PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارایی پردازنده های گرافیک مجتمع apu

omid707
2013/04/06, 23:31
سلام
کسی پردازنده های بی نیاز از کارت گرافیک رو تا حالا شخصا تست کرده؟ قابلیتش چطوره؟ چند روز پیش یه فروشنده ازشون تعریف میکرد ومیگفت مدال افتخار رو با حداکثر جزییات روان اجرا میکنه؟ یکی از مدلهایی که داشت این بود
A4 3400 2.7 GHz 1Mb cache socket FM1
واقعا همین یکی پردازنده میتونه کارایی در حد کارت گرافیک رده متوسط داشته باشه؟

Castiel
2013/04/06, 23:38
تاپیک به بخش مربوطه منتقل گردید. اصلا بحث تاپیک شما به بخشی که تاپیک ایجاد کردید، ارتباط نداشت!

در خصوص کارایی و اینکه فروشنده گفتند مدال افتخار را با حداکثر جزئیات اجرا می کند به طور حتم خواب دیده اند. چون این پردازنده های گرافیکی مجتمع چنین قدرتی ندارند و تنها می توانید در جزئیات تصویر پایین بازی کنید که باز هم در بازی ها قدرتمند شاهد لگ های فراوان خواهید بود.

saeid6574598
2013/04/06, 23:47
استاد شالیکاریان درست می فرمایند. شما یک نگاهی به این تست بیندازید تا متوجه داستان شوید ؛ این پردازنده از نظر کارایی گرافیکی در رتبه آخر قرار گرفته است:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

omid707
2013/04/07, 08:06
تاپیک به بخش مربوطه منتقل گردید. اصلا بحث تاپیک شما به بخشی که تاپیک ایجاد کردید، ارتباط نداشت!
sorry
راستش چون قصد خرید داشتم(بعدا) به عنوان مشاوره در اون بخش تاپیک زدم

اصلا هیچ مدلی از APU ها وجود داره که بتونه در حد یه کارت متوسط عرضه اندام کنه تا با خرید اون بتونیم صرفه جویی کنیم

Castiel
2013/04/07, 08:34
sorry
راستش چون قصد خرید داشتم(بعدا) به عنوان مشاوره در اون بخش تاپیک زدم

اصلا هیچ مدلی از APU ها وجود داره که بتونه در حد یه کارت متوسط عرضه اندام کنه تا با خرید اون بتونیم صرفه جویی کنیم

ببینید این پردازنده ها تنها برای تصویر گرفتن بدون نیاز به خرید کارت گرافیک روی پردازنده ها نصب می شوند و نباید انتظار زیادی از آنها داشت. درست است که همه آنها می توانند بسیاری از بازی ها را اجرا کنند ولی به هیچ وجه کیفیت و کارایی خوبی ندارند و در حد کارت های ضعیف بازار عمل می کنند. کارت متوسط مانند 640 انویدیا یا 7770 ای ام دی هستند که هیچ کدام از پردازنده های گرافیکی مجتمع توان رقابت با این کارت ها را ندارند.

iSteve
2013/04/07, 21:32
با احترام به نظرات آقا حسام و آقای مظفری، قدرت گرافیکی این پردازنده ها اونقدرها هم بد نیستند. در تصویری که آقای مظفری قرار دادند بازیDiRT3 رو داره بالای 30 فریم میزنه که کم نیست! ضمن اینکه این تازه از گروه A4ها هست اگه انتخاب A10-5800k یا A8-3870k باشه صددرصد با جزئیات و کیفیت خیلی خوبی بازیها رو اجرا میکنه. اگه قصد نداشته باشند با رزولوشن FullHD بازی کنند فکر نمیکنم در هیچ بازی ای به مشکل بخورند. چون این APUها برای گیمرهای با بودجه ی کم درنظر گرفته شده اند و قرار نیست کارشونو بد انجام بدن.

