PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساپورت نکردن رم تو سط مادربرد

santuri_tanha
2013/05/15, 17:32
سلام

مشخصات سیستم من:

مادربرد:Gigabyte GA-MF3
حافظه رم:super talent -1GB ddr2 667
پردازنده:ADM Sempron processor 3000+

مشکلی که من دارم اینه که هر چی رم با این مشخصات (kingston 1GB 667) نصب میکنم کامپیوتر بالا نیومد یه رم 667-512 نصب کردم بازم بالا نیومد. و رم ها هم سالم اند. لطفا من را راهنمایی کنید.

NAVID OC
2013/05/15, 17:48
احتمالش وجود داره كه مشكل از مادربرد باشه.اين سيستم را تازه گرفتيد؟ يا قبلا بالاميومده و الان بالا نمي آد؟

amir1364
2013/05/15, 18:04
اگه اینطور که میگید رم ها سالم هستند به احتمال زیاد چیپ کنترلر حافظه خرابه

th e nd
2013/05/15, 18:42
1- بایوس رو ریست کنید. با جامپر.
2- آیا بوقی شنیده میشه؟
3- آیا تصویری دارید؟
4- تمام موارد بالا رو بعد از ریست کردن بایوس انجام بدید.

santuri_tanha
2013/05/15, 19:13
احتمالش وجود داره كه مشكل از مادربرد باشه.اين سيستم را تازه گرفتيد؟ يا قبلا بالاميومده و الان بالا نمي آد؟
قبلا 2 رم داشتم یکی خراب شد منم دیگه رم دیگری نداشتم چند روز قبل یه رم(kingston 1GB 667) گرفتم با رم کینگستون بالا نیومد با رم فعلی بالا میاد.

santuri_tanha
2013/05/15, 19:16
1- بایوس رو ریست کنید. با جامپر.
2- آیا بوقی شنیده میشه؟
3- آیا تصویری دارید؟
4- تمام موارد بالا رو بعد از ریست کردن بایوس انجام بدید.
1-ریست کرده بودم.
2-بوق شنیده میشه (بوق کشیده)
3-تصویر نداره
4- تست کردم

th e nd
2013/05/15, 19:47
اسلات های رم رو تمیز کنید.
یا هوا بگیرید و یا از اسپری قطعات استفاده کنید.

santuri_tanha
2013/05/29, 10:41
کسی نیست منو را هنمایی کنه

th e nd
2013/05/29, 11:32
اسلات های رم رو تمیز کنید.
یا هوا بگیرید و یا از اسپری قطعات استفاده کنید.
1- این کارو انجام دادید؟
2- رم جدید روی سیستم بالا نمیاد اما قبلی میاد درسته؟
3- کارت گرافیک هم دارید یا آنبورد کار می کنید؟
4- شد 3 تا سوال.

santuri_tanha
2013/05/29, 18:24
1- این کارو انجام دادید؟
2- رم جدید روی سیستم بالا نمیاد اما قبلی میاد درسته؟
3- کارت گرافیک هم دارید یا آنبورد کار می کنید؟
4- شد 3 تا سوال.
1- تمیز کردم
2- بله
3-کارت گرافیک هم دارم.

th e nd
2013/05/29, 20:11
1- تمیز کردم
2- بله
3-کارت گرافیک هم دارم.

1- تمیز کردن نه با دستمال ها ، با اسپری یا باد گرفتن.
2- پس مین شما مشکلی نمیتونه داشته باشه. همون رم سالمتون رو در بیارید بگذارید داخل اون یکی از اسلات های رم.
و جدید رو بگذارید روی اسلاتی که رم قدیمی رو می گذاشتید (البته اگر تست نکردید)
3- اگر مادربورد شما گرافیک آنبورد داره پیشنهاد می کنم که از اون هم استفاده کنید. اگر آنبورد نداره یک کارت گرافیک سالم بگذارید روی بورد.
و ببینید تصویر می ده یا نه.
4- این احتمال وجود داره که اسلات های رم شما دچار مشکل شده باشه.

