PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در رم های سیستم !

farzad007
2013/02/22, 12:07
سلام.

من از اون موقع که سیستم رو گرفتم (حدود 8 سال پیش؛ یعنی سال 2006) تا حالا یه مشکل اعصاب خورد کن داشتم، هر وقت که سیستم رو روشن می کردم مانیتور روش نمیشد، روی مادربورد 4 تا جای رم هست. مجبور میشدم رم ها رو یکی یکی تو اونها قرار بدم و جاهاشون رو عوض کنم تا شاید مانیتور روشن بشه. دو تا رم 512 داشتم.
تو چندتا فروم دیدم که میگن باید رم ها با هم مچ باشن. چطوری میشه رم ها رو مچ کرد؟
مدل مادربورد: GigaByte GA-81865PE775-G-RH

این عکس ها تمام قطعاتم رو نشون میده:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2013/02/22, 14:31
فرزاد جان،

اولا به صبرت تبريك ميگم كه 8 سال با اين مشكل زندگى كردى. دوما" به تحملت تبريك ميگم كه 8 سال يه چيزى رو جلو چشمات ديديش و بازم ميخواى ببينيش براى همين اومدى مشكلش رو برطرف كنى.

حالا بعد از 8 سال نميخواي دست از سر اين پيرمرد بردارى؟؟

سيستم هاى قديمى ايراد هاى خركى مثل اين زياد داشتن. ممكنه يكى از رمهاى شما مشكل داشته باشه و يا اينكه ممكنه پاورتون كم مياره يا اولش كه روشنش ميكنى تا زمانى كه پاور برق رسانيش استبل بشه يه چند لحظه طول ميكشه.

در هر صورت ولش كن اين بيچاره رو شناسنامش باطل شده. :-t

meelad
2013/02/22, 20:53
تو چندتا فروم دیدم که میگن باید رم ها با هم مچ باشن. چطوری میشه رم ها رو مچ کرد؟

دو تا رم مختلف رو نمیشه با هم مچ کرد! ( اگه تو اون چند تا فروم روشی بود به ما هم بگو! )
معمولا دو تا رم عین هم رو میگن که با هم مچ هستن نه اینکه مچش میکنن!

wowowo
2013/02/22, 23:04

رم باید مچ باشه از نظر فرکانس و ... ---- نه اینکه مچ کنید
رم شما هم فقط از نظر زمان تاخیر یه ذره با هم اختلاف دارن -- از نظر حجم سیستم هر 2 رم رو میشناسه -- مجموع 1 گیگ

البته به قول دوستمون شناسنامه سیستم شما سوراخ شده -- یعنی شما واقعا داری از رم ddr استفاده میکنی ؟؟ فسیل شده هاا :D