omid707
2013/04/08, 09:00
با احترام به نظرات آقا حسام و آقای مظفری، قدرت گرافیکی این پردازنده ها اونقدرها هم بد نیستند. در تصویری که آقای مظفری قرار دادند بازیDiRT3 رو داره بالای 30 فریم میزنه که کم نیست! ضمن اینکه این تازه از گروه A4ها هست اگه انتخاب A10-5800k یا A8-3870k باشه صددرصد با جزئیات و کیفیت خیلی خوبی بازیها رو اجرا میکنه. اگه قصد نداشته باشند با رزولوشن FullHD بازی کنند فکر نمیکنم در هیچ بازی ای به مشکل بخورند. چون این APUها برای گیمرهای با بودجه ی کم درنظر گرفته شده اند و قرار نیست کارشونو بد انجام بدن.

توقعات من خیلی زیاد نیست کارت فعلی من nvidia geforce GT240 1G که بتمن آرخام سیتی را با جزییات متوسط به خوبی اجرا میکرد البته با رزولیشن 1024*768.
چون دیگه مث قدیما به سایتها و بنچمارکها سر نمیزنم اصلا نمیدونم کارت من کجای کاره و در چه رده ای هست فقط میدونم high end نیست.
در بین این APU ها مدلی هست که بتونه مثلا کرایسس3 رو با جزییات متوسط و یک مانیتور20 اینچ واید (چون هنوز نخریدم رزولیشن رو نمیدونم)، به طور قابل قبولی اجرا کنه.و حداقل تا 2 سال آینده تحت همین شرایط بتونه گیم های روز رو اجرا کنه.
و لطفا یک کارت گرافیک هم با همین قدرت اگه میشه معرفی کنید و یک پردازنده با توان پردازشی مشابه APU مورد نظر هدفم اینه که از لحاظ اقتصادی حساب کنم APU+Main ارزانتر از CPU+VGA+Main در میاد البته به شرطی که کاراییش کمتر نباشه

iSteve
2013/04/08, 09:23
در اینکه کارایی گرافیک های مجتمع APUها از کارت گرافیک های متوسط به بالا کمتر هست هیچ شکی نیست. اگر بودجه ی کافی برای خرید کارت گرافیک دارید در خرید اون شک نکنید، ولی اگه بودجه ی تمام شده خریدتون براتون خیلی مهمه و پول کافی برای خرید یک گرافیک حداقل تاکید میکنم حداقل HD7850 رو ندارید بهترین راه استفاده از یکی از APUهای قدرتمنده. اما در مورد اجرای بازیها باید بگم اگه مانیتوری که میخرید رزولوشن بالایی داشته باشه و شما بخواهید از حداکثر رزولوشن مانیتورتون در بازیها استفاده کنید در اجرای برخی از بازی های سنگین به مشکل میخورید. A10-5800k قدرت گرافیکی بالایی داره اما قطعا از پس اجرای کرایسیس3 با جزئیات و رزولوشن بالا بر نمیاد. اینکه شما تا چه مدت میتونید بازیها رو با کیفیت خوب اجرا کنید بستگی به بازیها و بازیسازان داره اما فکر میکنم تا یک یا دو سال بتونه بازیها رو با کیفیت نسبتا خوبی اجرا کنه. برای بازی کردن کرایسیس3 با یه مانیتور Full HD و جزئیات خوب(نه جزئیات حداکثر) نیاز به کارت گرافیک بسیار قویتری و البته بسیار گران قیمت تری دارید. پس باید بین توقع خودتون و بودجه ای که دارین هماهنگی ایجاد کنید.
تنها نکته ای که باقی میمونه اینه که برای اینکه از حداکثر قدرت APU بتونید استفاده کنید باید هزینه ی بیشتری روی رم ها کنید و رم هایی با فرکانس های بالا رو خریداری کنید.

