PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاموش شدن هارد

reza41
2013/03/30, 15:47
سلام
من یه هارد دارم که این از دست یک نفر افتاد زمین و بعد از اون وقتی روشنش میکردی یه صدای تق تق زیادی میداد و خیلی طول میکشید تا بازش کنه. مثلا یه تا درایوهاش تو ویندوز شناسایی بشن بیش تر از یک ساعت طول میکشید یا اگه میخواستی یه فایل رو باز کنی کلی طول میکشید اما بالاخره باز میشد.
خوب منم کنجکاو شدم که بازش کنم و گفتم شاید اگه بازش کنم بتونم کاری بکنم. (اینم بگم که برام خیلی مهم نبود)
بازش کردم و وقتی هم باز بود روشنش کردم باز هم همون طور بود و دیدم این تق تق صدایی که انتهای هد وقتی به لبه آهنربایی می چسبه و ازش جدا میشه ایجاد میشه.
خوب هد رو باز کردم و دوباره بستم.
هیچ تغییری هم در هیچ جا ندادم.
الان وقتی هارد رو روشن میکنم چند ثانیه کار میکنه و میچرخه و بعد خود به خود خاموش میشه. و توسط ویندوز هم شناسایی نمیشه. کسی میتونه راهنماییم کنه؟
ممنون

th e nd
2013/03/30, 17:28
سلام
من یه هارد دارم که این از دست یک نفر افتاد زمین و بعد از اون وقتی روشنش میکردی یه صدای تق تق زیادی میداد و خیلی طول میکشید تا بازش کنه. مثلا یه تا درایوهاش تو ویندوز شناسایی بشن بیش تر از یک ساعت طول میکشید یا اگه میخواستی یه فایل رو باز کنی کلی طول میکشید اما بالاخره باز میشد.
خوب منم کنجکاو شدم که بازش کنم و گفتم شاید اگه بازش کنم بتونم کاری بکنم. (اینم بگم که برام خیلی مهم نبود)
بازش کردم و وقتی هم باز بود روشنش کردم باز هم همون طور بود و دیدم این تق تق صدایی که انتهای هد وقتی به لبه آهنربایی می چسبه و ازش جدا میشه ایجاد میشه.
خوب هد رو باز کردم و دوباره بستم.
هیچ تغییری هم در هیچ جا ندادم.
الان وقتی هارد رو روشن میکنم چند ثانیه کار میکنه و میچرخه و بعد خود به خود خاموش میشه. و توسط ویندوز هم شناسایی نمیشه. کسی میتونه راهنماییم کنه؟
ممنون
میدونستید که وقتی هارد تولید میشه کاملاً یه جورایی پاستوریزه و هموژنیزه(!) تولید میشه!!!
بعد شما اومدید هارد رو باز کردید، اونم از سر کنجکاوی؟ /:) خوب، حالا بگذریم!
یه هارد وقتی تق تق صدا میده، اگر امکانش وجود داشته باشه باید به یه سیستم وصل بشه
و همونطور که گفتم اگه امکانش وجود داشته باشه، یعنی هارد بالا بیاد بره توی ویندوز
اولین کاری که باید کرد اینه که سریعاً از اطلاعات اون بک آپ گرفته بشه!
اما با شرایطی که شما گفتید:
1- هارد رو دوباره باز کنید و هر کدوم از دیسک هاش رو هر کدوم از شماها یکیش رو برداره یادگاری نگه داره!
2- امیدوارم دوستان راهی به ذهنشون غیر از چیزی که گفتم برسه تا بتونید اطلاعات رو بازیابی کنید.
3- از این اتفاقا زیاد میافته.

ARMIN
2013/03/30, 18:10
1- هارد رو دوباره باز کنید و هر کدوم از دیسک هاش رو هر کدوم از شماها یکیش رو برداره یادگاری نگه داره!

یادم باشه به محمد بگم این جمله طلایی رو تو تاپیک Advice های تخصصیش بگذاره. خیلی حال کردم دادا =))

reza41
2013/03/30, 19:04
سلام
از راهنماییتون ممنون.
می دونید برام اطلاعاتش مهم نیست الان.
اون چیزی که الان برام مهمه اینه که از این مساله یه چیزی یاد بگیرم. می خوام بدونم چرا این اتفاق افتاد؟ چرا این طوری شد؟

ARMIN
2013/03/30, 19:13
سلام
از راهنماییتون ممنون.
می دونید برام اطلاعاتش مهم نیست الان.
اون چیزی که الان برام مهمه اینه که از این مساله یه چیزی یاد بگیرم. می خوام بدونم چرا این اتفاق افتاد؟ چرا این طوری شد؟

دوست خوبم چراش رو که خودتون گفتین. از دستش افتاد زمین و ...

کارش تموم بود، درب هارد رو هم که باز کردید باعث شدید خلاء داخل فضای دیسک هم از بین بره و فاتحه . . . . . .

reza41
2013/03/30, 21:08
بازم ممنون
حالا یه سوال دیگه
اگه من هارد رو باز نکرده بودم، با توجه به همون شرایطی که گفتم(که افتاده بود زمین و صدا میداد و یک ساعت طول میکشید تا باز بشه و ...) آیا امکان اینکه هارد مجددا سالم بشه و به خوبی کار کنه وجود داشت؟

darkknight
2013/03/30, 21:51
بازم ممنون
حالا یه سوال دیگه
اگه من هارد رو باز نکرده بودم، با توجه به همون شرایطی که گفتم(که افتاده بود زمین و صدا میداد و یک ساعت طول میکشید تا باز بشه و ...) آیا امکان اینکه هارد مجددا سالم بشه و به خوبی کار کنه وجود داشت؟
عزیز فاصله بین هد و پلاتر هارد از ذره های گرد و خاک کمتره (کلا هارد رو توی خلا باز و بسته میکنند)حالا شما حساب کنید که موقع افتادن چه ضربه ای به هارد وارد شده(و چه استرسی به ادم وارد میشه)
البته بعضی موقع ها میشه کاری کرد که وضع هارد بهتر بشه ولی اینکه مثل اولش بشه نه
در ضمن هارد شما دیگه به قول بچه ها فاتحه..............:دی
اینجور موقع ها اگه هارد ارزش داره یا اطلاعات مهمی دارید بهتره که به مراکز بازیابی مطمئن هارد رو بدید که از این مشکلات پیش نیاد

ARMIN
2013/03/30, 22:19
بازم ممنون
حالا یه سوال دیگه

والا این سوال رو دوستان فنی شرکت گارانتی کنند باید پاسخ بدن که آیا میتوانستند هارد رو نجات بدهند یا خیر.

darkknight
2013/03/31, 04:24
والا این سوال رو دوستان فنی شرکت گارانتی کنند باید پاسخ بدن که آیا میتوانستند یا میخواستند هارد رو نجات بدهند یا خیر.
بعله.................:-w