PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق برندهای کارت gtx690

ali0231
2013/05/10, 17:51
همینطور که میدونید برندهای مختلفی(gigabyte-evga-gainward-zotac-inno3d-msi-ASUS)
GTX 690 را به بازار عرضه کردن که تماما دارای یک ظاهر و مشخصات هستند ولی از نظر قیمت با هم کلی فرق دارن دلیل این چی میتونه باشه؟یعنی فقط برند دلیلشه؟

ganboo
2013/05/10, 17:56
خوب عزیز جواب این سوال کاملا بدیهیه..
کیفیت ها کاملا متفاوته

amir1364
2013/05/10, 18:12
GTX 690 را به بازار عرضه کردن که تماما دارای یک ظاهر و مشخصات هستند ولی از نظر قیمت با هم کلی فرق دارن دلیل این چی میتونه باشه؟یعنی فقط برند دلیلشه؟

دوست عزیز قصعاتی که رو pcb بکار میره از نظر کیفیت و ساختار زمین تا آسمان با هم دیگر فرق دارند

ali0231
2013/05/10, 18:15
خوب عزیز جواب این سوال کاملا بدیهیه..
کیفیت ها کاملا متفاوته
درسته که کیفیت مهمه ولی تو این کارت بر خلاف کارتای دیگشون اگه به برداشون نگاه کنید تماما این همدیگن از همه نظر!!!!!!!!

Hessam
2013/05/10, 18:15
هر کمپانیی، حداقل 2 مدل 690 زده با قیمت متفاوت! یعنی حدود 20 مدل متفاوت از 690 در بازار هست که قیمت همشون بین 4 تا 5 میلیونه.
هر شرکتی هم سیاست قیمت گذاری مخصوص خودش رو داره.

ali0231
2013/05/10, 18:19
دوست عزیز قصعاتی که رو pcb بکار میره از نظر کیفیت و ساختار زمین تا آسمان با هم دیگر فرق دارند
امیرجان اگه امکانش هست یخورده بیشتر بهم اطلاعات میدی.ممنون میشم.:)]

ali0231
2013/05/10, 18:30
پس چرا همشون جفت همدیگه زدن.حتی تو titan و hd7990 تغیر داده شده ولی تو 690 هیچ تفاوتی نیست!!!!

amir1364
2013/05/10, 18:44
ببین علی آقا شما برند مختلف از کارت گرافیکه رو در نظر بگیر یکی زده اولترا درابل5 یکی زده میلتری کلاس و غیره اینا همه توی لابراتور های شرکت سازنده تست میشه مثلاً یکی میاد از ماسفت با کیفیتر استفاده میکنه اون یکی ارزون یا اینکه تو خود برد مدار چابی اختلاف هستش یکی میاد مقدار مس بکار رفته توی مدار رو بیشتر میکنه تا جریان بهتر و در نتیجه خنکتر و برای اورکلاک و این جور چیزا راحتر میشه اینا همشون توی کارایی و در نتیجه اختلاف قیمت تاثیر داره و نکته دیگه اینکه لوازم جانبی و بازی هایی هستش که بصورت باندل همراه کارت عرضه میشن و حتی کابلهای اتصال تصویر و از این موارد اینا عزیزم توی قیمت نهایی یه محصول 100%تاثیر گذاره اگه بازم موردی هستش که نیاز به توضیح دادن داشته باشه بنده در خدمت هستم با تشکر :|

ali0231
2013/05/10, 18:55
ببین علی آقا شما برند مختلف از کارت گرافیکه رو در نظر بگیر یکی زده اولترا درابل5 یکی زده میلتری کلاس و غیره اینا همه توی لابراتور های شرکت سازنده تست میشه مثلاً یکی میاد از ماسفت با کیفیتر استفاده میکنه اون یکی ارزون یا اینکه تو خود برد مدار چابی اختلاف هستش یکی میاد مقدار مس بکار رفته توی مدار رو بیشتر میکنه تا جریان بهتر و در نتیجه خنکتر و برای اورکلاک و این جور چیزا راحتر میشه اینا همشون توی کارایی و در نتیجه اختلاف قیمت تاثیر داره و نکته دیگه اینکه لوازم جانبی و بازی هایی هستش که بصورت باندل همراه کارت عرضه میشن و حتی کابلهای اتصال تصویر و از این موارد اینا عزیزم توی قیمت نهایی یه محصول 100%تاثیر گذاره اگه بازم موردی هستش که نیاز به توضیح دادن داشته باشه بنده در خدمت هستم با تشکر :|
ممنون از توضیحاتت.تا حدودی فهمیدم

Reza Y
2013/05/10, 22:39
690 های موجود در بازار ایران همگی رفرنس هستند و قیمت همه 1000 اودلار هست تو بازار بین المللی کلا 690 کارتیه که غیر رفرنسش به صورت خیلی محدود تولید شده و کلا غیر رفرنسش تو بازار ایران نیست تمام برند های موجود هم از نظر کیفیت دقیقا در یک سطح هستند و همه عالی هر کدوم ارزون تر بود همون رو بخر حتی جایی که خازن کارت ها هم تولید شده یکیه مو نمیزنن کلا کارت های رفرنس 99.99% مشابه هم هستند...(به دفعات خودم تست کردم) ضمنا خود انویدیا رو کارت های رفرنس نظارت داره و خیلی حساسیت که از نظر کیفیت و کارایی یکی باشند صحبت های دوستان هم با کمال احترام 100 درصد رد میکنم.

ARMIN
2013/05/10, 22:46

هیچ فرقی با هم ندارند. همه شون رفرنس هستند و تولید Nvidia.

فقط چون برندهاشون متفاوته، بسته به قرارداد هر برند با شرکت Nvidia، قیمت برد متفاوت درومده. البته در ایران به دلیل اینکه داستان واردات برای هر شرکتی متفاوت درمیاد قیمتها فرق بیشتری میکنند.

در میون این برندها، فقط EVGA کارت 690 متفاوته، چون اومده چراغ LED پشت GTX 690 گذاشته که وقتی کارت روشن میشه، اون کلمه GTX 690 با چراغ سبز روشن میشه. حالا نمیدونم آیا بقیه برند ها هم بعدا" از این چراغونی EVGA بر روی این کارت پیروی کردند یا نه. این تنها تفاوتی بود میون این برند ها که اطلاع داشتم.

AmirMahmood
2013/05/10, 23:17
ارمین جان بعضی هاشون هم میان با بایوس کمی اورکلاک می کنن gpu رو ( فکر کنم فقط evga می کنه :)) ) و بخاطر همین میندازن رو قیمت

ARMIN
2013/05/11, 00:03
ارمین جان بعضی هاشون هم میان با بایوس کمی اورکلاک می کنن gpu رو ( فکر کنم فقط evga می کنه :)) ) و بخاطر همین میندازن رو قیمت

خوب پس با این حساب نتیجه میگیریم بهترین 690 رو evga میزنه. :)

ali0231
2013/05/11, 00:39
پس نتیجه آخر اینکه همشون رفرنسن و هیچ فرقی با هم ندارن و همون قیمت پایینتررو بگیریم.:)>-

Reza Y
2013/05/11, 01:45
پس نتیجه آخر اینکه همشون رفرنسن و هیچ فرقی با هم ندارن و همون قیمت پایینتررو بگیریم.:)>-بله دقیقا همینه