PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونگی ترتیب نصب چند هارد دیسک پورت ساتا

mypdf
2013/04/15, 13:24
سلام دوستان
من سه مدل هارد دارم به این ترتیب
Seagate 1TB 7200RPM 64MB Cache
Seagate 500GB 7200RPM 32MB Cache
Seagate 500GB 7200RPM 32MB Cache

حالا ویندوز رو روی اولین هارد نصب کنم سرعتش باید بیشتر بشه درسته؟
ماردربردم Gigabyte ep41-ud3l هست که چهار پورت sata داره میخواستم بدونم به چه ترتیبی باید وصل کنم هاردها رو که بالاترین سرعت رو داشته باشم اصلا فرقی میکنه هارد 1 ترا که ویندوز روش نصبه رو پورت آخری نصب کنم یا اولی؟

iSteve
2013/04/15, 20:41
فکر نمیکنم سرعت هاردهای شما باهم فرقی بکنه چون فکر کنم حافظه ی بافر روی سرعت هارد تاثیر چندانی نداره. حتی یه جایی شنیدم که هادرهایی که ظرفیت بیشتری دارن نسبت به مدل های مشابه خودشون که ظرفیت کمتری دارن، سرعتشون کمتره!
برای اینکه به سرعت بیشتری دست پیدا کنید هاردتون رو به پورت هایی که رنگشون با پورت های دیگه فرق میکنه وصل کنید.مثلا اگه تمام پورت های مادربوردتون آبی هستن ولی دوتاشون سفیده اگه به اون سفیدها وصل کنید سرعت کمی بیشتره البته این سرعت بیشتر قابل حس نیست، چون به صورت تئوری باید سرعتشون بیشتر باشه. ولی در عمل به مقدار خیلی کم تفاوت داره.
1813418135
دلیل اینکه رنگ تعدادی پورت با پورت های دیگه فرق میکنه اینه که اونهایی که رنگشون فرق میکنه پورتهایی هستند که cpu خروجی اونها رو به مادربورد میده و برای cpu در الویت هستند.
متاسفانه مادربوردهایی مثل مادربورد شما به دلیل اینکه cpuهای اون زمان خروجی ساتا نمیدادند و فقط سازندگان مادربورد با استفاده از چیپست ها این امکان رو به مادربوردشون اضافه میکردن، پورتی با رنگ مخالف وجود نداره و به هر کدوم بزنید فرقی نمیکنه ولی شاید اگه به پورتی که روش نوشته SATA-0 بزنید بهتر باشه.

Castiel
2013/04/15, 21:28
تاپیک به بخش مربوطه منتقل گردید + ثبت تخلف برای کاربر بی دقت