omid707
2013/04/08, 15:25
در اینکه کارایی گرافیک های مجتمع apuها از کارت گرافیک های متوسط به بالا کمتر هست هیچ شکی نیست. اگر بودجه ی کافی برای خرید کارت گرافیک دارید در خرید اون شک نکنید، ولی اگه بودجه ی تمام شده خریدتون براتون خیلی مهمه و پول کافی برای خرید یک گرافیک حداقل تاکید میکنم حداقل hd7850 رو ندارید بهترین راه استفاده از یکی از apuهای قدرتمنده. اما در مورد اجرای بازیها باید بگم اگه مانیتوری که میخرید رزولوشن بالایی داشته باشه و شما بخواهید از حداکثر رزولوشن مانیتورتون در بازیها استفاده کنید در اجرای برخی از بازی های سنگین به مشکل میخورید. A10-5800k قدرت گرافیکی بالایی داره اما قطعا از پس اجرای کرایسیس3 با جزئیات و رزولوشن بالا بر نمیاد. اینکه شما تا چه مدت میتونید بازیها رو با کیفیت خوب اجرا کنید بستگی به بازیها و بازیسازان داره اما فکر میکنم تا یک یا دو سال بتونه بازیها رو با کیفیت نسبتا خوبی اجرا کنه. برای بازی کردن کرایسیس3 با یه مانیتور full hd و جزئیات خوب(نه جزئیات حداکثر) نیاز به کارت گرافیک بسیار قویتری و البته بسیار گران قیمت تری دارید. پس باید بین توقع خودتون و بودجه ای که دارین هماهنگی ایجاد کنید.
تنها نکته ای که باقی میمونه اینه که برای اینکه از حداکثر قدرت apu بتونید استفاده کنید باید هزینه ی بیشتری روی رم ها کنید و رم هایی با فرکانس های بالا رو خریداری کنید.

میدونم اینجا قیمت نمیپرسند ولی تخمین میزنید قیمت یک apu قوی با مین مناسب بهمراه رم چقدر هزینه داشته باشه؟

iSteve
2013/04/08, 19:01
میدونم اینجا قیمت نمیپرسند ولی تخمین میزنید قیمت یک apu قوی با مین مناسب بهمراه رم چقدر هزینه داشته باشه؟
قیمت قویترین APUی ساخته شده تا به حال که A10-5800k (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نام داره در حال حاضر حدود 405 تومنه و یه مادربورد مناسب برای این APU مادربورد msi FM2-A75MA-E35 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./?div=Overview) هست، با قیمت حدود 260 تومن. اگر بودجه ی بیشتری داشتید و نیاز به مادربورد حرفه ای تری دارید msi FM2-A85XA-G65 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یکی از بهترین انتخاب هاست هر دو مدل مادربورد دارای فناوری OC GENE II هستند(برای اطلاعات بیشتر درباره ی OC GENE II و دیگر ویژگی های مادربورد های msi اینجا کلیک کنید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.معرفی-چند-ویژگی-انحصاری-و-فناوری-های-جدید-در-مادربوردهای-msi.)). در مورد رم ها، این مادربورد در حالت اورکلاک از حافظه های 2133MHz پشتیبانی میکنه و در حالت عادی حداکثر از حافظه های 1866MHz. در صورت آشنایی کافی با اورکلاک، رمی با فرکانس 2133 انتخاب کنید در غیر این صورت رمی کمتر از فرکانس1866 نخرید. پیشنهاد من در مورد رم ها انتخاب از بین رمهای Gskill به خاطر کیفیت خوبش هست، همه ی مواردی که معرفی میکنم دو کاناله(2x4GB) هستند:در فرکانس 2133MHz یکی از مدلهای Gskill RipjawsX F3-17000CL9D-8GBXM (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و Gskill ARES F3-2133C9D-8GAB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست و در فرکانس 1866MHz رم های Gskill ARES F3-1866C9D-8GAB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و Gskill RipjawsX F3-14900CL8D-8GBXM (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) . که البته قیمت این ها رو ندارم ولی در اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.تاپیک-قیمت-روز-قطعات/page112) میتونید قیمت ها رو از دوستان بپرسید و نظرات اونها رو هم جویا بشین.

