PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ***** مشکل با رم ... کمک کنید لطفا

hamiiiiiiiiiii
2013/03/20, 11:34
سلام دوستان عزیز ... من یه مادربرد msi 760 gm-p21 گرفتم ... سی پی یو هم phenom II X4 925 هست ... رم هم CORSAIR XMS3 1600 2*2 گرفتم ... الان رمها را دوتاشو که میذارم ، سیستم بالا نمیاد و مانیتور در حالت چشمک زن میمونه ... یکی از رم ها رو که به صورت تکی میذارم سیستم کار میکنه ، رم دوم رو که به صورت تکی میذارم کار نمیکنه و مثه حالت دو رم سیستم بالا نمیاد ... دوستان مشکل از مادربرد و ساپورت نکردنه یا خرابیه رم ... من با علم به اینکه مادربردم تا باس 1333 رو ساپورت و اینکه اگه بالاتر بگیری همون 1333 رو حساب میکنه ...

Hessam
2013/03/20, 11:58
می تونه بخاطر هر سه مورد باشه: شما ابتدا یک رم دیگه تست کنید بر روی سیستمتون. هم 1600 و هم 1333 که خب 1333 مناسب تر هست.
اینطور که مشخصه شما مادربورد یا رم مناسبی خریداری نکردید و با هم مچ نبوده و سازگاری ندارن.
ضمناً در مشخصات این مادربورد چندین نوع رم کرسیر هست که ساپورت می کنه. اما اسم و خبری از مدل xms3 نبود!
جهت صرفه جویی در هزینه پیشنهاد میشه رم 1333 متناسب و سازگار با مادربردتون خریداری کنید و رم فعلی رو در صورت سالم بودن، بفروشید.

hamiiiiiiiiiii
2013/03/20, 13:31
بله دوست عزیز سالم هستن هر جفتش .. به نظر شما این مادربرد در مقایسه با این رم و سی پی یو ضعیف نیست ؟ یا اینکه فقط رم رو عوض کنم ؟

Hessam
2013/03/20, 14:14
بله دوست عزیز سالم هستن هر جفتش .. به نظر شما این مادربرد در مقایسه با این رم و سی پی یو ضعیف نیست ؟ یا اینکه فقط رم رو عوض کنم ؟

خیلی عذر میخوام که این حرف رو میزنم، اما کسی که به شما لیست داده و اسمبل کرده، فرده ناشیی بوده که از عمده ترین مقدمات اسمبل سیستم رو فراموش کرده بود که جای بسی تاسف داره!
والا در مورد سی پی یوتون اطلاع ندارم. چون اصلاً با ای ام دی آشنا نیستم. در مورد رم هم اگر 1333 بود، خیر. مادربورد ضعیفی به حساب نمی اومد. چون به طور کُلی سیستم شما سیستم، متوسطیه.
بهتره یه رم تهیه کنید و تست کنید قبل از اینکه بخرید. چون ممکنه مشکل از رم شما نباشه که البته احتمالش کم هست. اما تست کردنش، خالی از لطف نیست. خوبیش اینه که 100% می تونید متوجه بشید که اشکال کار دقیقاً کجاست.
پیشنهاد من اینه که دو عدد رم 2 گیگ 1333 تهیه کنید (غرض بگیرید) و بر روی مادربوردتون تست کنید. اگر مشکل برطرف شد که مشکل از رم شما بوده در غیر اینصورت باید سایر موارد رو بررسی کرد.
لیست رم هایی که با مادربورد شما سازگاری داره.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

hamiiiiiiiiiii
2013/03/20, 15:07
واقعا ممنونم ازتون ... خیلی خوبه که راحت میشه اینجا مشکلات رو مطرح کرد و پاسخ گرفت ...