PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بوق ممتد با 2 رم

nod33
2013/03/16, 18:41
سلام دوستان

من باتری مادربورد رو خارج کردم که روی یه کیس دیگه تست کنم ، موقعی که رو سیستم خودم برگردوندم دکمه پاور رو که میزنم بوق ممتد میزنه (بوق قطعی نداره) .

تمام اسلات ها به جز اسلات 4 به صورت تک رم مشکلی نیست سیستم بالا میاد اما اسلات 4 به صورت تک رم بوق ممتد میزنه ! به صورت جفت رم هم بوق ممتد میزنه .

th e nd
2013/03/16, 19:49
اولین حرکت: بایوست رو ریست کن.

nod33
2013/03/17, 00:49
اولین حرکت: بایوست رو ریست کن.

دوست عزیز چطور باید این کار رو بکنم ؟

th e nd
2013/03/17, 16:46
اول بگید ببینم مادربوردتون چیه؟

Hessam
2013/03/17, 17:22
دوست عزیز چطور باید این کار رو بکنم ؟

ریست سخت افزاری: باتری مادربورد را به مدت 5 دقیقه از مادربورد جدا کنید و بعد مجدد متصل کنید. بایوس ریست می شود.
بر روی مادربورد یک باتری دایره ای شکل فلزی براق وجود دارد که به باتری مادربورد معروف است.

ریست نرم افزاری: به اين ترتيبه که بايد اين دستورات را در Dos در محيط Debug به صورت تك به تك تايپ كنيد و Enter رو بزنيد:
DEBUG A MOV AX,10 OUT 70,AX MOV AX,00 OUT 71,AX T

بعد T را اينقدر بزنيدتا سيستم قفل كنه بعد Reset كنيد، Bios سيستم Reset ميشه، براي همه Bios ها هم كار ميكنه.

من این روش رو تا حالا تست نکردم و همیشه روش سخت افزاری رو انجام می دادم.

th e nd
2013/03/17, 19:04
ریست سخت افزاری: باتری مادربورد را به مدت 5 دقیقه از مادربورد جدا کنید و بعد مجدد متصل کنید. بایوس ریست می شود.
بر روی مادربورد یک باتری دایره ای شکل فلزی براق وجود دارد که به باتری مادربورد معروف است.

ریست نرم افزاری: به اين ترتيبه که بايد اين دستورات را در Dos در محيط Debug به صورت تك به تك تايپ كنيد و Enter رو بزنيد:
DEBUG A MOV AX,10 OUT 70,AX MOV AX,00 OUT 71,AX T

بعد T را اينقدر بزنيدتا سيستم قفل كنه بعد Reset كنيد، Bios سيستم Reset ميشه، براي همه Bios ها هم كار ميكنه.

من این روش رو تا حالا تست نکردم و همیشه روش سخت افزاری رو انجام می دادم.
عزیز دلم، خوب باتری رو در آورده که اینطوری شده دیگه!
در ضمن باتری رو در بیاری اطلاعات Cmos پاک میشه!
یه نگاه به این لینک بندازید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.آنچه-که-باید-در-مورد-بایوس-مادربورد-خود-بدانید!?p=64349#post64349
حالا مادربوردتون چیه؟

Hessam
2013/03/17, 19:15
عزیز دلم، خوب باتری رو در آورده که اینطوری شده دیگه!
در ضمن باتری رو در بیاری اطلاعات Cmos پاک میشه!
یه نگاه به این لینک بندازید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.آنچه-که-باید-در-مورد-بایوس-مادربورد-خود-بدانید!?p=64349#post64349

اوه! ببخشید متوجه اولین جمله ی ایشون نبودم!!
از خستگیه... ;)

th e nd
2013/03/17, 19:57
گلم به هر حال فوتبالیست ها هم یه 15 دقیقه ای استراحت دارنا!

nod33
2013/03/19, 03:02
مادر بورد مدل گیگابایت GA-MA770T-UD3

سیستم رو خاموش کردم روی دو پین cmos یه پیچ گوشتی گذاشتم و دکمه پاور رو زدم ، clear شد اما مشکل جفت رم حل نشد !

