PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دست گل دوستم!!!

iranmanoto
2013/04/11, 20:06
سلام دوستان
دوستم سیستمش رو اورده که براش درست کنم
ورداشته همه سیم های برد رو کنده و دوباره جازده!!!! فن پردازنده رو وصل کرده به پین هایی که برای پنل کیس هست!! و سیستم رو روشن کرده
حالا من سیم هارو درست جا میزنم ولی تا وقتی که کابل برق رو وصل میکنم سیستم روشن میشه و سریع خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه!!
تا این که دوباره برقش رو قطع کنی و دوباره وصل کنی و همین آش و همین کاسه!
کارهایی که کردم و جواب نگرفتم:
1- تعویض پاور
2-در آوردن باتری و جازدن بعد از 5 دقیقه
3- وقتی رم هارو درمیارم و سیستم رو وصل برق میکنم دوباره سیستم شروع به کار میکنه و بوق رم به صدا درمیاد!!!!
4- دیگه نمیدونم چی کار کنم!
فقط زود جواب بدید که شب میخواد بره خونشون!
ممنون
بردش هم گیگابایت هست و سوکت 775 و 2 گیگ رم ddr2

ARMIN
2013/04/11, 20:36
والا اگر از نصب صحیح کولر پردازنده مطمئن هستی، و بایوس رو دستی Clear CMOS زدی، مادربرد رو باید به تعمییر گاه ببری.

فن رو زده به پینهای پاور و ریست روی برد، اونوقت روشنش هم کرده؟

یه سوال هرکول پوارویی، قبل از این که مادربرد رو پیش شما بیاره، دلیل اینکه سیمها رو جدا کرده چی بوده؟؟ قبلش آیا همین مشکل رو داشته؟ آیا پیش از این مشکل مادربرد ایشون رو دیده بودید که کار میکنه؟ یعنی میگم یه وقت نکنه از اول خراب بوده یا بهتره بگم خرابش کرده، بعد گفته حالا ببرمش پیش این رفیقم بلکه بتونه یه دستی رو سرو گوشش بکشه.

iranmanoto
2013/04/11, 21:07
والا اگر از نصب صحیح کولر پردازنده مطمئن هستی، و بایوس رو دستی Clear CMOS زدی، مادربرد رو باید به تعمییر گاه ببری.

فن رو زده به پینهای پاور و ریست روی برد، اونوقت روشنش هم کرده؟

یه سوال هرکول پوارویی، قبل از این که مادربرد رو پیش شما بیاره، دلیل اینکه سیمها رو جدا کرده چی بوده؟؟ قبلش آیا همین مشکل رو داشته؟ آیا پیش از این مشکل مادربرد ایشون رو دیده بودید که کار میکنه؟ یعنی میگم یه وقت نکنه از اول خراب بوده یا بهتره بگم خرابش کرده، بعد گفته حالا ببرمش پیش این رفیقم بلکه بتونه یه دستی رو سرو گوشش بکشه.

والا داستانش از این قراره که
این یه فن اضافه cpu رو پیدا میکنه میبینه 4 پینه ریز میخوره ! ور میداره سیم های پنل کیس(ریست و پاور) رو در میاره و این رو میزن جاش در حالی که سیستم متصل به برق بوده!
وقتی دکمه پاور کیس رو میزنه برای روشن شدن سیستم میبینه هیچ اتفاقی نمیوفته(چون سیم پاور پنل کیس رو جدا کرده بوده)
و بر میداره دوباره سیم هارو سر جاش میزنه(که فکر نکنم درست زده باشه) سیستم رو وصل برق میکنه و سیستم اتومات روشن میشه و خاموش میشه
و بعد بر میداره میاره پیش من!!! منهم کارهای بالا رو کردم و جواب نگرفتم!
قبلا هم این مشکل رو نداشته!

th e nd
2013/04/11, 21:07
1- مطمعن شو که فن پردازنده درست جا خورده باشه.
2- bios رو ریست کن. نه از طریق باتری.
3- پین های کیس که مربوط به خاموش و روشن هست رو دقت کن درست زده باشی.
4- سوال هرکول پوآرووی آرمین جان رو هم جواب بده.

iranmanoto
2013/04/11, 21:09
1- مطمعن شو که فن پردازنده درست جا خورده باشه.
2- bios رو ریست کن. نه از طریق باتری.
3- پین های کیس که مربوط به خاموش و روشن هست رو دقت کن درست زده باشی.
4- سوال هرکول پوآرووی آرمین جان رو هم جواب بده.
به جوز باتری چجوری باید بایوس رو ریست کنم؟
زود بگید داره میره!

