PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل کند شدن هارد و عدم دسترسی به اطلاعات آن

pourya.3232
2013/04/17, 13:21
سلام . هاردم یک مشکل خاص داره و به کمک شما نیاز دارم .

مدل هازد : wd scorpio blue 750gb
مشکل : هارد بسیاز کند شده و امکان دسترسی به اطلاعات ان یا کپی کردن اطلاعات وجود نداره و ویندوز اکسپلولر گیر میکنه . هارد اصلا استفاده نشده فقط دفعه ی اول اطلاعات رو روش ریختم سرعتش خوب بود بعد چند وقت انداختم توی باکس usb3 که دیدم خیلی کنده دوباره وصل کردم به کامپیوتر دیدم اونجا هم کنده .
. تست نرم افزار hd tune دو ارور seek error rate و current pending sector داد که current pending sector طبق مشاهدات مقدارش زیاد شده . و هارد مقدار زیادی بد سکتور داره

در حال حاضر دنبال راهی برای نجات دادن اطلاعات هارد هستم . هزینه ی ریکاوری اطلاعات مراکز کلینیک هارد طبق تماسهایی که گرفتم از 100 تومن به بالا میشه که واقعا زیاده . اگه جایی سراغ دارید که کمتر میگیرن واقعا ممنون میشم بهم بگید

کارهای انجام شده : تست با نرم افزار hdd regenator که به دلیل سرعت بسیار پایین طبق تخمین حدود 2 سال زمان میبرد :-s کنسل شد - تست نرم افزارهای ریکاوری بسیار کنده و گیر میکنه موقع اسکن - هارد روی سیستم دیگه امتحان شده و تفاوتی نکرد هارد هم در حال حاضر توی باکس usb3 هستش و به لپ تاپ وصله . فرمت هارد ntfs و ساتا کنترلر ahci هستش . hdd regenator هم قبل اسکن پیغام میداد که برای پرفورمنس بهتر ساتا کنترلر رو بزارید روی compatible mode . دیسک های بوتیبل ubuntu هم امتحان کردم روی لپ تاپ بالا نمیاد نمیدونم چرا .

همه توضیحات رو دادم میمونه راهنمایی شما . ممنونم

th e nd
2013/04/17, 17:28
اونطور که به نظر میاد مشکل شما از جایی شروع شده که به باکس usb ؛ هاردتون رو وصل کردید.
که به صورت اکسترنال از اون بهره بگیرید.
در نتیجه، مشکل از باکس هارد بوده و هارد شما دچار بد سکتور شده همانطور که شما اشاره کردید.
در این حالت تنها پیشنهادی که می تونم به شما بکنم این هست که:
1- هارد رو به سیستمی که ویندوز داره وصل کنید و اطلاعاتتون رو بر روی dvd و یا هر وسیله ذخیره سازی دیگه ای
کپی کنید.
2- موفق باشید.

pourya.3232
2013/04/17, 19:13
ممنون دوست عزیز
البته اینم بگم یه بار به یه باکس دیگه که از اشناها گرفتم موقتا وصل کردم و مشکل از اونجا شروع شد . الان با ساتا میزنم به کامپیوتر از لپ تاپ که هارد رو میزارم تو باکس هم کند تره نمیشه کپی کرد و گیر میکنه :)

th e nd
2013/04/17, 19:21
هارد خوبی بود، روحش شاد. @};-

pourya.3232
2013/04/17, 20:44
کسی اطلاعی داره ؟ کلینیک بازیابی اطلاعات جایی میشناسید ارزون بگیرن دوستان ؟