ARMIN
2013/05/29, 20:26
سنتوری جان... میّت کتک زدن نداره. این سیستم منسوخ شده، داداش یه سیستم جدید بگیر .... تا به کی قراره این بیچاره کار کنه؟ 2020؟

مادربرد و رمها رو ببر گارانتی یا مغازه برای تعمییر، اونجا سریع تست میکنند و قطعه معیوب، حالا مادربرد یا رم رو مشخص میکنند چون شما خودت باید مادربرد مشابه داشته باشی تا رمها رو تست کنی یا رمهای مشابه.

th e nd
2013/05/29, 20:47
سنتوری جان... میّت کتک زدن نداره. این سیستم منسوخ شده، داداش یه سیستم جدید بگیر .... تا به کی قراره این بیچاره کار کنه؟ 2020؟

مادربرد و رمها رو ببر گارانتی یا مغازه برای تعمییر، اونجا سریع تست میکنند و قطعه معیوب، حالا مادربرد یا رم رو مشخص میکنند چون شما خودت باید مادربرد مشابه داشته باشی تا رمها رو تست کنی یا رمهای مشابه.
دود از کنده بلند میشه جوون! :d

ARMIN
2013/05/29, 20:52
دود از کنده بلند میشه جوون! :d

بله!!! اما فقط دود... از آتیش خبری نیست.. ;))

santuri_tanha
2013/05/29, 20:59

به دلیل وضع مالی که یک دانشجو دارد امکان تعویض کامپیوتر فکر نکنم داشته باشه دوست من
منم می دونم این سیستم دیگه قدیمی قدیمی قدیمی شده اما چاره ندارم به دلیل وضع مالی که دارم.

santuri_tanha
2013/05/29, 21:05
1- تمیز کردن نه با دستمال ها ، با اسپری یا باد گرفتن.
2- پس مین شما مشکلی نمیتونه داشته باشه. همون رم سالمتون رو در بیارید بگذارید داخل اون یکی از اسلات های رم.
و جدید رو بگذارید روی اسلاتی که رم قدیمی رو می گذاشتید (البته اگر تست نکردید)
3- اگر مادربورد شما گرافیک آنبورد داره پیشنهاد می کنم که از اون هم استفاده کنید. اگر آنبورد نداره یک کارت گرافیک سالم بگذارید روی بورد.
و ببینید تصویر می ده یا نه.
4- این احتمال وجود داره که اسلات های رم شما دچار مشکل شده باشه.
1-باد گرفتم
2-در هردو اسلات چند نوع رم تست شده.
3-گرافیک انبورد نداره و فکر نمیکنم که گرافیک باشه بازم تست میکنم با کارت گرافیک دیگر
4-اگه اسلات ها مشکل داشته باشن چگونه رم فعلی کار میکنه
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
من به دوست خودم که در تعمیر سخت افزار مهارت داره بردم اما مشکلشو نتونست حل نه

حتی من خودم دانشجوی رشته کامپیوتر هستم از استاد سخت افزار هم پرسیدم گفت مشکلشو نمی دونم.

Reza Eshraghi
2013/05/29, 21:11
1-باد گرفتم
2-در هردو اسلات چند نوع رم تست شده.
3-گرافیک انبورد نداره و فکر نمیکنم که گرافیک باشه بازم تست میکنم با کارت گرافیک دیگر
4-اگه اسلات ها مشکل داشته باشن چگونه رم فعلی کار میکنه
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
من به دوست خودم که در تعمیر سخت افزار مهارت داره بردم اما مشکلشو نتونست حل نه

حتی من خودم دانشجوی رشته کامپیوتر هستم از استاد سخت افزار هم پرسیدم گفت مشکلشو نمی دونم.

به نظر بنده ممکنه علت مشکل اختلاف تایمینگ ماژول های رم باشه !! این مورد رو هم اگر بتونید با دو ماژول کاملاً یکسان رم تست کنید بد نیست ! چون با توجه به گفته های خودتون اولش شما دو ماژول supertalent با باس 667 داشتید که یکی از این ماژول ها خراب میشه و از اون به بعد با رم کینگستون که تست کردید سیستم بالا نیومده !!

santuri_tanha
2013/05/29, 21:59
به نظر بنده ممکنه علت مشکل اختلاف تایمینگ ماژول های رم باشه !! این مورد رو هم اگر بتونید با دو ماژول کاملاً یکسان رم تست کنید بد نیست ! چون با توجه به گفته های خودتون اولش شما دو ماژول supertalent با باس 667 داشتید که یکی از این ماژول ها خراب میشه و از اون به بعد با رم کینگستون که تست کردید سیستم بالا نیومده !!