ARMIN
2013/04/11, 21:15
والا داستانش از این قراره که
این یه فن اضافه cpu رو پیدا میکنه میبینه 4 پینه ریز میخوره ! ور میداره سیم های پنل کیس(ریست و پاور) رو در میاره و این رو میزن جاش در حالی که سیستم متصل به برق بوده!
وقتی دکمه پاور کیس رو میزنه برای روشن شدن سیستم میبینه هیچ اتفاقی نمیوفته(چون سیم پاور پنل کیس رو جدا کرده بوده)
و بر میداره دوباره سیم هارو سر جاش میزنه(که فکر نکنم درست زده باشه) سیستم رو وصل برق میکنه و سیستم اتومات روشن میشه و خاموش میشه
و بعد بر میداره میاره پیش من!!! منهم کارهای بالا رو کردم و جواب نگرفتم!
قبلا هم این مشکل رو نداشته!

ببخشید دوستتون چند سالشه؟ پیشنهاد میکنم با والدینش صحبت کنید و وسایل برقی رو به هیچ وجه نزدیک دست ایشون نگذارید.

اگر Clear CMOS کردید و درست نشده، احتمالا" مادربرد اینقدری آسیب دیده که باید تعمییر گاه بره.

iranmanoto
2013/04/11, 21:32
ببخشید دوستتون چند سالشه؟ پیشنهاد میکنم با والدینش صحبت کنید و وسایل برقی رو به هیچ وجه نزدیک دست ایشون نگذارید.

اگر Clear CMOS کردید و درست نشده، احتمالا" مادربرد اینقدری آسیب دیده که باید تعمییر گاه بره.
والا یه 17 سالش میشه!!!!
یکم هم ....! مثلا پارسال ورداشته بود دوشاخه کولر رو کشیده بود و تلفن رو زده بود جاش!!!!!! و ماهم از اونجا آتیش میگرفتیم که کولر رو خودش دراورده و تلفن رو زده!!!!!!!!
در برابر شاه کار هایی که من ازش دیدم این مورد مادبرد چیزی نیست!

th e nd
2013/04/11, 21:55
به جوز باتری چجوری باید بایوس رو ریست کنم؟
زود بگید داره میره!
روی مادربورد 3 تا پین هست که روی دو تا از اونجا یه جامپر هستش.
وقتی سیستم خاموشه اون جامپر رو بردار بگذار روی دو تا کناریش.
یک دقیقه صبر کن بعد به حالت قبل برگردون.
اگه شد ، که شد! اگه نه، همونی که آمرین جان گفت.

iranmanoto
2013/04/11, 22:08
روی مادربورد 3 تا پین هست که روی دو تا از اونجا یه جامپر هستش.
وقتی سیستم خاموشه اون جامپر رو بردار بگذار روی دو تا کناریش.
یک دقیقه صبر کن بعد به حالت قبل برگردون.
اگه شد ، که شد! اگه نه، همونی که آمرین جان گفت.
الان که دیگه اینجا نیست ولی بهش زنگ میزنم میگم این کارو کنه!
اوه اوه اوه
نه بهش نمیگم !!! تابیام بهش هالی کنم جانپر چیه دیونه میشم بعدش هم میرم میبینم یکی از فاز های cpu رو کنده!
گفتم ببرتش پیش تعمیر کار! بزار بره اونجا درست شه! وگرنه باید فاته ی کل سیستم رو خوند!
تشکر ویژه بابت راهنمایی دوستان