PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت رمdual,quad chanel

mahmood.es
2013/03/15, 15:03
دوستان سلام میخوام بدونم تفاوت رمهای dual ,quad chanel ]di ورمی که dual/quadهست چه برتری به رمdualداره.واینکه ارزش پرداخت اختلاف قیمت رو دارن

Castiel
2013/03/15, 15:10
رم های چهار کاناله تنها در سوکت 2011 اینتل با چیپ ست x79 قابل استفاده و شناسایی است و در سایر چیپ ست ها به صورت دو کاناله شناخته می شود. تفاوت کارایی هم تا حدودی زیاد است و چیپ ست x79 برای سیستم های سرور و رندرینگ قدرتمند مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر ظرفیت بیشتر، سرعت بیشتر نیز مد نظر است.

mahmood.es
2013/03/15, 15:17
رم های چهار کاناله تنها در سوکت 2011 اینتل با چیپ ست x79 قابل استفاده و شناسایی است و در سایر چیپ ست ها به صورت دو کاناله شناخته می شود. تفاوت کارایی هم تا حدودی زیاد است و چیپ ست x79 برای سیستم های سرور و رندرینگ قدرتمند مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر ظرفیت بیشتر، سرعت بیشتر نیز مد نظر است.
پس با این توضیح یعنی رمی که قابلیتdual/quad داره میتونه با چیپ ست x79وz77استفاده بشه کهdual این قابلیتونداره؟؟

Hessam
2013/03/15, 15:19
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

معماری حافظه 4 کاناله:
پلتفرم x79 اینتل با پتانسیل پهنای باند اطلاعات تا سقف 25 گیگابایت در ثانیه و آدرس دهی حافظه 256 بیتی قادر است تا کارایی بی رقیبی را برای حافظه ها به ارمغان بیاورد. مادربرد های سری x79 به شما نهایت کارایی را برای برنامه هایی که احتیاج بیشتری به حافظه دارند ارایه می کند.

معماری حافظه 2 کاناله (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

با یک سرچ ساده در گوگل، به راحتی پاسخ سوال خود را پیدا می کردید.

پس با این توضیح یعنی رمی که قابلیتdual/quad داره میتونه با چیپ ست x79وz77استفاده بشه کهdual این قابلیتونداره؟؟

Dual یعنی دو کاناله. یعنی دو ماژول رم که بر روی سوکت 1155 قرار می گیره. البته 4 عدد رم هم می تونید بر روی چیپست های 1155 استفاده کنید؛ منتها با این تفاوت که دیگر 4 کاناله تلقی نخواهد شد. بلکه 2 تا 2 کاناله شناخته می شود.
Quad یعنی چهار کاناله. یعنی چهار ماژول رم که بر روی مادربوردهای دارای چیپست های مبتنی بر سوکت 2011 قرار می گیره.
اگر باز هم متوجه نشدید، اشاره کنید که خیلی ساده تر توضیح بدیم خدمتتون...

Castiel
2013/03/15, 21:12

رم های Quad تنها برای چیپ ست X79 هستند و رم های دو کاناله نیز در تمامی چیپ ست ها به صورت استاندارد قابل استفاده است.

mahmood.es
2013/03/15, 21:59
من روتوضیحات رم کورس ایرکه dual/quadدیدم باz77هم قابل استفادست

Beni7192
2013/03/15, 22:31
منظور از اون توضیحات اینه که شما از اون 4 رم هم میتونید به صورت 2 کاناله و هم به صورت 4 کاناله استفاده کنید!
در واقع روی چیپ z77 اون رم ها تنها به صورت 2 کاناله کار خواهد کرد!

saeed z
2013/06/21, 18:55
یعنی ما اگر بخوایم از سیستم های X79 استفاده کنیم باید از حد اقل 4 عدد رم استفاده کنیم تا بشه 4 کاناله؟

Hessam
2013/06/21, 19:12
یعنی ما اگر بخوایم از سیستم های X79 استفاده کنیم باید از حد اقل 4 عدد رم استفاده کنیم تا بشه 4 کاناله؟

بله! اما دو کاناله هم می تونید استفاده کنید و اجباری نیست! اما چهار کاناله باعث افزایش چشم گیر کارایی سیستم خواهد شد.

h.davoudi
2013/06/21, 19:20
به عبارت ساده تر یعنی سیستم من!:D
(msi - X79A-GD45 (8D
به همراه 4 عدد رم
corsair vengeance 4GB DDR3 2133
:D

scott
2013/08/31, 14:40
با سلام.
یه سوال:
یعنی من روی مادربوردم نمیتونم یه دونه corsair vengeance DDR3 4GB وصل کنم؟حتما باید 2تا یا 4تا باشن؟
یا به مادربوردم بستگی داره؟یه توضیح کوتاه میدید؟جون من زیاد تو زمینه رم تخصص(اطلاعات:D) ندارم.
با تشکر.

Dan
2013/08/31, 16:21
با سلام.
یه سوال:
یعنی من روی مادربوردم نمیتونم یه دونه corsair vengeance DDR3 4GB وصل کنم؟حتما باید 2تا یا 4تا باشن؟
یا به مادربوردم بستگی داره؟یه توضیح کوتاه میدید؟جون من زیاد تو زمینه رم تخصص(اطلاعات:D) ندارم.
با تشکر.
چرا میشه ولی کارایی زمانی که 2 یا 4 رم دارید بیشتره. با یک رم بصورت تک کاناله از رم استفاده میشه. (با توجه به CPU و مادربورد شما)

ARMIN
2013/08/31, 16:42
با سلام.
یه سوال:
با تشکر.

مادربرد شما مدلش چیه دوست من؟

scott
2013/08/31, 19:36
مادربرد شما مدلش چیه دوست من؟
راستش ماادربورد رو هنوز تهیه نکردم.یعنی دارم یه سیستم جمع میکنم.
ولی نوشته dual channel suport.
به احتمال زیاد P8Z77V LK یا H87 PRO باشه.
البته الان میخوام یه رم 4 گیگا بایتی نصب کنم.بعد از دو سه ما یه رم 4 گیگ دیگه بهش اضافه خواهم کرد.
با تشکر فراوان.

ARMIN
2013/08/31, 19:44
راستش ماادربورد رو هنوز تهیه نکردم.یعنی دارم یه سیستم جمع میکنم.
ولی نوشته dual channel suport.
به احتمال زیاد P8Z77V LK یا H87 PRO باشه.
البته الان میخوام یه رم 4 گیگا بایتی نصب کنم.بعد از دو سه ما یه رم 4 گیگ دیگه بهش اضافه خواهم کرد.
با تشکر فراوان.

سیستم شما، حالا هر کدوم رو که انتخاب کنی، Dual Channel خواهد بود. و بهترین تصمیم رو هم گرفتی. الان یه 4 گیگ بگیر، بعدا" یه 4 دیگه. وقتی 2 تاش روی سیستم نصب بشه، اونوقت سیستم دو کاناله برات کار میکنه.

بعدها اگر نیاز شد میتونی 2 تا 4 گیگ دیگه هم اضافه کنی که بازم سیستم 2 به 2 دو کاناله خواهد بود.