PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در ساخت کامپیوتر آکواریومی!!

iranmanoto
2013/02/18, 16:55
سلام دوستان
بنده تصمیم به ساخت کامپیوتر آکواریومی گرفتم فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
تو یجا خوندم
فروم یعنی
یکی بپرسه و همه جواب بدن
نه همه بپرسن و یک نفر جواب بده
حالا شما هم همه به من یک نفر جواب بدید(چه

Castiel
2013/02/18, 17:02
دوست عزیز این روغن ها مخصوص هستند و بیشتر کاربرد صنعتی دارند. در خیلی از موارد کاربرد دارد مانند خنک سازی موتور دستگاه های بزرگ صنعتی و حتی سیستم های سرور
منتها در بازار نباید به سادگی یافت شود و باید به سراغ کارخانه های صنعتی بروید که از این روغن استفاده می کنند.

Beni7192
2013/02/18, 18:52
حسام گفتم از این عکس ها نذار بچه ها قاطی میکنند :))

Castiel
2013/02/18, 19:52
حسام گفتم از این عکس ها نذار بچه ها قاطی میکنند :))

خیلی خوبه دوستان به دنبال این موارد هستند ولی خب کمبود امکانات بیداد می کند.

iranmanoto
2013/02/18, 20:17
دوست عزیز این روغن ها مخصوص هستند و بیشتر کاربرد صنعتی دارند. در خیلی از موارد کاربرد دارد مانند خنک سازی موتور دستگاه های بزرگ صنعتی و حتی سیستم های سرور
منتها در بازار نباید به سادگی یافت شود و باید به سراغ کارخانه های صنعتی بروید که از این روغن استفاده می کنند.
خوب اسمش چیه
من یجا خوندم که اسمش هست روغن معدنی سبک
و یه چیزی یه زمانی برای خنک کردن ترانسهای دستگاهای بزرگ از روغنی به اسم روغن ترانس استفاده میکردن!
دوستان تهرانی کجای تهران معدن مواد شیمیایی و از این جور چیزا هست؟!

iranmanoto
2013/02/19, 13:02
باسلام .دو ماهنامه پيام بهران ، مربوط به شركت نفت بهران تمام روغنهاي موجود وكاربرد آنهارادارد . در صورت نياز ميتوانيد با اين شماره در تهران تماس بگيريد و اطلاعات بيشتري كسب نماييد 021-22264124-30
سلام دوست عزیز
ماهنامه رو دانلود کردم و خوندم
بیشتر مطالب در مورد روغنهای روان کننده بود
و اشاره ای هم به روغن معدنی داشت
ولی از ویژگی نارسانا بودن هیچ حرفی نزده بود
اون روغنی که ما مد نظرمون هست رو نداشت
بازم ممنون بابت اطلاع رسانی
مرسی@};-

iranmanoto
2013/02/23, 11:54
عجایب خلقتی دیدم در این دشت
که بچه خوشگلی در پی روغن میگشت
هزاران تن به او هیچی نگفتن
ولی باز او آپ میدادو میگشت (:دی

hamidparsafar
2013/02/23, 14:03
سلام دوست من ، دقیقا روغن ترانس یعنی روغنی که در ترانس های برق بکار میره میتونه مشکل شمارو حل کنه، ویسکوزیته پایین روغن ترانس میتونه حرکت فنها در روغن رو تضمین و با توجه به خاصیت نارسانا بودنش میتونی تمام قطعات رو درونش قرار بدی ، یه سرچ بکنی اسم علمی و بازاریش رو میتونی پیدا کنی، در مورد قطعاتی که روی مادربورد هست مثل خازن ها مطمئن نیستم که در مقابل روغن چه واکنشی نشون میدن و بهتره که در این مورد از دوستان سخت افزاری سؤال کنی

iranmanoto
2013/02/23, 15:31
سلام دوست من ، دقیقا روغن ترانس یعنی روغنی که در ترانس های برق بکار میره میتونه مشکل شمارو حل کنه، ویسکوزیته پایین روغن ترانس میتونه حرکت فنها در روغن رو تضمین و با توجه به خاصیت نارسانا بودنش میتونی تمام قطعات رو درونش قرار بدی ، یه سرچ بکنی اسم علمی و بازاریش رو میتونی پیدا کنی، در مورد قطعاتی که روی مادربورد هست مثل خازن ها مطمئن نیستم که در مقابل روغن چه واکنشی نشون میدن و بهتره که در این مورد از دوستان سخت افزاری سؤال کنی
سلام استاد!
این روغن ترانس چه رنگی هست؟!
(چون برای این کار بهتره از روغن شفاف استفاده بشه)
در مورد خازن ها : باید خازن هارو با چسب آب بندی کرد چون بعد از مدتی روغن میره توش و...!
و در مورد خنک کننده باید بگم که من طرح زیر رو میخام اجرا کنم(فکر کنم اولین نفر باشم تو دنیا (:دی )
من از گاز فریون برای خنک کردن cpu استفاده میکنم
علت استفاده از رو غن هم اینه که برفک رو از بین ببرم
ببینید- توشرایط عادی هوای اطراف لوله منتقل کننده گاز فریون منجمد شده و ایجاد برفک میکنه که این برفک برای سیستم یعنی مرگ
ولی وقتی از روغن استفاده بشه دیگه هوایی وجود نداره که بخاد منجمد بشه و برفک بزنه!
البته با گاز فریون و رادیاتور میشه روغن رو نیز خنک نگه داشت
اینجوری کل سیستم همیشه خنک میمونه
الان فهمیدید میخوام چی کار کنم؟!