ardavan7
2013/04/08, 20:07
دوست عزیز این مدل A10-5800k در ایران در حال حاضر هستش؟با این قیمتی که شما گفتید؟( میگن کلا apu ام دی دی زیاد خوب نبودن آیا این حرف درسته؟) بنظر Cpu خوبی میاد بنظرتون در مقایسه با یک cpu I3 اینتل در همین قیمت فکر میکنم این cpu بهتر باشه، حالا باز اساتید اگه راهنمایی کنن که خیلی بهتر میشه. چه خوب میشد یک مقایسه ای بین سی پی یو اینتل i3 3220 با این مدل داشته باشید ممنون میشم،میخوام ببینم از چه لحاظ با هم تفاوت دارن؟

iSteve
2013/04/08, 21:31
دوست عزیز این مدل A10-5800k در ایران در حال حاضر هستش؟با این قیمتی که شما گفتید؟( میگن کلا apu ام دی دی زیاد خوب نبودن آیا این حرف درسته؟) بنظر Cpu خوبی میاد بنظرتون در مقایسه با یک cpu I3 اینتل در همین قیمت فکر میکنم این cpu بهتر باشه، حالا باز اساتید اگه راهنمایی کنن که خیلی بهتر میشه. چه خوب میشد یک مقایسه ای بین سی پی یو اینتل i3 3220 با این مدل داشته باشید ممنون میشم،میخوام ببینم از چه لحاظ با هم تفاوت دارن؟
دوست خوبم، سعی میکنم به زودی یه موضوع درباره ی کارکرد این APUها و مقایسه ی اونها با رقباشون و کارتهای مجزا بنویسم و در سایت قرار بدم که در این صورت به شما اطلاع خواهم داد.
اما برای فعلا همین ها رو داشته باشید که A10-5800k با همون قیمتی که عرض کردم در بازار موجوده، کارایی این APUها به نسبت پولی که بابتشون میدین بسیار خوبه ضمن اینکه از لحاظ پردازش و محاسبات corei3 3220 قویتر از 5800k است ولی از لحاظ قدرت گرافیک مجتمع 5800k به شکل محسوسی قویتره.

omid707
2013/04/08, 21:32
قیمت قویترین APUی ساخته شده تا به حال که A10-5800k (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نام داره در حال حاضر حدود 405 تومنه و یه مادربورد مناسب برای این APU مادربورد msi FM2-A75MA-E35 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./?div=Overview) هست، با قیمت حدود 260 تومن. اگر بودجه ی بیشتری داشتید و نیاز به مادربورد حرفه ای تری دارید msi FM2-A85XA-G65 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یکی از بهترین انتخاب هاست هر دو مدل مادربورد دارای فناوری OC GENE II هستند(برای اطلاعات بیشتر درباره ی OC GENE II و دیگر ویژگی های مادربورد های msi اینجا کلیک کنید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.معرفی-چند-ویژگی-انحصاری-و-فناوری-های-جدید-در-مادربوردهای-msi.)). در مورد رم ها، این مادربورد در حالت اورکلاک از حافظه های 2133MHz پشتیبانی میکنه و در حالت عادی حداکثر از حافظه های 1866MHz. در صورت آشنایی کافی با اورکلاک، رمی با فرکانس 2133 انتخاب کنید در غیر این صورت رمی کمتر از فرکانس1866 نخرید. پیشنهاد من در مورد رم ها انتخاب از بین رمهای Gskill به خاطر کیفیت خوبش هست، همه ی مواردی که معرفی میکنم دو کاناله(2x4GB) هستند:در فرکانس 2133MHz یکی از مدلهای Gskill RipjawsX F3-17000CL9D-8GBXM (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و Gskill ARES F3-2133C9D-8GAB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست و در فرکانس 1866MHz رم های Gskill ARES F3-1866C9D-8GAB (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و Gskill RipjawsX F3-14900CL8D-8GBXM (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) . که البته قیمت این ها رو ندارم ولی در اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.تاپیک-قیمت-روز-قطعات/page112) میتونید قیمت ها رو از دوستان بپرسید و نظرات اونها رو هم جویا بشین.