این ها هم سه شات از

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)دوست عزیز تونستم سیستم دوستم رو واسه تست سیستم خودم بگیرم .

سیستم رو اور کلاک کرده بودم به که باتری رو بیرون اوردم و گذاشتم ای بلا سرم اومد .

شرح کارهایی که انجام دادم : سیستم رو با تک رم اورکلاک کردم و بعد رم دوم رو اضافه کردم اما جواب نداد .سیستم رو از حالت اور کلاک خارج نکردم دو تا رم از سیستم خودم رو روی سیستم دوستم گذاشتم و بدون مشکل جواب داد ، رم های سیستم دوم ( دوستم) روی سیستم خودم گذاشتم اما بوق ممتد می زد ، باطری دو تا سیستم مشابه بود که مال سیستم دوم رو روی سیستم خودم با رم های خودم گذاشتم بازم جواب نداد !

آیا نیاز بود سیستم رو از حالت اورکلاک خارج کنم بعد این کارها رو بکنم ؟

من 2 سالی که سیستم رو خریدم موقع روشن کردن همیشه یه تک بوق میزنه ای واسه چیه ؟ سیستم رفیقم اینطور نیست ؟

nod33
2013/03/19, 03:07

سیستم رو خاموش کردم روی دو پین cmos یه پیچ گوشتی گذاشتم و دکمه پاور رو زدم ، clear شد اما مشکل جفت رم حل نشد !

این ها هم سه شات از

دوست عزیز تونستم سیستم دوستم رو واسه تست سیستم خودم بگیرم .

سیستم رو اور کلاک کرده بودم به که باتری رو بیرون اوردم و گذاشتم ای بلا سرم اومد .

شرح کارهایی که انجام دادم : سیستم رو با تک رم اورکلاک کردم و بعد رم دوم رو اضافه کردم اما جواب نداد .سیستم رو از حالت اور کلاک خارج نکردم دو تا رم از سیستم خودم رو روی سیستم دوستم گذاشتم و بدون مشکل جواب داد ، رم های سیستم دوم ( دوستم) روی سیستم خودم گذاشتم اما بوق ممتد می زد ، باطری دو تا سیستم مشابه بود که مال سیستم دوم رو روی سیستم خودم با رم های خودم گذاشتم بازم جواب نداد !

من 2 سالی که سیستم رو خریدم موقع روشن کردن همیشه یه تک بوق میزنه ای واسه چیه ؟ سیستم رفیقم اینطور نیست ؟

nod33
2013/03/19, 03:07
گلم به هر حال فوتبالیست ها هم یه 15 دقیقه ای استراحت دارنا!

این ها هم سه شات از

دوست عزیز تونستم سیستم دوستم رو واسه تست سیستم خودم بگیرم .

nod33
2013/03/19, 03:16
مادر بورد مدل گيگابايت GA-MA770T-UD3

سيستم رو خاموش کردم روي دو پين cmos يه پيچ گوشتي گذاشتم و دکمه پاور رو زدم ، clear شد اما مشکل جفت رم حل نشد !

اين ها هم سه شات از

دوست عزيز تونستم سيستم دوستم رو واسه تست سيستم خودم بگيرم .

سيستم رو اور کلاک کرده بودم به که باتري رو بيرون اوردم و گذاشتم اي بلا سرم اومد .

شرح کارهايي که انجام دادم : سيستم رو با تک رم اورکلاک کردم و بعد رم دوم رو اضافه کردم اما جواب نداد .سيستم رو از حالت اور کلاک خارج نکردم دو تا رم از سيستم خودم رو روي سيستم دوستم گذاشتم و بدون مشکل جواب داد ، رم هاي سيستم دوم ( دوستم) روي سيستم خودم گذاشتم اما بوق ممتد مي زد ، باطري دو تا سيستم مشابه بود که مال سيستم دوم رو روي سيستم خودم با رم هاي خودم گذاشتم بازم جواب نداد !

آيا نياز بود سيستم رو از حالت اورکلاک خارج کنم بعد اين کارها رو بکنم ؟

من 2 سالي که سيستم رو خريدم موقع روشن کردن هميشه يه تک بوق ميزنه اي واسه چيه ؟ سيستم رفيقم اينطور نيست ؟