PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل....(لطفا کمک کنید)

actros 1843
2013/05/22, 22:07
امروز سیستم رو باز کردم گرد و خاک بگیرم که بعد نصب رم ها این مشکل پیش اومد

فقط یکی از اسلات ها رم رو میشناسه!
هاردم هم فقط یکیش شناسای میشه!

چیکار کنم :(:(

ARMIN
2013/05/22, 22:13
چطوری گرد و خاک گرفتی؟

با چی؟

مشخصات سیستم؟

actros 1843
2013/05/22, 22:35
چطوری گرد و خاک گرفتی؟

با چی؟

مشخصات سیستم؟

فقط رم رو باز کردم کابل های هارد رو باز کردم گرافیک رو باز کردم با پمپ باد خاکشون رو گرفتم!
بعد سیستم رو جمع کردم وصل کردم که تصویر نداد گرافیک و رم رو چک کردم دیدم فقط رو یکی از اسلات ها رم میخونه!
بعدش جفت هارد رو هم وصل کردم که الان فقط یکیش بالا اومده!(هیچ کدومش هم پشتش پین نداره)یادم نیست چطوری قبلا جفتش هم کار میکرد!

cpu:i5 760
man:asus p7p55dle
ram:2*2gb geil 1333
hdd:1tb wd-160 maxtor
vga:5770
psu:585 green
برای رم یکی از بایوس صحبت کرد!هارد هم گفتن پین های پشت هارد هارو چک کنم(میشه بگید باید پین ها طچوری قرار بگیرن؟)

ARMIN
2013/05/22, 22:41
فقط رم رو باز کردم کابل های هارد رو باز کردم گرافیک رو باز کردم با پمپ باد خاکشون رو گرفتم!
بعد سیستم رو جمع کردم وصل کردم که تصویر نداد گرافیک و رم رو چک کردم دیدم فقط رو یکی از اسلات ها رم میخونه!
بعدش جفت هارد رو هم وصل کردم که الان فقط یکیش بالا اومده!(هیچ کدومش هم پشتش پین نداره)یادم نیست چطوری قبلا جفتش هم کار میکرد!

Cpu:i5 760
man:asus p7p55dle
ram:2*2gb geil 1333
hdd:1tb wd-160 maxtor
vga:5770
psu:585 green
برای رم یکی از بایوس صحبت کرد!هارد هم گفتن پین های پشت هارد هارو چک کنم(میشه بگید باید پین ها طچوری قرار بگیرن؟)

سیستم خیلی خوبی داری.

عرض کنم که ببنید اگر بایوس رو میشه آپدیت کرد از داخل سایت asus آخرین ورژن رو بگیرید و آپدیت کنید.

جای رمها رو عوض کردید. اگر امکان داره مجددا" داخل اسلات رم رو باد بگیرید.

در مورد هارد، اگر قبلا" کار میکرده باید الانم کار کنه. تک تک هارد هارو میشناسه یا نه؟

actros 1843
2013/05/22, 23:14
سیستم خیلی خوبی داری.

عرض کنم که ببنید اگر بایوس رو میشه آپدیت کرد از داخل سایت asus آخرین ورژن رو بگیرید و آپدیت کنید.

جای رمها رو عوض کردید. اگر امکان داره مجددا" داخل اسلات رم رو باد بگیرید.

در مورد هارد، اگر قبلا" کار میکرده باید الانم کار کنه. تک تک هارد هارو میشناسه یا نه؟

ممنون همین الان چک کردم!
فقط اسلات 2 رم رو میشناسه!اگه رم دوم رو رو اسلا 1 بزنم تصویر نمیده(چراغ memok) روشن میشه و اگه رم دوم رو رو اسلات 3 یا 4 بزنم سیستم بالا میاد ولی فقط یکیش رو میشناسه!
در مورد هارد هم تو bios setup جفت هاردهارو میشناسه ولی تو my computer نمیاره یکیش رو!

امیدوارم مشکل سخت افزاری نباشه!!

NAVID OC
2013/05/23, 03:53
بچه ها بشمريد!!! ٢١ بار! شما بيست و يكمين موردي هستي كه با گرد گيري اين مشكل براتون پيش اومد!
من به هر كسي اين كارو گفتم انجام داد و درست شد:
١-مجددا سيستم را باز كنيد.
٢- دوباره عمل گرد گيري با باد را انجام دهيد.
٣- يك مسواك تميز تهيه كنيد آن را به الكل صنعتي آغشته بفرماييد اگر الكل دم دست نبود آب هم مي شود ولي از الكل بيشتر جواب گرفتند.مسواك فقط در حد نم به الكل يا آب آغشته باشد. بعد به طور كامل اسلات ها و سوكت هارو باهاش پاك بفرماييد. سعي كنيد خيلي تميز اين كارو انجام بدهيد و البته كامل.
٤- سيستم را مجددا اسمبل بفرماييد.

تمام شد! سيستم شما درست شد.

موفق باشيد.