روحت شاد استیو جابز که از اون دنیا هم خیرت به ما میرسه :D فقط حیف که قیمت محصولات شما همیشه غیر عادلانه بود :-" حالا از شوخی گذشته ممنون
این قیمت A10-5800k رو هم خیلی خوب گفتین. A4 3400 که اول همین تاپیک شرح حالش ذکر شد فروشنده گفته بود 300

omid707
2013/04/08, 21:37

این یه بنچمارک از مقایسه این دو پردازنده خدمت شما

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

omid707
2013/04/08, 21:45
از لحاظ پردازش و محاسبات corei3 3220 قویتر از 5800k است ولی از لحاظ قدرت گرافیک مجتمع 5800k به شکل محسوسی قویتره.

از صبح دارم تو سایتا میگردم هرچه تست و بنچمارک پیدا کردم مقایسه بین apu ها با cpu ها بوده ولی از اونجایی که این پردازنده قراره کار کارت گرافیک رو هم انجام بده باید مقایسه ای هم با اون ها بشه که من چیزی پیدا نکردم شما تستی از رتبه گرافیک این پردازنده در بین vga ها سراغ ندارین؟

iSteve
2013/04/08, 21:59
روحت شاد استیو جابز که از اون دنیا هم خیرت به ما میرسه :D فقط حیف که قیمت محصولات شما همیشه غیر عادلانه بود
هر چی میخوام از بحث خاج نشم نمیذارن آخه قیمت محصولات اپل که به علت تحریم در ایران گرونه چه ربطی به استیوجابز خدابیامرز داره؟!!! تازه قیمت زیاد این محصولات به خاطر کیفیت خارق العاده و استثنایی اونها هست که در نهایت به نفع مشتریه.
قیمت5800k رو هم فقط به خاطر روی گل شما به دوستم که فروشنده ی قطعاته و توی فروشگاهش موجود داشت زنگ زدم و پرسیدم! پس خیالتون راحت.
از اون بنچمارکها هم در مطلبی که قراره بنویسم استفاده خواهم کرد.
در مورد تست های 5800k در برابر کارت گرافیک های مجزا کمی صبر کنید الان یه سرچ میزنم اگه چیز بدرد بخوری پیدا کردم میذارم.

omid707
2013/04/09, 00:03
قیمت محصولات اپل که به علت تحریم در ایران گرونه چه ربطی به استیوجابز خدابیامرز داره؟!!!
قیمت محصولات اپل حتی در خود آمریکا هم گرون در میاد در واقع همه میدونند که محصولات این شرکت یه جورایی جنبه لوکس پیدا کرده و فقط پولدارها میخرند (بعضا برای پز)

تازه قیمت زیاد این محصولات به خاطر کیفیت خارق العاده و استثنایی اونها هست که در نهایت به نفع مشتریه.
اتفاقا منم از کیفیتش خوشم میاد ولی انتقادی که دارم نه به اپل فقط بلکه به همه برند های معتبر وارده. شرکتهایی که شهرت و بازار مطمئنی دارند حاشیه سود بالایی برای خودشون در نظر میگیرند و چندان رعایت حال مشتری رو نمیکنند در حالیکه برندی با اعتبار و سابقه کمتر محصول با کیفیت مشابه رو ارزونتر در اختیار مشتری میزاره که البته از سر ناچاریه ولی باز هم سود میکنه و مشتری هم کمتر خرج میکنه

هر چی میخوام از بحث خاج نشم نمیذارن آخه
راستش دست خودم نبود تا آواتارت رو دیدم یاد اون بنده خدا افتادم

قیمت5800k رو هم فقط به خاطر روی گل شما به دوستم که فروشنده ی قطعاته و توی فروشگاهش موجود داشت زنگ زدم و پرسیدم! پس خیالتون راحت.
لطف کردید