PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در فرمت کردن هارد اکسترنال 1 ترابایت وسترن دیجیتال

ashani
2013/02/25, 22:58
سلام خدمت اساتیدمحترم
دیروز هارد اکسترنال 1 ترابایت مارک وسترن دیجیتالو
به لپ تاپم وصل کردم اما بعد از گذشت حدود 5 دقیقه
ناگهانی کامپیوتر هنگ کردو درایو هارد اکسترنال هم که
هر بار وصل میکردم خودش به مای کامپیوتر اضافه میشد
حذف شدو پیغام you need to format the disk in drive h
ظاهر شد که وقتی فرمت دیسک میزنم اتفاقی نمیوفته و
پیغام windows cant format H میاد و هاردم فرمت نمیشه
در ضمن تا وقتی هارد وصله نه ویندوز شات داون میشه و نه
روشن میشه هارد 931 گیگ حجم داشت که 910 گیگش پر بود
از کسانی که راه حل مشکلو میدونن خواهش میکنم کمکم کنن
همین که فرمت هم بشه خیلی خوبه امیدوارم تونسته باشم مشکلو
خوب توضیح داده باشم اگر هم سوال اضافی دارین بپرسین تا جواب بدم

darkknight
2013/02/25, 23:15
با یه دی وی دی بوت(که معمولا برای پارتیشن بندی استفاده میشن) لپتاپ رو بوت کنید توی اون قسمت احتمالا بتونید هارد رو فرمت کنید

ashani
2013/02/26, 00:45
با یه دی وی دی بوت(که معمولا برای پارتیشن بندی استفاده میشن) لپتاپ رو بوت کنید توی اون قسمت احتمالا بتونید هارد رو فرمت کنید

آخه وقتی هارد وصله اصلا ریست نمیشه و همچنین اگر وصل باشه و روشن کنم هم تو بوت کردن گیر میکنه

th e nd
2013/02/26, 07:41
از بخش safe mode هارد رو امتحان کنید ببینید که فرمت میشه یا نه.

lastshepherd
2013/02/27, 07:35
دوست عزیز هنگ کردن و ارور فرمت ممکنه وقتی پیش بیاد که یو ای بی قدرت کافی برای برق رسانی نداشته باشه.
شما اول ببر بزنش به پشت یک کیس امتخان کن ببین میاد یا نه

Editor In chief
2013/02/27, 09:02
دوست عزيز و گرامي

اين مشکل بيشتر به دو دليل رخ مي‌دهد. يکي به دليل مشکل در کابل هاردديسک است که اين موضوع شيوع بيشتري دارد و معمولا پيغامي مبتني بر اين که بايد هاردديسک را فرمت کنيد ظاهر مي‌شود. براي بررسي اين موضوع در ابتدا کابل ديگري که از سلامت ان مطمئن هستيد را استفاده کنيد. به طور حتم در اين حالت مشکل شما حل خواهد شد. اما اگر اين مشکل برطرف نشد ممکن است کنترلر هاردديسک شما بر‌اثر ولتاژ نامناسب مشکل پيدا کرده باشد که در اين حالت بايد ان را به شرکت گارانتي دهنده ببريد.