مولتی مدیا و گیمینگ سازگار تر باشه و ... . مثلاً اگر مانیتوری بخرید که فقط hdmi ساپورت کنه، به طبع منطقی نیست که b75 بخرید و از این قبیل برتری ها... . این برتری ها می تونه از نظر من نامحسوس باشه و از نظر شما محسوس و مهم باشه که همینطور که گفتم تجربی هست.
از کاربرانی که مشورت می گیرن در این فروم کمتر دیده شده که اینقدررررررررر مثل شما ریز بین باشن و ذره ذره کارایی قطعه براشون مهم باشه!!

Reza Eshraghi
2013/05/28, 13:38

دوست عزیز اگر جسارتی کردم منو ببخشید ! هرکس به پست 12 شما نگاه کنه همون طور که آرمین خان هم فرمودند در نگاه اول براش این ذهنیت پیش میاد که درخواست پیشنهاد سیستم دادید !!
خلاصه ما کی باشیم ؟!! کوچک و شاگرد شما و همه اساتید عزیز فروم !!! :)
باز هم ازتون عذر میخوام ! و همچنین از همه اساتیدی که توی این تاپیک مشارکت داشتند ؛ آقا حسام، آرمین خان ، آقا میلاد و .. :((

fery27
2016/07/18, 16:40
سلام
مرسی از همه دوستان که منو تحمل کردید:emoji_smiley-12:
واقعا چه گیری داده بودم:emoji_smiley-33:
کلا هم روزگار جوری چرخید که کار دیگه ای کردم