PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوت زدن پاور ( نیاز به راهنمایی )

sepehr.alibakhshi.
2013/03/10, 15:31
سلام دوستان.
یه پاور گرین 330 وات دارم که متاسفانه قبلا رو سیستمی که توان مصرفیش بیش از 450 وات بوده بسته شده و ازش کار کشیدن. حالا میخوام روی یه سیستم کم مصرف بذارمش ولی مشکلی که هست اینکه یکی از قطات داخلش صدای سوت مانندی ایجاد میکنه. مثل بعضی از شارژرهای موبایل. حتی وقتی که سیستم خاموشه (ربطی به فن پاور نداره ). فقط وقتی قطع میشه که دکمه پاور رو از پشت خاموش کنم. میخواستم بدونم این خطری ایجاد میکنه،مثلا بعدا پاور خراب بشه بزنه بقیه سیستم رو خراب کنه؟

th e nd
2013/03/10, 15:47
تا جاییکه من می دونم از پاور نباید هیچ گونه صدایی شنیده بشه.
اگر من بودم اونم با شرایطی که شما گفتید یا عوضش می کردم یا می بردمش گارانتی.

Poorya_Lion
2013/03/10, 15:49
بخش استندبای پاورتون مشکل داره عزیز.
فعلاً کار می کنه ولی حدوداً می شه گفت نفس های آخرشه.
آسیب زدن به قطعاتتون بستگی به این داره که پاورتون از برند معتبری باشه و یا استاندارد باشه یا خیر.
@};-

saeid6574598
2013/03/10, 15:49
سلام دوستان.
یه پاور گرین 330 وات دارم که متاسفانه قبلا رو سیستمی که توان مصرفیش بیش از 450 وات بوده بسته شده و ازش کار کشیدن. حالا میخوام روی یه سیستم کم مصرف بذارمش ولی مشکلی که هست اینکه یکی از قطات داخلش صدای سوت مانندی ایجاد میکنه. مثل بعضی از شارژرهای موبایل. حتی وقتی که سیستم خاموشه (ربطی به فن پاور نداره ). فقط وقتی قطع میشه که دکمه پاور رو از پشت خاموش کنم. میخواستم بدونم این خطری ایجاد میکنه،مثلا بعدا پاور خراب بشه بزنه بقیه سیستم رو خراب کنه؟
این که مصرف توان سیستم 450 وات بوده و شما از یک پاور 330 وات استفاده کرده اید ، به پاور آسیب نمی زند بلکه آسیب وارده شامل حال قطعات می شود چون توان مورد نیاز قطعات به خوبی تامین شنده و در دراز مدت این مسئله منجر به وجود آمدن مشکلاتی ( همچون نیم سوز شدن ) می شود . در مورد صدا ، چک کنید ببینید منبع صدا کجاست ؟ اگر فن صدای زیادی می دهد ، ناشی از تجمه بیش از حد گرد و غبار است . اما اگر در محل اتصال کابل پاور ، چیزی شبیه به صدای جرقه شنیده می شود ، باید حتما اتصلات خود را چک نمایید . مناسفانه به دلیل نبود " ارت " در منازل کشور ما ، چنین مشکلاتی به وجود می آید . برای اطمینان ، بدنه کیس را با یک سیم نسبتا ضخیم به یک نقطه ای همچون لوله شوفاژ متصل کنید . یک مورد دیگه هم هست و آن اینکه ممکن است خازن ها یا چوک ها دچار آسیب دیدگی شده باشند که در اینصورت باید گفت عمر پاور شما به پایان رسیده و باید به فکر خرید یک پاور جدید باشید .