Castiel
2013/05/23, 04:47
تاپیک کاربر بی دقت به بخش مربوط منتقل گردید + ثبت اخطار تخلف + کسر امتیاز

actros 1843
2013/05/23, 10:05
بچه ها بشمريد!!! ٢١ بار! شما بيست و يكمين موردي هستي كه با گرد گيري اين مشكل براتون پيش اومد!
من به هر كسي اين كارو گفتم انجام داد و درست شد:
١-مجددا سيستم را باز كنيد.
٢- دوباره عمل گرد گيري با باد را انجام دهيد.
٣- يك مسواك تميز تهيه كنيد آن را به الكل صنعتي آغشته بفرماييد اگر الكل دم دست نبود آب هم مي شود ولي از الكل بيشتر جواب گرفتند.مسواك فقط در حد نم به الكل يا آب آغشته باشد. بعد به طور كامل اسلات ها و سوكت هارو باهاش پاك بفرماييد. سعي كنيد خيلي تميز اين كارو انجام بدهيد و البته كامل.
٤- سيستم را مجددا اسمبل بفرماييد.

تمام شد! سيستم شما درست شد.

موفق باشيد.

تست میکنم بهتون جواب میدم
امیدوارم درست بشه [-o<
متشکرم

actros 1843
2013/05/23, 10:57
تمیز کردن که چه عرض کنم حمام دادم مین رو بازم همون مشکل:((

به نظرتون مین رو بدم گارانتی؟یا بدم همین اطرافم تست بزنن روش بعد ببرم گارانتی؟

در مورد هارد هممیشه یه کمکی کنید تو device manager هم جفت هاردهارو میشناسه ولی نشون داده نمیشه!

NAVID OC
2013/05/23, 11:25
در هنگام باز كردن cpu را هم باز كرديد؟

actros 1843
2013/05/23, 20:41
در هنگام باز كردن cpu را هم باز كرديد؟

نه!بردم بیرون هم تست زدن!انگاری مشکل از مینه!
3تا اسلاتم خرابه!به نظرتون هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

NAVID OC
2013/05/23, 20:50
از ٢٠ نفر ١٠ نفر از اين كاري كه من گفتم نتيجه گرفتند. يادم مي آد يكيشون كه نتيجه نگرفته بود داد گرانتي و اونا هيچ كاري نتونستند انجام بدهند! آخرش هم فروخت و يه سيستم ديگه گرفت! اميد وارم براي شما همچين اتفاقي نيوفته! ولي واقعا مشكل چيه؟! چرا گرد گيري كيس اينقدر فاجعه به بار مي آورد؟!

th e nd
2013/05/23, 21:03
از ٢٠ نفر ١٠ نفر از اين كاري كه من گفتم نتيجه گرفتند. يادم مي آد يكيشون كه نتيجه نگرفته بود داد گرانتي و اونا هيچ كاري نتونستند انجام بدهند! آخرش هم فروخت و يه سيستم ديگه گرفت! اميد وارم براي شما همچين اتفاقي نيوفته! ولي واقعا مشكل چيه؟! چرا گرد گيري كيس اينقدر فاجعه به بار مي آورد؟!
موضوع اصلاً ربطی به گرد گیری نداره، اینو توجه کن:

*** شما زمانی میتونید با کامپیوتر کار کنید که کار خاصی نداشته باشی، عجله نداشته باشی و ... ***
*** اگر بفهمه فقط اگر بفهمه کاری واجب داری یا عجله داری ، فاتحه کیس خوندس***
***این یه تجربه کاملاً واقعی بود!***
***b-)***

actros 1843
2013/05/23, 22:52
موضوع اصلاً ربطی به گرد گیری نداره، اینو توجه کن:

*** شما زمانی میتونید با کامپیوتر کار کنید که کار خاصی نداشته باشی، عجله نداشته باشی و ... ***
*** اگر بفهمه فقط اگر بفهمه کاری واجب داری یا عجله داری ، فاتحه کیس خوندس***
***این یه تجربه کاملاً واقعی بود!***
***b-)***

به خدا الان دارم با یه رم کار میکنم!!
اگه درست نشه مجبورم جفت رم هارو بدم یه 4 یا یه 8 بخرم!!

نگید تورو خدا این سیستم رو مثل جونم دوست دارم قطعه قطعش رو با جون و دل خریدم:((

actros 1843
2013/05/24, 00:05
مین که رفت به فنا!برای هارد لطفا یه کمکی کنید جفت هاردارو میشناسه ولی یکیش بالا میاد!موقع نصب میندوز هم دریو c هارد اصلی به هنوان سیستم میاد هم هارد دومی!

actros 1843
2013/09/13, 10:03
بد بیاری پشت بد بیاری!!! بعد اون مین p7p55dle حالا رسید نوبت p7h55\usb3 که تازه گرفته بودم! اینم به درد همون مبتلا شد!امروز دیگه گرد گیری نکردم رمهارو خواستم با دو تا رم دیگه تعویض کنم که اینطوری شد!! مین قبلی گارانتی داشت نتونستن تعمیر کنن مبلغش رو دادن!این یکی دیگه گارانتی هم نداره!:( یعنی مشکل از چیه؟کدوم قطعه خراب میشه که اینطوری میشه!آخه چرا :(