AloneWolf
2013/02/23, 16:26
فقط محض اطلاع ، روغن ترانس یکی از سمی ترین مواد روی کره ی زمینه ،

اگر روی خاک ریخته بشه اونو واسه سالهای زیاد مسموم و بدون حیات خواهد کرد.

البته میگن امروزه از درجه ی سمی بودنش کم کردن و استاندارد شده ، اما بنظر من هنوز خطرناکه...

در ضمن انتظار دمای زیر صفر رو نداشته باش ، خیلی عالی عمل کنه ، میتونه با اختلاف یکی دو درجه بیشتر از

دمای محیط ، دمای قطعات رو نگه داره.

بنظر من که این همه خرج و زحمت واسه چنین نتیجه ی ضعیفی ، اصلا منطقی نیست.

اگه دنبال یک سیستم خنک کننده دائمی(نه فقط برای چند دقیقه) و قوی میگردی ، بهتره بری سراغ Single Stage Phase Change Cooling

یا همون سیستم خنک کننده تک فاز (کمپرسوری که در یخچالها دیدی یکی از اصلی ترین قطعاتشه)

17323

AloneWolf
2013/02/23, 16:35
با یه عایق کاری درست ، برفکی مشاهده نخواهید کرد ،

برفک همون رطوبت هواست ، هرچی هوا خشک تر برفک کمتر ،

بجای دردسر روغن ، بهتره روی ابزار و تکنیک های جذب رطوبت کار کنی تا هوای اطراف سیستمت خشک باشه

و همچنین روش های عایق کاری رو دقیق مطالعه کن.

iranmanoto
2013/02/23, 19:09
فقط محض اطلاع ، روغن ترانس یکی از سمی ترین مواد روی کره ی زمینه ،

اگر روی خاک ریخته بشه اونو واسه سالهای زیاد مسموم و بدون حیات خواهد کرد.

البته میگن امروزه از درجه ی سمی بودنش کم کردن و استاندارد شده ، اما بنظر من هنوز خطرناکه...

در ضمن انتظار دمای زیر صفر رو نداشته باش ، خیلی عالی عمل کنه ، میتونه با اختلاف یکی دو درجه بیشتر از

دمای محیط ، دمای قطعات رو نگه داره.

بنظر من که این همه خرج و زحمت واسه چنین نتیجه ی ضعیفی ، اصلا منطقی نیست.

اگه دنبال یک سیستم خنک کننده دائمی(نه فقط برای چند دقیقه) و قوی میگردی ، بهتره بری سراغ Single Stage Phase Change Cooling

یا همون سیستم خنک کننده تک فاز (کمپرسوری که در یخچالها دیدی یکی از اصلی ترین قطعاتشه)

17323
سلام
چرا زیر صفر نمیشه؟؟!!
گاز تا دمای -21 درجه میره
و من بخشی از گاز رو مستقیم برای cpu میفرستم
و بخشی دیگش رو صرف روغن میکنم
حالا سوای این که روغن با رادیات هم خنک میشه
تو این عکسی که گزاشتید یارو چی کار کرده؟
من نفهمیدم
میشه یکم توضیح بدید
ممنون

AloneWolf
2013/02/23, 21:08
سلام
چرا زیر صفر نمیشه؟؟!!
گاز تا دمای -21 درجه میره
و من بخشی از گاز رو مستقیم برای cpu میفرستم
و بخشی دیگش رو صرف روغن میکنم
حالا سوای این که روغن با رادیات هم خنک میشه
تو این عکسی که گزاشتید یارو چی کار کرده؟
من نفهمیدم
میشه یکم توضیح بدید
ممنون

"چرا زیر صفر نمیشه؟؟!!" منظورم روغن تنهاست ، بدون خنک کننده ی دیگه.

اگه بخوای دمای روغنو به وسیله ی یک خنک کننده پایین بیاری

بعد ازش در سیستم استفاده کنی ، این میشه : کار اضافه و اتلاف انرژی زیاد.

(( حجم یک کیس زیاده و پایین نگه داشتن دمای حدودا 12 لیتر روغن ، اصلا به صرفه نیست ))

همونطور که گفتم بهتره استفاده از روغ رو کنار بذاری و روی همون سیستم خنک کننده ای که پیشنهاد دادم کار کنی.

در مورد تصویر هم که خیلی سادست:

از دو سیستم خنک کننده تک فاز استفاده شده:

یکی زیر کیس که رفته واسه سی پی یو

و دومی هم پهلوی کیس که رفته واسه کارت گرافیک.

(همون طور که میبینی خبری هم از برفک نیست)