PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل فرمت کردن هارد به fat32

ehsan.32
2013/04/20, 15:56
از دوستان کسی میدونه با چه برنامه ای میشه یک هارد اکسترنال 1 ترا رو به fat32 فرمت کرد ؟؟

iSteve
2013/04/21, 15:36
اگه پاک شدن اطلاعات مهم نیست که میتونید از داخل my computer در ویندوز7 و در ویندوز8 توی پنجره ی computer روی درایو هاردتون کلیک راست کنید و گزینه ی Format رو انتخاب کنید سپس یه پنجره باز میشه که بالای اون پنجره یه منوی کشویی هست که با نام File system مشخص شده روی اون کلیک کنید تا منوی کشویی اون باز شه و بعدش گزینه ی FAT32 رو از داخل منو انتخاب کنید و روی کلید start در پایین کلیک کنید تا عملیات تغییر فرمت انجام بشه.
اما قبل از هر چیزی به چندتا نکته توجه کنید:
1-همین طور که میدونید در این صورت تمام اطلاعات داخل هارد پاک میشن.
2-بهتره تیک گزینه ی Quick Format برداشته باشه اینجوری عملیات فرمت بیشتر طول میکشه و احتمال اینکه اطلاعاتی که داخل هارد دارین رو بشه ریکاوری کرد پایین میاد ولی با اینکار ویندوز هاردتونو از صفر پیکربندی میکنه. البته اگه تیک این گزینه گذاشته باشه بازهم کار خودشو میکنه ولی بعضی ها میگن به صلاحه که بردارینش.
3-اگه فرمت هاردتونو به FAT32 تغییر بدین یه سری محدودیت هایی در نگهداری اطلاعاتی که در هارد دارین انجام میشه مثلا نمیتونید فایلهایی با حجم بیشتر از 4گیگ رو داخلش کپی کنید.

اما اگه اطلاعات مهمی داخل هارده و هرگز قرار نیست اطلاعات پاک بشه اعلام کنید تا راه حل دیگه ای خدمتتون عرض کنم.

ehsan.32
2013/04/21, 19:36
راستش اطلاعاتی داخل هارد ندارم فقط مشکلی پیش نمییاد اگه دو تا پارتیشن باشه طوری که یکی fat32 باشه و یکی ntfs ؟

iSteve
2013/04/21, 21:14
راستش اطلاعاتی داخل هارد ندارم فقط مشکلی پیش نمییاد اگه دو تا پارتیشن باشه طوری که یکی fat32 باشه و یکی ntfs ؟
تا به حال اینکارو انجام ندادم ولی به صورت تئوری نباید مشکلی پیش بیاد. به احتمال 95درصد میشه.

Zarir
2013/05/05, 07:20
من تو این کار زیاد تجربه دارم .
بهترین و امن ترین راه نرم افزارهای پارتیشن منیجر مثل Acronis است .
ولی یه نرم افزار مجانی عالی هم برای این کار هست به نام EaseUS partition Master Free که کاملا بی نقص کار می کنه.
در ضمن داشتن چند پارتیشن با فرمتهای مختلف مشکلی ایجاد نمی کنه هرجند NTFS بسیار امن تر و سریع تر از FAT کار می کند و اگر دلیل خاصی برای استفاده از FAT32 ندارید پیشنهاد میکنم اینکار را انجام ندهید.
در ضمن اگر در مورد استفاده از نرم افزار راهنمایی خواستید در خدمتم.

لینک دانلود
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

در ضمن بهتره از پارتیشن منیجر ویندوز استفاده نکنید ممکنه با یک اشتباه همه هاردتونو پاک کنید .