درسته که من دوتا رم داشتم یکی supertalent 1gig ودیگری kingstone 512 کار می کرد اما بعد از چند سال رم 512 من خراب شد منم با یک فقط 1 gig را استفاده می کردم تا چندروز قبل اما یه رم kingstone 1gig خریدم که خودم می دونم که رم سالمه اما کامپیوتر من با رمی خریدم بالا نیومد و چند تا رم دیگه هم تست کردم فقط کامپیوتر با رم فعلی بالا میاد.

Reza Eshraghi
2013/05/29, 22:10
درسته که من دوتا رم داشتم یکی supertalent 1gig ودیگری kingstone 512 کار می کرد اما بعد از چند سال رم 512 من خراب شد منم با یک فقط 1 gig را استفاده می کردم تا چندروز قبل اما یه رم kingstone 1gig خریدم که خودم می دونم که رم سالمه اما کامپیوتر من با رمی خریدم بالا نیومد و چند تا رم دیگه هم تست کردم فقط کامپیوتر با رم فعلی بالا میاد.

یعنی فقط سیستم با رم supertalent 1GB در حالت تک کاناله ( همین رم به تنهایی ) بالا میاد درسته ؟
اگر این طوره ممکنه دلیلش همونی باشه که در پست قبلیم گفتم ! البته ممکنه ! اساتید لطف بفرمایند در این زمینه نظر بدهند و اگر اشتباه کرده ام اصلاح بفرمایند ! پیشاپیش از لطف و همکاری همه اساتید بزرگوار فروم متشکرم !:)

Nemouneh
2013/05/30, 13:57
گفتین که clear cmos و بعد از اون load defult در بایوس رو انجام دادین و از سالم بودن رم جدید اطمینان دارین؛ روی تمام اسلات های مین تست کردین و باز جواب نداده، قطعات رو هم سرویس کردین. مادربردتون هم سالمه چون با رم خودتون مشکلی نداره و بگیر نگیر هم نداره درسته؟
خب اگرم تونستین یه رم دیگه ترجیحا به همون مارک رم اول super talent با همون باس تست کنید، ببینید چطور میشه ایشالا که درست میشه اگر هم نشد احتمالا مین مک آدرس رم رو پیدا نمیکنه ولی مک آدرس رم خودشو میشناسه و پیدا می کنه

موفق باشید

santuri_tanha
2013/05/30, 19:09
گفتین که clear cmos و بعد از اون load defult در بایوس رو انجام دادین و از سالم بودن رم جدید اطمینان دارین؛ روی تمام اسلات های مین تست کردین و باز جواب نداده، قطعات رو هم سرویس کردین. مادربردتون هم سالمه چون با رم خودتون مشکلی نداره و بگیر نگیر هم نداره درسته؟
خب اگرم تونستین یه رم دیگه ترجیحا به همون مارک رم اول super talent با همون باس تست کنید، ببینید چطور میشه ایشالا که درست میشه اگر هم نشد احتمالا مین مک آدرس رم رو پیدا نمیکنه ولی مک آدرس رم خودشو میشناسه و پیدا می کنه

موفق باشید

درسته دو ست من

خیلی تلاش کردم یه رم با همین مارک فعلی بخرم اما در بازار موجود نیست در فروشنده های قطعات دست هم گشتم اما پیدا نمیشه این رم کینگستون را هم با چند مصیبتی پیدا کردم اونم نمی دونم ............چرا در مین برد من کار نمیکنه.

نمی دونم دیگه مک ادرس رم چیه تا به حال هم نشنیدم

Reza Eshraghi
2013/05/30, 19:22
سلام دوست من ! حقیقتش مادربردتون خیلی از نظر ساپورت رم قدیمی هست !! Ddr2 اونم با باس 667 !! حتی باس 800 هم ساپورت نمی کنه !! الآن رم های ddr2 موجود در بازار همه یا باس 800 هستند یا 1066 !!
GA-MF3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

santuri_tanha
2013/05/31, 08:22
من دیگه نا امید شدم از این مین برد و رم

لطفا تاپیک بسته شود

ARMIN
2013/05/31, 10:27
عرض کردم سیستم قدیمیه، سیستم های قدیمی هم متاسفانه وقتی بازی درمیارن از خود شرکت سازنده هم متخصص بیاری توش میمونن.