PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوال کردن کارت گرافیک

lastshepherd
2013/02/27, 09:15
باسلام

یکی از دوستان من یک کارت گرافیک 1 گیگ 64 بیت داره.
از من پرسید که اگر کارت گرافیک دیگه از از همین مدل بخره و دوال کنه چه تغییری در کل گرافیک هاش میکنه و گرافیک سیستمش 128 بیت و دو گیگ میشه یا نه!
منم چون نمی دونستم اینجا مطرح کردم ...

Editor In chief
2013/02/27, 09:25
دوست خوبم

براي اين که بهتر بتوانيم شما عزيز گرامي را راهنمايي کنيم لطفا مدل کارت گرافيک را بيان کنيد چون در اين حالت مي‌توان گفت که اين کارت گرافيک امکان فعاليت در حالت SLI يا Crossfire را دارد يا خير. اما در مورد اينکه اگر دو کارت گرافيک را در کنار هم بگذاريم مي‌توانيم کارت گرافيک 128 بيتي مي‌شود بايد بگويم که در فناوري‌هايي مانند SLI هر کارت گرافيک به صورت مجزا نعريف مي‌شود و تنها در عمل بخشي از وظيفه پردازشي به يکي از کارت‌ها داده مي‌شود و در اين حالت نمي‌توان گفت که مشخصات اين دو کارت با هم ترکيب مي‌شود بلکه مي‌توان گفت قدرت پردازشي سيستم در بازي‌ها و مواردي که از فناوري‌هاي توسعه دهنده گرافيکي استفاده مي‌کند بالا مي‌رود.

lastshepherd
2013/02/27, 10:30
MSI Radeon HD 5450 1GB 64-bit

Castiel
2013/02/27, 10:42
MSI Radeon HD 5450 1GB 64-bit

این کارت از ترکیبب کراسفایر پشتیبانی نمی کند. در تصویر زیر شما کارت 5450 را می بیند که بنده یک قسمت از آن را با رنگ قرمز مشخص کرده ام:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

در تصویر زیر شما کارت 7850 را مشاهده می کنید که دقیقا در همان قسمتی که برای کارت 5450 با رنگ قرمز مشخص کرده بودم، یک چنین قسمتی وجود دارد که برای کراسفایر کردن یا استفاده از دو کارت گرافیک به کار می رود.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. eo_card_review_full.jpg

همانطور که می بینید کارت 5450 فاقد کانکتور کراسفایر است و نمی توانید از ترکیب دو کارت 5450 استفاده کنید.

lastshepherd
2013/02/27, 11:13
ممنون.