PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپیوتر روشن میشه ولی ...

Continue
2013/05/09, 15:51
سلام
سیستمم رو خاموش کردم و همه ی کابل ها و سیم ها رو در آووردم و شروع کردم به تمیز کردن داخل کیس بعد از اتمام کارم همه ی سیم ها و کابل ها رو جا زدم کیس رو روشن کردم منتها چراغ مانیتور چشمک میزنه و هیچ تصویری نمیاره همچنین دکمه ی دی وی دی رایتر و دی وی دی رم رو که میزنم باز نمیشن انگار که بهشون برق نمیرسه دوباره همه چیرو چک کردم بازم نشد حتی باطری مادربرد رو درآوردم و جا زدم بعد چند دقیقه بازم نشد مشکل از کجا میتونه باشه؟ اینو هم بگم فن سی پی یو کار میده یه فن دیگه هم خودم گذاشتم واسه کیس اونم کار میده گمون نکنم از پاور باشه چون اینها کار میدن چیز جالب اینجاست که وقتی اون کابلی که از مادربرد میاد و به پشت دی وی دی رم ها میخوره (ساتا نیستند) در میارم دی وی دی رم ها راحت کار میده و راحت باز و بسته میشن ولی وقتی کابل رو به مادربرد دوباره جا میدم اصلا کار نمیدن یعنی ممکنه مادربرد سوخته باشه؟؟؟؟

iSteve
2013/05/09, 16:10
سلام،
تمام کابل هایی که از پاور میان و باید به مادربورد بخورن رو وصل کردین؟
18911
اگه وصل کردین لطف کنید و در صورت امکان چندتا عکس از زوایای مختلف از داخل کیس بگیرین و قرار بدین.

Shahin007
2013/05/09, 16:18
سلام دوست عزیز.
حتما کابل های جدا شده از کارت گرافیک رو دوباره چک کنید.
برای منم این اتفاق افتاده بود که مربوط به کابل کارت گرافیک بود.

NAVID OC
2013/05/09, 16:36
با سلام! با این دفعه الان بیشتر از 20 بار چنین مشکلی را در قالب تاپیک دیدم!!!
و برای خودمم دو بار پیش اومد... من تنها کاری که کردم این بود که یه بار دیگه همه ی قطعات را جدا کردم و یه گردگیری اساسی انجام دادم و تمام سوکت ها رو با مسواک آغشته به الکل صنعتی(به مقدار خیلی کم) پاک کردم و درست شد...!

Continue
2013/05/09, 16:41
با تشکر از شما دوستان بنده چندین بار کابل های برق رو چک کردم چندین بار هم اسلاتهای رم و کارت گرافیک رو تمیز کردم باطری بایوس رو به مدت چند دقیقه در آوردم ولی بازم مشکلم پابرجاست دوستان خواهشا به اینجا توجه کنن که واسم عجیبه:
چیز جالب اینجاست که وقتی اون کابلی که از مادربرد میاد و به پشت دی وی دی رم ها میخوره (ساتا نیستند) در میارم دی وی دی رم ها راحت کار میده و راحت باز و بسته میشن ولی وقتی کابل رو به مادربرد دوباره جا میدم اصلا کار نمیدن
در رابطه با اون عکس که مشخص کردن دوست عزیزم اونهارو که مطمئنم درست جا زدم بابت نگرفتن عکس هم شرمنده دوربین دم دستم نیست

Reza Eshraghi
2013/05/09, 17:03
با تشکر از شما دوستان بنده چندین بار کابل های برق رو چک کردم چندین بار هم اسلاتهای رم و کارت گرافیک رو تمیز کردم باطری بایوس رو به مدت چند دقیقه در آوردم ولی بازم مشکلم پابرجاست دوستان خواهشا به اینجا توجه کنن که واسم عجیبه:
چیز جالب اینجاست که وقتی اون کابلی که از مادربرد میاد و به پشت دی وی دی رم ها میخوره (ساتا نیستند) در میارم دی وی دی رم ها راحت کار میده و راحت باز و بسته میشن ولی وقتی کابل رو به مادربرد دوباره جا میدم اصلا کار نمیدن
در رابطه با اون عکس که مشخص کردن دوست عزیزم اونهارو که مطمئنم درست جا زدم بابت نگرفتن عکس هم شرمنده دوربین دم دستم نیست

سلام دوست عزیز ! اون کابل که شما می فرمائید اسمش ide هست ! اگر واستون امکانش هست اون کابل و عوض کنید ببینید مشکل باز و بسته نشدن درب dvd-rom در حالتی که کابل متصل هست برطرف میشه یا نه ؟!
ضمناً کارت گرافیکتون رو مجدداً اگه امکانش هست رو یه سیستم دیگه تست کنید تا از سلامت کارت گرافیک مطمئن بشید !!
اگه همه اتصالات روی سیستم شما درست باشه و کارت گرافیکتون هم روی سیستم دیگه تست بشه و مشکل نداشته باشه مشکل از مادربرد هست !!
اگر بتونید با دوربین موبایل هم یه عکس از داخل کیستون بگیرید و اینجا قرار بدید اساتید اینجا خیلی بهتر میتونن شما رو راهنمائی کنن !
در ضمن لطف کنید لیست قطعات سیستمتون رو هم اعلام کنید !

ganboo
2013/05/09, 17:10
سلام
اگر مادربوردت گرافیک آنبرد داره میتونی با گرافیک چک کنی و کابل تصویر رو به خود مادربورد بزن...
اگر میتونی رم هاتم چک کن (منظورم اینه که اگه روی اسلات اوله بزنش روی اسلات دوم و دوباره تست کن
اگه برات امکانش هست با یه پاور دیگه تست کن چون حدس میزنم از پاورته...
اینم بگم اگه با گرافیک آنبرد کار میکنی کارت گرافیکو در بیار بعد تست کن...
منتظر جوابم

Reza Eshraghi
2013/05/09, 17:31
سلام
اگر مادربوردت گرافیک آنبرد داره میتونی با گرافیک چک کنی و کابل تصویر رو به خود مادربورد بزن...
اگر میتونی رم هاتم چک کن (منظورم اینه که اگه روی اسلات اوله بزنش روی اسلات دوم و دوباره تست کن
اگه برات امکانش هست با یه پاور دیگه تست کن چون حدس میزنم از پاورته...
اینم بگم اگه با گرافیک آنبرد کار میکنی کارت گرافیکو در بیار بعد تست کن...
منتظر جوابم

سلام مجدد ! با تشکر از شما و در تکمیل فرمایش شما استاد گرامی و همچنین در تکمیل و تصحیح پست قبلی خودم باید عرض کنم اگر رم شما دو کاناله هست رم ها رو در مرحله اول تک به تک و اسلات به اسلات تست کنید و در مرحله دوم به صورت دو کاناله با جابه جا کردن رم ها بین اسلات های مادربرد تا اگر اشکال از رم ها باشه به این شکل مشخص بشه و احیاناً اگر اشکال از اسلات مادربرد باشه !
گرافیک رو هم اگه مادربردتون اسلات دیگه ای داره روی اون اسلات هم تست کنید یا ترجیحاً روی یک سیستم دیگه !
در صورت امکان با یه پاور دیگه سیستمتون رو تست کنید!
در مرحله آخر به مادربرد می رسیم که اگه همه قطعات سالم (رم و گرافیک و پاور ) باشند و مشکل باقی باشه و مشکل باز وبسته نشدن درب dvd-rom هم با تعویض کابل ide حل نشه ، نتیجه می گریم که مشکل از مادربرد تون هست !
مجدداً عرض می کنم در صورت امکان هرطور شده یه عکس از داخل سیستمتون قرار بدید و مشخصات سیستمتون رو هم ذکر کنید ! با تشکر !

ganboo
2013/05/09, 17:43
سلام مجدد ! با تشکر از شما و در تکمیل فرمایش شما استاد گرامی و همچنین در تکمیل و تصحیح پست قبلی خودم باید عرض کنم اگر رم شما دو کاناله هست رم ها رو در مرحله اول تک به تک و اسلات به اسلات تست کنید و در مرحله دوم به صورت دو کاناله با جابه جا کردن رم ها بین اسلات های مادربرد تا اگر اشکال از رم ها باشه به این شکل مشخص بشه و احیاناً اگر اشکال از اسلات مادربرد باشه !
گرافیک رو هم اگه مادربردتون اسلات دیگه ای داره روی اون اسلات هم تست کنید یا ترجیحاً روی یک سیستم دیگه !
در صورت امکان با یه پاور دیگه سیستمتون رو تست کنید!
در مرحله آخر به مادربرد می رسیم که اگه همه قطعات سالم (رم و گرافیک و پاور ) باشند و مشکل باقی باشه و مشکل باز وبسته نشدن درب dvd-rom هم با تعویض کابل ide حل نشه ، نتیجه می گریم که مشکل از مادربرد تون هست !
مجدداً عرض می کنم در صورت امکان هرطور شده یه عکس از داخل سیستمتون قرار بدید و مشخصات سیستمتون رو هم ذکر کنید ! با تشکر !

خواهش میکنم
داریم درس پس میدیم@};-@};-@};-

Continue
2013/05/09, 17:57
مجددا و برای شاید 10 مین مرتبه تمامی قطعات رو در آوردم همچنین کل مادر برد رو از جا کندم و با مسواک تمامی اسلات ها رو تمیز کردم همچنین رم رو در چهارمین و آخرین اسلات مادربرد جا انداختم و سیستم رو روشن کردم و به لطف خدا و همینطور تک تک عزیزان که راهنمایی کردن بدون مشکل روشن شد سپاس گذاری میکنم از تک تک عزیزان خدا همیشه براتون خوش بخواد.
اگر خدای ناکرده مجددا سیستم به اصطلاح قاطی کرد مجدد مزاحم خواهم شد.
تشکر.

ganboo
2013/05/09, 18:16
خوب خوشحالم مشکلت حل شد عزیزم

Reza Eshraghi
2013/05/09, 20:36
مجددا و برای شاید 10 مین مرتبه تمامی قطعات رو در آوردم همچنین کل مادر برد رو از جا کندم و با مسواک تمامی اسلات ها رو تمیز کردم همچنین رم رو در چهارمین و آخرین اسلات مادربرد جا انداختم و سیستم رو روشن کردم و به لطف خدا و همینطور تک تک عزیزان که راهنمایی کردن بدون مشکل روشن شد سپاس گذاری میکنم از تک تک عزیزان خدا همیشه براتون خوش بخواد.
اگر خدای ناکرده مجددا سیستم به اصطلاح قاطی کرد مجدد مزاحم خواهم شد.
تشکر.

سلام دوست عزیز ! بابت تأخیرم در ارسال این پست معذرت میخوام ! اینترنتم وصل نمی شد ! خدا رو شکر که مشکلتون حل شد ! تبریک میگم که از تلاش کردن خسته و نا امید نشدین ! امیدوارم راهنمایی بنده حقیر و سایر اساتید عزیز و ارجمندی که در این تاپیک مشارکت داشتند مفید بوده باشه ! وظیفه ماست که از هرچه تجربه داریم برای کمک به شما دوست عزیز و همه عزیزانی که به اینجا برای حل مشکلشون مراجعه می کنند استفاده کنیم ! موفق و مؤید باشید !:d